Dve lúpeže a vlaková stanica

DeletedUser

Hosť
Zase Zdravím. Mám dva nápady k multiplayerovým hrám.

1.Prvá je banková lúpež. Myslím že banky a bankové lúpeže sú tu už od počiatku a rozhodne patria k typickým znakom divokého západu. Tak ma napadlo že by to mohlo byť fajn spestrenie k multi hrám. Oba nápady budú na ťahovom princípe hry tak ako Dobrodružstvá.

Sory za anglickú verziu
dnoqk1.jpg


Hráči budú hrať na mape ktorá vyzerá ako banka (tá z the westu pokiaľ).Budú 2 tímy. Útočníci teda lupiči a ochrancovia. Ako názov napovedá budú útočiť a ochranovať sejf. Útočníci budú mať spawn vonku mimo banku a ochrancovia kdekoľvek v banke. Hlavným cieľom lupičov bude zobrať čo najviac peňazí. Povedz me že v sejfe bude 1000 dolárov. Keď lupič stojí pri sejfe (nejaká vyhradená oblasť) zoberie 25-50$ za kolo pre jedného hráča(nejaká náhodná šanca). Táto hra bude mať 20 kôl(príklad) takže ak budú lupiči úspešný môžu vyhrať aj počas desiatich kôl. Ak by tu bol ochranca v oblasti pri trezore lupič nemôže vyberať peniaze. To neplatí ak sú pri sejfe 2 lupiči a 1 ochranca vtedy jeden hráč vyberá a druhý ho kryje.
Ak sa lupičom nepodarí ukradnúť všetky peniaze vyhráva ten kto ukradol/ubránil najviac peňazí. Dalo by sa to spraviť aj ako "capture the flag".
Spravil by som aj nejakú ukážku levelu ale je to pomerne časovo náročné.

Sory za anglickú verziu
1237f5y.jpg


2.Daľší nápad je vlaková lúpež. Myslím že nemusím vysvetlovať ako ma to napadlo. Toto bude len pre hráčov s vyšším levelom (povedzme 60+). Hra vyberie troch(alebo viac) hráčov do jedného tímu tak ako v dobrodružstvách. Tí budú útočiť na vlak. Obrancovi vlaku budú AI (boti) a ich schopnoti budú záležať od hráčov. V tejto hre bude 10-15 takýchto botov (zase by záležalo od úrovne hráča a pod.). Ak hráč zomrie už sa nerespawne ale môže sledovať hru. Cieľom bude prevziať kontrolu nad vlakom (teda zabiť všetkých botov). Ešte ma tak napadlo že by tu bolo viac druhov vlakov a odmena by závisela od toho aký (nákladný, vojenský, klasický pre ľudí,...). Poprípade by namiesto botov boli len hráči ktorí by vlak obraňovali.

3. Keď už hovorím o vlakoch ktoré boli súčasťou divokého západu. Povedzme že by sme mali na každej časti mapy vlakovú stanicu. Bolo by to ako Cirkusový event a po začatí sveta by hráči tieto stanice stavali. Bolo by nanich či by trať dostavali celú alebo len na východnej strane mapy. Samozrejme že by následne mohli vlakom aj cestovať (rýchlosť nieje podstatná)
34ewcqh.jpg


Tu je menšia ukážka sveta a kde by asi stanice boli. Sú dve možnosti ako by to fungovalo.
1. Stanice a kolajnice by sa stavali zvlášť.
2. Každá stanica by postavila kolajnice do najbližšej stanice automaticky. Ak postavia stanicu 2 koľajnice budú k dispozícii pre stanicu 1 a 3. Samozrejme by za to boli nejaké odmeny v podobe UDP a dolárov.
 

DeletedUser10852

Hosť
Pekny napad co s toho ze ty tam hore ti to neschvalia resp. nenaprogramuju :D :D :D ale pekny napad... len mi to pripomina dobrodruzstvo trochu... a chcelo by to nieco nove...
 

DeletedUser

Hosť
Pekny napad co s toho ze ty tam hore ti to neschvalia resp. nenaprogramuju :D :D :D ale pekny napad... len mi to pripomina dobrodruzstvo trochu... a chcelo by to nieco nove...

Každá ťahová hra ktorá tu kedy bude tak bude pripomínať dobrodružstvo a keď ti toto nepripadá ako niečo nové tak potom si moc náročný :D
 
Tie vlakové stanice sa mi páčia, aspoň by to prinieslo prácu staviteľom, ktorí by nemuseli len dookola stavať kostol.
 
Hore