Chystaná úprava pravidiel hry

DeletedUser

Hosť
podľa mňa je to tiež pekná blbosť... požičal som hráčom na niektorých svetoch aj cez 50 000$ a to akože teraz majú ako splatiť ?!
predsa len si nakúpili opasky, nohavice, spravili rebuild... nechápem, že skade si majú vyhrabať teraz desiatky tisíc $ a vraciať ich...
 

DeletedUser

Hosť
Z vyššie uvedenej témy:
... V realnom zivote keby sme boli na zapade tak je to moja vec kolko a komu co poziciam ci preco som kupil blbost za 15000 takze hociake vymyslance k pravidlam su zbytocne. ...
Zbytočné to iste nie je a nie je to tak jednoduché, ako píšeš... West je RPG-čko s veľkým dôrazom kladeným na kompetíciu, teda možnosť súťaženia medzi hráčmi, obzvlášť v tom, kto dosiahne nejaký cieľ ako prvý. A ako v takej by i v tejto súťaži hráč nemal byť zvýhodnený oproti ostatným preto, že má kamaráta, ktorý je ochotný ho hmotne podporiť. Skúsme sa zamyslieť - prečo sú zakázané multiúčty? Pretože ich jediným účelom je v nejakom ohľade podporovať jeden hlavný účet (napríklad prevod peňazí, duelová spolupráca, ...). A prečo sú zakázané priateľské duely? Taktiež, jeden hráč je podporovaný niekým iným v takej forme, akú nemusia mať k dispozícii ostatný hráči. Pokiaľ ten hráč získa už i len peniaze navyše, voči ostatným hráčom, ktorí začali v rovnakom čase, má slušnú výhodu. To, akú silu má dobrý equip, doláre na šamana a podobne hádam zdôrazňovať netreba :).

Rovnakú výhodu poskytuje aj možnosť prevodu peňazí cez trh (a pokúsim sa zatiaľ vyhnúť otázke prevodu peňazí cez šerifa). Dajú sa tak presunúť ešte omnoho väčšie množstvá peňazí ako vyššie uvedenými spôsobmi... Čo napríklad taká medaila pre milionára, ktorá má odmeniť hráča, ktorý tie peniaze po dlhej drine získa poctivou prácou? Miesto toho ju získavajú hráči/hráčky, ktorí iba jednoducho majú kamarátov. Státisíce sa medzi týmito skupinkami hráčov prehadzujú cez trh, aby každý mohol aspoň chvíľu tie peniaze držať a získať to ocenenie... Nehovorím, že to tým ľudom mám za zlé (ako keby som nevedel, kto všetko to robí), ale iste to nie je pôvodný zámer. Mám jednu postavu s levelom nad sto a viem, že peniaze už vtedy skoro nič neznamenajú... Ale využiť ich na podporu nejakého práve začínajúceho hráča, s ktorým zápasí niekoľko ďalších hráčov, ktorí práve vtedy začali... To nie je fér.

Buďte si istí, že nie sme naivní, aby sme tiež neuvažovali logikou, ktorú máte vy. Je to správna logika, to pravidlo je skutočne v rozpore s tým, akým spôsobom bol obchod medzi hráčmi do hry zavedený. Nie náhodou je slovenská verzia jedna z neveľa verzií, kde toto pravidlo bude zavedené až teraz. Aj na hernej podpore robia ľudia a ak by hra bez problémov šla s multiúčtami, tak by sa to nekontrolovalo. Skúsenosti (nielen z našej verzie) však ukazujú, že také praktiky hre škodia. A skúsenosti tiež ukazujú, že to pravidlo je potrebné.

Ohľadne vracania peňazí - to upozornenie predom nemuselo byť vôbec... Viem, že to povedať iba takto nikomu nepomôže, avšak ani ja a ani vy zatiaľ nevieme, koľko času na to bude. Možno sa to vrátiť stihne...

A ešte k špekuláciám nad tým, ako herná podpora hodlá toto pravidlo uviesť do praxe... Bude to naozaj "oriešok", avšak každý si hádam domyslí, čomu jedinému to pomôže, ak to tu budeme rozoberať. Pomôže to iba hráčom, ktorí sa budú snažiť cez to pravidlo prekĺznuť bez povšimnutia. Innogames urobilo všetky možné opatrenia, aby sa to pravidlo presadzovať dalo... Zbytok nechajte na hernú podporu a prosím, už tú tému nerozvádzajte. ;)

//A ešte jeden komentár na záver... Ako moderátorovi mi pripadá byť viac než vhodné rozhodnutia Innogames podporiť. To však stále nemusí znamenať, že k nim sám nikdy nemám vlastný kritický postoj...
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
No uz by bolo nacase toto pravidlo pridat, podla mna sa to malo uz hned na zaciatku, ale urcite lepsie neskor ako nikdy :)
 

DeletedUser

Hosť
To hovoris ty co nezaraba inak ako obchodmi cez trh ?
A moja tema po zamknuti vyzera 5 k nuleee ;) spokojnost.. teda urcite nie s tw teamom, dalej si myslim svoje - hluuupost
A to s tymi multiuctami. Hahahaha aj tak to neprestane a zase budu chyteni ti co za to nemozu.. FoxyProxy ma nad vami navrch
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Chcem si len zarezervovať vyjadrenie v tejto téme, vidím Peeteho dlhý príspevok, som zvedavý čo v ňom je, vyjadrím sa poobede.
 
Skôr pôjde o peniaze (tie reálne), ak podporujem hráča nemusí použiť toľko nugetov ;)

Táto hra je plná nepravosti, nezmyselné bonusy atď, ale to inno netrápi.

(často keď som písal na support s problémom prišla mi latentná odpoveď
typu: napíš nemcom, bohužial nadá sa, nemôžeme za to a tak - v podstate nikoho nič nesere a máme to na háku :--))

Čo zaviedli pevnosti je to nie len o hráčoch, ale aj kolektívoch
a nejaké to podporovanie finančné ako veľký problém mi nepríde, ak toho hráča potrebujeme.

A v podstate aj naďalej sa bude môcť mu pomôcť nakupovaním vecí a následne predajom za predajnú cenu. - alebo sa mýlim a bude ošetrené aj to? ;)

Tak ide len o tú medailu ? :D

Nepíšte poviedky o tom aká neskutočná spravodlivosť sa ide zavádzať
(už len kupovanie energie, vlas. a sch. je pre niektorých hráčov diskriminácia)

Proste je to hra a ak je zmena pravidiel musíme sa prispôsobiť,
ale tie keci okolo
....? :)
 
Naposledy upravené :

DeletedUser

Hosť
Hlavne, ze chce Inno dostat peniaze z hry :D. Nech sa zrusi trh aj serif a bude pokoj.
 

DeletedUser

Hosť
A to s tymi multiuctami. Hahahaha aj tak to neprestane a zase budu chyteni ti co za to nemozu.. FoxyProxy ma nad vami navrch
Tá úprimnosť v zámere dopriať ostatným hráčom fair-play z tohto príspevku až priam srší :)...
Skôr pôjde o peniaze (tie reálne), ak podporujem hráča nemusí použiť toľko nugetov ;)
Výborný postreh :). Áno, i to môže byť dôvodom. V svojom príspevku som sa však zameral viac na to, aký význam má toto opatrenie pre hráčov...
A v podstate aj naďalej sa bude môcť mu pomôcť nakupovaním vecí a následne predajom za predajnú cenu. - alebo sa mýlim a bude ošetrené aj to?
Pretože kúpiť si vec draho a následne ju obchodníkovi predať za úplne nevýhodnú cenu je i v reále úplne bežné, však? :eezmurk:
Tak ide len o tú medailu ? :D
To je ale naozaj iba príklad :)... Keby som ten príspevok napísal ešte o niečo dlhší, asi by mi to už skoro nikto nečítal :D.
Nepíšte poviedky o tom aká neskutočná spravodlivosť sa ide zavádzať
(už len kupovanie energie, vlas. a sch. je pre niektorých hráčov diskriminácia)

Proste je to hra a ak je zmena pravidiel musíme sa prispôsobiť,
ale tie keci okolo
....? :)
Nepísal by som poviedku, ak by poviedky nepísali hráči, ktorý majú voči tej zmene pravidiel výhrady. Ja nechcem napísať nejakú esej, ktorá má každého presvedčiť o dokonalých zámeroch Innogames, píšem iba príspevok do diskusie :).
 
Pretože kúpiť si vec draho a následne ju obchodníkovi predať za úplne nevýhodnú cenu je i v reále úplne bežné, však? :eezmurk:


nie predať obchodníkovi :)

ale hráčovi ktorého chcem podporiť cez trh

alebo si to myslel tak že to bude ošetrené ?

ale v tom prípade je trh na nič kúpim na začiatku nejakú vec , no nik ju nechce max tak za predaj + drobné
 
Naposledy upravené :

DeletedUser

Hosť
nie predať obchodníkovi :)

ale hráčovi ktorého chcem podporiť cez trh
Tak som to aj myslel, parafráza ten hráč - obchodník v reálnom svete. Nedáva zmysel, ak by ti niekto nejakú vec predal draho a ty by si mu ju predal naspäť, ale omnoho lacnejšie. :)

V každom prípade, ako som spomínal, hovoriť o týchto praktikách na fóre nie je dobrý nápad. Hráči, ktorí by chceli porušiť pravidlá, by potom našli túto tému ako databázu znalostí o tom, čo podľa verejnej mienky herná podpora môže odhaliť a čo nie. Samozrejme, tá verejná mienka nemusí byť správna, minimálne by to však niekomu mohlo dodať odvahu, aby závery z nej vyvodené vyskúšal v praxi :)...
 

DeletedUser

Hosť
Ono tí čo budú chcieť porušiť pravidla si cestu nájdu.

Na jednej strane by som povedal áno tejto zmene respektíve úprave pravidiel ale....

Áno je tu to ale. Sám som zakladateľ mesta a hrám dobrodruha čiže peňazí mám viac ako sám miniem. Ak ma nieto z môjho mesta požiadal o finančnú pomoc lebo si potreboval kúpiť lepšiu zbraň či vec na výstavbu tak som mu ich dal a ani som ich nechcel vrátiť. Načo, mám ich dosť.

Ďalej by ma zaujímalo ako chce podpora riešiť predaj vecí. je síce očividné že šedá čelenka za xxx dolárov je plnka pre dotyčnú osobu, ale ak budem chcieť niekoho sponzorovať predám mu npr. nejaký zvláštny predmet za predajnú cenu - čudný kus hliny či inú vec za ktorú na trhu dostane slušné prachy a obrazne tým neporuším pravidla lebo je na mne či vec predám za jej nominálnu hodnotu alebo za najvyššiu možnú ponuku akú sú hráči ochotný za ňu zaplatiť.

Kšefty cez trh budú aj keby sa INNO na hlavu postavilo a to nehovorím o šerifovi.
 

DeletedUser4009

Hosť
ked uz sa chce tomuto zamedzit tak jedine tak ze sa urobi maximalna cena na predaj podla toho aku hodnotu ma predavana vec...inak vzdy budu davat cenu aku chcu hraci
 

DeletedUser

Hosť
To by aj mna zaujimalo ako sa chce tomuto zamedzit. Ja kupujem sladkosti skoro za nakupnu cenu a predavam 20x drahsie. Snad toho nebude proti pravidlam, zarabat na nevedomosti cien inych :)
 
Hore