Bonusy za vernosť a nové hodnosti v mestách

DeletedUser2852

Hosť
Pred časom už padol návrh na bonusy za vernosť mestu, takže v skratke zhrniem:

Bonus pre bojeza počet odbojovaných bojov za konkrétne mesto.
Viď príklad: hráč odbojuje 500 bojov za mesto = má bonus + 3, hráč odbojuje 1000 bojov za mesto = má bonus + 5, hráč odbojuje 1500 bojov za mesto = má bonus + 10

Výstavba v meste ► zakladateľ si určí, alebo niekde odklikne tzv. povolenie stavať konkrétnemu hráčovi. Určite by riešil, veľa nepríjemností v meste.

Riešili to vôbec v inno?

Ja navrhujem ďalej ▼▼▼

Rozšírenie hodností v meste

► teraz je možnosť dať zakladateľský alebo radcovský klobúk.
► Chýba mi možnosť udeliť aj iné klobúky resp. niečo podobné napr. klobúk pre hlavného staviteľa mesta, pre hlavného duelanta, pre hlavného sponzora, pre zabávača atď. , tých možností je viacej.
► Zakladateľské a radcovské klobúky majú právo nahliadať do skrytých fór + majú nejaké funkciu, ktoré bežní členovia mesta nemajú. Tieto nové klobúky by povedzme nemuseli mať žiadne takéto funkcie alebo ešte lepšie zakladatelia by im mohli navoliť, že ktoré z funkcii by mali (pozývať do mesta, vidieť skryté fóra, otvárať stupne budov, degradovať klobúk atď.)

ak má niekto ešte lepší nápad, tak si ho rada prečítam. Tiež by som bola rada, ak by inno pouvažovalo aj nad niečím takýmto a spestrilo mestá ako také.
 

DeletedUser

Hosť
No k výstavbe mesta zas mňa napadol nedávno jeden postreh. Prečo by stavbári nemohli stavať aj cudzie mestá? Nechápem prečo zakázať stavať človeku ktorí ma svoje mesto už postavené stavať cudzie mesto bez toho aby do neho odišiel? Mohlo by to fungovať na princípe že zakladatel mesta, ktoré si chce nechať niečo postaviť vyhradí z mestskej pokladnice nejakú sumu, ktorú daný staviteľ z cudzieho mesta dostane za stavanie ich mesta. Samozrejme by staval z penazí pokladnice toho mesta ktoré stavia, ale dostal by aj z mestskej pokladnice nejakú odmenu za pomoc cudziemu mestu. Tým by si aj stavitelia vedeli dobre privyrobiť a mestské pokladnice by sa aspoň trochu vyprázdnili kedže niektoré mestá ich majú preplnené a nevedia čo s nimi :)
 

DeletedUser

Hosť
myslím si že je to o ničom , keďže už aj tak sú všetky mestá postavané :) , a ked je nový svet každý sa najprv stará len o seba a potom je už vystavané
 

DeletedUser

Hosť
všetky mestá nikdy nie sú postavené, stále sa dá stavať kostol. Napr. teraz som mal takú situáciu že hráč pri peniazoch ale ktorí je sám v nie celkom dostavanom meste si do mesta pozval stavbára aby mu mesto postavil a potom mesto opustil. Takto by mohol stavať rovno. A to neznamená že by stavbár musel staviať cudzie mestá, len by tu bola taká možnosť. Hlavne zo začiatku pri budovaní aliancií by to bolo zaujímavé a výhodné pre mestá ktorým sa nepodarilo uchmatnúť dobrého staviteľa tak požiadajú priateľské mesto o pomoc s výstavbou.
 

DeletedUser

Hosť
stavať pre alianciu môže aj tak a ísť na nejakú dobu do iného mesta , takto sú aspoň tý stavbári lepšie ohodnotený
 

DeletedUser

Hosť
Bonus pre hráčov za počet odohraných bojov za mesto ... za to by som dal možno medailu, resp. nejaký úspech a titul. Napr. 500 - Čestný člen; 1000- Patriot; 1500 - Semper Fidelis (Navždy verný). Bonus v boji o pevnosť je podľa mňa príliš veľké ovplyvnenie hry. Taktiež by tu bolo treba riešiť otázky typu: Čo sa stane, keď hráč odíde z mesta? Ostanú mu nahrané body za mesto a keď sa vráti, budú sa mu ďalšie pripočítavať, alebo ide zas odznova? Problém by mohol nastať a v tom, ako by to fungovalo. Povedzme že by nejaký hráč dosiahol hranicu 500 bojov - niekde by sa mu muselo zobraziť (pravdepodobne v úspechoch), že sa mu odomkol 1. stupeň, t.j. +3. Potom by z mesta odišiel .... zas by mu to ten "úspech" zrušilo? Podľa mňa by to bolo príliš komplikované a zbytočne by to zaťažovalo server.
Len tak okrajovo .... dosiahnuť 1000 bojov trvá cca 3 roky a aj to musí daný hráč chodiť na všetky možné boje. Niektorí hráči ani 3 roky nehrajú, nieto aby ešte boli v jednom meste celú tú dobu :D

Výstavba v meste a udelenie povolenia na stavanie - to je podľa mňa veľmi dobrý nápad. Na začiatku každého servera sa vždy nájdu noví hráči, ktorí sa s westom stretli prvý krát. Na začiatku nebýva v mestách veľa peňazí nazvyš, takže ak niekto z nich zadá výstavbu a posunie budovu o 10 bodov za hodinu, tak to naozaj trocha zamrzí.

Rozšírenie hodností v meste by bolo podľa mňa zbytočné. Resp. bola by to len estetická záležitosť - traja či štyria hráči by mali iný klobúk ako ostatní. Chvíľu by bol rozruch v mestskom chate, každý by si s tým klobúkom spravil screen a to by bolo asi všetko. Ak má nejaké mesto potrebu určovať hlavného stavbára, duelanta, remeselníka, atd - stačí mu dať šedý klobúk, možno čierny, povedať mu jeho povinnosti a vybavené. Odlišovanie farbou klobúka nie je nutné. Právo vidieť tajné fóra - aj tak sa tam nepreberajú nejaké extra záležitosti, takže čo na tom záleží že to vidí o pár očí naviac? A keby aj - aby niekto dosiahol hodnosť "hlavný" stavbár, duelant, remeselník musí mať niečo v hlave, takže by mohol byť pre skryté fóra len prínosom.

Zakino - hráči čo len stavajú a baví ich to to už majú poriešené. Zoberú si peniaze pred stavbou, vystavajú, zoberú peniaze po dokončení stavby a idú ďalej. Väčšinou sa v meste zdržia týždeň - dva a hotovo. Ak má niekto záujem o dlhodobú stavbu kostola v meste - urobí si reklamu na chate a naverbuje hráčov.
Vyhradzovanie určitej sumy z mestskej pokladnice pre nejakého hráča na stavanie by bolo zbytočné a zneužívalo by sa to. Ako si písal - mestá na rozbehnutých serveroch majú v pokladnici od 100k do 500k a aj viac .... Nebolo by nič jednoduchšie ako "najať" hráča na stavanie za 500k. Počkať deň. Odkliknúť že si svoje odpracoval, resp. odstaval. Poslať peniaze a vybavené - už sa len podeliť o zisk z prevodu $ z mestskej pokladnice :D
Takže by to bolo podľa mňa zbytočné.
 

DeletedUser

Hosť
Soli si ma prekukol :/ načo sa ozývaš, mohli sme si podiel z mestských pokladní rozdeliť :D :D sak jasne, vždy sa dá vymyslieť niečo lepšie, len som myslel že sa niekommu možno ten nápad zapáči :)
 
Hore