Obchod v mestách

Hlasujte za návrh!

  • Súhlasím :)

    Hlasy: 13 59,1%
  • Mám výhrady

    Hlasy: 2 9,1%
  • Nesúhlasím :(

    Hlasy: 7 31,8%

  • Celkový počet hlasujúcich
    22
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Môj návrh by bol že vždy keď si niekto chce ísť niečo kúpiť do iného mesta tak mestský radca alebo zakladateľ toho mesta mu pošle "zmluvu" o dohodnutej platbe.Ide o to že niektorí napíšu..K:môžem si ísť nakúpiť k vám?..P:áno ale zaplatíš 10% z ceny predmetu...K:jasnéé jasnéé veď to je samozrejme..ale potom keď si nakúpia nič nezaplatia!!

takže tá zmluva by sa mu poslala aj s pozvánkou asi tak že by tam bolo napísané že koľko zaplatí a pod tým by bola pozvánka ->prijíma,neprijíma
a pokiaľ by nesúhlasil s cenou neprijme ak áno šiel by do mesta a keď by si nakúpil tak by musel zaplatiť ja nvm do týždňa(nemohol by dať opustiť mesto..)
ak by nezaplatil tak nakúpené predmety by mu boli odobrané(peniaze vrátené ale zaplatil by pokutu :)..to by sa dalo ešte upraviť samozrejme

a ešte niečo..mestská radca a zakladateľ (alebo poverená osoba)by mohli dostať oznámenie keď si niekto niečo v ich meste kúpi.
 

DeletedUser

Hosť
Celkom dobrý nápad, už to tu bolo veľakrát, ale nevadí :)

Ja by som skôr povedal, že keby niekto mal tú pozvánku na nákup, tak keby si cez ňu nakúpil, tak by automaticky pri nákupe sa mu ukázala cena napr. o 10% vyššia, pričom tých 10% by šlo do mestskej pokladnice. Podľa mňa dobrý nápad :)
 

DeletedUser

Hosť
hmm tak sry nevedel som že to tu už bolo xD..aj to je jedna z možností ako si to navrhol:)
PS: pre tých čo hlasovali za nie..rozmýšľajte trochu..koľko starostí a nervov z lamiek čo nakúpia a nezaplatia to ušetrí!!
 

DeletedUser

Hosť
Môj návrh by bol že vždy keď si niekto chce ísť niečo kúpiť do iného mesta tak mestský radca alebo zakladateľ toho mesta mu pošle "zmluvu" o dohodnutej platbe.Ide o to že niektorí napíšu..K:môžem si ísť nakúpiť k vám?..P:áno ale zaplatíš 10% z ceny predmetu...K:jasnéé jasnéé veď to je samozrejme..ale potom keď si nakúpia nič nezaplatia!!

takže tá zmluva by sa mu poslala aj s pozvánkou asi tak že by tam bolo napísané že koľko zaplatí a pod tým by bola pozvánka ->prijíma,neprijíma
a pokiaľ by nesúhlasil s cenou neprijme ak áno šiel by do mesta a keď by si nakúpil tak by musel zaplatiť ja nvm do týždňa(nemohol by dať opustiť mesto..)
ak by nezaplatil tak nakúpené predmety by mu boli odobrané(peniaze vrátené ale zaplatil by pokutu :)..to by sa dalo ešte upraviť samozrejme

a ešte niečo..mestská radca a zakladateľ (alebo poverená osoba)by mohli dostať oznámenie keď si niekto niečo v ich meste kúpi.

strasne pekne !:) mne sa to paci tento navrh a hlavne by som to dal bez tej pozvanky ja by som spravil:ze mu dojde zmluva a otvoria sa mu vsetky urovne obchody( predmety)a nemusel by ist do mesta-tymto myslim ze nemusi byt clenom .A keby nezaplatil tak by si to od neho brali inac(ako v reale)banka !:duelant: skuste zvazit toto :--)
 

DeletedUser1863

Hosť
Ja ako zakladateľ mesta mám s tym skúsenosti a myslím, že niečo také by mohlo byť.
 

DeletedUser

Hosť
Je to dobre premyslene az na to ze niektory by to aj mohli zneuzit tym ze napriklad by isli nakupit do neakeho dobreho mesta, nezaplatili by, nemohol by ich nikto vyhodit a tym padom by bola lama v meste skusenych hracov
 

DeletedUser

Hosť
ja som napísal že do týždňa keby nezaplatili tak veci by im boli zobrané a bola bi zobraná istá pokuta od nich a boli by vyhodený z mesta...

taktiež tu bolo navrhnuté že by to bolo posielané bez pozvánky jednoducho by sa im otvorili len obchody s tými štvrtinovými cenami plus by sa pridal ten poplatok na ktorom sme sa dohodli..

PS:nabudúce lepšie čítaj :D
 

Deleted User - 4

Hosť
Na podobný nápad som už kdesi čítal jeden komentár a to ten, že sa to do hry nezavedie.
Nábory v mestách ostanú "divoké", tak ako v minulosti, tak aj teraz nebudete mať istotu, že človek ktorého pozvete do mesta zaplatí za niečo, čo bolo dohodnuté.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore