Prepracovanie trhu

Súhlasíte s návrhom?


  • Celkový počet hlasujúcich
    17
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Takže, mám pár nápadov ohľadom trhov.

1) Prihadzovanie
http://forum.the-west.sk/showthread.php?p=290844#post290844
Link obsahuje nápad o povinnom zvyšovaní istej sumy. IMHO je to dobrý nápad, ale treba dať fixnú sumu podľa predajnej ceny veci.

Lebo napríklad ak niekto draží vec ktorá stojí 5 $ je logické že bude prihadzovať po 1 $. A preto zvýšenie prihadzovania na všetky predmety rovnako, nie je dobrý nápad.

Preto navrhujem:
Cena veci: 1$ - 100$ prihadzovanie minimálne 1 $
Cena veci: 101 $ - 1000$ prihadzovanie minimálne 10 $
Cena veci: 1001 $ - 10 000 $ prihadzovanie minimálne 100 $
... a tak ďalej.

Alebo druhá možnosť, že predávajúci bude môcť určiť minimálnu sumu prihadzovania.

2) Zmena času
Napríklad včera sa mi stalo, že som kupoval vlajku únie, prihodil som asi 20 $ a aukcia končila okolo 22:00. Nikto naviac neprihadzoval, tak som si povedal, že počkám do desiatej aby som mohol splniť úlohu (tie darčeky pre barmana.) Čakám, čakám, čakám... Už bolo 22:01 otvoril som salón aby som splnil tú úlohu a napísalo mi že vlajku nemám. Pozrel som do oznámení a niekto ma v poslednej minúte prebil o 1 $ ... censored
Preto navrhujem aby sa po prebití ceny predĺžil čas aukcie asi o takých 5 minút, aby mal ten druhý hráč čas reagovať.


Budem rád za reakcie :howgh:
 

DeletedUser7779

Hosť
Súhlasím iba s druhým nápadom, to by bolo celkom dobré, aby sme reagovali, lebo kto by chcel aby ho v posledných chvíľach niekto prebil.

A čo sa týka toho prvého, tak ten sa mi tak páči na 50%, to prihadzovanie 1 -100 je ešte dobré, lebo tam prihadzovanie je 1 dolár, ale to 100 - 1000 prihadzovanie ku tomu je 10 dolárov, a to sa mi nepáči. Ja by som to tam dal skôr 100 dolárov. A ku tým 1000 - 10000 by som dal tiež tých 100 dolárov. Viem že je to trochu hlúpe, ale ja by som to tak chcel.
 

DeletedUser

Hosť
Jasné, to bolo stručné načrtnutie, tie ceny by sa menili, záviselo by aj od typov vecí.
 

DeletedUser4451

Hosť
V prvom navrhu suhlasim s tymto:
"Alebo druhá možnosť, že predávajúci bude môcť určiť minimálnu sumu prihadzovania."

Co sa tyka druheho navrhu tak si myslim, ze ked niekto tu vec naozaj chce tak da normalnu cenu a nie ze sa budu bit v prevysovani o jeden dolar a pod.
 

DeletedUser

Hosť
Ja som tú vlajku naozaj chcel, a predsa neprihodím 1.000$ (aj keby som bol ochotný) ak mi tú ponuku nikto neprebíja. Aukcia má byť o vyselektovaní najlepšej ponuky, a nie že niekto 20 sekúnd pred koncom dražby prebije o 1 $... To považujem za zbabelé.
 

DeletedUser4451

Hosť
Ja som tú vlajku naozaj chcel, a predsa neprihodím 1.000$ (aj keby som bol ochotný) ak mi tú ponuku nikto neprebíja. Aukcia má byť o vyselektovaní najlepšej ponuky, a nie že niekto 20 sekúnd pred koncom dražby prebije o 1 $... To považujem za zbabelé.

Ano ale zase ber ze by ste to z tych 5 minut predlzili az na 2 hodiny az kym by jedneho nepremohol spanok alebo nemusel odist :D
A ak si to myslel tak ze sa to predlzi iba raz o 5 minut tak to je stale to iste, zase by vyhral ten co ma lepsie reflexy na koniec drazby :D
 

DeletedUser

Hosť
s tym druhym navrhom nesuhlasim, ked raz aukcia konci o desiatej tak konci...
uz som parkrat aj prehrala aj vyhrala (aj tu vo Weste, aj v reali na Ebay) tak poznam ten pocit, ale tak to funguje... to je nemozne stale pridavat cas.
 

DeletedUser

Hosť
Mňa ako ponúkajúceho by nezabilo keby som počkal pol hodinku, ale mal 200 $ naviac, resp. on by si mohol zvoliť, či by sa to predĺžovalo.
 

DeletedUser7690

Hosť
Nebolo by dobre, keby sa daju vymienat veci za veci ? Lebo ked chcete vymenit napr. opasok ala swearengena za napr. harmonikove teplaky, tak najprv musi dat jeden hrac na trh a pre toho druheho je to vyhoda, ze to jednoducho kupi a tomu druhemu neda nic, mohla by sa nastavit cena tej veci, ze by bola dalsi predmet, kupilo by sa to vlastne za tu dalsiu vec.
 

DeletedUser2929

Hosť
Hlas som dal obom návrhom, ale stala sa chyba, súhlasím iba s prvým.


K prvému návrhu: prípadne by to mohlo byť tak, že je daná minimálna suma prihodenia, ktorá musí byť prihodená a hráč môže určiť sumu, ale musí byť vo výške aspoň tej minimálnej sumy prihodenia - podobne ako pri predajnej cene. Predmet môžeš dať na trh za XY $, ale aspoň za...

I keď tu by bolo asi dobré, aby bola stanovená aj vrchná hranica, napríklad 1o násobok minimálnej sumy prihodenia, pretože potom by sa veľmi ľahko mohlo stať, že by sa našiel exot, ktorý by napríklad dal minimálne prihodenie za napríklad 3oo ooo $ - čím by uškodil vlastne sám sebe, ale možno aj tá vrchná hranica.

Kto stále nepochopil, čo mám na mysli:[SPOIL]Predávam sivé tepláky, prihodiť musím aspoň 5oo $ a ja môžem dať ako predávajúci, že treba prihodiť aspoň 65o $ (systém dovolí), ale keby som chcel dať aby sa dalo prihadzovať od 3oo $, systém by nedovolil, pretože minimálna suma prihodenia je 5oo $ pri danom predmete. Takisto môžem dať, aby sa mohlo prihadzovať aspoň 4 ooo $, ale 6 ooo $ je pri danom predmete jednoducho veľa a systém by predmet na trh jednoducho nepustil.[/SPOIL]


Čo sa týka druhého návrhu, myslím si, že tak ako to je to je dobre, ak človek danú vec naozaj chce, posledných 5 minút pred koncom aukcie kliká iba na tlačítko aktualizovať trh :) Dá sa to (z vlastnej skúsenosti), ako tu už písali ostatní, takto by sa (teoreticky) koniec aukcie mohol posunúť o niekoľko hodín či dní a keď je raz dané, že aukcia končí o XX:YY, tak by mala končiť o XX:YY (podľa môjho názoru)
 

DeletedUser

Hosť
Ved ked nieco chcem tak sa 1s pred koncom aukcie prebijem sam len preistotu takze niekto iny nema sancu :D
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore