The-West ports manager

  • Zakladateľ témy Deleted User - 185438
  • Vytvorené

Deleted User - 185438

Hosť
Máte problémy s portmi pri boji o pevnosť? Už nemusíte!

Je tu pre Vás moja aplikácia, ktorá Vám pomôže odblokovať porty vo Windows Firewall a vo Vašom sieťovom smerovači.


divider.png
divider.png

DOWNLOAD
Windows XP, Windows Vista, Windows 7
divider.png
divider.png


[SPOIL]
62845318.jpg
[/SPOIL]
Ak Vám nebude fungovať boj o pevnosť tak najprv doporučujem:
- refresh - obnovenie stránky (F5),
- vymazať cache (Ctrl + F5),
- vymazať cookies,
- vyskúšať iný prehliadač (najlepšie prehliadače pre TW sú Firefox, Safari, Google Chrome),
keď nič nezaberie, tak použite The-West ports manager:
1./ najprv diagnostikujte problémy (na karte "Diagnose problems")
[SPOIL]
47247553.jpg
[/SPOIL]
2./ teraz povolte porty vo windows firewall (na karte "Enable ports"):
[SPOIL]
10889581.jpg
[/SPOIL] ak stále boj o pevnosť nepôjde je potrebné otvoriť porty vo vašom sieťovom smerovači (tiež na tejto karte).
3./ Ak Vám nepomôže program, znamená to že je problém vo vašom lokálnom sieťovom nastavení, alebo v nastavení antivírového programu, alebo v tom najhoršom prípade porty blokuje Váš poskytovateľ internetových služieb, v tom prípade poskytovateľa kontaktujte aby Vám porty 1028 a 1582 odblokoval on.

Program obsahuje aj dopnkovú funkciu "Ping" konzolu, kde si môžete odtestovať odozvu pripojenia na nejaký herný svet...
[SPOIL]
96577911.jpg
[/SPOIL]
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
3) Zrejme máš na mysli zobrazenie firmware tvojho smerovača (routeru), cez tamtú IP sa k sieťovému adaptéru lokálneho počítača asi nedostaneš... Navyše, lokálna IP adresa smerovača nie je vždy 192.168.1.1, častá preddefinovaná hodnota je 192.168.2.1 (i môj prípad), prípadne úplne iná privátna IP... Hodnotu platnú pre danú sieť nájdeš pod položkou Default Gateway vo výstupe služby ipconfig. Dostať ako premenú do batch programu sa to dá urobiť napríklad prostredníctvom výstupu do súboru.

4, 5) Obávam sa, že zavolanie portu cez telnet ten problém vyriešiť nemôže. Telnet možno použiť na jeho diagnostiku, teda na overenie toho, že hoci ping servera na bežnom porte je v poriadku, problém spočíva v nejakom špecifickom sieťovom porte. Ten vo väčšine prípadov blokuje poskytovateľ internetových služieb. Okrem premostenia spojenia cez nejaký iný port a iného poskytovateľa internetu (malo by to byť možné v teórii, ale v praxi - neviem) asi nie je nič, čo by s tým problémom mohol urobiť klient (hráč). Ak by to predsa náhodou niekto dokázal rozchodiť iba pomocou toho, že ten port zavolal cez telnet, budem sa o to, samozrejme, dosť zaujímať...

5) Nie je to port 1028?

V každom prípade, je fajn, že sa niekto snaží s tým dačo robiť... IMHO s tým ale mali dačo robiť vývojári, jaksi nechápem (s flashom ani nerobím), prečo na prenos jednoducho nepoužijú iné porty, ktoré ISP bežne neblokujú...
 

Deleted User - 185438

Hosť
3) Zrejme máš na mysli zobrazenie firmware tvojho smerovača (routeru), cez tamtú IP sa k sieťovému adaptéru lokálneho počítača asi nedostaneš... Navyše, lokálna IP adresa smerovača nie je vždy 192.168.1.1, častá preddefinovaná hodnota je 192.168.2.1 (i môj prípad), prípadne úplne iná privátna IP... Hodnotu platnú pre danú sieť nájdeš pod položkou Default Gateway vo výstupe služby ipconfig. Dostať ako premenú do batch programu sa to dá urobiť napríklad prostredníctvom výstupu do súboru.

4, 5) Obávam sa, že zavolanie portu cez telnet ten problém vyriešiť nemôže. Telnet možno použiť na jeho diagnostiku, teda na overenie toho, že hoci ping servera na bežnom porte je v poriadku, problém spočíva v nejakom špecifickom sieťovom porte. Ten vo väčšine prípadov blokuje poskytovateľ internetových služieb. Okrem premostenia spojenia cez nejaký iný port a iného poskytovateľa internetu (malo by to byť možné v teórii, ale v praxi - neviem) asi nie je nič, čo by s tým problémom mohol urobiť klient (hráč). Ak by to predsa náhodou niekto dokázal rozchodiť iba pomocou toho, že ten port zavolal cez telnet, budem sa o to, samozrejme, dosť zaujímať...

5) Nie je to port 1028?

V každom prípade, je fajn, že sa niekto snaží s tým dačo robiť... IMHO s tým ale mali dačo robiť vývojári, jaksi nechápem (s flashom ani nerobím), prečo na prenos jednoducho nepoužijú iné porty, ktoré ISP bežne neblokujú...

To s tým portom 1028 - prepísal som to...
Ešte sa posnažím to vylepšiť...
 

Deleted User - 185438

Hosť
Asi za dva dni príde nové update programu !
Tu je screen z toho, čo zatiaľ mám:
[SPOIL]
twpm.png
[/SPOIL]
Ale to zďaleka nieje všetko. :)
// Trochu sa to natiahlo, kvôli pridaniu novej funkcie budem sa snažiť urobiť to čo najskôr...
 
Naposledy upravené moderátorom:

Deleted User - 185438

Hosť
Update 1.2
[SPOIL]
twpm.jpg
[/SPOIL]
Je k dispozícií nová aktualizácia, alebo si môžte stiahnuť najnovšiu verziu tu: http://www.the-west-tools.realservers.info/Forts/Ports_manager/download.php

Čo je nové:
-aplikácia bola úplne prerobená, pridané viaceré funkcie
-možnosť odblokovať porty v sieťovom smerovači
-nový systém aktualizácií (novú verziu aplikácie stiahnete jedným kliknutím)

+
reputation_pos.gif
poteší, bola to fuška;).
 

DeletedUser

Hosť
Je to super. Teším sa na novú aktualizáciu. :)

(keď budem vedieť pridať reputáciu, pridám):)
 

DeletedUser

Hosť
neide mi to stiahnut...existuje este ten download? ak hej tak dajte novy link diki
:Oslík
 

DeletedUser

Hosť
ok diki...teraz mame dost bojom a mne to islo a uz nechce ist..nechapem...ako davno mi to neislo vobec potom asi 2 tyzdne dozadu mi asi 2 boje v pohode isli a teraz zas nic...mne sa zda ze to moze byt kvoli utorrentu alebo niecomu podobnemu...je to mozne?
 

Deleted User - 185438

Hosť
ok diki...teraz mame dost bojom a mne to islo a uz nechce ist..nechapem...ako davno mi to neislo vobec potom asi 2 tyzdne dozadu mi asi 2 boje v pohode isli a teraz zas nic...mne sa zda ze to moze byt kvoli utorrentu alebo niecomu podobnemu...je to mozne?
Kôli uTorrentu to asi nebude, ale pre istotu si skontroluj porty na uTrrente či nie sú nastavené na 1028 alebo 1582. A ešte si skontroluj nastavenie antivírového programu.
 
Hore