Vojny medzi mestami

Čo poviete na môj nápad


  • Celkový počet hlasujúcich
    41
  • Anketa je uzavretá .
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser2929

Hosť
Pár slov na úvod...
Možno si ešte pamätáte na môj prvý veľký nápad Noc a deň, ktorý mi myslím si, celkom vyšiel. Mal som v ted deň takú veľkú inšpiráciu a myslím, že dnes ráno sa stalo čosi podobné :)


O čo by vlastne išlo
Mesto A by mohlo vyhlásiť vojnu mestu B. Viem, že nápadov s podobnou tematikou tu už boli doslova desiatky, ale myslím že som sa s tým celkom pohral a preto vás prosím, aby ste si to prečítali celé


Rozpracovanie
Požiadavky na vyhlásenie vojny
Aby nejaké mesto mohlo vyhlásiť vojnu, muselo by mať minimálne 20 obyvateľov, postaveného hrobára a 15 000 $ v mestskej pokladnici.

Bola by cena na vyhlásenie vojny stále rovnaká ?
Nie, za každú 1 vyhratú vojnu by cena stúpla o 5 000 $. Takže mesto, ktoré vyhlásilo vojnu za 15k môže po jej vyhratí vyhlásiť ďalšiu vojnu až za 20k. Potom 25k a tak ďalej... Ak mesto vojnu prehrá, cena na vyhlásenie vojny klesne o 5 000 $, ale ak by bola 20k, mesto by prehralo a malo by cenu 15k a zase by prehralo, už by cena neklesla - 15 000 $ je minimum

Kto by vojnu mohol vyhlásiť ?
Toto právo by mali iba zakladatelia miest a mestskí radcovia

Mohlo by napríklad mesto s TOP 10 vyhlásiť vojnu mestu ktoré je na úplnom konci rebríčka ?
Nie. Mesto by mohlo vyhlásiť vojnu iba mestu, ktoré má aspoň 60 % obyvateľstva ako ono samé. Príklad: Mesto A, ktoré má 100 obyvateľov (viem že je to nereálne) by chcelo vyhlásiť vojnu mestu B, ktoré má 57 obyvateľov. Bohužiaľ, nedalo by sa to a tak by mesto A mohlo vyhlásiť vojnu iba mestu C, ktoré by malo aspoň 60 obyvateľov

Kde by sa taká vojna dala vyhlásiť ?
V hrobárovi - preto by bol potrebný na vyhlásenie vojny. Hore by mal podobné záložky, ako napríklad Radnica (Výstavba, Obyvatelia, Mestské záznamy,...). Boli by tam: Prebiehajúce vojny, Štatistika, Pozvať mestá do vojny a Vyhlásiť vojnu. Posledné dve by videli iba hodnostári mesta (radcovia a zakladatelia). Samozrejme by tam zostali aj staré hrobárske mestské duelové štatistiky, čo by bola hneď prvá záložka. Tá by sa mohla volať napr. Hrobár
Možno sa vám zdá, že by to chcelo veľké menenie výzoru hrobára, ale ak hráte na Bete, viete, že už podobná zmena prebehla :)

Čo by bolo v tých jednotlivých záložkách ?
Rozoberiem vám, ako si predstavujem jednotlivé položky:
Prebiehajúce vojny
Keďže mesto by mohlo viesť aj viac vojen naraz, tu by ste si mohli vybrať konflikt - bolo by to niečo ako cintorín v pevnostiach. Pred vybratím konkrétneho konfliktu by ste videli kto vo vojne bojuje, ako dlho už vojna trvá a za koľko vojna skončí - K tomu neskôr
Štatistika
Tu by ste si mohli pozrieť už skončenú vojnu, kto v nej bojoval, kto vyhral, aké boli výsledky, čo vyhral...
Pozvať mestá do vojny
Mesto, ktoré vyhlásilo vojnu a mesto, ktoré je napadnuté si môže aj pozvať posily - iné mestá. Počet pozvaných miest nie je obmedzený, akurát by museli mať aspoň 12 obyvateľov = 20 je minimálny počet obyvateľov na vyhlásenie vojny a 12 je 60 % z 20 :). Potom by aj tieto mestá získali prípadnú výhru, alebo stratili prípadnú korisť. Pozvánky do vojny by mohli prijať iba zakladatelia a radcovia pozvaných miest.
Vyhlásiť vojnu
Tu by mohli zakladatelia a radcovia vyhlásiť vojnu inému mestu. Tiež by tu boli napísané pravidlá vyhlásenie, ktoré sú hore napísané

O čo by vo vojne vlastne šlo ? Aký je jej cieľ ?
Rátajú sa vyhraté a prehraté duely a prebraté a stratené pevnosti. Keďže všeobecná "počítacia jednotka" (niečo ako pri váhe kg) sú duely, jedna pevnosť - či už stratená alebo získaná by mala hodnotu 20 duelov. Cieľom by teda bolo poraziť čo najviac obyvateľov nepriateľského mesta v duely alebo im zobrať pevnosť. Ak je mesto B, ktoré sa bráni spoluvlastníkom pevnosti, na ktorú útočníci vyhlásili útok, má hodnotu 10 duelov - to isté platí pri mestách pozvaných do vojny a ich pevnostiach.

Kedy by vojna skončila ?
Jedna vojna by trvala 1 týždeň. V prípade, že by bol rozdiel medzi dvoma stranami 10 duelov alebo menej, vojna pokračuje ešte nasledujúcich 24 hodín, kedy sa rozhodne. Ak ani dovtedy nepadne konečné číslo, pokračuje sa ďalších 24 hodín...

Čo by mohol víťaz získať ?
Za každú vyhratú vojnu by získal 10 000 nových VOJNOVÝCH BODOV, čo by bola ďalšia kategória bodov v rebríčku - tak ako sú mestské body, pevnostné body, duelové body... Tie by sa pripočítavali k celkovým bodom
Ďalej by víťaz získal 20 % všetkých dolárov, ktoré má porezený v mestskej pokladnici - ak by tam bolo 10 000 $, zostalo by tam iba 8 000 $ a zvyšných 2 000 $ by sa pripísalo do mestskej pokladnice víťazov.

Jedno mesto vyhlási vojnu druhému. Začne vojna hneď ?
Nie, akonáhle je vojna vyhlásená, začne sa odpočítavať čas 24 hodín, ktorý majú obrancovia na prípravu. Keď čas ubehne, vojna začína.

A čo Úspechy ?
No, za vojny by sa dostávali aj úspechy. Napr. zúčastni sa na 5 vojnách, Spôsob v mestských vojnách aspoň 3000 bodov poškodenia v dueloch... atď :)


Čo by to urobilo s hrou ?
Čo by to do TW prinieslo ?
Myslím, že by sa trochu viac hráčov špecializovalo na duely.
Takisto by to bolo ďalšie oživenie hry
A ďalší spôsob, ako by sa dali zo servera vytiahnuť peniaze (vyhlásenie vojny)

Čo by to TW ubralo ?
Neviem, či by to nepreťažovalo server. Do týchto vecí sa vôbec nevyznám, takže to neviem posúdiť
Viem, že ráno som vedel ešte ďalšie veci, čo by to westu ubralo, ale teraz si neviem spomenúť :D


Podnápad
Keď by ste si prezerali nejakú vojnu - či už prebiehajúcu v Prebiehajúcich vojnách alebo ukončenú v Štatistikách, dole by mohli byť štatistky jednotlivých hráčov a pevností, ale iba tých, ktorý by sa zapojili. Napr.
Hráč | Vyhraté duely | Prehreté duely | Rozdiel
Rekimaru | 28 | 15 | 13
Elwiss33 | 6 | 8 | -2

atď... Bohužiaľ mi nejde žiadny Office a nemohol som spraviť normálnu tabuľku :D Ospravedlňujem sa hráčom, ktorých som hore spomenul :)
Čo sa týka grafiky, s tou veľmi robiť neviem, preto tu nie sú žiadne grafické návrhy


Koniec...
No, možno si poviete že s divokým západom to nemá veľa spoločného, ale napríklad ak sa skupinka zlatokopov vydala ťažiť zlato do bohatých hôr a našli tam inú skupinu, ktorá ich nechcela nikam pusiť, zaúradovali aj kolty :) A myslím že viete, že konflikty neboli len medzi belochmi a indiámni, ale aj iba medzi belochmi (a aj iba medzi indiánmi)...
Tak vás prosím, hodnotte a píšte :)

P.S.: Ďakujem za prečítanie toho všetkého, je to dosť dlhé ;)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Velmi velmi velmi dobry napad. Podla mna je the-west hlavne o bitkách bojoch a konfliktoch. Mas to velmi precizne spracovane nic tomu nechyba okrem jedneho bodíku ktory ti asi opravim. Tá cena čo sa zvišuje každych o 5000 by po prehre upadla speť o peť tisic. R+ si bez váhania zaslúžiš!
 

DeletedUser7466

Hosť
Preboha to kolko si pisal ? :) ..... No napad by to podla mna bol dost dobry a ozivilo by to aj hru, ale to, ze ked niektk prehra vojnu a strati z pokladnice 50% to by som tam nedaval podla mna by stacilo aj takych 10% a to z toho dovodu,, ze pozanm mesta ktore maju v pokladnick aj 200k a z toho 50% je 100k a to je dost velka strata pre mesto ale inak napad by to bol dobry:)
 

DeletedUser2929

Hosť
Mendoza a Anonim, keď zvážim vaše nápady, sú vlastne rozumné :) Ďakujem za vylepšenie, už je návrh upravený :)

Na toto slúži boj o pevnosť
Nezdá sa ti, že je už tých pevností priveľa ? 60 % hráčov sa špecializuje iba na pevnosti, či už tanky, alebo ľudia čo dávaju čisto do vodcovstva... Pamätám si, keď tu ešte pevnosti neboli a myslím, že hra mala vtedy isté čaro. Nehovorím, že pevnosti sú zlé, ale už to nie je ten starý dobrý west. Preto by som chcel trochu tie duely zvýrazniť - veď ako si môžeš prečítať v profiloch niektorých hráčov, mladíci na divokom západe nesnívali o tom, aby boli velitelia v bojoch o pevnosti ale o presnej muške a sláve z duelov...

P.S.: Celé to napísať trvalo asi hodinu :D
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Mendoza a Anonim, keď zvážim vaše nápady, sú vlastne rozumné :) Ďakujem za vylepšenie, už je návrh upravený :)


Nezdá sa ti, že je už tých pevností priveľa ? 60 % hráčov sa špecializuje iba na pevnosti, či už tanky, alebo ľudia čo dávaju čisto do vodcovstva... Pamätám si, keď tu ešte pevnosti neboli a myslím, že hra mala vtedy isté čaro. Nehovorím, že pevnosti sú zlé, ale už to nie je ten starý dobrý west. Preto by som chcel trochu tie duely zvýrazniť - veď ako si môžeš prečítať v profiloch niektorých hráčov, mladíci na divokom západe nesnívali o tom, aby boli velitelia v bojoch o pevnosti ale o presnej muške a sláve z duelov...

P.S.: Celé to napísať trvalo asi hodinu :D

Znova Ti ďakujem! :);)

P.S.: By som skratil tu vojnu na 48 hodín (len ako napad nemusis to tam dať)
 

DeletedUser

Hosť
Veľmi dobrý nápad, len mohla by byť zámienka, ktorá by mesto ochraňovala. Napríklad ako je to z dobrodruhmi bez mesta tak by to bolo aj s mestami. Neviem či ma chápete.
 

DeletedUser7574

Hosť
Celkom dobry napad, teraz je to sama pevnost, uz aj vela duelantov sa reskillilo a hraju o pevnosti, tak by to bolo zase lepsie. :) Vylepsil by som vyhlasovanie a to takto: majme 2 mesta A a B, mesto A ma 50 obyvatelov a priemernu uroven 70, mesto B ma tiez 50 obyvatelov a priemernu uroven 50*, podla pravidiel by A-cko mohlo vyhlasit vojnu B-cku, pritom maju vsak ovela vyssie levely a tym padom lepsie veci, viac schopnosti, vlastnosti, lepsi crafting (pred bojom by sa asi vybavili nie? :D ). Lepsie by to bolo nejak skombinovat pocet obyvatelov a priemernu uroven (trebars aj duelovu uroven) v nejakom specialnom supervzorci :D.

* z hladiska duelovej urovne by boli duely medzi A a B mozne.
Takze velmi dobry napad, toto je len moj nazor na vec. :)
 

DeletedUser

Hosť
Dobry nápad, ale zbytočný podľa mňa. Nato slúži boj o pevnosť. Zas viacej nenávisti medzi mestami, kašlalo by sa na boje. Ten kto chce duelovať nech dueluje, kto chce bojovať nech bojuje.

Myslím, že taken iečo by neprešlo.
 

DeletedUser6548

Hosť
podla mna super napad ale ak zmenil by som to ze do vojny sa moze pozvat akekolvek mesto lebo su mesta z duelantmi ktore maju aj menej clenov
 

DeletedUser

Hosť
podla mna super napad ale ak zmenil by som to ze do vojny sa moze pozvat akekolvek mesto lebo su mesta z duelantmi ktore maju aj menej clenov

Tiež si tak myslím ;) Malo by to tam tak byt ze mesto z menej obyvatelmi by nemohlo vyzvat naboj nejake super mesto ved to je jasne :)!
 

DeletedUser7729

Hosť
Ako sa tu uz pisalo zmenil by som dlzku vojny.... a este by som zmenil body za vyhranu vojnu 10 000 bodov mestu za vojnu je velmi vela.... stacilo by 1 000 ;).

Tiez suhlasim s tym ze za cias ked neboli pevnosti to bolo o kus lepsie ale s tym uz nespravime nic.
 

DeletedUser

Hosť
dobrý nápad - mohol by sa hraŤ o vyšie miesto v rebríčku
 

DeletedUser

Hosť
problém

no je to celkom dobré,no dosť dobré ale predstav si ze mestá cisto duelantske by takto terorizovali ostatné,je ine dat duel a ine dat duelovu vojnu:)
 

DeletedUser2929

Hosť
A pevnosti ? :) Plno dostavaná pevnosť má (skoro) toľko bodov, ako dve vyhraté vojny :) Nehovoriac o alianciách, kde má jedno mesto aspoň 5 pevností...
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore