Otvorený list pre support tím

Okej.... som tu zas...
Nechcem tu rozpútať peklo ani medzi hráčmi ani medzi support tímom ale mám tu viacero otázok a hlavne asi "vrchných"... Takže poďme na to. Je tu už nejaká doba od kedy odišiel @Linteo , niekto na neho nadával, niekto ho mal rád, tak ako to vo väčšom kolektíve zväčša býva... No treba si dať ruku na srdce a povedať, si že od kedy odišiel tak náš "milovaný" The-West ide totálne, ale že totálne dole vodou. Keď sme si mysleli, že zle už bolo a nemôže už nič horšie prísť tak si dovolím povedať, že prišlo. Možno sa mýlim, no väčšina zastáva určite môj názor. Priamo v hre mi začínajú vypisovať ľudia, ktorých zaujíma kopu tém, na ktoré im neviem zodpovedať, lebo tak hlboko nedokážem ísť je to napríklad téma "Kedy bude nový svet?" a je ich viac ale o tom tu nejdem písať. Cítim sa ako keby som tu robil admina ja a to asi len preto, lebo som tu na fóre aktívnejší ako support tím... Hmmm, čím to je? Premýšľam nad tým za každým ako mi ktosi napíše s otázkou, ktorá by mala byť smerovaná na support.... No potom mi to "dopne" a predsa asi som ich jediná "nádej", lebo o SK server nemá nikto z kompetentných záujem. Nulová odozva hráčom, predpokladám, že aj kopa odignorovaných tiketov, vlákna tu na fóre a celkový záujem o hru ako takú...
Okej berme to tak, že @MarcusJohnyEvans nemá z toho nič, je to dobrovoľník, ktorý má z toho možno len nejaký ten nugetík, teda ak hrá na nejakom svete (hrám iba na Juareze a tak nemám info o iných svetoch). Ale čo taký @Crony ? Ten za to berie určite "pár" eur, no hra ako taká a hlavne komunita ho vôbec nezaujíma. Ale treba si uvedomiť, že MY sme tí, ktorí ho platia prostredníctvom nugetov. Nevidíme do zmluvy s INNO a ani ma nezaujíma vôbec ako taká, ale otázka znie, prečo do pekla niekto kto nevie, čo hráči chcú alebo sa vôbec nezaujíma o hru ako takú berie za to vôbec peniaze a dokáže sem prísť JEDEN krát, ešte raz J E D E N krát za mesiac a "postnúť" sem niečo, čo si dokážeme nájsť na fóre beta serveru akurát to len preloží a dá vložiť do sekcie "Verzie hry" alebo sem tam dačo zodpovedať hráčovi na fóre... To fakt chcem my, hráči toho Vás tak veľa? Len nejakú tú trošku komunikácie na úrovni a k veci, k daným problematikám, sem tam nejakú súťaž naprieč svetmi alebo niečo takéto podobné? Poviem teraz možno za viacerých, no hlavne za seba... Ja sem prídem po dlhej dobe, po dlhom dni v práci a reálnom živote si nachvíľu odpočinúť a pozrieť čo nové či už v hre alebo na fóre... No otvorím hru sem tam hádka (áno aj ja som vedel byť neraz ten čo to vyvolal, nemám problém si to priznať), vďaka ktorej je aspoň kvázi "zábava" na salóne a pritiahne to oči nejedného nezainteresované s popcornom v ruke a drží ho to pri PC pokiaľ jeden z agresorovo neodíde, otvorím fórum a tam nič, ale že totálne nič iba kríky, ktoré tu lietajú cez piesočnaté vlákna fóra... Už dlhšiu dobu sem chodím sporadicky, sem tam raz za čas, naklikať práce a dokončiť si svoj cieľ dať 150 level a uzavrieť kapitolu na mojom The-West "živote", hrám od sveta 1 s nejakými prestávkami, nehral som všade no jedno treba uznať je to len horšie a horšie a hráči ubúdajú a keď to pôjde takýmto štýlom ďalej za pár rokov tu budeme hrať tak päťdesiati maximálne? Prečo s tým niečo nespravíme? Hlavne ľudia, ktorí sú tu od toho aby hráčov motivovali k hraniu...
Je október a na CZ už hlásia nový svet a tu? Tu ani neviem či vôbec je nejaký admin... Prečo nám nepoviete, že nový svet nebude alebo niečo podobné, miesto toho naťahovania? Áno veľa ľudí hlási ako tam nepôjdu ale ruku na srdce, každý tam takmer pôjde sa aspoň nazrieť a nadýchnuť troška tej atmosféry začiatku hry, bez setov, bez ničoho, kde treba všetko komunitne budovať a predbiehať sa v rebríčku...
Nebudem to tajiť, poviem to aj tu, kontaktoval som INNO cez viaceré kontaktné údaje, či už FB, mail a pod.... A odpoveď? Ehm, žiadna absolútne nikde za vyše 5 mesiacov... A čo som im písal? No hlavne to, že support tím na SK je neaktívny a hráči sú nespokojní...
Prečo nepoviete rovno, že nemáte na to čas alebo rovno, že nemáte o hru záujem ale páčia sa Vám peniaze "zadarmo"? Áno, je to zadarmo, lebo my hráči nevidíme žiadne výsledky....
Toto hlavne pre teba @Crony a neber to prosím ťa ako útok na tvoju osobu, nepoznám ťa, neviem čo máš v reálnom živote za problémy, možno máš kopu iných starostí mimo tejto hry, lebo každý má nejaké problémy mimo tejto hry a je to len hra, ako som už viackrát povedal sám, ale väčšina sa sem príde odreagovať po dlhom dni a teda nájsť tu "útočisko"... Preto by som POPROSIL viac, o mnoho viac aktivity hlavne z tvojej strany voči hráčom lebo bez hráčov nebudeš ani ty a na to treba myslieť, tvoríme jednu komunitu či som to JA, @dedo jozef , @S9LDIER . @redyW alebo @Zorro alebo aj ty @Crony ... Zober to ako chceš, ja ti to píšem asi viacmenej ako otvorený list.

P.S.: Nič proti ale ak na to nemáš čas a ani chuť a robíš to len pre peniaze, tak to nie je dobre, lebo ako sa vraví "Práca musí byť aj tvoje hobby" a teda je potrebné aby ťa to tu hlavne bavilo a zaujímalo ťa nie len hra ale aj hráči...
P.S.2: Spomenutí hráči v poslednom odseku nie sú zámerne označení ale boli to len prvé osoby, ktoré mi napadli :)

ĎAKUJEM, ak ste si to prečítali až sem a verím, že ste si z toho niečo zobrali, z čoho budete čerpať do budúcna
 
Ja sám za seba, fórum navštívim za deň viackrát, pozrieť sa či je niečo nové, takže nie si jediný aktívny hráč na fóre :D

P.S. Nemyslím si, že by Crony za to bral nejaký žold.

Už za čias Lintea to nebolo nič moc čo sa aktivity týka, hlavne kvôli až toxickej aktivite na Iowe ale po jeho odchode to už zakapalo mám pocit úplne.
 
Boha si sa rozjel :D ale pravda hra ide do prdele a čo sa lintea tyka no ten nas poznal roky tak vedel ako kto čo v mojom pripade na dela by som už nehral keby nebolo jeho samozrejme ban ale bral ma ako hrača čo to tam trošku ešte drži nad vodou
Ale myslim že suport tu ako taky šel do prdele ked začala hra Elvenar či jak sa vola
 
Naposledy upravené :

Crony

Člen tímu
Vďaka za feedback a kritiku @WonderGuy
Nemyslím si, že na fórum niečo postujem raz za mesiac, ale okay, posnažím sa to zlepšiť.
Každopádne, čo sa týka nového sveta, myslím, že som sa vyjadril jasne, že bude. Akonáhle bude všetko nachystané, potvrdené, odskúšané a jasné, že sa nič nemôže zmeniť, resp. pokaziť tak bude vytvorená sekcia aj na fóre, s oznámením a všetkým čo k tomu patrí.
Rovnako som sa vyjadril aj k novým dostupným migračným cestám, to nie je niečo čo viem ja ovplyvniť, ale akonáhle sa akákoľvek nová migrácia sprístupní, okamžite sa to dozviete. A taktiež návrhy či pripomienky od hráčov smerujem vždy k produktovému teamu, rovnako ako kritiku nedostatočných odmien za úlohy, chyby v hre počas Času žatvy, zmeny v dobrodružstvách, vylepšenie systému Awesomie, atď... a všetko to čo je možné vyriešiť, resp. opraviť pomocou našich nástrojov sa snažíme riešiť čo v najkratšom možnom čase.
Taktiež pracujeme aj na nových súťažiach či už na fóre, FB, alebo speede. A v hre, ako takej, sa chystajú novinky, ktoré nebudú len aktualizáciou štatistík, ale opäť a vždy platí, že o tom budem informovať vtedy, keď to reálne budete môcť vyskúšať, aby to nezapadlo do kategórie promo akcií.
 
Ked tu bol linteo poznal hracov vedel co ocakavame alebo respektive vedel co potrebujeme k svojmu stastiu aj napriek tomu mu samotna komunita viac krat len podrazala nohy.Crony je mozno menej aktivny navonok ,ale to posudit nikto z nas nevie lebo do toho nevidime . Pochopil som lintea ked ho to prestalo bavit , cronymu by som sa tiez necudoval.

Kazdopadne ci uz by tu bol jeden alebo druhy alebo obaja hra ako taka stagnuje z dlhodobeho hladiska, ziadny pokrok nic nove to iste dookola bez akejkolvek vizie alebo smerovania a to je jediny jeden dovod preco hracov ubuda.

Aj napriek snahe ktoru tu ma vela hracov aby sa to zmenilo a komunita ako taka prezila, vieme ze bez impulzu priamo od vyvojarov je to strateny boj.
 
Ked tu bol linteo poznal hracov vedel co ocakavame alebo respektive vedel co potrebujeme k svojmu stastiu aj napriek tomu mu samotna komunita viac krat len podrazala nohy.Crony je mozno menej aktivny navonok ,ale to posudit nikto z nas nevie lebo do toho nevidime . Pochopil som lintea ked ho to prestalo bavit , cronymu by som sa tiez necudoval.

Kazdopadne ci uz by tu bol jeden alebo druhy alebo obaja hra ako taka stagnuje z dlhodobeho hladiska, ziadny pokrok nic nove to iste dookola bez akejkolvek vizie alebo smerovania a to je jediny jeden dovod preco hracov ubuda.

Aj napriek snahe ktoru tu ma vela hracov aby sa to zmenilo a komunita ako taka prezila, vieme ze bez impulzu priamo od vyvojarov je to strateny boj.
Koza vieme kto hru hra maš svojich ludi a tvaruješ si to ja som to robil roky ale už dako neni chut
Myslim že keby nebolo teba bubo ma 30 multakov a hrame s robotom
 
Za to, že hra ide dole vodou admini fakt nemôžu, je jedno či odpíšu raz za deň alebo raz za mesiac.... Tak ako tu už bolo spomínané, hra potrebuje veľké novinky, nový impulz.

Čo máš z toho že začne nový svet, keď jeho vývoj má stále rovnaký vzorec:
Pár ľudí sa rýchlo vyexpí na lvl 120+, poberú úspechy, polovica z nich v tom momente skončí, založia sa nevyrovnané aliancie, pri snahe ich vyrovnať skončí ďalšia časť ľudí, postupne sa niečo vybuduje, niekoho mierna vyrovnanosť omrzí, začnú vznikať nové mestá a nová aliancia zo silných hráčov, ktorá to rozhodí, spôsobí ďalšie konflikty a ďalšia časť ľudí skončí a ostane len pár aktívnych hráčov a začne padať otázka, kedy tu bude nový svet, tam to bude určite lepšie. :D

To časom omrzí každého, chce to výraznú novinku, aby to nebolo stále o tom istom.
 
Hore