Diskusia k užívateľským scriptom

Deleted User - 185438

Hosť

DeletedUser

Hosť
Prečo v Mozille Firefox 6.0 nefunguje JavaScript v adresovom riadku:
Nedávno vyšla nová verzia Firefoxu 6.0 v ktorej nie je možné spustiť javascript v URL riadku prehliadača.
Nie je to zámerne.
Jedná sa totiž o Bug, ktorý bude riešený už čoskoro v novej verzií prehliadaču.
Vieš toto tvrdenie nejako podložiť? Čítal si nejaké vyjadrenie vývojára, bolo to niekde na oficiálnej stránke? Podľa toho, čo som sa dočítal [tu], je toto opatrenie úplne, úplne zámerné :).

Hoci to i mne dosť prekáža, oni na zopár hráčov onlinoviek (kde sú javascripty ako také vôbec dovolené) kašlú a urobia všetko preto, aby ochránili najväčšiu časť ich používateľov - technicky neuvedomelých používateľov sociálnych sietí. Je totiž úžasné, ako veľa škody sa dá niekomu urobiť len tým, že ho prijmeš aby si na Facebooku (a tiež vo Weste) spustil nejaký kratučký JavaScript v jeho URL baru. Veď predsa, čo také sa môže stať? V IE9 a neskôr i Chrome13 sa tomu snažia zabrániť naschvál tým, že to trochu skomplikujú. U Firefox6 to vyriešili po svojom, aby užívateľov niekto neoblbol i v tomto (veď tam stačí dopísať 11 písmen), funkčnosť javascript: protokolárnych prefixov úplne vyradili tým, že script, inými slovami, beží na neexistujúcej stránke.
Ja osobne tomu nechápem, to tam nemôžu proste dať veľké krikľavé varovanie, keď ten JS niekto spustí v URL baru? No nie, oni to radšej spravia tak, že si každý menej technicky znalý používateľ pomyslí, že ten script proste nefunguje... V každom prípade, AFAIK nejde o chybu.
 

Deleted User - 185438

Hosť
Vieš toto tvrdenie nejako podložiť? Čítal si nejaké vyjadrenie vývojára, bolo to niekde na oficiálnej stránke? Podľa toho, čo som sa dočítal [tu], je toto opatrenie úplne, úplne zámerné :).

Hoci to i mne dosť prekáža, oni na zopár hráčov onlinoviek (kde sú javascripty ako také vôbec dovolené) kašlú a urobia všetko preto, aby ochránili najväčšiu časť ich používateľov - technicky neuvedomelých používateľov sociálnych sietí. Je totiž úžasné, ako veľa škody sa dá niekomu urobiť len tým, že ho prijmeš aby si na Facebooku (a tiež vo Weste) spustil nejaký kratučký JavaScript v jeho URL baru. Veď predsa, čo také sa môže stať? V IE9 a neskôr i Chrome13 sa tomu snažia zabrániť naschvál tým, že to trochu skomplikujú. U Firefox6 to vyriešili po svojom, aby užívateľov niekto neoblbol i v tomto (veď tam stačí dopísať 11 písmen), funkčnosť javascript: protokolárnych prefixov úplne vyradili tým, že script, inými slovami, beží na neexistujúcej stránke.
Ja osobne tomu nechápem, to tam nemôžu proste dať veľké krikľavé varovanie, keď ten JS niekto spustí v URL baru? No nie, oni to radšej spravia tak, že si každý menej technicky znalý používateľ pomyslí, že ten script proste nefunguje... V každom prípade, AFAIK nejde o chybu.
Čítal som to na neoficiálnej stránke... :(
 

DeletedUser7329

Hosť
The-West Script Opener
Kód:
javascript:var input = prompt("The-West Script Opener\n\nZadajte JavaScript, alebo URL scriptu, ktorý chcete spustiť:");var protocol = input.split(":")[0];if(protocol == "javascript"){document.location = input;};if(protocol == "JavaScript"){document.location = input;};if(protocol == "http"){var JS=document.createElement('script');JS.type='text/javascript'; JS.src=input; document.body.appendChild(JS)};if(protocol != "javascript" && protocol != "JavaScript" && protocol != "http"){alert("Script nefunguje!");};end();
Autor: Blood Killer
Popis: Keďže v Mozille Firefox 6.0 (aj Firefox Beta, Firefox Aurora) nie je možné spúšťať scripty cez adresový riadok prehliadača,
tak tento script to umožní, script treba uložiť ako záložku, po kliknutí na záložku môžte vložiť script ba dokonca aj priamy odkaz na súbor scriptu a ten jednoducho spustiť kliknutím na "Ok".
Taktiež použiteľné vo viacerých prehliadačoch...
Odskúšané v: Mozille Firefox, Firefox Beta, Firefox Aurora, Safari, Google Chrome, IE.

..ako si ten script ulozim ako zalozku? porad mi prosim ta. diky.
 

Deleted User - 185438

Hosť
..ako si ten script ulozim ako zalozku? porad mi prosim ta. diky.
Firefox: Klikni na panel zo záložkami pravým tlačidlom myši a vyber "Nová záložka", do políčka "Adresa" vlož môj script a daj "Pridať".
Google Chrome: Stlač Ctrl+Shift+B aby si zobrazil panel zo záložkami, potom naň klikni pravým tlačidlom myši a vyber "Pridať stránku", do políčka "Adresa URL" vlož môj script a daj "Ok".
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
The West Petee's utilities, v0.5.1 vypustená
  • zase funguje na bete
  • čas konca aukcie je zobrazený s presnosťou na stotiny sekundy - môžete vašu ponuku dať práve 'načas'; táto informácia v hre vždy bola, len sa zaokrúhľovala
  • tlačítka so skratkami - ísť k mestu, vycentrovať ho na mape - zobrazené pri prejdení myšou nad stĺpcom so vzdialenosťou
    twpu151.png
  • stará chyba so zoradením opravená

Viac info: http://forum.the-west.sk/showpost.php?p=250174&postcount=30
Inštalácia: http://userscripts.org/scripts/show/96584
 

DeletedUser6273

Hosť
Petee

Veľmi dobrý script, možno ak by sa ešte dalo nejako zobraziť aspoň sektor predmetného mesta, čo by dosť pomohlo pri plánovaní cesty po trhoch.

Už aj teraz to dosť pomáha pri súčasnom zobrazení mapky a preklikávaním centrovania mapky.
 

DeletedUser3733

Hosť
Petee

Veľmi dobrý script, možno ak by sa ešte dalo nejako zobraziť aspoň sektor predmetného mesta, čo by dosť pomohlo pri plánovaní cesty po trhoch.

Už aj teraz to dosť pomáha pri súčasnom zobrazení mapky a preklikávaním centrovania mapky.

Nechápem o čom píšeš.
Je tam ikonka ísť k mestu, máš tam aj ikonku na vycentrovanie mapy na nákupné mesto, fakt neviem čo by si tam viac potreboval.
A originál je tam link na mesto.
Ale súhlasím, že je to veľmi dobrý script.
 

DeletedUser

Hosť
staci ak si das zoradit podla vzdialenosti, pri prevzati predmtu ta vzdy nasmeruje na najblizsie mesto, aj ked mozno niektore sa vzdialia, ale triedenie v pohode staci na tento ucel.
 

DeletedUser

Hosť
Veľmi dobrý script, možno ak by sa ešte dalo nejako zobraziť aspoň sektor predmetného mesta, čo by dosť pomohlo pri plánovaní cesty po trhoch.
Medzi plánovanými vecami (na základe 2 návrhov od hráčov, neviem povedať, kedy na ne budem mať čas) mám aj mapku priamo v okne trhu, kde budú predmetné mestá farebne vyznačené. Myslím, že to by malo bohate postačiť.
 

DeletedUser6016

Hosť
Ahojte:howgh:, nevymyslel by niekto z Vás, "skúsených" skript na poslanie telegramu celému hernému svetu? Ak to je mimo pravidiel hry tak nič.:howgh:
 

DeletedUser4779

Hosť
Ahojte:howgh:, nevymyslel by niekto z Vás, "skúsených" skript na poslanie telegramu celému hernému svetu? Ak to je mimo pravidiel hry tak nič.:howgh:

Dúfam, že to nik nevymyslí. Určite by sa potom našlo veľa pacientov, čo by spamovali a otravovali celý herný svet..
 

DeletedUser

Hosť
Ahojte:howgh:, nevymyslel by niekto z Vás, "skúsených" skript na poslanie telegramu celému hernému svetu? Ak to je mimo pravidiel hry tak nič.:howgh:
Náročné by to nebolo, ale ako už bolo uvedené, je to jeden zo scriptov, ktorého existencia by moc veľa hráčov i členov hernej podpory nepotešila... Pokiaľ máš pocit, že tvoju správu by si z nejakého dôvodu skutočne mali prečítať všetci hráči nejakého sveta (nepravdepodobné, ale dajme tomu), skús kontaktovať moderátora danej sekcie na fóre a napísať mu, o čo sa jedná. V skutočne nepravdepodobnom, ale predsa len existujúcom prípade, to môže vybaviť priamo herná podpora, s prostriedkami na to určenými.
 
Hore