Presun postavy

  • Zakladateľ témy DeletedUser1141
  • Vytvorené

Chceli by ste mať možnosť presunu postavy z Fremontu na Delaware ?


  • Celkový počet hlasujúcich
    35
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser6745

Hosť
Som za migráciu z Freemontu, ale nie na Delaware. Presne ako píše Hammer: Delaware je síce aktívny, ale starý svet. Preto navrhujem aby ste si radšej pýtali migráciu na Geronimo, pretože vekovo je Vám ten svet určite bližší a príbuznejší ako staré a rozohrané Dela. Počkajte kým sa zaplní aspoň prvá strana siene slávy na Geronime a potom si tam pýtajte migráciu.
 

DeletedUser1141

Hosť
Či je svet starý alebo nový mi je v podstate jedno, hlavne aby sa tam niečo dialo. Dela je asi taká istota pretože tam každý vie že tá aktivita je ale pri novom svete je to také neisté... Aj Geronimo bolo že waaaaaau nový svet ideme vyskúšať a postupne to upadá... O to mi ide hlavne aby som neprišiel do sveta, ktorý dopadne rovnako ako Fremont teraz :)
 

DeletedUser7159

Hosť
Chcel by som migrovať z Fremontu na Texas a myslím si, že ďaleko nebudem jediný, ktorý by (aj) takúto možnosť uvítal.
(týka sa to hráčov oboch svetov).

Fundamentálny argument, v dôsledku ktorého ostal Texas voči migráciám doteraz uzavretý, bol, že hráči z Texasu nechceli "nuggeťákov" z iných svetov, ktorí si nakúpili zopár schopností/vlastností (btw. nepoznám hráča, ktorý by nakúpil viac než 40 schopností, ďalej je to utopia).
Avšak vezmime teraz do úvahy, že:
1. Fremont je 1.5 rokov starý svet a niektorí hráči Texasu hrajú aj cez 8 rokov (ak nie viac), takže hráči z Fremontu by jednoznačne neboli zvýhodnení.
2. Od zavedenia vylepšovania + zásluhou obrovskej diverzity predmetov spraví nakupovanie schopností/vlastností minimálny zásah do hry. Úspech záleží už skôr od jednotlivých vecí.... zvýhodnenie za pomoci nakúpených schopností/vlastností už dávno nie je bádať ani na bojoch, ani v dueloch, inde to vôbec nezaváži.


Zatiaľ mi prišli na um len tri malé nevýhody, avšak v zásade mi ani jedna nepríde ako vecná a náležitá:
1. Hráči, ktorí začali hrať na Texase len nedávno by sa v istých prípadoch mohli cítiť ukrivdene. (lenže ak by aj áno, takých hráčov je veľmi málo).
2. Istotne by to neprospelo špekulantom, ktorí zvyknú kšeftovať medzi svetmi, a to najmä počas herných udalostí (vieme však, že to často kazí hru).
3. "Lokálpatrioti" a "legendy" z Texasu by s tým mohli mať problém. (tak, ako to bolo v prípade migrácie sveta 2,3,4,5 na svet 1.. iróniou je, že práve táto migrácia vytrhla svet 1 z biedy, no vždy sa nájde niekto, kto sa bude sťažovať.)

A teraz vymenujem niektoré plusy, ktoré by takáto voľba priniesla:
1. Oživenie najstaršieho sveta slovenského westu.
2. Kvantita a nová krv pre stále dosť kvalitné boje na Texase.
3. Z dvoch polomŕtvych svetov by vzišiel jeden aktívny.
4. Navyše, možnosť migrácie na Texas by som bral ako alternatívnu možnosť voči migrácii z Fremontu na Delaware (príp. iný svet), keďže nie každý by chcel migrovať práve na ten jeden daný svet, ktorý sa otvorí na potenciálnu migráciu (či už nejaké osobné dôvody, alebo pretože tam účet už má). To implikuje ďalšiu výhodu -> hráči by si mohli slobodne vybrať z 3 možností (A. ostať, B. ísť tam, C. ísť onam)
5. Nové priateľstvá i nepriateľstvá. A keď sa zamyslíme, tak prídeme k myšlienke, že jedno, ako aj druhé sú základnými princípmi aktivity v tejto hre.

A TERAZ VIAC-MENEJ OSOBNÝ DÔVOD, PREČO CHCEM ČO NAJSKÔR OPUSTIŤ FREMONT
wtf.png
(pozn.: zničili ste súťaž, aký majú duely teraz zmysel?)
 

DeletedUser11385

Hosť
Súhlasil by som s presunom pokojne aj na Texas, hlavne nech je to čím skôr. A ešte by som chcel dodať jednu výhodu migrácie, čo poteší asi najviac InnoGames, že na svete ktorý je aktívnejší majú hráči väčšiu chuť nugetiť. :)
 

DeletedUser6745

Hosť
Na Texase bolo hlasovanie už viackrát a vždy to dopadlo tak, že "Texasania" si neželajú prílev migrantov z iných svetov.
 

DeletedUser7159

Hosť
Na Texase bolo hlasovanie už viackrát a vždy to dopadlo tak, že "Texasania" si neželajú prílev migrantov z iných svetov.

A čo tým chceš povedať? To predsa ešte nič neznamená.

Hráči sa menia, prichádzajú a (zväčša) odchádzajú.
Postoje tých starých, čo ostali sa takisto mohli zmeniť.
Dokonca sa teraz zmenili aj okolnosti.. myslím si, že takáto migrácia by bola pre hráčov Texasu únosnejšia a prijateľnejšia než tie prechádzajúce návrhy. (viď argumentáciu v prvom príspevku)

Navrhol by som spustiť anketu na Texase a Fremonte, ktorá by mala zatiaľ čisto informačnú funkciu a nezaväzovala by sa k ničomu. A ak by bolo veľké % za NIE, tak by sa tento variant mohol hneď a zaraz vylúčiť. :)
Myslím si, že by to neuškodilo nikomu... a je to posun dopredu.



Názor: k ankete.. ak by niekedy prichádzala do úvahy, myslím si, že, hlasovanie by malo byť modifikované, odstupňované a obodované podľa úrovní, resp. hráči do úrovne trebárs 50 by nemali rozhodovať o ďalšom osude sveta + vyššie úrovne by mali mať v hlasovaní silnejší hlas...
Všetci to poznáme. Väčšina hráčov najaktívnejších svetov (Delaware, Geronimo) má účet aj na ostatných svetoch, kvôli výmene $, predmetov a produktov na svoj domovský svet.. v princípe je to niečo ako multiúčet, len zložitejšie a najmä legálne... a keďže na najaktívnejších svetoch hráva najviac ľudí, a títo ľudia majú účty aj na menej aktívnych svetoch kvôli obchodom, je vysoko pravdepodobné, že vysoké % v hlasovaní za NIE by bolo práve od takýchto hráčov špekulantov... pretože to nevyhovuje im osobných egoistickým a nekalým záujmom.. preto budem stáť za tým, aby sa v budúcnosti zohľadňovala aj táto skutočnosť.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1141

Hosť
Ale zober do úvahy, že nie každý chodí na fórum tak ako my, čo sa tu k téme vyjadrujeme a to je ten problém... Je tu momentálne 32 hlasov a to je žalostne málo na to, že je anketa spustená skoro mesiac.
 

DeletedUser6745

Hosť
A čo tým chceš povedať? To predsa ešte nič neznamená.

Chcem tým povedať presne to čo si písal na konci. Na Texase je asi 60% zberačov, 10% mulťákov a zvyšok sú aktívni hráči. O osude Texasu (žiaľ) rozhodujú zberači.

Ale kľudne anketu spravte, možno teraz zberači zahlasujú za migráciu ;)o
 

DeletedUser11511

Hosť
Ja by som uvítal migráciu z Fremontu na Dela alebo Texas, mne by napríklad na Texas migrácia nevyhovovala,lebo tam mam celkom silný účet a na druhej strane na Dela by som chcel migrovať z Fremontu kvoli velmi slušným bojom napríklad. :)
 

DeletedUser1141

Hosť
Vyzerá to, že sa vyjadrilo asi všetkých 32 aktívnych hráčov Fremontu, ako dlho trvá vedeniu aby dalo svoj postoj ?
 

Deleted User - 4

Hosť
Na Fremonte je omnoho viac aktívnych hráčov ako 32, to, že niekto nechodí na toto fórum, na herný chat alebo na boje o pevnosti, neznamená, že nie je aktívny.
Niektorých napríklad baví plniť iba úlohy alebo si len tak kliknúť na práce, stavať si mesto, to je pre každého rôzne.
Spätná väzba z tejto témy už bola preposlaná, ale zatiaľ sa k tomu InnoGames nevyjadrilo.
Podľa mňa ale prípadná migrácia tak skoro nehrozí, inak by ju predsa neotvárali pre staršie svety, ktoré sa majú na konci apríla uzavrieť, aby odtiaľ hráči mohli ísť do Fremontu, ak by potom chceli svet Fremont zavrieť.
 

DeletedUser1141

Hosť
Ok ďakujem za odozvu, ja som z mojej strany urobil, čo sa dalo... Bohužial nič iné ako robiť si úlohy a levelovať nám ani neostane vzhľadom na mŕtvy trh a boje o pevnosti :(
 

DeletedUser7428

Hosť
môžeš duelovať :D kým dobyješ rebríček sa zapotíš :D
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore