Meme súťaž

Navrhujem, aby sme si zopakovali súťaž MEMEWEST. Naposledy sa konala pred vyše 3 rokmi, tak by sme si mohli dať 2. diel. :zmurk: Myslím, že by sa našlo dosť nového materiálu. Navyše, najznámejší memečkár sk westu sa vtedy nezúčastnil súťaže, a to je podľa mňa škoda. :howgh:
 
Ono je tu dosť velky problem - vybrať jedneho viťaza je dosť náročné až nereálne, keďže je tu toľko kvalitneho materialu...
 
Tak pravidlá by už vymysleli kompetentní. Za mňa, môžu ostať tak ako to bolo vtedy. Jedinú zmenu by som navrhol - aby bolo hlasovanie založené na počte likov TU a nie na facebooku. Všetci vieme, že stačí napísať 50 priateľom, ktorí jakživ o weste nepočuli, aby dali like na fotku a víťaz je jasný. To mi príde trochu nefér. Uznávam - dalo by sa to obísť aj tu, ale tak ak tu, na fóre, zrazu pribudne 30 nových účtov, ktorí dajú like na 1 príspevok, to by už bolo riadne podozrivé a taký prípad by som jednoducho vylúčil zo súťaže. :pifpaf:
 

Deleted User - 4

Hosť
Dám vám jednoduchú hádanku. Keď ju vyriešite, súťaž sa môže spustiť.
Ako odmeníte tie najlepšie meme bez sťažností na výber výhercov?
Keď dáte odmenu pre hráčov, ktorí dostanú najviac hlasov na facebooku alebo na fóre (tj. budú o víťazoch súťaže rozhodovať hráči), dostanete sťažnosti, že vyhral ten, kto má najviac kamarátov, známych, pričom nemusia ani vyhrať tie najlepšie výtvory.
Keď dáte odmenu pre hráčov, ktorí budú vylosovaní náhodne, dostanete sťažnosti, že to je nefér, lebo to je náhodné a opäť nemusia vyhrať tie najlepšie.
Keď o víťazoch rozhodne West tím, dostanete sťažnosti, že sme zaujatí a opäť nevyhralo to najlepšie, lebo niekto má iný vkus, každému sa páči niečo iné.
 
Dám vám jednoduchú hádanku. Keď ju vyriešite, súťaž sa môže spustiť.
Ako odmeníte tie najlepšie meme bez sťažností na výber výhercov?
Keď dáte odmenu pre hráčov, ktorí dostanú najviac hlasov na facebooku alebo na fóre (tj. budú o víťazoch súťaže rozhodovať hráči), dostanete sťažnosti, že vyhral ten, kto má najviac kamarátov, známych, pričom nemusia ani vyhrať tie najlepšie výtvory.
Keď dáte odmenu pre hráčov, ktorí budú vylosovaní náhodne, dostanete sťažnosti, že to je nefér, lebo to je náhodné a opäť nemusia vyhrať tie najlepšie.
Keď o víťazoch rozhodne West tím, dostanete sťažnosti, že sme zaujatí a opäť nevyhralo to najlepšie, lebo niekto má iný vkus, každému sa páči niečo iné.
Tak o tom rozhodni ty.
 
Svoje riešenie som už písal vyššie, takže to nebudem písať znova, ale k tým sťažnostiam.
Aké sťažnosti na výber výhercov?? Pre každú súťaž platia pravidlá pre súťaže. Prvý bod v tých pravidlách hovorí: Hráč súhlasí s podmienkami a pravidlami súťaže tak, že sa do nej priamo zapojí, napr. napíše príspevok v určenej súťažnej sekcii, vloží súťažný obrázok a podobne.
Keď je raz vyhlásená súťaž tak, že výherca bude vybraný podľa postavenia hviezd (napríklad) - ja, ako súťažiaci, s tým súhlasím, ako náhle sa do súťaže zapojím. Aké potom sťažnosti? Kto sa bude sťažovať, porušil automaticky pravidlá súťaže a mal by byť zo súťaže vylúčený.
Okrem toho, fórum je tu pre každého. Ak má niekto lepší nápad, ako to zariadiť "spravodlivejšie", nech sa páči, všetci nedočkavo čakáme. Po bitke je každý generál.
Linteo, chápem, že za tie roky si sa už napočúval dosť sťažností, či už oprávnených, alebo neoprávnených. Ale ak by sme takto uvažovali o všetkých súťažiach, tak už nikdy žiadne nebudú. Vždy sa nájde (minimálne) jeden nespokojný. Ak je ale taký nespokojný, riešenie je jednoduché - nech sa do súťaže nezapája.
 
Linteo má pravdu, ťažko docieliť rovnakých a férových podmienok v súťaži kde názor na výhercu je subjektívny, nejednoznačný.. Hlasovanie v podobe lajkov na FB nebudem ani rozoberať, to je podľa mňa to najhoršie aj keď na druhú stranu bola by to pre hru reklama, dostalo by sa to medzi ľudí ak by sme obpisovali priateľov ktorí nehrajú. Hlasovanie v podobne lajkov na fóre.. zas je to o počte kamarátov alebo možno aj veľkosti bankového konta, keď ponúknem 200k za lajk. Jeden človek rozhodovať nemôže, Linteo môže byť jeden z desiatich ľudí ktorému sa nejaké memečko bude páčiť, alebo naopak ho nezaujme vôbec. Ďalšia vec, náhodný výber.. to sme tu už mali keď bola súťaž o najlepšiu spomienku z hrania Westu, niektorí napísali jednu vetu a vyhrali, iní pri tom strávili pol hodiny a nevyhrali. Ja by som si rád prezeral memečka, nápady a pobavil sa, ale súťaž sa mi na to nehodí. Navyše ja osobne si neviem predstaviť robiť memečka nasilu, len aby som vyhral súťaž, potom z toho vznikajú kadejaké otrepané veci typu ''ten pocit keď'', kde sa len prehadzujú slovíčka a opisujú sa bežné situácie. Pre mňa kvalitné memečko je také, ktoré príde spontánne, nečakane, nejaká výnimočná situácia ktorá si zaslúži zvečniť, nejaká trefná veta na salóne a podobne.. a to sa nedá spraviť nasilu alebo umelo pripraviť.
 
Máš pravdu, Mallory. Asi to vôbec nie je vhodná téma na súťaž. Stále viac sa ukazuje, že je to neuskutočniteľné. Predsa len, spraviť súťaž o nazbieraní 10 džbánov a 3 paradajok a potom random vybrať výhercu, je niečo iné, ako súťaž... umeleckejšieho charakteru.
Najlepšie asi bude, ak si miesto súťaže, založíme samostatnú diskusiu Memečka, a tam si smelo budeme môcť kedykoľvek nejakú srandu pridať. Koniec koncov, pri návrhu súťaže mi išlo skôr o pobavenie nad obrázkami, ako o nuggety (prípadne inú výhru).
 
Naposledy upravené :
Tvoje zámer bol ušľachtilý :panko: Každopádne možno niekto dokáže presvedčiť svojim nápadom, ako by taká súťaž mohla prebiehať a ako to vyhodnotiť, ja som len prezentoval svoj názor. Ak k súťaži napokon dôjde, samozrejme spravím čo bude v mojich silách :pifpaf:
1605367936761.png
 

Deleted User - 4

Hosť
A prečo by nemalo dôjsť k súťaži? Veď súťaž bude, to už som minule písal. Ceny budú staré avatary, to som tiež písal. Ja som sa vám tou hádankou len pokúšal priblížiť, že ako by mohli reagovať hráči. Memečka si tu môžete kedykoľvek dať, sa trochu čudujem, že vôbec nevyužívate fórum, ktoré je pre vás.

Čo sa týka súťaží, ak ich chcete viac alebo lepšie, ako sú tie jednoduché zberacie, vymyslite a spracujte nejakú zaujímavú súťaž alebo sa rovno prihláste do West tímu a môžete ich vytvárať a usporiadúvavať pravidelne. Niekoho, kto by pre druhých vytváral súťaže, hľadáme stále: Organizátor/ka súťaží
 
Hore