1. Októberfest 2019

  Vydajte sa na výlet do Bavorska a vychutnajte si veľa chutných nemeckých klobások, dobrého pitia a pekných tanečníc!
  Viac informácií si môžete prečítať tuto!
  Zatvoriť oznámenie

Pokec Nevyrovnané boje

Téma v 'Awesomský archív' založená od Linteo, 9. Mar 2019.

Zdieľať túto stránku

Stav témy:
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
 1. Linteo

  Linteo

  Pridal(a) sa:
  28. Nov 2008
  Príspevky:
  5.423
  Obdržané páči sa:
  457
  Keďže v niektorých svetoch sú opakovane nevyrovnané boje, poďme spoločne vymyslieť, ako tomu zabrániť a docieliť férovejšie boje.

  Z mojej strany vidím zopár represívnych riešení: obmedziť odmeny a frekvenciu bojov, prípadne ich zrušiť. Ale to by som nerád.
  Ešte je tu jedno, len žiaľ, spôsobuje to chyby s pevnostným chatom a to je presunutie hráčov z obrany do útoku a opačne, kedy sa po presunutí stáva, že hráč je v oboch chatoch.

  Aký je na to váš názor a máte nejaký nápad, ako by sa dalo zabezpečiť, aby boli boje vyrovnané?
   
 2. rel1

  rel1

  Pridal(a) sa:
  4. Máj 2018
  Príspevky:
  50
  Obdržané páči sa:
  19
  urcite dat rovnake odmeny pre tych co vyhraju aj co prehraju ... vela ludi chodi na tie boje len pre odmeny a kedze lepsie odmeny su za vyhru tak to sposobuje nevyrovnanost bojov

  inak nie je ziadne ine riesenie kedze si vravel ze sa to neda nastavit tak aby bolo rovnako hracov v utoku aj v obrane
   
 3. Hammersvk

  Hammersvk

  Pridal(a) sa:
  29. Mar 2015
  Príspevky:
  58
  Obdržané páči sa:
  51
  Nakoľko sa jedná o multiplayerovú časť hry, ktorá je limitovaná technickými možnosťami, tak jediné čo ma napadá, aby sa ľudia na jednotlivých svetoch dohodli, ktorá aliancia/mesto kam pôjde(možno aj pod "výhražkou" represií čo spomínal Linteo).

  Za seba môžem povedať len toľko, že dnes bol na Fremonte vyrovnaný boj(výhra pre obranu na kolá), neobvykle veľa ľudí na boji, a zábavnejší o to viac, že o nič nešlo, okrem odmien samozrejme.

  Keby si kompetentní ľudia na jednotlivých svetoch-vodcovia aliancií-uvedomili, že môžu mať jeden boj do týždňa, kde ide iba o to, aby si ho čo najviac užili, a spoločne sa dohodli, že rozpošlú svojim alianciám informácie o tom kto kam pôjde. Prípadne potom obe strany informovali na salónoch o počtoch prihlásených, aby sa mohli ľudia dohlasovať k slabšej strane, a prispeli tým k skvalitneniu boja.

  Vďaka Linteovi máme možnosť zažiť početnejšie boje než zvyčajne aspoň raz do týždňa, tak si to nekazme sami ich kvalitou.
  Pochybujem, že sa dá informácia o počtoch prihlásených posielať automaticky, tak dúfam, že si toto prečíta aspoň pár ľudí z každého sveta a posnažia sa aj oni o skvalitnenie týchto bojov, ktoré sú určené pre hráčov.
   
 4. Linteo

  Linteo

  Pridal(a) sa:
  28. Nov 2008
  Príspevky:
  5.423
  Obdržané páči sa:
  457
  Keďže sú boje v niektorých svetoch opakovane veľmi nevyrovnané a zo strany hráčov tu nevidím žiadnu spätnú väzbu, nikto nič nepíše, skúsim poslednú vec a to vybalancovať tým spôsobom, že ak je napr. 50 útočníkov a 110 obrancov, tak sa pred bojom presunie min. 30 hráčov z obrany do útoku. Výber prebehne náhodne. Ak to nepomôže, tak sa boje v tých svetoch nebudú konať každý týždeň a budú tam minimálne odmeny pre všetkých, prípadne sa tam zrušia celkovo, lebo ja určite nebudem podporovať odmenami takéto neférové boje, alebo aj také, kde je polovica hráčov offline, to predsa nemá význam.
   
 5. lolo81

  lolo81

  Pridal(a) sa:
  22. Jan 2011
  Príspevky:
  28
  Obdržané páči sa:
  5
  Ale na druhej strane , my co mame o boje zaujem na to doplatime , ja osobne mam boje rad , takze by zas bolo trosku nefer, ak na to doplatia hraci, co naozaj maju zaujem o hru a boje . A sami dobre vieme ako to je napr na Texase s bojmi, budme radi, ze vobec su . :) Linteo, bola by naozaj skoda pre nas ON hracov takto to omedzit . dakujem za pochopenie
   
 6. Linteo

  Linteo

  Pridal(a) sa:
  28. Nov 2008
  Príspevky:
  5.423
  Obdržané páči sa:
  457
  Problém s príliš veľa offline hráčmi je u mňa teraz až na druhom mieste, skôr ma netešia tie opakované nevyrovnané boje vo viacerých svetoch. Ale uvidíme po tomto sobotňajšom boji..
   
 7. .Jany

  .Jany

  Pridal(a) sa:
  24. Apr 2019
  Príspevky:
  1
  Obdržané páči sa:
  1
  Rovnaké odmeny pre obe strany môže pomôcť popripade ofline hrac nedostane odmenu....
   
  Linteo sa to páči.
 8. Linteo

  Linteo

  Pridal(a) sa:
  28. Nov 2008
  Príspevky:
  5.423
  Obdržané páči sa:
  457
  Vďaka za návrh. Už som dával rovnaké odmeny pre obidve strany, ako tu navrhoval aj rel1, vôbec to nepomohlo, väčšina hráčov sa i tak pridá na stranu, ktorá má väčšiu šancu vyhrať (väčšinou na stranu obrancov), boje sú v niektorých svetoch veľmi nevyvážené, keď je v obrane aj dvakrát viac obrancov. Ale čo už, ako sa rozdelíte, tak také boje máte.. Nie je však problém vyskúšať to znovu, v dnešnom boji budú teda rovnaké odmeny pre obidve strany.

  Ak by offline hráči nemali dostávať odmenu, museli by sa potom pre všetkých hráčov manuálne prideľovať až po boji. Bol by niekto z vás ochotný to robiť? Keďže sa týchto bojov pravidelne zúčastňuje niekoľko stoviek hráčov, pravdepodobne by vám kontrola a prideľovanie odmien zabrala niekoľko hodín času. Ďalej by ste museli počítať aj s tým, že si ten čas, ktorý na to vynaložíte, nebude skoro nikto vážiť a skoro nikto vám nepoďakuje, skôr naopak..
   
  tomik2410 a Mallory sa to páči.
 9. Go-ya-thle

  Go-ya-thle

  Pridal(a) sa:
  10. Nov 2010
  Príspevky:
  149
  Obdržané páči sa:
  17
  ja navrhujem aby sa na houstone znížili odmeny na minimum, prípadne aby sa dávala odmena iba časť americkej súpravy alebo úplne zrušili
   
  Naposledy upravené : 27. Apr 2019
 10. pipol64

  pipol64

  Pridal(a) sa:
  27. Apr 2019
  Príspevky:
  2
  Obdržané páči sa:
  0
  navrhujem presúvanie hráčov aby boli boje vyrovnané:)
   
 11. xenino

  xenino

  Pridal(a) sa:
  21. Apr 2011
  Príspevky:
  188
  Obdržané páči sa:
  63
  Ak by offline hráči nemali dostávať odmenu,... To čo je za hlúposť?? Nie každý má čas tu vysedávať každý týždeň v rovnakom čase, ale bojov sa zúčastňovať chce, ale preto, že zrovna nemá čas byť online mu má byť odňatá odmena? To snáď nemyslíte vážne!

  Bez ohľadu nato, že by to prideľovanie odmien muselo byť vykonávané ručne a trvalo by to hodiny, aké kritérium by sa zvolilo? Hráč, ktorý bol online 3 kolá by dostal rovnakú odmenu ako hráč, ktorý by bol online 50 kôl? A hráč, ktorý by online nebol vôbec by nedostal nič? Alebo snáď keď niekto nechce prísť o odmeny má si nechať zapnuté okno s hrou aj keď nie je doma?

  Samozrejme, že je lepšie pokiaľ sú hráči online, ale aj tí OFF sú dôležití, preto je koniec koncov aj možnosť zúčastňovať sa bojov ako OFF a nemyslím si, že je správne aby takýto hráči boli ukrátení o odmeny. Návrh považujem za absurdný.
   
 12. JURA

  JURA

  Pridal(a) sa:
  9. Jún 2009
  Príspevky:
  148
  Obdržané páči sa:
  26
  Ja navrhujem aby strana ktorá ma menej hráčov dostala viac odmien, a čím vätčši rozdiel v pomere medzi stranami tým aj vätčši rozdiel v odmenách. A ak by ich bolo že neúrekom viac, tak by dostali naozaj len veľmi máličko alebo nič a všetko by schmatla druhá strana . A nemám ani problém v prípade ak to server prerozdelí a ak je rovnaký chat tak je aspoň viac srandy :)
   
 13. Go-ya-thle

  Go-ya-thle

  Pridal(a) sa:
  10. Nov 2010
  Príspevky:
  149
  Obdržané páči sa:
  17
  to nie je riešenie, 3/4 ludí sviatočných ľudí tam ide len po americkú sadu..čo im aj too zobereš?
   
 14. JURA

  JURA

  Pridal(a) sa:
  9. Jún 2009
  Príspevky:
  148
  Obdržané páči sa:
  26
  Pokiaľ tam idú s cieľom niečo získať a budú vedieť že ak sa všetci nasáčkujú do obrany, nedostanú nič (nie len nejakú sadu ale ani body, dlhopisy, proste nič pokiaľ ich tam bude mrte, všetko sa prerozdelí len útoku), potom si možno uvedomia že treba dať panáčika aj niekde inde. Na El Pase rád chodím do útoku aj keď nás tam býva menej a za tú snahu že idem tam kde nás je menej a som on, chcem aj väčšiu odmenu ako ten čo sa dá do obrany a je off, poprípade do útoku a je off. Proste hráš, dostaneš odmenu. Nehráš, poprípade špekuluješ byť v bavlnke, dostaneš cenu útechy.
   
  Linteo sa to páči.
 15. Linteo

  Linteo

  Pridal(a) sa:
  28. Nov 2008
  Príspevky:
  5.423
  Obdržané páči sa:
  457
  Odmeny budú menšie. Úplne zrušiť tieto boje zatiaľ nechcem, aj keď musím napísať, že niektorí sa teda o to naozaj vytrvalo snažia, aby sa tak stalo o_O

  No nakoniec to tak asi dopadne...

  Dobrý nápad, skúšal som to a výsledok bol, že som si mohol prečítať, že sme (West tím) :censored: a iné "milé" slová :D
  Čo si to dovoľujeme, presúvať z boja 40 vs 80 - 20 hráčov z obrany do útoku, aby to bolo vyrovnané :D

  Nikto nič nepísal, že by sa to malo takto určite zmeniť a ani sa to nestane, keďže sa tu určite nikto nenájde, kto by venoval hodiny svojho času niekomu, kto to zase ofrfle:hanbimsa:

  "Prínos" hráčov, ktorí sa boja aktívne neúčastnia a sú tam len offline, je diskusia na inokedy, ako som písal, je to problém až na druhom mieste.

  Tento návrh sa mi pozdáva a stojí za vyskúšanie :howgh:
   
Stav témy:
Uzavreté pre ďalšie odpovede.