Bonus za vernosť

  • Zakladateľ témy DeletedUser964
  • Vytvorené
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser964

Hosť
Tak som rozmýšľal pri hraní tejto hry, že by možno nebolo na škodu zakomponovať do hry nejaký bonus za vernosť hráča mestu.

Napríklad:

1 mesiac pobytu v meste bonus +1 obrana a útok v boji o pevnosť
3 mesiace pobytu v meste bonus +2 obrana a útok v boji o pevnosť
12 mesiacov pobytu v meste bonus +3 obrana a útok v boji o pevnosť

Takisto by mohli byť bonusy aj pre duelantov za vernosť mestu vyšším poškodením v duely.

Možno by bolo vhodné aj limitovať počet klobúkov v meste, navrhujem:

1x zakladateľ mesta
3x mestský radca

Bolo by možno vhodné prepracovať množstvo práv "klobúkov" v meste. Napríklad by mal zakladateľ právo prerozdeliť pár bonusov pre svojich najlepších hráčov a mohol by ich meniť podľa toho ako sa mu chce. Počet bonusov, ktoré by porozdeľoval zakladateľ by boli k dispozícii za počet verných hráčov v meste alebo za výstavbu nejakej budovy v meste (niečo podobné ako kostol) ktorá by sa stavala do nekonečna.

............ ďalšie a ďalšie veci

S pozdravom Xenne
 

DeletedUser9056

Hosť
Možno by bolo vhodné aj limitovať počet klobúkov v meste, navrhujem:

1x zakladateľ mesta
3x mestský radca

Bolo by možno vhodné prepracovať množstvo práv "klobúkov" v meste. Napríklad by mal zakladateľ právo prerozdeliť pár bonusov pre svojich najlepších hráčov a mohol by ich meniť podľa toho ako sa mu chce. Počet bonusov, ktoré by porozdeľoval zakladateľ by boli k dispozícii za počet verných hráčov v meste alebo za výstavbu nejakej budovy v meste (niečo podobné ako kostol) ktorá by sa stavala do nekonečna.
S pozdravom Xenne

Prvá časť tvojho nápadu mi je viac menej jedno, no z druhou časťou naprosto súhlasím. :)
 

DeletedUser2929

Hosť
S prvou časťou tvojho nápadu (bonus za vernosť) súhlasím, chcelo by to mať niekde nejaké počítadlo ako dlho si už v meste...
Čo sa týka druhej časti, napadlo mi, že keby mohol byť len jeden zakladateľ a traja radcovia, mohla by sa pridať možnosť vytvoriť vlastnú hodnosť. Niečo ako tabuľka s rozličnými právomocami (pozývanie hráčov, písanie obežníkov, úprava mestského fóra...) kde by mohol zakladateľ vytvoriť vlastnú hmotnosť (to by chcelo ďalší obrázok klobúka), ktorú by sám aj pomenoval... Či ?

Edit: teraz ma napadlo, že medzi tými právomocami, ktoré by pri novej hodnosti zakladateľ určoval by mohla byť aj možnosť stavať mesto, keďže som sa už stretol s hráčmi, ktorí boli príliš horliví a stavali aj keď nemali a potom poleteli...
 

DeletedUser5977

Hosť
Takže asi takto.

Vernostný bonus. V zásade dobrá myšlienka, ale ja by som to riešil z inej strany.

Bonus do boja za pevnosť, nech mám, ale za počet odbojovaných bojov. Viď príklad: Odbojuješ 500 bojov za mesto, máš bonus + 3, odbojuješ 1000 bojov za mesto máš bonus + 5, odbojuješ 1500 bojov za mesto máš bonus + 10.

Má to byť bonus za vernosť, a vernosť sa určuje bojovaním za mesto. Nie že si ja odbehnem na duelový turnaj a strácam nárok na bonus za to, že už nie som 12 mesiacov v meste.

Bonus je vernostný, tak aj počet bojov za mesto, nech je poriadny, lebo je to za vernosť, ale aj ten bonus, potom už nech niečo znamená.

Nápad s tým, že zakladateľ si určí, alebo niekde odklikne tzv. povolenie stavať konkrétnemu hráčovi. Ten nápad sa mi veľmi pozdáva. Určite by riešil, veľa nepríjemností v meste.

1 x zakladateľ a 3 x mestský radca, toto by som určite neobmedzoval, možno práve toto by začalo veľmi segregovať hráčov.

Zakladateľ má právo dať bonus ľubovoľným hráčom, (pár bonusov).

Uvediem príklad:

Zakladateľ bude mať právo dať 3 hráčom bonus. V tej chvíli sa mestá rozdelia, hlavne bojové na mestá s počtom obyvateľov 4. Aby každý dostla bonus a budú v jednej aliancii. Už teraz je problém, že je veľa malých miest. To isté sa stane nech bude mať právo dať akýkoľvek počet bonusov. Ak 10 mestá budú po 10, ak 5 mestá budú po 5.

Ak bonusy, išiel by som iným smerom, kde by som sa zameral na hráčov, ktorí naozaj ťahajú jednotlivé svety. Kde povedzme na svete X je 150 stálych bojovníkov, nech majú nejaký bonus. Samozrejme vymyslieť ho, nie je ľahké.

Rekapitulácia:

Bonusy za vernosť, výborný nápad, ale za počet odohraných bojov za mesto a počet musí byť dostatočne veľký, nech už ten čo ho získa, vie prečo ho získal.

Povolenie nejaké, že XY môže stavať, skvelý nápad.

Bonusy, ktoré zakladateľ rozdá v meste. Krok vedľa, nasledovalo by štiepenie miest a každý by sa hral na vlastnom piesočku, čo sa síce deje stále, ale bolo by to vo výraznejšej miere.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser964

Hosť
Bonusy, ktoré zakladateľ rozdá v meste. Krok vedľa, nasledovalo by štiepenie miest a každý by sa hral na vlastnom piesočku, čo sa síce deje stále, ale bolo by to vo výraznejšej miere.

No mohol by rozdávať toľko bonusov koľko by mesto vyprodukovalo, napríklad počtom hráčov v meste, čiže by bolo jedno či by bolo tri mesta po 4 hráčoch alebo 1 mesto s 12 hračmi. Samozrejme by boli limitovane maximálne rozdelenia bonusov.
 

Deleted User - 4

Hosť
Bonus hráčovi za vernosť mestu je dobrý nápad a určite ho posuniem ďalej.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore