Migrácia

Zdravím,
teraz budem hovoriť za seba ako to ja vidím, bolo tu kopec tém o migrácii ale chcel by som sa aj ja k tomu vyjadriť z môjho pohľadu. Od kedy začal nový svet, teda hlavne ten český, tak svet Juarez, na ktorom hrám hlavne (na Dela a Kentucky mám tiež účty ale len na "trade") úplne skapal a to doslova. Hra ako taká ma bavila, nech už sa dialo čokoľvek, či už pozitívne alebo negatívne, či už ma ohovárali, nenávideli alebo mali radi hráči. Nemal som problém ani hodiť nejaký ten väčší groš do tejto hry a podporiť ju. Ale dospel som do bodu, že mesiac po začatí nových svetov SK a aj CZ mi tá hra prestáva dávať zmysel, spravil som všetko čo sa dalo, úlohy, remeslo, nejaké tie úspechy a hlavne moje herné ciele. Momentálne som sa začal sústrediť na herné možnosti, kde treba ľudí a to či už duely, boje alebo kúpa/predaj vecí na trhu. A tu nastáva problém, duelovať nie je koho a tak musím duelovať len tanky, ktoré sú off a chodia sa prihlásiť do boja o pevnosť a to je presne počet 2 hráči, ostatok čo tam je je možno desať ľudí, ktorým dám K.O. na šupu a čakám na nich ďalšie tri dni lebo proste už nechodia ani sa prihlásiť do hry (môj názor)... Boje? Hmmm, už to ide do bodu kedy bude problém asi nazbierať hráčov 10 dokopy na obe strany. Trh? Môžem spamovať v chate aj 5 dní čo chcem kúpiť, no aj tak sa nikto nenájde, lebo je to tam celé "vykapaté" a na trhu je okrem nových setov, ktoré chce každý predať hneď ako to je možné niečo nájsť problém.
Cca mesiac hrám štýlom, že len klikám hotel a tie duely, čo za nič nestoja, prémium ide "na prázdno", síce už nie dlho ale neplánujem ani kupovať ďalšie či už prémium alebo samostatné nugety. Není prečo, pre koho, Motivácia sa stratila úplne spraviť akýkoľvek úkon v hre.
Áno, viem že je problém s hráčmi, teda s tým, že kopa ľudí odchádza lebo west stagnuje alebo teda skôr upadá a prísun nových alebo staronových hráčov je asi aj na čísle 0, veď do hry neprišlo nič prevratné, čo by zmenilo postoj hráčov voči hre ako takej... ale nebudem chodiť okolo horúcej kaše a rovno sa spýtam...
Nebolo by lepšie umožniť hráčom migráciu, keby o to požiadali prostredníctvom supportu, cez tiket? Alebo vytvárať nové svety každý druhý rok? Alebo zmenšiť počet svetov, zlúčiť dva do jedného alebo spraviť iba celkovo 3 alebo 4 svety na servery? Každopádne za seba hovorím , ak by bolo možné to, čo som spomenul ako prvé a to migrácia, keď o to hráč požiada momentálne by som ju asi hneď využil.
Bolo by to možno aj fajn a lepšie pre hráčov keby sa dalo migrovať z nových svetov, veď predsa nový svet je dobrý na získanie určitých vecí postupne medzi seberovnými ale všetci vieme ako končí každý nový svet a určitá skupina ľudí má na konci aj tak všetko čo potrebovala resp. "vyrastie" a mnoho hráčov prestane hrať a tak ostane zaseknutý asi ako ja teraz a odíde nakoniec aj on... Nie každého tiež baví zakladať nový účet a začínať od znova a ísť cez ten trápny tutoriál atď. Niekomu by len pomohlo zmigrovať na iný svet alebo keby niekto migroval za ním a rozšíril by sa tak svet o niečo viac :)
Na Juareze to totiž skapalo ešte skôr ako som čakal, chodím sem už len tak , lebo to bolo mojím zvykom zapnúť PC a prihlásiť sa na west ale koniec koncov už ani sám neviem , čo ešte tu robím a na čo sa vôbec prihlasujem, keď viem že je to aj tak iba "púštne údolie" a sem tam vidno nejaký ten "kaktus"
Chcel by som ťa teda @Crony poprosiť, či ba sa nedalo niečo s touto migráciou urobiť a povoliť hráčom migrovať aj zo svetov novších na požiadanie cez tiket na supporte, aj keby to bolo poviem za nejakú cenu nugetov , možno by to nejakí hráči ocenili...
 
Bráško a to nehráš na Texase, kde sa o migráciu pokúšame už nejaký ten rok, ten svet je totálne skapaty a čím dalej tým viac ľudí kašle na to, keby nám hodili migráciu na Dela, tak opäť by to za niečo stálo aspoň boje a duely....na Texase boje sú len cez Awe a to tiež tam príde tak 35 ľudí a koniec :D dokým majú zisk tak ti migráciu nedajú
 
Kopok o tom presne vravím, čím viac to speje do toho štádia že je to mrtve ale dajme tomu že sa tam ešte ako tak poviem 50 hračov drží tak po čase aj ich to prestane baviť a potom odídu aj ďalší a potom kape cely west
 
Jediné, čo by som rád docielil je, aby hráči, ktorí ako tak ešte hrajú túto hru a baví ich sa spojili a zišli na jednom svete a je jedno, z ktorého sveta by šli či už nového alebo starého a stretli sa niekde kde by hrali spoločne ale to asi nepojde :) akože keby to stalo aj 1000 nugetov tak čert to vem, stojí to za to
 
Ja ti rozumiem, myšlienka pekná... Lenže v Inne to majú ťažko na háku, čo ľudia chcú a vždy to tak bolo... Dnešná doba je len o zisku... Povedz si tak, že čo normálne urobili za posledné roky pre hru aby ako tak sa držala... Holý prd, kašlú na to totálne, maximálne dajú nový svet, kde zasa ľudia nahádžu peniaze... Majú na háku nejaké skapaté svety kde hrá 5 a pol ľudí... Ja by som tiež rád po rokoch si zahral normálne West, lenže na mŕtvom svete toho veľa neurobíš a od začiatku ísť je beh na dlhú trať... Je to smutné, že to takto je, ale táto hra už lepšia nebude... Sľubujú furt hento toto a furt nič... Migráciu na SK svete čoskoro nečakaj ak ešte aj vôbec nejaká bude..
 
Ak nenaleješ 10k € do Deutsche spiel system ,tak sa s tebou nebudú ani baviť, ešte pán Tony to držal ,ale tento pán hry , 0
 
Jakože normalne by som dal do toho "shopu" tlačítko "migrácia" dajme tomu že by si za to dal 2000 nugetov, vybral si svet na ktorý chceš ísť a že môžeš meniť svet dajme tomu 1x za 2 roky
 
"Od istého času ľudia, čo majú na starosti West, každé dva týždne (alebo tak nejako) pozerajú stav svetov a rozhodujú o migráciách vo všetkých jazykových verziách, tj. ja to už viac neovplyvním, ako v minulosti. " Linteo 2k19

Klasickej migrácie sa dočkáme až, keď Jua bude chcieť INNO zavrieť. A to sa asi tak skoro nestane, keďže v poradovníku je Houston a Iowa.


Ale bol by som rád, keby sa Crony opýtal na individuálnu migráciu. Raz ju povolili (teoreticky) tak prečo nie zas?
 
Screman ale ja by som chcel aby sa zaviedla ta individuálna migrácia, aby sa nečakalo kým svet zavrie INNO, preto som sem dal otázku, či sa s tým niečo nedá urobiť, nejak to riešiť alebo navrhnúť dačo také... Ja si chcem plnohodnotne zahrať ale na Jua sa to už nedá proste a viem, že sú na rade I a H svety ale myslím si že individuálna migrácia napríklad za nugety by nebol zlá, nastavila by sa nejaká suma, bolo by to napríklad v tom "shope", kde sa kupujú prémia, po stlačení buttonu migrácia by vyskočilo okno, že na ktorý svet by si chcel ísť a jednoducho si vybereš, zaplatíš formou nugetov a počkáš kým ťa prehodí aj s inventárom a ostatkom, čo k tomu patrí na nový svet... Prípadne by tam mohla byť taktiež napríklad nejaká trojdenná skúšobná doba, že ak sa ti nebude páčiť, tak sa môžeš vrátiť na predchádzajúci svet a vrátia ti napríklad 75% nugetov :) ... Myslím si, že by to ocenilo viacero hráčov, ktorí už sem chodia len tak, lebo nechcú aby im zmazali postavu, kde dali XXX €ur a podobne.... Ja osobne som zažil časy, kedy si nevedel čo skôr a hral som s nadšením, o hráčov nebola núdza ale teraz? Príde nový svet a posledný zhnase :)
 
Ok dajme si dáky návrh a nejaké podmienky ako by to mohlo vyzerať...

Individuálna migrácia
Výber svetov: Všetky (okrem nového, nerozvinutého sveta)
Cena: 2750 nugetov (50€)
Skúšobná doba: 3 dni
Rozhodnutie vrátiť sa svet, z ktorého si migroval: Vrátenie späť 70% nugetov (1925 nugetov)
Rozostup medzi migráciami: 730 dní (2 roky) od poslednej migrácie
Možnosť migrovať: Hneď po spustení nového, ďalšieho sveta

Príklad: Zoberme si, že na migráciu čaká tu tak 100 hráčov naprieč svetmi a cena je 50€ x 100 hráčov je 5000€ výnos za jazykovú verziu... Teraz si zoberme, že je kopa hráčov na ostatných jazykových verziách a priemerne po sčítaní všetkých hráčov naprieč jazykovými verziami je 150 ľudí čakajúcich na migráciu... Je 18 jazykových verzií, 18x150x50€ je 135000€ čo by mohlo byť fajn výnos za taký "výmysel", na ktorý čaká asi hromada hráčov :)
 

Crony

Člen tímu
Vďaka za nápad a konkrétny návrh. Otázka migrácie je témou každý týždeň, minimálne z mojej strany a odpoveď, ktorú všetci poznáte je vždy rovnaká.
Ako bolo spomenuté aj vyššie, "keď bude, tak bude", a pravidelné otázky a dotazy sú jediné páky, ktoré máme.

Spýtam sa na individuálnu migráciu, aj špeicificky, ale vyvinúť takýto automatizovaný systém priamo zakomponovaný do obchodu v hre, úplne reálne nevidím.
 
A dokolečka dokola stále to isté rok čo rok sa spomenie migrácia a odpoveď je tá istá. Neviem ako už biednejšie na to môže byť west a jednotlivé svety aby sa spravil jeden alebo dva svety kde sa zoskupí skupina hráčov a začne znovu hrať tak ako to bol v minulosti. Momentálne aj Dela stagnuje tiež to tam nie je nejako moc aktívne a čo si všímam hráči odchádzajú na cz Lummi čo si myslim že je dosť prúser lebo na sk nebude mať kto hrať aj keď sa po čase zoskupi cely sk west do jedného sveta a mne sa určite (a to nevravím určite len za seba) nechce začínať od začiatku.

Problém je určite aj v hráčoch ktorý keď príde nový svet hor sa naň lebo nový svet a dokape do pol roka a potom tu budú revať že treba migráciu.

Neviem či to chcú nechať dôjsť do takého bodu keď už aj keď povolia migráciu zo všetkých svetov na jeden tak ta situácia bude taká zlá že aj na tom jednom svete to bude také ako teraz napr. na Texase, Hou, Iowe...
 
Vďaka za nápad a konkrétny návrh. Otázka migrácie je témou každý týždeň, minimálne z mojej strany a odpoveď, ktorú všetci poznáte je vždy rovnaká.
Ako bolo spomenuté aj vyššie, "keď bude, tak bude", a pravidelné otázky a dotazy sú jediné páky, ktoré máme.

Spýtam sa na individuálnu migráciu, aj špeicificky, ale vyvinúť takýto automatizovaný systém priamo zakomponovaný do obchodu v hre, úplne reálne nevidím.

lebo mate neschopny dev tim alebo nie su financie?
 
Hore