Lagujúce hry na Win 8.1

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Ahojte, ako to už v našej domácnosti býva zvykom, opäť sa nám pokazil notebook s Windows 7. Mal som na ňom mnoho starých hier (tie nové nehrávam), hlavne Desperados 1 a Robin Hood - Legenda Sherwoodu. Teraz máme nový PC s Windows 8.1. Stiahol som si obe tieto hry a obe mi idú neskutočne pomaly a lagujú, a to fungovali bezchybne aj na XP. Niekde som sa dočítal, že na vine je práve Windows 8. Myslíte, že existuje nejaký spôsob, ako to hrať plynule alebo vážne treba starší Windows? Vďaka za odpovede :)
 

DeletedUser

Hosť
Pochybujem že je to tým že máš Windows 8.1.
Skús tie hry spustiť v režime kompatibility pre Windows XP alebo sa pozri či ich náhodou nespúšťaš v integrovanej grafike ak máš notebook.
 

DeletedUser

Hosť
Možno ti pomôže ak preinštaluješ, prípadne nainštaluješ - DirectX, dotNET, vcRedist. To je asi všetko :D skús to vygoogliť na internete.
A ešte si skús nainštalovať tento program - http://www.iobit.com/en/driver-booster.php

On ti rovno nájde všetky ovládače ktoré ti chýbajú v PC.
 

DeletedUser5958

Hosť
môj manžel tvrdí, že množstvo starších aplikácií nie je kompatibilných s novými OS. čiže najjednoduchšie je k starším hrám mať starší OS.
 
Naposledy upravené moderátorom:
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore