Dopyt na trhu

Zdravím. Dostal som nápad, ako by sa dal celkom slušne oživiť trh a tým pomôcť napríklad zberateľom alebo všeobecne ľuďom, ktorí už dlho zháňajú isté veci.

Ako všetci vieme, skutočný trh sa riadi dopytom a ponukou. Ponuka je už dávno zavedená, niekto hodí na trh vec a ľudia si ju môžu kúpiť. Dopyt sa pritom veľmi nerieši a ľudia, ktorí potrebujú trochu exotickejšie veci alebo väčšie množstvá produktov sú odkázaní na spamovanie v chate, ktorý aj tak nikto nečíta.

Ale k veci, navrhujem zaviesť na trh možnosť zvoliť si predmet/produkt, jeho množstvo a cenu, za akú je dotyčný ochotný ho odkúpiť. Z tejto ceny by sa platili trhové poplatky a samozrejme by nemohla byť nižšia ako predajná cena. Jednoducho taký obrátený trh. Veľa ľudí má problém so zháňaním predmetov, hlavne na menej obývaných svetoch a toto by vedelo pomôcť ako im, tak ľuďom, ktorým tie predmety kysnú v invente, lebo s nimi nemajú čo robiť. Tento dopyt by vyzeral presne tak isto ako ponuka, rozdelená na druh vecí, hráči by súperili, kto ponúkne vyššiu cenu a tá najvyššia by sa zobrazovala ako prvá.

Ak mi napríklad budú chýbať do súpravy nohavice, zadám to na trh, dám k tomu cenu, napríklad 200k a čakám. Ak niekto má dva kusy týchto nohavíc, ale z nejakého dôvodu ich nechce dať na trh, prípadne ani nevie, že ich má, tak uvidí pri prezeraní dopytu, že niekto za ne ponúka 200k. Pozrie do inventu, uvidí ich tam, tak mu ich predá a obaja sú spokojní.

Neviem, či to tu niekto číta, ale som si istý, že by to dokázalo znovu rozbehnúť obchod hlavne medzi zberateľmi.
 

DeletedUser

Hosť
Nápad pekný ale keď niečo zháňam tak ten chat čítam a pochybujem že by niekto preklikával na trhu nejakú záložku s dopytom radšej to napíše do chatu...
 
JohnnyBoy, ty čítaš chat, keď niečo zháňaš, či to tam náhodou niekto neponúka? Si tam nalepený 24 hodín denne a píše tam každý, keď má niečo na predaj? Asi si nepochopil, čo som mal na mysli. Ja by som napríklad ten dopyt preliezol veľmi rád, lebo mám invent plný zbytočností, ktoré väčšinou nikto nekupuje a preto to nikto ani nedáva na trh. Ale keď sa niekto nájde, čo to chce, tak mu to s radosťou predám. A keby tam bol aj nejaký filter, že by v invente zobrazilo len tie veci, ktoré sú uvedené v dopyte, tak by to bolo ešte lepšie.
 

Deleted User - 4

Hosť
Nápad ok, ale myslím, že sa tým vývojári nebudú zaoberať, kvôli zložitosti.
 
Hore