Chystaná úprava pravidiel hry

No uz by bolo nacase toto pravidlo pridat, podla mna sa to malo uz hned na zaciatku, ale urcite lepsie neskor ako nikdy :)

:D to si písal pred tým :D


Teraz som sa napapkal a začalo my to aj myslieť :D

Na reskil treba dolare + nugety na šamana, ak mám veľa dolarov menej miniem na šamana, ak mám málo dolárov veľa miniem na šamana - tu bude ten pes zakopaný :D
a že medaila :D
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser4009

Hosť
proste treba ten limit predaja a bude to v poriadku proste dat urcite percenta ceni tovaru za ake mozes predavat...napriklad dat cenu do max o 1 viac ako je cena tovaru...len to je potom nefer pri veciach ktore najdes pri bojoch o pevnost ako svietiace zbrane
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
inak ak nevies hrat bez podvadzania tak nehraj
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Tento krok je absolutne komicky...
Mam otazku,kto bude kontrolovat logy?!Pride suportak po 10tich hodinach zo skoly a nech sa len kazde dve minuty preda nieco,pre krista pana to je 300 logov!Plus este nepoznaju nove opasky a nohavice,to to ztazuje...
Dalej co je to prehnana cena?!Je 100 tisic za svietiaci tomahawk vela?Pre niekoho ano,pre niekoho nie...Nove nohavice z truhlic naberaju pekne ceny...Co chcete banovat? :D Resp. ako to chcete robit? :D
Rozbehne sa to ,ze preda mi niekto Predovku za 20 tisic a ja mu ju predam spat za 22...Je to hlupost,v podstate nerealna ktora zavisi na "dobrej voli bonzakov" a "inteligenciou" kupcu/predajcu.Ak chcem poziciavat peniaze urobim to tak ze si to nikto nevsimne ;) Komunita raz pochopi ,ze to skodi hlavne nej ,ale nemate paky na to aby ste to riesili ;)
 

DeletedUser

Hosť
Z vyššie uvedenej témy:

Zbytočné to iste nie je a nie je to tak jednoduché, ako píšeš... West je RPG-čko s veľkým dôrazom kladeným na kompetíciu, teda možnosť súťaženia medzi hráčmi, obzvlášť v tom, kto dosiahne nejaký cieľ ako prvý. A ako v takej by i v tejto súťaži hráč nemal byť zvýhodnený oproti ostatným preto, že má kamaráta, ktorý je ochotný ho hmotne podporiť.

Keď útočíme 3 duelanti dohodnutí cez skype na jedného hráča nie je to snáď výhoda ? Nie je protivník znevýhodnený, že my máme skype sme 3 a sme silnejší ? Nie je znevýhodňovanie už len kúpa prémia niektorých hráčov proti tým, čo hrajú bez neho ? Nie je znevýhodňovanie charakteru duelanta, s jeho výhodami ? Pracovníka s jeho schopnosťami na duely ? Všetko je o znevýhodňovaní, veď aj v reálnosti keď potrebujem peniaze, tak mi požičia banka alebo kamarát, ja mu peniaze musím vrátiť ( dobrému kamarátovi bez úrokov ) banke aj s úrokmi predsa..

Skúsme sa zamyslieť - prečo sú zakázané multiúčty? Pretože ich jediným účelom je v nejakom ohľade podporovať jeden hlavný účet (napríklad prevod peňazí, duelová spolupráca, ...). A prečo sú zakázané priateľské duely? Taktiež, jeden hráč je podporovaný niekým iným v takej forme, akú nemusia mať k dispozícii ostatný hráči. Pokiaľ ten hráč získa už i len peniaze navyše, voči ostatným hráčom, ktorí začali v rovnakom čase, má slušnú výhodu. To, akú silu má dobrý equip, doláre na šamana a podobne hádam zdôrazňovať netreba :)
.

Áno, súhlasím, lenže tu nejde o multiúčty, ale o pomoc priateľom v núdzi, nebyť priateľov tak na S1 bez prémia na ukľudnenie šamanov robím reskill naspäť na duelanta ešte doteraz..

Rovnakú výhodu poskytuje aj možnosť prevodu peňazí cez trh (a pokúsim sa zatiaľ vyhnúť otázke prevodu peňazí cez šerifa). Dajú sa tak presunúť ešte omnoho väčšie množstvá peňazí ako vyššie uvedenými spôsobmi... Čo napríklad taká medaila pre milionára, ktorá má odmeniť hráča, ktorý tie peniaze po dlhej drine získa poctivou prácou? Miesto toho ju získavajú hráči/hráčky, ktorí iba jednoducho majú kamarátov. Státisíce sa medzi týmito skupinkami hráčov prehadzujú cez trh, aby každý mohol aspoň chvíľu tie peniaze držať a získať to ocenenie... Nehovorím, že to tým ľudom mám za zlé (ako keby som nevedel, kto všetko to robí), ale iste to nie je pôvodný zámer. Mám jednu postavu s levelom nad sto a viem, že peniaze už vtedy skoro nič neznamenajú... Ale využiť ich na podporu nejakého práve začínajúceho hráča, s ktorým zápasí niekoľko ďalších hráčov, ktorí práve vtedy začali... To nie je fér.

Ani znevýhodňovanie duelanta a ostatných charakterov voči vojakom nie je fér, vlastne život ako taký fér nie je.. Je to subjektívny pohľad na vec.

Buďte si istí, že nie sme naivní, aby sme tiež neuvažovali logikou, ktorú máte vy. Je to správna logika, to pravidlo je skutočne v rozpore s tým, akým spôsobom bol obchod medzi hráčmi do hry zavedený. Nie náhodou je slovenská verzia jedna z neveľa verzií, kde toto pravidlo bude zavedené až teraz. Aj na hernej podpore robia ľudia a ak by hra bez problémov šla s multiúčtami, tak by sa to nekontrolovalo. Skúsenosti (nielen z našej verzie) však ukazujú, že také praktiky hre škodia. A skúsenosti tiež ukazujú, že to pravidlo je potrebné.

No, tie skúsenosti.. Radšej sa nejdem zamýšlať a tento bod nechám bez povšimnutia.

Ohľadne vracania peňazí - to upozornenie predom nemuselo byť vôbec... Viem, že to povedať iba takto nikomu nepomôže, avšak ani ja a ani vy zatiaľ nevieme, koľko času na to bude. Možno sa to vrátiť stihne...

Toto si zase mohol odignorovať ty, zbytočné polemizovanie, to nech si vybavia hráči, ktorí taketo dlžoby majú.

A ešte k špekuláciám nad tým, ako herná podpora hodlá toto pravidlo uviesť do praxe... Bude to naozaj "oriešok", avšak každý si hádam domyslí, čomu jedinému to pomôže, ak to tu budeme rozoberať. Pomôže to iba hráčom, ktorí sa budú snažiť cez to pravidlo prekĺznuť bez povšimnutia. Innogames urobilo všetky možné opatrenia, aby sa to pravidlo presadzovať dalo... Zbytok nechajte na hernú podporu a prosím, už tú tému nerozvádzajte. ;)

Herná podpora bola, je a bude vždy subjektívny faktor. Tým nechcem skutočne nikoho z členov tímu uraziť ! Ale je to ako súdnictvo, tiež záleží na sudcovi, ako sa rozhodne, či uverí poviedke, že sa obeť nabodla na nôž sama alebo, že ju bodol vrah ( dôkazy by boli len nôž, slovo vraha a slovo nejakého osobného nepriateľa vraha, čiže žiadne relevantné dôkazy )

//A ešte jeden komentár na záver... Ako moderátorovi mi pripadá byť viac než vhodné rozhodnutia Innogames podporiť. To však stále nemusí znamenať, že k nim sám nikdy nemám vlastný kritický postoj...

Pre toto som si Ťa vždy cenil Petee a rád s Tebou diskutujem, dokážeš pripustiť aj názor iných ľudí, aj vyjadriť názor, ktorí sa zase nemusí páčiť ľuďom nad Tebou.

Na koniec len pridám to čo tu už bolo spomenuté, ja sám som zinkasoval za šesťranný kolt Wyatta Earpa vyše 200 tisíc, prečo ? Mal som ho jediný na S5, je to exemplár, preto bol niekto ochotný zaňho zaplatiť takéto peniaze, iný by zaňho nedal ani nákupnú cenu, kedže sa mu viac oplatí Zlatý kolt. Každopádne, som veľmi zvedavý na formuláciu nového pravidla, kedže zatiaľ som nikde nevidel pravidlá, ktoré by sa nedali obísť. Kto chce hľada spôsoby ako pravidlá obísť..
 

DeletedUser4451

Hosť
Petee eS. narazal na to, ze my sme museli menit IPcky kazdy den jak debili aby sme zase nedostali nejaky blok tak ako minule a ze tymto nic nedokazete...

Ked si kupim od spolahliveho hraca sedu satku za 20000 len kvoli tomu, ze ma caka NPC duel pri ktorom padnem 50x do komy a tak mu chcem poslat peniaze nech mi ich schova do banky lebo ma mesto a ja by som z nich musel dat len 4000 mestu kvoli poplatkom v banke coz je v skutku brutalne vela, tak dostanem nejaky blok ze posielanie penazi ?
TRAAAAPAAAAS
 

DeletedUser

Hosť
netuším, ako to chcete kontrolovať, keď sa budú predávať svietiace veci, či určíte max cenu, za ktorú to môžem predať ? tak to už je moc toto. je každého osobná vec, či niekomu peniaze dá alebo nie. Keď som končil s sk westom rozdal som v meste skoro 250 000 a som rád, že som to stihol ešte pred touto zmenou, lebo by ešte mohli hráči dostať banány kvôli tomu, že som končil a nechcel aby peniaze prepadli


//petee nesúhlasím s tým, že lvl. 100+ má peňazí dosť ... sám som na takom leveli a po update som minul všetky úspory na nové oblečenie (cca 370k) a stále mi chýba ... čiže to je len subjektívny pohľad na vec neznamená automaticky veľký level veľa peňazí.
:indian
 

DeletedUser

Hosť
Petee eS. narazal na to, ze my sme museli menit IPcky kazdy den jak debili aby sme zase nedostali nejaky blok tak ako minule a ze tymto nic nedokazete...

Ked si kupim od spolahliveho hraca sedu satku za 20000 len kvoli tomu, ze ma caka NPC duel pri ktorom padnem 50x do komy a tak mu chcem poslat peniaze nech mi ich schova do banky lebo ma mesto a ja by som z nich musel dat len 4000 mestu kvoli poplatkom v banke coz je v skutku brutalne vela, tak dostanem nejaky blok ze posielanie penazi ?
TRAAAAPAAAAS

Dostanes,existuje plavajuca ip takze neviem ako chcu banovat toto :D
 

DeletedUser

Hosť
Keď útočíme 3 duelanti dohodnutí cez skype na jedného hráča nie je to snáď výhoda ? Nie je protivník znevýhodnený, že my máme skype sme 3 a sme silnejší ? Nie je znevýhodňovanie už len kúpa prémia niektorých hráčov proti tým, čo hrajú bez neho ? Nie je znevýhodňovanie charakteru duelanta, s jeho výhodami ? Pracovníka s jeho schopnosťami na duely ? Všetko je o znevýhodňovaní, veď aj v reálnosti keď potrebujem peniaze, tak mi požičia banka alebo kamarát, ja mu peniaze musím vrátiť ( dobrému kamarátovi bez úrokov ) banke aj s úrokmi predsa..
Iste máš pravdu, tie znevýhodnenia sú naozaj všade... No stále tu ešte nejaké rozdiely vidím... K prémiu je sa ťažké vyjadriť, je to účelné narušenie vyváženosti hry za cenu toho, aby tá hra mohla existovať. No napríklad uvedené koordinovanie duelov je tímová práca za účelom dosiahnutia spoločného cieľa, nejakého reálneho prospechu pre tých hráčov, keďže budú mať pokoj od nepriateľa. Posilnenie nejakého hráča peniazmi - to zase až toľko spoločných cieľov nemá, minimálne v krátkodobom ohľade z toho bude profitovať iba ten hráč, čo peniaze dostal.
Ďalšia vec, koordinovať duely je účelné znevýhodnenie nejakého hráča skupinou iných, znevýhodnený je jeden hráč, skupina má malú výhodu. Posúvanie si peňazí je však veľká výhoda pre jedného hráča, ktorou má viac výhod ako všetci ostatní hráči. Na svete, kde sa nejaký vysokolevelový hráč snaží rýchlejšie vytiahnuť jeho kamaráta, ktorý práve začal... Oproti tým, čo začali rovnako, to moc fér nie je, ale OK... Avšak čo ak by sa niekto dostal na 1. miesto siene slávy preto, že ho v začiatkoch finančne podporila skupina jeho kamarátov? Bolo by nám to tak jedno aj vtedy?
Ani znevýhodňovanie duelanta a ostatných charakterov voči vojakom nie je fér, vlastne život ako taký fér nie je.. Je to subjektívny pohľad na vec.
Obávam sa, že najobjektívnejší postoj, ktorý k tomu v tejto téme obdržíš, je tento:
Nech sa zrusi trh aj serif a bude pokoj.
:)
West je teraz už príliš plný problémov s vyvážením, než aby sme sa o tom dokázali pobaviť objektívnejšie. Vieme sa však napríklad odraziť od toho, že jedným z dôvodov zákazu priateľských duelov je posúvanie peňazí na účet, ktorý by mal mať iba svoj vlastný príjem. Aký má potom zmysel zakazovať tie duely, ak majú hráči možnosť urobiť to isté cez trh, dokonca omnoho pohodlnejšie?
Herná podpora bola, je a bude vždy subjektívny faktor. Tým nechcem skutočne nikoho z členov tímu uraziť ! Ale je to ako súdnictvo, tiež záleží na sudcovi, ako sa rozhodne, či uverí poviedke, že sa obeť nabodla na nôž sama alebo, že ju bodol vrah ( dôkazy by boli len nôž, slovo vraha a slovo nejakého osobného nepriateľa vraha, čiže žiadne relevantné dôkazy )
Herná podpora má tých dôkazov možno o niečo viacej, avšak to je, ako som už dvakrát napísal, pre nás nebezpečná téma. Čím viac diskusie sa tu o tom premelie, tým viac pomôžete hráčom, ktorí si tú štrbinu chcú nájsť. Preto také príspevky začínam upravovať či mazať, je mi ľúto. Napríklad myslíte, že by bolo fajn, keby sme na fóre mali v off-topic sekcii tému, kde si hráči hovoria o tom, že je ľahké niekoho zavraždiť bez možnosti dokázania viny? A čo tak ešte písať tam návody, ako to spraviť? Medzi vraždou a týmto naším problémom síce istý rozdiel je :), ale pointa je rovnaká.
Obávam sa, že týmto sa dostávame do momentu, kedy budú hráči podpore jednoducho musieť veriť. A netreba písať, že to sa asi nikomu z hráčov páčiť nebude, no verte mi, že kolegovia na hernej podpore z toho dvakrát nadšení tiež nie sú.
Na koniec len pridám to čo tu už bolo spomenuté, ja sám som zinkasoval za šesťranný kolt Wyatta Earpa vyše 200 tisíc, prečo ? Mal som ho jediný na S5, je to exemplár, preto bol niekto ochotný zaňho zaplatiť takéto peniaze, iný by zaňho nedal ani nákupnú cenu, kedže sa mu viac oplatí Zlatý kolt. Každopádne, som veľmi zvedavý na formuláciu nového pravidla, kedže zatiaľ som nikde nevidel pravidlá, ktoré by sa nedali obísť. Kto chce hľada spôsoby ako pravidlá obísť..
Som si istý, že s tým by problém nebol. Ale ako hovoríš, počkajme si na konkrétne pravidlo.

//petee nesúhlasím s tým, že lvl. 100+ má peňazí dosť ... sám som na takom leveli a po update som minul všetky úspory na nové oblečenie (cca 370k) a stále mi chýba ... čiže to je len subjektívny pohľad na vec neznamená automaticky veľký level veľa peňazí.
:indian
OK, vystačíme si teda s tým, že prinajmenšom Petee na bete nevie čo s dolármi :). I tá situácia bola uvedená ako príklad...
Ked si kupim od spolahliveho hraca sedu satku za 20000 len kvoli tomu, ze ma caka NPC duel pri ktorom padnem 50x do komy a tak mu chcem poslat peniaze nech mi ich schova do banky lebo ma mesto a ja by som z nich musel dat len 4000 mestu kvoli poplatkom v banke coz je v skutku brutalne vela, tak dostanem nejaky blok ze posielanie penazi ?
TRAAAAPAAAAS
Máš výhodu oproti ostatným hráčom, ktorí sú bez mesta. Oni by o tie peniaze boli kvôli svojmu stavu pripravení, zatiaľ čo ty nič nestratíš. A okrem toho, Innogames chce, aby si na také dačo použil prémium :). Tým sa dostávame k ďalšej zaujímavosti, všimli ste si, že od 1.30 nie je možné používať trh ako banku? Tj. kúpiť vlastnú ponuku a nevyzdvihnúť si peniaze... Ďalšia možnosť, ktorá okrem iného oberala prémium uloženia peňazí do banky bez poplatkov o lesk.

A na záver... Kým nevieme, čo presne budú pravidlá slovenskej verzie zakazovať, je i tu trochu skoro na diskusiu...
 

DeletedUser2397

Hosť
Tento krok je absolutne komicky...
Mam otazku,kto bude kontrolovat logy?!Pride suportak po 10tich hodinach zo skoly a nech sa len kazde dve minuty preda nieco,pre krista pana to je 300 logov!Plus este nepoznaju nove opasky a nohavice,to to ztazuje...
Dalej co je to prehnana cena?!Je 100 tisic za svietiaci tomahawk vela?Pre niekoho ano,pre niekoho nie...Nove nohavice z truhlic naberaju pekne ceny...Co chcete banovat? :D Resp. ako to chcete robit? :D
Rozbehne sa to ,ze preda mi niekto Predovku za 20 tisic a ja mu ju predam spat za 22...Je to hlupost,v podstate nerealna ktora zavisi na "dobrej voli bonzakov" a "inteligenciou" kupcu/predajcu.Ak chcem poziciavat peniaze urobim to tak ze si to nikto nevsimne ;) Komunita raz pochopi ,ze to skodi hlavne nej ,ale nemate paky na to aby ste to riesili ;)

Podla mna, si to uplne vystihol... ;)
 

DeletedUser4451

Hosť
Naco ste rusili esovi anketu ? Proste NECHCEME tuto zmenu chapete to ?
 

DeletedUser3753

Hosť
s tým sa tu nič nenarobí... vo veľa krajinách to už je zavedené dávno... o tom sa nerozhoduje u nás...
 

DeletedUser4451

Hosť
Ale zase sa nemusime opicit po nich.... číííííííííííííííííííííí ? :D
 
Hore