Pokec Deň nezávislosti 2019 - diskusia

  • Zakladateľ témy Deleted User - 4
  • Vytvorené

Deleted User - 4

Hosť
A čo ostatné veci, ako sa vám páčia/nepáčia?
Čo hovoríte na nové úlohy alebo na nové súpravy, či prémiovú klasickú truhlicu?
 

DeletedUser7159

Hosť
Zaujímalo by ma či by si sem toto písal keby ti padne zlatokopova súprava, predstav si, že 800 nugetov je 20 eur a to je si myslím taká normálna suma na to, aby ti padla celá súprava

Tak keď ta to zaujíma, tak na štyroch svetoch som vybral za 48000, z toho mi dvakrát padol nápoj na reskill v hodnote 1000UPD (čo sa týka hodnoty, tak je to tá úplne najhoršia možnosť, dokonca je to ešte horšie, než obálka z modrej - ako už bolo povedané), na svetoch, kde aktívne nehrávam iba zbieram produkty, kde nikde tento nápoj ani nevyužijem a stále si stojím za svojim, išiel som do toho s tým, že mi môže padnúť aj toto. :D

Ono, keby zapojíš sedliacky rozum, tak prídeš na to, že odmeny sú nerovnomerne porozhadzované v každej kategórii (asi nie náhodou, všade riskuješ) a o tom je princíp tomboly, ja som minule na plese poľovníkov vyhral poháre v hodnote 3e (lístok stál 1e), zatiaľ čo kamarát vyhral z 5 lístkov jedného Jacka Danielsa a jedného Jamesona, dokopy v hodnote 40e. :D

Budem sa len opakovať, toto je princíp tomboly, nejde o to, že dáš 20e a dostaneš čosi v tej hodnote, môžeš dostať jackpot alebo úplnú blbosť, videl si niekedy trebárs AZkvíz? Môžeš si odtiaľ odniesť 1500 českých korún, alebo aj 18500 českých korún, záleží v akom čase si vyberieš správne políčko (čo je inakšie veľmi podobné princípu otvárania truhlíc).

Určite by som nebol šťastný, keby za 20e dostanem zlatokopovu truhlicu, však to je samozrejmé, ako študent tie peniaze dávam na iné účely, ale aj keby, tak počítam s tým, že mi môže padnúť aj takáto vec - a pri mojom šťastí sa mi by to aj stalo :). Netreba mať veľké oči, potom ťa sklamú očakávania. :D

TOMBOLA NIE JE PREDAJNÁ AKCIA!!!
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser7159

Hosť
A čo ostatné veci, ako sa vám páčia/nepáčia?
Čo hovoríte na nové úlohy alebo na nové súpravy, či prémiovú klasickú truhlicu?

Nové súpravy:
Hamilton bola dobrá voľba ako protisúprava proti predošlému McLaughlinovi, chladný mal doteraz v útoku dosť zlé postavenie voči súperom v tejto súprave, ale nabudúce by sa mohlo dať niečo nové aj pre strelcov, pretože od Horského farmára (ktorý je rovnako dobrý aj pre chladných) a McCanlesa tu pre nich za posledné dva roky nebola iná súca súprava na duely (chladný - Hamilton, McLaughlin, Horský farmár, Hooker, Penn). Tiež sa mi páči dizajn aj výber názvu pre túto súpravu, A. Hamilton je zobrazený aj na americkej 10 dolárovke, bol to jeden zo 7 otcov zakladateľov USA a jeho život vyhasol práve v dueli. :)
(btw to som o ňom vedel aj predtým, v kruhoch amerických konšpiračných teoretikov nie veľmi obľúbená postava ich dejín :D)

Tiež bolo na čase dať čosi účinné pre tanky, čiže som spokojný s Livingstone súpravou.

Sherman nie je veľmi žiadaná súprava, dáva obranu na dobrodružstvo, ktorá je dnes už často na dve veci. V každej tombole sa nájde súprava, ktorá nie je adekvátna voči ostatným dvom.
 

DeletedUser7159

Hosť
možno 1 % hráčov s tebou súhlasí, neviem kto má sedliacky rozum :)

Hovorím, že keby zapojíš sedliacky rozum, tak si všimneš, že v každej kategórii sú nerovnomerne porozhadzované veci. Môžeš za 10e vybrať aj 3x odmenu z kategórie vzácne a bude to zlatokopova panvica (truhlica), hnedý plášť (truhlica) a kniha receptov.

Tak, ako si to napísal ty, som to vôbec nemyslel. Tvoj rozum je asi až príliš sedliacky, alebo nevieš čítať s porozumením, neviem si to inak vysvetliť. :)

Ale aj keby, tak si cením to 1%, ktoré vie analitycky rozmýšľať a nenechá sa unášať emóciami. Lebo pravda nevzniká tak, že si 99% priemerných ľudí povie, že to bude takto. :D
 
A ty keby trošku rozmýšľaš, tak pochopíš, že je rozdiel keď ti padne blbosť za 9 k, alebo za 48 k
 
Naposledy upravené :

DeletedUser10989

Hosť
tak netoč za 48k, ale za 9k, šanca že ti padne niečo z poslednej kategórie stále je, rovnako ako je stále šanca, že za 48k vytiahneš actually dobrú vec

Tombola je o šanci, nie o tom, že máš garantovanú dobrú výhru
 

DeletedUser7159

Hosť
... neviem či má význam vôbec reagovať na teba, napísal tom všetko, napísal som aj omáčky, nech to pochopia aj tí menej chápaví

za 48k ti môže padnúť nielen blbosť, ale aj jackpot, čo v prípade 9k nebudeš mať ani zďaleka, za 20e si z 9k nevytočíš ani náhodou toľko, koľko ti môže padnúť za 20e zo 48k, jednak tam máš jackpot, z ktorého budeš celý bez seba, keď ti padne, na druhej strane tam máš vec bez hodnoty a použita, ktorá ak ti padne, tak sa môžeš sťažovať aké je to strašne nefér.. mohol si sa slobodne rozhodnúť, či chceš riskovať za 48k (veľká výhra, veľká prehra), alebo si mohol dať na istotu, že ti z 9k padne raz niečo dobré a potom niečo nanič, ja neviem čo je na tom nepochopiteľné, však to je princíp tomboly, jackpotu, skús si pozrieť niečo na internete predtým ako budeš znovu reagovať, ušetríš ma o drahocenný čas :D

opakujem, toto nie je predajná akcia, že si za 20e kúpiš celú súpravu, máš tu aj takú možnosť, toto je princíp tomboly, v pri vstupe 20e môžeš vyhrať niečo veľmi cenné alebo čosi sakrametsky nanič a som rád, že to takto je rozdelené aj napriek tomu, že som sa na tom popálil
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser6745

Hosť
A čo ostatné veci, ako sa vám páčia/nepáčia?
Čo hovoríte na nové úlohy alebo na nové súpravy, či prémiovú klasickú truhlicu?

V mojom rozsiahlom príspevku som úmyselne vynechal "Prémiová klasická truhlica" keďže sa jedná o nový predmet. Chválim vývojárov zato, že pridali niečo nové. Na druhej strane ich karhám za obsah viď https://tw-calc.net/chest/51543000?lang=sk

Truhlica obsahuje tzv vzácne svietiace predmety. Mnoho z nich sa ale dá nájsť úplne bežne pri práci a ostatné sú v truhliciach od tých úplne najbežnejších až po tie najhodnotnejšie ako je Lesklá prémiová truhlica. Takže ako som sa už vyjadril v predchádzajúcom príspevku zas a znova sa pýtam načo to je dobré? Jednak sú tie veci reálne nepoužiteľné a slúžia len na zberateľské účely a jednak v hernej udalosti je viac než dosť takýchto truhlíc tak načo pridávať ďalšiu, ktorej obsah je v podstate len akási zmiešanina tých ostatných truhlíc? Nehovoriac o tom, že tie truhlice sú bežne dostupné v UP shope počas celého roka.
 
Všetko pekné čo tu píšete, len ma strašne udivuje že vám vôbec nevadí, že vlastne podporujete Inno v tom čo robí, a teda v tom, že nám predáva za nemalé peniaze, totálne nepoužiteľné... ani neviem ako sa slušne vyjadriť... totálne nepoužiteľné šunty, šmejdy.. pomaly v každej kategórii je truhlica z ktorej padá to isté, doslova to isté.. nejaké svietivky ktoré už má každý a už nikoho nezaujímajú.. viď tá ''nová'' prémiová truhlica čo je v políčku za 9k.. v čom je rozdiel medzi tou truhlicou a medzi prémiovkou za 48k? ja tie truhlice z ktorých padajú svietivky a obyč. veci už ani nedokážem zrátať, tie isté haraburdy dookola, tak buď nech tam je niečo nové alebo nech tam nie je nič ako na Veľkej Noci respektíve menší počet harabúrd, veď keď mohla byť VN bez nezmyslov, prečo by nemohli byť aj ostatné tomboly? Tak ako už niekto spomenul, nebudem menovať ale dotyčný sa tu nájde a súhlasím s ním, Inno testuje, do jednej tomboly dajú pekne krásne len a len nové veci bez tých vaších bludov a do druhej ich zas pridajú aby si porovnali z čoho zarobia viac, či zarobia keď každý kto zatočí, bude môcť získať niečo čo stojí za to, a teda motivujú tým aj ''nenugeťákov'' si zatočiť, alebo keď ten kto bude chcieť niečo hodnotné, bude musieť točiť € donekonečna... a čo robíte vy? namiesto toho aby ste sa pokúsili pomôcť v podstate sami sebe, aby ste nemuseli míňať toľko nugetov zbytočne, tak sa zastávate Inno v tom predaji šmejdov.. lebo ''tombola''.. a čo že je to tombola? to je slovičkárenie ktoré Inno nezaujíma, keby zistili že im viac vynáša tombola ktorá v sebe nemá podradné odmeny, tak ich tam proste nedá bez ohľadu na to či je to tombola alebo predajná akcia, to len vy tu mudrujete so slovíčkami zbytočne.. veď sami priznávate že sa vám nepáči keď získate niečo čo nemá hodnotu, tak načo sa hrať na objektívnych keď nikoho z kompetentných naša objektivita nezaujíma? ale tu máme možnosť pomôcť samí sebe tak prečo si tu škodíte týmito názormi? Inno možno bolo na vážkach ale teraz už si môžu byť 100% istí že stále sa nájdu hráči ktorým síce bude vadiť že za 100 eur dostanú zopár svietiviek v hodnote 500k a k tomu 2 nápoje ktorých mimochodom v invente majú 20, ale budú to chápať veď sú objektívni

Väčšinou keď sa tu na fóre vyjadrujem tak sa snažím vyjadrovať ''analyticky'' ako tu bolo spomenuté, respektíve tak aby malo hlavu aj pätu a dávalo to zmysel, lebo niesom exot ktorý niečo povie ešte predtým než porozmýšľa či to je vôbec k veci.. ale teraz som sa bohužiaľ nechal uniesť emóciami a napísal som to pre niekoho možno bez rozumu ale aspoň raz od srdca, pretože takúto (a schválne použijem to slovo) sabotáž voči sebe samému a voči iným hráčom som už dlho nevidel...
 

DeletedUser7159

Hosť
namiesto toho aby ste sa pokúsili pomôcť v podstate sami sebe, aby ste nemuseli míňať toľko nugetov zbytočne, tak sa zastávate Inno v tom predaji šmejdov

Mallory, to je neskutočné, ako si dokážeš sám sebe odporovať. Neviem o čo ti ide, znovu ďalší populizmus od teba, ktorý môže účinkovať možno tak na plebs, mňa si nepresvedčil a napíšem ti aj dôvody.

V profile na Delaware sa sťažuješ, že každý mesiac niečo pribudne za nuggety, bavili sme sa, že v súčasnosti si hocikto vylepší zbraň na trojku, že kedysi to tak nebolo, bolo to lepšie... takže podľa teba by bolo azda lepšie aj to, keby v tombole bolo iba oblečenie a nie tie zbytočnosti okolo? Z toho, čo si napísal ťa teraz vnímam ako nejakého bojovníka za rovnosť či férovosť - "nemalé peniaze" - takže lepšie by bolo, keby si za nemalé peniaze dostal rovno celú súpravu namiesto šance, že ti môže padnúť aj nápoj na reskill alebo lesklá prémiová truhlica? Ešte viem pochopiť, že niekoho štve nastavenie tomboly, ale znovu sa opakujem, toto nie je predajná akcia (nákup) ale tombola (hazard), keď sa zamyslíš, tak zistíš, že táto tombola zdieľa mnoho prvkov hazardnej hry (rovnako ako taký Deň mŕtvych, to už je čistá ruleta). To nie je slovíčkarenie, to je podstatný rozdiel, ktorý si zrejme prehliadol.

Si predstav, že by tie veci bolo oveľa ľahšie získať a toľko hráčov by malo hamiltona a livinstona vylepšeného na trojke, už ťa vidím, ako by si to tu na fóre chválil, zase by tu boli len sťažnosti, aké je to všetko zase nanič, že livinstone a hamilton nemajú žiadnu hodnotu, všetci si to vylepšili, všetci v tom chodia, staré súpravy sú nanič a pod. Večne nespokojný.

Neviem o akej sabotáži voči sebe samému a voči iným hráčom hovoríš. Veľa kriku pre nič. Však odkedy je možné kúpiť si truhlice za nuggety, tak to stále fičí na stále rovnakej báze, niekto kúpil truhlice za 20 eúr (aj oveľa viac) a nepadlo mu dokopy nič cenné, niekto dostal okovanú truhlicu z úspechu a padol mu Rudolf alebo z prémiovej Howdah/Zlatý tomahavk (kedysi ďaleko najsilnejšia zbraň), no a bolo toto o niečo férovejšie ako táto tombola? Ani zďaleka.

Môže vás to štvať, ale to, že nové veci nie je také ľahké získať ako by ste si predstavovali - jednak zvyšuje hodnotu nových súprav a taktiež necháva priestor aj pre staré súpravy až do Vianoc (na ktore sa inakšie väčšina z vás teší), kedy si všetci pozbierajú a vylepšia tieto súpravy do gargantuovských rozmerov a veci tým načisto stratia hodnotu.

Neviem, čo má byť podľa teba, Mallory, teda zmyslom takýchto eventov, asi získať čo najviac vecí za čo najmenej peňazí a nabaliť sa ako nejaký škrečok. Takéto rozloženie odmien spôsobuje všelijaké emócie, aj radosť (keď ti z toho všetkého bordelu padne niečo výnimočné), aj hnev.. nejde iba o nudné nakupovanie nových hračiek za nuggety... a komu to vadí, nech sa na to vykašle, počká si do Vianoc alebo na predajnú akciu.. a ak je to tak, ako vravíš, tak tým spravíte len sami sebe dobre a ak vás bude veľa, tak podľa teba Inno nabudúce prerozdelí odmeny inak. :D

Keď sa ti páči herná udalosť, tak ju podpor nuggetami, rozumný človek zváži do čoho má investovať peniaze, niekto rád riskuje (napríklad ja, som hráč), niekto sa popálil, napíše zlú recenziu a viac peňazí do toho liať nemusí, kto ho núti? - akcia a reakcia. Keď sa niekomu nepáči, tak nech do toho nedá ani cent a ako si napísal, inno experimentuje :D, tak nabudúce už predsa nedá udalosť, z ktorej by malo menšie zisky, podľa mňa im to netreba vysvetľovať a sami si vedia ošéfovať zárobok.
Tak ak sa vám to nepáči, tak nekúpte nič, máte to aj vy vo svojich rukách. Myslím si, že nespokojnosť nejde lepšie vyjadriť, čo tam po pár hráčoch, ktorí sa cítia byť ukrivdení. Jednoduché ako facka.
 

Deleted User - 4

Hosť
Ďakujeme za spätnú väzbu, tento rok ste sa oproti rokom 2018 a 2017, kedy nebola žiadna, trochu viac rozpísali :)
 

Deleted User - 4

Hosť
Pravdepodobne ako pri predchádzajúcich udalostiach, asi za mesiac.
 

DeletedUser10989

Hosť
Na bete je spredajnenie setov súčasťou updatu 2.106, čiže asi aj skôr ;)

A dopredu sa teším na nové recepty, aj keď si asi troška počkáme :D
 
Hore