Pokec Deň mŕtvych 2019 - diskusia

  • Zakladateľ témy Deleted User - 4
  • Vytvorené

Deleted User - 4

Hosť
logoDoD.png


Priestor pre diskusiu, otázky, komentáre, spätnú väzbu k hernej udalosti Deň mŕtvych 2019
 
Ak ste nemali šťastie a vytiahli ste si kartu smrtky, získate určitý počet chryzantém podľa toho, v akom ste boli stupni. Ak ste boli v prvom stupni, dostanete 25 chryzantém, za druhý stupeň je to 50 chryzantém, za tretí 100 chryzantém, za štvrtý 200 chryzantém a za piaty 400 chryzantém.

rozhodne dobrý krok :)
 

Deleted User - 4

Hosť
Je pridaný vo všetkých svetoch. Skús počkať do 11:00, keď sa tam neukáže, opäť napíš.
 

Deleted User - 4

Hosť
Ak ste nemali šťastie a vytiahli ste si kartu smrtky, získate určitý počet chryzantém podľa toho, v akom ste boli stupni. Ak ste boli v prvom stupni, dostanete 25 chryzantém, za druhý stupeň je to 50 chryzantém, za tretí 100 chryzantém, za štvrtý 200 chryzantém a za piaty 400 chryzantém.

rozhodne dobrý krok :)

Tento nápad som preposielal minulý rok na InnoGames fórum, som rád, že sa to podarilo presadiť :)
 

Deleted User - 4

Hosť
Herná udalosť už nejaký čas prebieha, zaujímal by ma váš názor na ňu.
Ako sa vám páči alebo nepáči?
Čo hovoríte na nové súpravy? Sú dobré, zlé, slabé, silné?
Páči sa vám nová séria úloh alebo nová motivačná truhlica, ktorú ste dostali ako darček?
 
Mne sa páči truhlica energie a možnosť zbierania UPD obálok po dosiahnutí 140k kvetov, je to výborná vec hlavne keď sa blíži black friday a vianoce. Čo sa mi nepáči je systém hernej udalosti založený v podstate čisto na hazarde čo zas len nahráva nugeťákom ( chápem že je to účelová tombola kvôli novým svetom a že INNO pozerá v 1. rade na zisky ale kazí to hru ) narozdiel od ostatných herných udalostí kde človek aj bez nugetov má istú výhru/odmenu zatiaľ čo tu sa bavíme len o 50% šanci na každom stupni. Nepáčia sa mi ani nové avatary ani nie tak pre ich vzhľad ako pre to že ani nepasujú k postave a vejár uteká mimo ikonu :D Nové súpravy sú solidné, konkrétne tie za kartovú hru no súprava za nazbierané kvetinky už teda nie je žiadne terno ak si ju porovnáme s predchádzajúcimi free súpravami ale samozrejme na nových svetoch veľmi dobrá súprava na zbieranie surovín a aj nejaké to expenie žiaľ na starých svetoch úplne zbytočná súprava. Nová motivačná truhlica pre mňa zbytočná na nových svetoch si nájde využitie a čo sa týka úlohy tak veľmi slabá ešte v ten deň ako nabehla som ju mal večer dokončenú čo ma nebaví, ja by som radšej privítal zložitejšie a časovo náročnejšie úlohy kde by boli za odmenu schopnosť/vlastnosť radšej ako nejaké truhličky a iné blbotinky.
 
takýto typ tomboly už dlhšiu dobu kritizujem, stále som toho názoru že % na trafenie smrtky je väčšie ako úspešné pokračovanie(za free). K tomuto mi napadla jedna vec, ak človek prekliká so šťastím/nuggetmi, som za to aby dostal odmenu aj z prvej, aj z druhej aj z tretej kategórie...... teda z každej kategorie čo mal správne..

čo sa týka vecí v tombole, tak truhlica Posilnenie mrtvych je absolútny fail..prečo je v piatej kategórií v princípe to čo dostane hráč za pár hodín práce je pre mňa nepochopiteľné..chápem že to je v iných typoch tombôl, ale táto tombola je čisté P2W, tak očakávam že za to budem odmenený..

dalšia vec je spánok v úlohách..nevadí mi že je to zadanie v úlohách kde hráč má čas, ale dávať po počas tomboly kde treba niečo zbierať , je takisto trochu out..

a posledný bod, vyššie som písal o zvýšení chryzantém za prehru vo vyšších kategóriách,krok je to správny, len by som ich zvýšil ešte viac
 

Deleted User - 185438

Hosť
Ja klikám stále na tú istú kartu, ono je to naprogramované asi tak, aby mal hráč každú časť menšiu pravdepodobnosť uhádnuť, ale pre ten program je aj menšia pravdepodobnosť, že budem klikať na tú istú kartu stále dokola, dalo mi to takto sedlo Vaquero aj trumpetu (neviem jak je to tu preložené, teraz len cz west hrajem), ale inak nič extra...

Kto si myslí, že je to 50/50, lol. :D Je to to isté jak výherné automaty...

bWWQLfw.png
 

Deleted User - 4

Hosť
Mne sa páči truhlica energie a možnosť zbierania UPD obálok po dosiahnutí 140k kvetov, je to výborná vec hlavne keď sa blíži black friday a vianoce. Čo sa mi nepáči je systém hernej udalosti založený v podstate čisto na hazarde čo zas len nahráva nugeťákom ( chápem že je to účelová tombola kvôli novým svetom a že INNO pozerá v 1. rade na zisky ale kazí to hru ) narozdiel od ostatných herných udalostí kde človek aj bez nugetov má istú výhru/odmenu zatiaľ čo tu sa bavíme
takýto typ tomboly už dlhšiu dobu kritizujem, stále som toho názoru že % na trafenie smrtky je väčšie ako úspešné pokračovanie(za free). K tomuto mi napadla jedna vec, ak človek prekliká so šťastím/nuggetmi, som za to aby dostal odmenu aj z prvej, aj z druhej aj z tretej kategórie...... teda z každej kategorie čo mal správne..

Ďakujem za tieto príspevky k veci, po skončení hernej udalosti prepošlem spätnú väzbu ďalej.

Len pre zaujímavosť, tu je zopár návrhov z inej hernej komunity: dať viac pokusov zadarmo, umožniť používanie kvetín, zvýšiť šancu na slnko alebo pridať ďalšu kartu do hry (2 slnká a 1 smrtka).
 
Ďakujem za tieto príspevky k veci, po skončení hernej udalosti prepošlem spätnú väzbu ďalej.

Len pre zaujímavosť, tu je zopár návrhov z inej hernej komunity: dať viac pokusov zadarmo, umožniť používanie kvetín, zvýšiť šancu na slnko alebo pridať ďalšu kartu do hry (2 slnká a 1 smrtka).
Ja ak by som mal povyberať niečo na základe návrhov z iných herných komunít tak určite nie dávať viac pokusov zadarmo lebo +1,2 pokusy nič neriešia ( INNO by ich pravdebodobne viac neschválilo ) na 1. stupni keďže ja napr. 3/4 tomboly som skončil hneď na 1. stupni a ostatný to budú mať tiež tak podobne ale radšej dať pokusy za UPD ako to bolo kedysi. Ďalej by mohli zaviesť používanie kvetín na uplácanie ak by som mal byť presný a inšpirovať sa ostatnými tombolami kde je 800nug kategória za 48k kvetov tak tu by som dal na 1. stupni=1500 kvetov/25 nuggetov , 2. 3000/50, 3. 6000/100, 4. 12 000/200 a 5. stupeň 24 000/400. Čo sa týka zvýšenia šance na slnko alebo pridanie ďalšej slnkovej karty príde mi to zbytočné lebo to v podstate nerieši hlavný problém že aj keď to bude vyššia šanca stále to bude len šanca žiadna istá výhra čiže ľudia bez použitia nugetov a šťastia skončia možno podobne ako ja túto tombolu https://prnt.sc/pxdv60 áno to je všetko čo som vytočil a to som nebol nenažranec že som šiel len po 4,5 kategórii ja som sa nevedel väčšinou dostať ani na 2. stupeň :D
 

DeletedUser11700

Hosť
Ja by som všetko nechal ako je, ak niečo chceš, zanuggeť si to.
 
Ďakujem za tieto príspevky k veci, po skončení hernej udalosti prepošlem spätnú väzbu ďalej.

Len pre zaujímavosť, tu je zopár návrhov z inej hernej komunity: dať viac pokusov zadarmo, umožniť používanie kvetín, zvýšiť šancu na slnko alebo pridať ďalšu kartu do hry (2 slnká a 1 smrtka).
Viac pokusov zadarmo by nič nevyriešilo. Teraz majú ľudia 1 až 2 pokusy. Šanca na slnko by ostala rovnaká iba by sme dostali viac kvetiniek.
Umožniť používanie kvetín. Pri druhu tejto tomboly to je trocha iné. Nakoľko ľudia ich zbierajú aby získali odmeny 140K kvetín a potom 5K=50UPD. To by potom bolo obtiažne získať dané odmeny. Alebo po dovŕšení maxima UPD, ktoré sa zídu na black friday alebo vianoce. - to s tými 5K=50UPD chválim a nemenil by som to.
Zvýšiť šancu na slnko. Táto šanca by sa musela zvýšiť o pár % viac aby to hráči na svojich výhrach pocítili. A to by sa asi INNO zase nepáčilo - rozdávať veci "zadarmo".
Pridať ďalšiu kartu do hry. To by bolo zbytočné 2 slnká a 1 smrtka to už rovno môžu byť 2 karty a upraviť % na daný pomer. (66% ku 34% - po zaokrúhlení) - ale zase sa dostávame do situácie ako v bode predtým. To by INNO dostalo do nepríjemnej situácie v ktorej sa asi nechcú ocitnúť.

Prikláňam sa k názoru Go-ya-thle že, ak sa človek so šťastím pre kliká napr. do IV. kategórie tak aby dostal odmeny aj z ostatných (I.,II.,III.).
Ďalej je zaujímavý aj názor ohľadom zvýšenia šance na slnko - či by bol viditeľný rozdiel je ale otázne.
Umožniť podplácanie kvetinami. - lepšie riešenie ako zvýšiť šancu. Ľudia by rozhodovali sami, či chcú získať odmeny (napr. súpravu za 140K kvetín) alebo získať predmety zo súprav z jednotlivých stupňov. Ale nie s pomerom ako to je u iných tombôl (0/1500/9000/48000).
 
Hore