Návrh na využitie offov v bojoch

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Dúfam, že nekopírujem niekoho nápad.

Popíšem o čo mi ide:
V prvom kole boja, by mali možnosť kapitáni a generáli pripojiť k sebe niekoľkých offov, ktorí by kopírovali príkazy zadávane online hráčom.Vznikla by tak skupinka bojovníkov vedených veliacim dôstojníkom podobne ako v reálnej bitke. Postupnosť pohybov by bola dodržaná. Jediná zmena by bola, že offovia by dostávali príkazy zhodné s tými, ktoré online hráč zadáva svojej postave.

Určite by bolo dôležité uvažovať o podmienkach:
1) Napadlo mi, že pripojiť môže generál max. 5 offline hráčov zo sektora, kde v prvom kole stojí (kapitán max. 3), spolu v jednom tíme nie viac ako 10% maximálnej (príp. aktuálnej) obsadenosti, čo činí pri veľkej pevnosti asi 14 hráčov.
2) Akonáhle sa vedený hráč pripojí k serveru a stane sa tak online, je automaticky sám za seba zodpovedný a to aj po opätovnom odhlásení.
3) Po zložení veliaceho dôstojníka sa vedení offline hráči správajú opäť ako offline, a teda vykonávajú posledný zadaný príkaz (šipka na vlajku, na vežu...)
4) Po smrti vedeného offline hráča, už nie je možné v danom boji pripojiť k dôstojníkovi nového vojaka.
5) Dôstojníci nemôžu slúžiť ako vedení hráči. (Pretože by to mohlo dospieť k tomu, že by jeden generál viedol skupinku kapitánov a tí by viedli ešte vojakov)

Dopad, ktorý by mala zmena na hru:
Takmer v každom boji sa vyskytuje niekoľko offline hráčov. Myslím si, že daná zmena by umožnila ich využiť efektívnejšie, než ich aktuálne využitie "zombie pochod na cieľ".
Prinieslo by to novú formu taktizovania, kde by pomerne malá skupinka (vhodne zostavená) mohla znamenať značné nebezpečenstvo a preto by bola urgentne likvidovaná.
Je možné uvažovať aj o spoplatnení tejto služby formou nugetov, dlhopisov alebo hotovosti.

Nápad nechávam otvorený diskusii a prosím ctených užívateľov fóra o pripomienky a rady. Ak som opísal nápad, ktorý už bol ponúknutý, je to neúmyselné a prosím vás o link, kde by som si mohol prečítať pripomienky k nápadu. Anketu nepripájam, ale na požiadanie, môže byť pripojená (a to aj bez môjho vedomia).
 

DeletedUser5708

Hosť
Po dlhej dobe nápad, s ktorým súhlasím takmer na sto percent. Je takmer dokonale premyslený.
Prečo takmer? Mohol si spomenúť, ako by tí offovia rozostavaný. (Týmto navrhujem pozmenenie počtu, Generál 4 offov a Kapitán dvoch.)
Povedzme, že by to bolo podľa smeru. (K- kapitán, O - off)

O-K-O - smer hore a dole

O
I
K - smer doprava a do ľava.
I
O

(Smery sú určené podľa toho, na ktorú stranu má dôstojník zadaný pohyb.)

Pri Generálovi rozloženie do krížika. Tým pádom by sa ale muselo systému zakázať hodiť dôstojníka jedno políčko od nepriateľského sektoru, pretože by sa jeho off dostal k nepriateľom.
 

DeletedUser

Hosť
Nemal som na mysli fixnú formáciu skupiny, skôr voľnú. V podstate tak akoby pri zadaní príkazu generála, dali rovnaký príkaz aj jeho "podriadení". Takže ak dá generál na vežu na hrot, tak rovnako zadajú aj vojaci. Generál má prednosť v pohybe, ide na hrot. Vojaci tiež zadali hrot, ale ten je obsadený, takže sa rozostavia okolo (alebo stoja pod vežou, ak je veža plná). Fixná formácia so sebou prináša mnoho obmedzení, tak ako píšeš.
 

DeletedUser5708

Hosť
V tom prípade, ak nie fixnú formáciu, tak je tiež dobre, lepšie ako fixná (asi).
 

DeletedUser

Hosť
Ešte mi napadlo, aby bol aj vlk sýty aj koza celá, že tvoj nápad s formáciu nie je neprípustný. Dalo by sa ľahko zabezpečiť, že vojaci vedení dôstojníkom sa "snažia" dodržať formáciu, ak im to podmienky "terénu" dovoľujú. (Ilustrácia: http://www.westforts.com/s/PP8 - žltý veliaci dôstojník, nasledovaní štyrmi červenými vojakmi, v rôznych pozíciách - v dolných sektoroch dve možné formácie, neviem rozhodnúť, ktorá je lepšia.)

Fixná formácia by neumožňovala zaujať strategické pozície a dokonca ani vstup do niektorých sektorov. Naopak táto voľnejšia varianta umožňuje slobodu pohybu a zároveň v prípade že sa generál so skupinou ocitne sám vo veľkom dolnom sektore, vďaka tvojmu nápadu s formáciou vytvoria niečo ako "ľudský štít" okolo generála (predpokladám, že to mal byť zámer).

Tvoja pripomienka sa mi páči. Takto by som ju vyšperkoval a zahrnul do zmeny.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Mne sa to nepáči, podľa mňa by nemal nejaký generál mať na starosť nejakého hráča. Je každého osobná voľba, kam sa vydá a tú mi mu nemal nikto brať.
 

DeletedUser

Hosť
ako nápad síce nie zlý, ale v princípe je to nemožné uskutočniť. dôvod je jednoduchý, nejakým špekulantom by stačilo dať dajme tomu v útoku na veľkú pevnosť pár desiatok kapitánov online hráčom (v tomto útoku by bolo veľa offline) a tí by si vzali offline, na miesto jednoznačnej prehry, tým že by nemali dosť flexibility v boji, boli by v podstate všetci online, to znamená že technicky by stačilo 30 online hráčov v útoku na strednú pevnosť ale vyzeralo by to že sú všetci online, takže trochu somarina ...

netreba to zavrhnúť úplne, možno by to stačilo otestovať :) ale každopádne by týmto veľmi získali hlavne útoky, kedže v obrane je zložitý "terén" a je to tam tým ťažšie.
 

DeletedUser

Hosť
Lord marek: Musíš čítať pozornejšie. Písal som, že tak by bolo možné ovládať max. 10% hráčov. (čiže pri veľkej pevnosti max. 14)

K pripomienke, ktorá hovorí o tom, že v útoku by to mohlo byť užitočné, ale v obrane nie: Myslím si, že by to bolo skvelé u experov, ktorí si zasadnú na vežu a nepohnú sa odtiaľ, čím ju blokujú a navyše sú offline. V takomto prípade to je super.

Atival: Otázka osobného rozhodnutia byť offline znamená, že zverujem svoj osud do rúk vyššej moci. Ak pravidlá povedia, že tá moc môže byť generál - sú to v takom prípade len plus exp. body a dlhopisy po boji. Myslím, že s takým bonusom nikto nemá problém.
 

DeletedUser

Hosť
ako by sa rozhodlo, kto si môže prideliť offov a kto nie? na bojoch býva tých kapitánov vždy minimálne zo 10 a generálov tiež 2-5... a to hovorím o malej, kde tých 10% tvorí v útoku 5 hráčov...vo veľkej je šarží ešte viac...

Myslím, že pointa je celkom dobrá, ale veeeeeeeeeeľa premýšľania ešte treba nad tým...
 

DeletedUser5708

Hosť
Jednoduché riešenie: Na začiatku pri prihlásení bude otázka, či s tým súhlasia.
 

DeletedUser

Hosť
s čím súhlasia? bude 5 generálov a každý si môže zobrať 5 offov...ale k dispozícii bude len tých 10% a teda 5 offov celkove. Ktorý generál si ich vyberie? ten čo ich rýchlo nakliká prvý? Kapitánov v podstate ani netreba riešiť, im sa offovia neújdu nikdy :)
 

DeletedUser

Hosť
Osobne som toho názoru, že toto je ten najmenší detail.

Pamätáš si časy, keď sa zavádzali do hry boje o pevnosť? Vieš si predstaviť, že nejaký troll napísal otázku: "A ako zabezpečíte, že v jeden deň nevykope sekeru každé mesto na každej pevnosti?" ... Ich odpoveď by bola: "Nijako. Ľudia nie sú zvieratá, vedia uvažovať logicky a strategicky. Proste to nespravia."

Moja odpoveď je rovnaká: "Kto prv príde, ten prv melie". Ak si nejakí zlomyselníci ukradnú offov a tým znížia šance na výhru, tak si ich podá mesto (vezmú im klobúky) alebo aliancia. Neverím, že by to nejaký generál zneužil. Generál určite nie! A ak podrazáckemu generálovi nevezmú v meste klobúk, tak si to potom od neho zaslúžia. LOL :)

EDIT: Píšeš tak, akoby sa o nich generáli bili... Pointa tejto zmeny, nie je osobý prospech hráčov, ktorí vedú offov. Pointa je využitie pasívnych offov, na zvýšenie dynamiky boja. Mám pocit, že viesť offov v boji prinesie dôstojníkovi viac problémov, ako úžitku. Ale tímu to prinesie viac úžitku ako problémov. Ten generál, ktorý si naberie offov a ide s nimi do prvej línie, aby boli využití, ten si zaslúži poklonu. Nasadzuje vlastné HP, aby jeho tím mal viac strelcov v potrebnej pozícii. Jediné, čo by mohlo byť podrazom je, že si generál vezme všetkých voľných offov (ako píšeš) a potom sa dá offline bez šipky, čím ich zmrazí na mieste spolu so sebou. To by tím oslabilo. Poznáš takého, kto by to spravil?
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
no zabudol si na jednu vec,generali mavaju vela HP okolo 5k urcite,takze by do tej prvej linie urcite isiel aj bez toho a ked je niekto general znamena ze jeho mesto utoci takze tomu netreba 2krat vraviet nech ide dopredu kryt ostatnych

Blbosť, generál nemá 5k HP. :) Keď na arizone ZZ bráni, tak sú tam generáli pod 5k HP a platí to takmer všade. :)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore