Zníženie duelovej úrovne a skiny

Deleted User - 4

Hosť
Vyzerá to, že po skoro dvoch rokoch (ale lepšie neskoro, ako nikdy, že:ahaok:), čo som napísal o tomto probléme a nápade na inno fórum, či spomínal aj v reportoch, sa ľady pohli a do hry bude bude konečne pridaný predmet, ktorý zníži duelovú úroveň, resp. duelové skúsenosti, čo by malo pomôcť všetkým duelantom, ktorí nemajú koho duelovať, len preto, že sú v tom až príliš dobrí. Zatiaľ sa to testuje na beta serveri, ak chcete, diskutovať môžete o tom (po anglicky) na beta fóre: https://forum.beta.the-west.net/index.php?threads/update-2-117-discussion.3500/

'Mysterious potion' - lower your Duel Level Experience
A 'Mysterious potion' - when consumed, the item reduces player's Duel Level Experience by 10%. This, in turn, depending on numbers, can result in reducing the Duel Level. Keep in mind that you cannot reduce your Duel Level below your general Character Level.
Over the next days, it will be given out to players on the Beta server, so that its influence on the game can be tested. The item will not be available outside of Beta until the test is complete.
duelexpsucrifide.png


Snáď sa dočkáme niekedy aj toho rebríčka.
 

DeletedUser11700

Hosť
No ak k tejto novinke neprerobia duelový rebríček, tak je to dosť na nič. A to, že si niekto zhodí 10% duelexp ešte neznamená, že mu klesne duelovka :D
 
Naposledy upravené moderátorom:

Deleted User - 4

Hosť
Nemyslím si, že je to dosť na nič, duelantom, čo mali problém nájsť súpera, to pomôže, rebríček je iná záležitosť. Toto dokáže ušetriť zopár týždňov, čo schopní duelanti nebudú musieť čakať na to, kým sa duelové skúsenosti znížia pomaly samé. Podľa toho, ako bude nastavené opakované používanie nápoja, si nakoniec skúsenosti určite znížia tak, ako potrebujú, aby mali viac dostupných súperov.
 

DeletedUser11700

Hosť
Ale ty nechápeš, že keď má niekto povedzme 4 000 000 duel exp a na dosiahnutie duelovky treba povedzme 1 000 000 duel exp (len príklad), tak aj keď použije ten elixír, duelovka mu neklesne vôbec, musí ich použiť dokonca niekoľko, aby mu ešte len začala klesať.
 

Deleted User - 4

Hosť
Otestoval som to na našom testovacom serveri, nastavil som 500.000 duelových skúseností, čo je duelová úroveň 412, nápoj po použití zobral 50.000 duelových skúseností, takže mám teraz 450.000 duelových skúseností, čo je duelová úroveň 396.

Samozrejme, ak má niekto duelové skúsenosti v miliónoch, tak bude asi musieť použiť viac nápojov. Stále je to však ohromná úspora času, oproti tomu, ako keď si duelovú úroveň hráč znižuje čakaním. A ak je 10% zníženia málo, aké percento by bolo lepšie?
 

DeletedUser11700

Hosť
Ano, ak nemáš milióny duel exp, tak je to super. :)

No skorej by som spravil niečo také, že by to dávalo dole duelové úrovne, nie skúsenosti - tým by sa aj vyriešil problém s rebríčkom, že by duelanti zbytočne nepadali. Nie som si istý ako to funguje, ale keď človek dlho nedueluje, tak mu padá len duelová úroveň a skúsenosti zostávajú, oprav ma ak sa mýlim. Ak by to fungovalo na percentá z duelovej úrovne, bolo by to podľa môjho názoru praktickejšie. Ak hráč dlho nedueloval a má povedzme 2 000 000 duelových skúseností a duelovú úroveň povedzme 300, tak mu tiež jeden elixír nepomôže.
 
Je dobré, že sa pridalo aspoň niečo, ale myslím si, že tento nápoj bude mať na zlepšenie duelovej situácie len minimálny vplyv, nakoľko kým by sa duelanti s úrovňami 400+ dostali niekde na 250, kde by mali nejakých protivníkov, tak by na to potrebovali veľké množstvo nápojov, čo by zabralo veľa času (dá sa použiť len jeden nápoj týždenne) a aj dlhopisov/nuggetov, Ak by sa im to po čase aj podarilo, museli by buď duelovať len rekreačne, nakoľko pri aktívnom duelovaní by im duelová úroveň opäť narástla, alebo používať nápoj každý týždeň.

Čo by podľa mňa duelom pomohlo viac je zníženie maximálnej duelovej úrovne na 250, čím by sa výrazne zvýšil počet hráčov, ktorí by sa navzájom mohli duelovať a zároveň hráči, ktorí hrajú čisto boje, alebo úlohy by stále mohli ostať mimo duelového diania (pre 250 je minimálna duelová úroveň 178). V takomto prípade by bolo nutné zmeniť ešte 2 veci. Prvá je zmena výpočtu skúseností za duel, nakoľko pri súčasnom vzorci by bol počet skúseností malý, navyše jeho navýšením by sa taktiež zvýšila motivácia duelovať (ak by boli xp napr. porovnateľné so stavbou kostola). Taktiež by to čiastočne pomohlo vyriešiť duelový rebríček. Navrhoval by som upraviť vzorec zo súčasného (7*duelová úroveň protivníka)-(5*vaša duelová úroveň)}+5]*(vaša duelová motivácia/100) napríklad na (10*duelová úroveň protivníka)-(5*vaša duelová úroveň)}+5]*(vaša duelová motivácia/100). Pri duelovej úrovni 250 by tak hráč mohol získať 3765 xp (so súpravou pridávajúcou xp aj viac) a 1255 duelových xp, čím by duelant, ktorý by vyhral aspoň 10 duelov denne mohol získať do rebríčka za mesiac cca 350 000 xp a časom sa tak dotiahnuť na vrchol, za predpokladu že by bol v dueloch aktívnejší ako hráči pred ním, ale tak je to v každom rebríčku. Druhá vec, ktorú by bolo potrebné upraviť je počet skúseností potrebných na získanie duelovej úrovne, tak aby malé úrovne nemali duelovú úroveň 250, alebo aspoň 178 po pár dueloch, aby následne nedostávali duely od top duelantov. To by som navrhoval napr. takto :
duelovexp.png

Posledná vec, ktorej by som ešte rád venoval pozornosť je bonus taktiky pre postavu vojaka k taktike. 25% bez prémia. 50% s prémiom je pri súčasnom systéme a súpravách naozaj veľa. S novými súpravami je možné dať celkom ľahko aj cez 600 taktiky, čo by znamenalo pre vojaka s prémiom ďalších 300 bodov a to už je veľká výhoda v porovnaní s ostatnými postavami. Ak tento bonus vojak musí mať, tak maximálna prípustná miera je podľa mňa 10% bez prémia, 20% s prémiom, ideálne však čo najmenej.

Samozrejme že sú aj iné veci, ktoré by sa dali zlepšiť, no tieto sú podľa mňa momentálne najdôležitejšie a zároveň nie veľmi náročné pre vývojárov.

PS: Čísla by sa mohli upraviť aj inak, tieto som vymyslel len pre lepšiu predstavu. Ak by bolo treba niečo viac rozpísať, stačí napísať. :)
 
Dano máš pravdu, bud zrušiť duelové úrovne úplne alebo ako píšeš ty, každopádne treba riešenie aby ľudí bavilo duelovať a aby videli viacero ľudí.

Na taktike by som nemenil nič (kedže hrám vojaka samozrejme :D ), každá postava ma niečo do seba, teda okrem dobrodruha
 
Ahoj dano som rad ze sa ozval nejaky duelant, lebo riso tu pisal len nezmysly.. ale ved vieme ze on nic nikdy nevedel a vsetko pokradol odo mna..Ten napoj som si najskor myslel ze je super ale ma zasadnu chybu. Znizuje tvoju duelovku. Cize polopate, si dobry, tym padom zacnes mat nevyhodu ze mas malo cielov. Das si napoj a namiesto toho akurat budes mat menej expov z duelu a takysto aj tvoj super, pokial ste boli napriklad rovnake duelovky a znizite naraz. Vysoka duelovka by mala mat praveze vyhodu a nie ze je to uplne nanic hratelna zalezitost! Cize tvoj vypocet na zmenu expov ma logiku alebo pridat maximalnu duelovku ako vravis. i ked to ma svoje nevyhody.Ten napoj staci prerobit tak aby ti zvysil rozsah najnizsej duelovej urovne. Napriklad som duelovka 270, jednoznacne najvysia na houstone, cize moja minimalka je 193. Cize po poziti napoju by mi duelovka 270 ostala aj minimalna. Akurat ten napoj napriklad by fungoval mesiac by mi ju virtualne znizoval este o 10. Dva napoje o 15 a tri o 20. to som dal len priklad. Dalo by sa vyuzit maximalne 3 napoje naraz a trvali by mesiac. Plus dalsi napad je uplne odstranit znizovanie duelovky prehrou. Co je sakra za blbost aby som nedociahol na 2 a 5 duelanta?:(((ok som ochotny ozeliet vysku expov ale chcem sakra sejmut cloveka supera ktory ma rovnaky lvl , v rebricku je dokonca vyssie a nemozem na neho zadat duel! cize zhrnutie, napoj je dobry napad ale treba ho prerobit. toto nepisem ako kritiku ale navrh na zlepsenie. Dakujem
 
Naposledy upravené :
Ahoj dano som rad ze sa ozval nejaky duelant, lebo riso tu pisal len nezmysly.. ale ved vieme ze on nic nikdy nevedel a vsetko pokradol odo mna..Ten napoj som si najskor myslel ze je super ale ma zasadnu chybu. Znizuje tvoju duelovku. Cize polopate, si dobry, tym padom zacnes mat nevyhodu ze mas malo cielov. Das si napoj a namiesto toho akurat budes mat menej expov z duelu a takysto aj tvoj super, pokial ste boli napriklad rovnake duelovky a znizite naraz. Vysoka duelovka by mala mat praveze vyhodu a nie ze je to uplne nanic hratelna zalezitost! Cize tvoj vypocet na zmenu expov ma logiku alebo pridat maximalnu duelovku ako vravis. i ked to ma svoje nevyhody.Ten napoj staci prerobit tak aby ti zvysil rozsah najnizsej duelovej urovne. Napriklad som duelovka 270, jednoznacne najvysia na houstone, cize moja minimalka je 193. Cize po poziti napoju by mi duelovka 270 ostala aj minimalna. Akurat ten napoj napriklad by fungoval mesiac by mi ju virtualne znizoval este o 10. Dva napoje o 15 a tri o 20. to som dal len priklad. Dalo by sa vyuzit maximalne 3 napoje naraz a trvali by mesiac. Plus dalsi napad je uplne odstranit znizovanie duelovky prehrou. Co je sakra za blbost aby som nedociahol na 2 a 5 duelanta?:(((ok som ochotny ozeliet vysku expov ale chcem sakra sejmut cloveka supera ktory ma rovnaky lvl , v rebricku je dokonca vyssie a nemozem na neho zadat duel! cize zhrnutie, napoj je dobry napad ale treba ho prerobit. toto nepisem ako kritiku ale navrh na zlepsenie. Dakujem
Pravdaže jarko vieme že si najlepší na celom weste a pravdaže si uvedomujeme tvoju obrovskú silu na houstone kde si absolútny strop a vieme všetci že tam hore si pred chvílou bol. Tiež vieme že všetci pokradli buildy od teba, lebo však ty si bol na začiatku až potom prišiel chuck norris atď.. Akurát je škoda že si ich nezačal predávať trošku skôr :( , možno by si toho viac zarobil. To ma naozaj mrzí aj za teba. Každopádne sme ti vďačný za všetko čo nás každý deň na houstone účíš, len kvôli tebe to tam tak žije. A ak náhodou ti niekto nebude po chuti alebo budeš mať len tak chuť niekoho urážať tak sa za teba všetci postavíme, lebo je našim snom chrániť úchylákov čo vedia akurát tak nadávať na rodinu a podobne, preto jaro buď silný a ver že bude všetko lepšie! :)

ALL for JARO :sibko:
 
koza:sibko: sa opustil, ten koment patril danovi a risovi ak si nepochopil ale tento psychopat uz cele tyzdne pise o mne na salone:(. vid dokaz http://prntscr.com/sazfru..inak (pokracuju vulgarne nadavky preto nie su screnute):censored:poprosim aby ste mazali taketo flame ludi co vobec nechapu duelom a len tu hejtia :pff:(tato tema je urcena na riesenie duelov a koza ocividne okrem nadavok a urazok nema nam co napisat...ja som napisal slusny navrh ale on si tu riesi svoje osobne problemy, aj mi je ho luto, tolko nenavisti...nekaz nam hru my tu riesime duely, ak nemas co povedat k temeradsej pomlc..


ale aby som bol k veci a nespadol na uroven kozu zrusit duelove urovne ako pise koza je podla mna nezmysel potom by sa nemal nijako realne dat pocitat vzorec na expy..ako by si ich pocital??to si nam neprezradil...

a dano taktiku by som kludne zrusil tiez u vojaka resp znizil, skuseni hraci to isto podporia, problem bude u hracov co to nevedia moc hrat. ti budu vzdy proti aby to mali co najednoduchsie a nemuseli moc premyslat..
 
Naposledy upravené :

DeletedUser10071

Hosť
To že má postava vojaka bonusy k HP a taktike robí asi najväčšiu nerovnováhu v dueloch. A preto nebudem už nikdy duelovať na žiadnom svete, dokiaľ to INNO neopraví. Je to predsa ich práca a feedbacku majú viac než dosť.

(magpetra budem duelovať vždy a všade)
 
Naposledy upravené moderátorom:
Jarko ideš tu riešiť len duely ale hneď prvá veta tu zase ťaháš Riša to je fakt smiešne :D a ideš kozovi písať že si tu on rieši svoje problémy. dajte mu rozum konečne.
boby pisat ohladom stylu hrania je povolene v pravidlach, a to ze risko bol v mojom meste a pokradol forum atd sa tym nikdy ani netajil. dokonca sa mi zato ospravedlnil . Cize smolicka :pff: ... a prispejes okrem tvojho zbytocneho flamu aj nieco k teme?i ked duelant ako ty co napcha vsetko do vystupka a ma ho asi tak 300 zbytocne navyse moc toho nevie povedat ci? cakame ci napises nieco konstruktivne, pretoze flamer si dobry ale co tak pisat k veci? hmmm:sibko:p.s kludne zmazte tento moj koment na bobyho 4,7 aj jeho komentar kedze vobec neprispievaju nejako teme. dakujem


dankolo uplne suhlasim, i ked tu isto budes pocut argumenty ked si nespokojny vyber si vojaka a podobne pisanicka:huh:
 
Jarko som rad ze si sem hodil screen :D ja si screeny nerobím škoda :D ale vsetci vieme svoje. Ty nijako neprispievaš hre iba urážaš moju ženu a rodinu. Vymyslas si a podobne urazas a osočujes ostatnych hracov , vypisuješ celé dni na salóne kde ta vsetci ale kompletne vsetci ignoruju. Nepríde ti to blbé ? Urazat si mna a moju rodinu zacal ty, ja sa len adaptujem ale neznizim sa na tvoju uroven aby som nadaval na tvoju rodinu ale budem urazat teba presne dovtedy dokym si ty mna a moju rodinu budes brat do tej tlstej papulky. Este ze mas ten internet nie ? :D Tam si mozes napisat co chces akurat sa sem tam popleties a po hodinke dvoch zistis ze si pises sam . Takze jarko nehraj to tu na lasku a slusnost ked si primitiv , vedia to naozaj vsetci aj podpora ta uz velmi dobre pozna . Samozrejme ano ako aj pisem v screene si ceckaty :D, to je fakt ja sa zato co napisem nehanbím a stojim si za tým.
 
Hore