1. Súťaže v novom svete Iowa

  Zapojte sa do súťaží v rôznych kategóriách v novom svete Iowa a vyhrajte zlaté nuggety!
  Súťaže nájdete tuto!
  Zatvoriť oznámenie

Autorizácia pri predaji na trhu

Téma v 'Staršie nápady' založená od Ausschluss, 8. Júl 2015.

Zdieľať túto stránku

?

Súhlasíte s mojím návrhom?

 1. Áno

  61,5%
 2. Nie

  38,5%
 1. Ausschluss

  Ausschluss Hosť

  Zdravím, jednoduchý návrh, ktorý podľa mňa vyrieši aj situáciu s kradnutím vecí z trhu, čiže uľahčí prácu a otázky na support a takisto vyrieši situáciu s tým, keď jednoducho nechcem podporiť nejakého hráča a kúpi z trhu vec, práve on.
  Ide ale hlavne o to, aby sa zamedzilo kradnutiu veci z trhu, čo je tu ozaj veľmi v obľube a nikto s tým nič nerobí, aj keď by kľudne na tento účel mohli slúžiť len menovky.

  Nápad môže mať 2 podoby
  1.
  Pri predaji predmetu na trh by predávajúci hráč mohol zaškrtnúť políčko s možnosťou "Chcem dostať dodatočné potvrdenie o predaji daného predmetu", ktoré by aktivovalo funkciu v hre, kedy by pri neautorizovanej kúpe (predmet s menovkou a kúpi iný hráč, resp. by toto upozornenie mohlo chodiť pri akomkoľvek záujem o kúpu predmetu) prišlo najprv upozornenie hráčovi do oznámení o tom, že niekto má záujem o kúpu jeho predmetu, zobrazil by sa tam nick daného hráča a tak by mohol odkliknúť predávajúci, či chce prijať peniaze za zaplatenie daného predmetu alebo nie.

  Ak by bol predávajúci offline alebo by z nejakého dôvodu bol neaktívny, tak by sa táto autorizácia po určitej dobe zrušila a predmet by bol ďalej ponúkaný na trhu.

  2.
  Základ by bol ten istý, ale pri autorizácii, ak by bol predávajúci offline alebo neaktívny, by sa táto autorizácia, po nevybavení v určitej lehote, zrušila a predmet by bol predaný hráčovi, ktorý o predmet prejavil záujem.
  Tu ale vidím problém v tom, že ak by o predmet prejavilo záujem viac hráčov, nemám riešenie takejto situácie, resp. predmet by teda musel z trhu zmiznúť na tú určitú dobu a objavil by sa, až keď predávajúci po neaktivite autorizáciu zamietol, resp. by zmizol z trhu, keď by automaticky prepadol hráčovi, ktorý oňho mal záujem.

  Čakám na vaše názory a pripomienky, budem rád za nejaké nápady na zlepšenie.
   
 2. zbytočne komplikované, stačilo by sem http://prntscr.com/7qatam pridať možnosť menovky aby sa ten predmet zobrazil na trhu len pre toho hráča pre ktorého je určený

  [​IMG]
   
 3. F.I.Y.

  F.I.Y. Hosť

  Ta tak, nech je prednet viditeľný - dostupný len pre menovaného hráča
   
 4. tomik2410

  tomik2410

  Pridal(a) sa:
  29. Mar 2015
  Príspevky:
  124
  Obdržané páči sa:
  19
  Súhlasím je to zbytočne komplikované a Rafe McCawley má dobrý jednoduchý nápad ako to vyriešiť.
   
 5. Ausschluss

  Ausschluss Hosť

  Neviete čítať alebo skutočne len trollíte? Lebo sa mi nechce veriť, že niektorí jedinci môžu byť až tak "nízko", hneď na začiatku píšem, že by na to mohli kľudne slúžiť len menovky, ale nie, na čo čítať s porozumením, to ľudia bez občianskeho nepotrebujú.
   
 6. Shadowscale

  Shadowscale Hosť

  Myslíš, že trollia? Musel si si straaaašne pomasírovať ego kamarát, keď okamžite cítiš potrebu niekomu vynadať. Momentálne si ukázal, že si ešte nižšie ako hocikto v tejto diskusii. Gratulujem k tým pár hodinám, čo máš občiansky, teraz si s ním bež namazať maslo na chlieb.

  Teraz k tomu nápadu, cool vec, škoda že len tá menovka. Ten intergalaktický spôsob od pána Aušlusa je nanič.
   
 7. F.I.Y.

  F.I.Y. Hosť

  Aha tak pardon - takže, pridal by som notifikacie emailom, identifikaciu odtlačkom prstov... tiež by som pridal bezpečnostný systém, čo ak nahodou pridu nejaky čínsky hackery, potom by si mohol prísť o imaginarne veci.

  A kamarát moj pekný, si myslíš že keď si 1. v ranku a minul si "nehorazne prachy" na nuggety tak si pán sveta?? Možno tie tvoje cvičene opice ta papkajú ale tu si vedla..

  Hlavne si daj tvrdý profil aby všetci boli PAF..

  No ale neviem či môžem písať dospelakovi ked mam len 19...schvaluju to súčasné dobré mravy?
   
  Naposledy upravené moderátorom: 8. Júl 2015
 8. tomik2410

  tomik2410

  Pridal(a) sa:
  29. Mar 2015
  Príspevky:
  124
  Obdržané páči sa:
  19
  Smiať sa či plakať?

  Ty budeš asi schizofrenik keď napíšeš že budeš rád za nejaké nápady na zlepšenie a keď ich dostaneš tak sa začneš hneď obúvať do hráčov a nezmyselne ich urážaš. Už sa spamätaj Ausschluss si trápny a všetkým hráčom len potvrdzuješ čo si vlastne za človeka. Namyslený horenos čo si myslí že zjedol šalamúnov bobek mastiaci si svoje monštrózne ego bez akejkoľvek badateľnej inteligencie. Už mám fakt dosť takých jak si ty. Nevieš prijať konštruktívnu kritiku a furt len vyplakávaš ako keby sa celý svet točil len okolo teba. Pán boh pomáhaj. :howgh:

  P.S.:
  Ty si to síce napísal ale neuviedol si to do finálnej podoby ako Rafe McCawley ale namiesto toho si tam vymyslel 2 zbytočne komplikované verzie.
   
 9. Roy O Benonn

  Roy O Benonn

  Pridal(a) sa:
  5. Jan 2014
  Príspevky:
  255
  Obdržané páči sa:
  22
  Ja sa radsej nebudem zapajat do tejto debaty :D

  To obchodovanie medzi hracmi riesia uz dva roky . Evidentne to maju vyvojari na haku.

  tak ako je na trhu moznost svet. aliancia, mesto mozu tam pridat hrac a tu ponuku uvidi len ten konkretny hrac. pre schopneho kodaka je to praca na par hodin mozno minut.
   
 10. Ausschluss

  Ausschluss Hosť

  Ospravedlňujem sa za svoj "výbuch", nešlo mi o nič zlé, práve naopak týmto návrhom, ale prosím o zmazanie témy, nech napíše ten návrh niekto iný, ja sa už o to nestarám a takisto ani neprispievam naďalej na toto fórum, dúfam, že si ktosi tento návrh prepíše a dá si ho do lepšej podoby a niekto s tým aj čosi nakoniec urobí :howgh:
   
 11. Stavím sa, že ty ešte prispeješ niečim na fórum. :D Raz si napísal,že na tombolu neminieš ani nuget a predsa to robíš :D
   
 12. stole

  stole

  Pridal(a) sa:
  14. Feb 2010
  Príspevky:
  447
  Obdržané páči sa:
  37
  Návrh na predaj vecí konkrétnemu hráčovi (akýmkoľvek zabezpečeným spôsobom) tu bol predkladaný krátko po spustení trhu, neujal sa bohužiaľ ani raz, tvorcom tejto hry je kradnutie na trhu celkom šuma fuk.
   
 13. Linteo

  Linteo

  Pridal(a) sa:
  28. Nov 2008
  Príspevky:
  5.473
  Obdržané páči sa:
  466
  Úplne najjednoduchšie by bolo, ak by sa dal predmet priložiť do telegramu..
   
 14. Crux

  Crux Hosť

  To by bolo fain, ale len na tie predmety čo chce človek vyslovene darovať... predmety, ktoré by som niekomu chcela predať len lacnejšie ako trhová cena to nerieši

  To napísanie konkrétneho hráča, ako sa dá navoliť ali a mesto by bolo čo sa týka komfortu pre hráčov asi najlepšie.
   
 15. SANDER-RX7

  SANDER-RX7

  Pridal(a) sa:
  5. Feb 2013
  Príspevky:
  133
  Obdržané páči sa:
  2
  Súhlasím s Rafe McCawley to je najjednoduchšie