Pokec Pripravovaná duelová súťaž

DeletedUser11576

Hosť
Rád by som doplnil maličkosť. Je potrebné zaistiť rovnaký počet duelov pre každého hráča. Rovnaký počet duelov v pozícii vyzývateľa aj obrancu.
 

DeletedUser10989

Hosť
V návrhu pre turnaj proti konkrétnym protivníkom som použil "Víťaz kola by sa určil na základe napríklad 2 duelov(každý zadá 1x)".
Myslím, že iba pokiaľ by bol turnaj vyraďovací v štýle pavúka, alebo skupinový(skupinová fáza a následne vyraďovací), tak je potrebné zaistiť aby mali duelanti rovnakú možnosť vyzvať ako byť vyzvaní.
V prípade kedy bude jednotlivec alebo skupina proti všetkým, tak to nehrá až takú rolu, nakoľko tam by nebol presne určený protivník, teda by museli všetci rátať s tým, že ich môže hocikto hocikedy vyzvať, rovnako ako môžu hocikedy vyzvať oni.
 

Deleted User - 4

Hosť
Tak po čase som sa dokopal k tomu, aby som spísal aspoň hrubé návrhy pre duelovú súťaž, ktorá by sa mohla konať na našom svete Nevada.

Súťaž môže trvať povedzme 3 týždne, a každý hráč dostane do začiatku nerozdelené body schopností a vlastností pre level 150, 1 nápoj nového začiatku a po 2 nápoje oslabenia a zabudnutia+povedzme 10 balíčkov prvej pomoci(item=2460000) , ďalšie posilnenia a body schopností/vlastností, ktoré si stihnú vytvoriť pomocou remesla, alebo získať z úloh môžu byť povolené, ale žiadny čas na prípravu, súťažiť sa bude od prvého dňa.


2. Každý by hral sám za seba a každý duelant by mal vlastné mesto.
Všetci by mali úroveň 150 a duelovú 150. Na výber zo setov z minulých tombôl(3-4 sety) , bez možnosti vylepšovania. Bez možnosti výberu triedy postavy(duelant alebo zelenáč ako predvolené triedy).
Duelovať náhodných protivníkov, avšak každého len raz denne(neráta sa ak niekoho hráč vyzve a dotyčný ho otočí).
Hodnotiť sa môže buť iba počet výhier, alebo pomer výhier a prehier, pričom minimálny počet uskutočnených duelov na kvalifikáciu by bol napríklad 300 uskutočnených duelov. Pri zhode výsledkov sa môže pokračovať ako v prvom návrhu. Alebo môže byť hodnotený len počet spôsobených bezvedomí.

Súťaž môže trvať 3 týždne, každý hráč dostane rovnaké veci ako v prvom návrhu. S tým, že súťažiť sa bude od začiatku.

---

(Ďalšia možnosť môže byť turnaj, kedy by boli podobné pravidlá ako v 2. návrhu, akurát by hráči mohli duelovať len konkrétneho protivníka, ktorí by sa vyberali losovaním(hráči dostanú čísla podľa poradia ako sa prihlásili, použije sa napríklad random generátor na generovanie protivníka).

Víťaz kola by sa určil na základe napríklad 2 duelov(každý zadá 1x) , ktoré pošle prvý vybraný duelant na fórum, a porovná sa poškodenie z oboch duelov. Len tu vidím problém v tom, že nie každý môže mať v rovnakú dobu čas zadať duel, a môže sa turnaj dosť pretiahnuť aj pri vyhodnotení víťazov.)

Ja som len napísal hrubú predstavu. Kde vidíte nedostatky, alebo by ste niečo pozmenili, prípadne ďalšie otázky, tak smelo píšte :) Možno z toho niečo nakoniec bude, a budeme môcť po čase znova využiť server Nevada.

Na začiatok by asi bolo dobré skúsiť to jednoducho, preto sa mi viac pozdáva ten druhý návrh. Na serveri sa dá nastaviť rýchlosť, takže doba cestovania medzi mestami by nemala byť problémom.
Nerozdelené body vlastností a schopností, vlastné mesto, nejaké súpravy na začiatok - nie je problém, akurát by teda bola potrebná vaša pomoc pri nastavovaní.

Skús napísať konkrétne súpravy.
 

DeletedUser10989

Hosť
Na konkrétne súpravy ma napadajú 3 rôzne skupiny pre možný výber setov.

1. John Wesley Hardin, Butch Cassidy, William Penn, Henry Hooker, David C. McCanles a Horský farmár...

2. Doolin, Detektív, P. A. Gordon, Cudzinec zo severu, Collin, Cullen, Pinter, Eastwood.
Prípadne ešte Frank James jazda.
Edit: Skaru zbrane a Prieskumníkova jazda by mohli byť tiež, nakoľko nie sú moc silné a pomohli by pri kombináciách bez zmeny buildu.

3. troška nostalgie - Freeman, Schultz a Frank Eaton. Nakoľko iba jeden set má zbrane a
2 sety nemajú jazdu, tak pravdepodbone by každý dostal tieto 3 sety.
Prípadne by sa mohli pridať aj zbrane zo zbrojára ako presný dragúnsky kolt, alebo ostrý poniklovaný tomahawk, alebo len svietivé zbrane (možno šabla generála Granta a šesťranný kolt Wyatta Earpa). Prípadne by si hráči ešte mohli požiadať oblečenie do určitého levelu(90?) dostupné v obchode a svietivky už pri zápise do súťaže(neviem ale, či sa dá vypnúť možnosť Mobilného obchodníka, v prípade ak sa nedá, tak bez obmedzení na level, s tým, že by si hráči mohli požiadať o oblečenie dostupné z obchodov, ale nie svietivé predmety)


Jazdy a zbrane sa dosť menili a neviem už presne, s akými sa chodilo alebo stále chodí. Ak si to niekto pamätá, tak by som bol rád, ak by dopísal jazdy a zbrane s ktorými sa chodilo/chodí duelovať a neboli dostupné iba za nuggy.
 
Naposledy upravené moderátorom:
Nemal som v poslednej dobe cas ani naladu sa venovat tejto teme tak sa vyjadrim az teraz.. a nechce sa mi po sebe opravovat chyby takze sory za pravopis :D

Celkom sa mi pacil ten prvy navrh sutaze od Hammera, teda mesto s 3-5 clenmi a to z toho dovodu ze by nezalezalo len na jednotlivcovi ale na tom kto posklada najlepsi tím hracov, ale asi suhlasim s Linteom ze skor by som sa na zaciatok priklonil k jednoduchsiemu sposobu, teda k druhemu navrhu.. kazdy sam za seba, minimalne 300 duelov a kazdeho iba raz denne.. len je tu jedna nevyhoda pri tomto sposobe, ze by pravdepodobne vyhral ten hrac ktory by sa tomu mohol venovat najviac, cize ak by pri tom sedel cely den a klikal duely, aj napriek tomu ze by nebol najlepsi jednoducho by si naklikal najviac duelov / vyhier / bodov a naopak hrac ktory by bol kvalitativne uplne inde ale nemal by tolko casu, by mal sice krasny pomer vyhier prehier ale nestacilo by to pretoze by mal naklikanu len jednu tretinu z toho co ten aktivnejsi.. chcem tym len povedat ze by sa mi viac pacilo keby vyhral ten kto je naozaj najlepsi duelant a nie ten kto tu moze sediet 25 hodin denne, len neviem ci by sa toto dalo nejako osetrit pri sposobe kazdy proti kazdemu.. dalsia vec, a to je aj otazka na Lintea, ak by sa ratal iba jeden duel na konretneho hraca denne, dalo by sa to nastavit tak, ze ho uz druhy krat za 24 hod vyzvat nemozem? napriklad by som o 16:00 vyzval hraca jozkomrkvicka a keby som ho chcel vyzvat druhy krat, proste by tam vyskocilo to klasicke upozornenie ''duel nie je mozny na 24 hodin''.. ide mi o to aby sa nestalo to ze niekto sa dohodne so skupinou hracov a budu nejakeho jednotlivca duelovat dovtedy az kym mu nedaju KO, len preto lebo je napriklad prilis silny, alebo z akehokolvek ineho dovodu, jednoducho sa rata 1 duel denne, ak si toho hraca uz vyzval, chod na niekoho ineho.. jozkamrkvicku budes moct vyzvat zas az zajtra :)

Co sa tyka suprav, teda oblecenia, ja by som sa s tym prilis nebabral, proste by som sutaziacim pridal vsetky supravy ktore sa daju na duel vyuzit, aby to nebolo take jednotvarne ze kazdy dueluje len v jednom a tom istom.. proste aby bolo mozne co najviac kombinovat, kedze to je dnes v dueloch dovolim si tvrdit to najdolezitejsie, vediet si nakombinovat veci tak aby z toho vznikli co najlepsie schopky na daneho hraca, je to tiez o sikovnosti.. cize bud by sa pridali vsetky supravy ktore boli za free a daju sa na duel vyuzit samozrejme, alebo by som kludne pridal aj jednotlive veci / supravy ktore boli dostupne aj za nugety, aby bolo co najviac moznych kombinacii, mozno aj to by v konecnom dosledku pomohlo k tomu aby vyhral ten najsikovnejsi a najlepsi.

K jazdam.. pridal by som takisto vsetky jazdy, nech je na vyber.. aj ked je jasne ze ak by bola v ponuke hombreho jazda alebo zlata jazda tak by sa takmer nic ine nepouzivalo, vynimocne by mozno niekto vytiahol nejaku inu jazdu, takze v tejto otazke si niesom uplne isty ktorym smerom sa ubrat.

Co sa tyka zbrani, tam uz by som bol opatrnejsi a to z toho dovodu ze dnes maju zbrane prilis vysoke poskodenie vzhladom na to ze body zdravia sa za 10 rokov nezmenili ale poskodenie islo hore takmer dvojnasobne, preto by som zvolil starsie zbrane, teda vsetky pred William Pennovymi, tie uz mali dmg vyssi.. velka vyhoda by bola v tom, ze by ich bolo viac na vyber, cize znova väcsia variabilita kombinacii, mame tam zbrane s rovnakym dmg od Cullen bakera, cez collina, gordona, skarunyateho, detektiva, hombreho, butch cassidyho az po wesleyho zbrane, to je pekna zbierka oproti tomu co by nam vzniklo ak by sme pridali zbrane s vyssim dmg - pouzival by sa iba William Penn, Henry hooker, David McCanles a absolutny top by bol Horsky farmar pretoze ten ma doposial najvyssi dmg, takze moj nazor je pridat iba tie starsie zbrane ktore som vypisal a to aj z toho dovodu, ze ak by sa ratali aj KO, hraci by sa museli viac potrapit so starsimi zbranmi.

Este je tu jedna vec co mi vrta hlavou, pridat hracom neobmedzene mnozstvo posilneni na zdravie, energiu, motivaciu alebo kazdy bude mat k dispozicii len to co si vyrobi? ja by som navrhoval skor to prve, z toho dovodu, aby sa zabranilo tomu ze sa do hry prihlasi niekto kto bude len zbierat suroviny a vyrabat posilnenia pre niekoho ineho a este by na tom mozno aj zarobil na klasickych hernych svetoch.. vyhli by sme sa zbytocnym problemom a komplikaciam.. dalsia otazka k tejto problematike znie, co s remeslom? chceme aby boli povolene posilnenia typu lestiaci kamen na vyssie poskodenie? lekvar na viac presnosti? fazule na viac sily uderu? ak nie, zablokoval by som remeslo, ak ano, aj tak by som ho zablokoval a dal ich takisto hracom v neobmedzenom mnozstve, nech sa zbytocne nekseftuje, nech sa zbytocne neporusuju pravidla atd..

A predsa len ma este nieco napadlo, dal by som do sutaze viac kategorii, aby sa mohli hraci zamerat na viac veci nie len na to aby bol najvyssie v rebricku.. cize jedna kategoria by sa hodnotila podla umiestnenia v rebricku, druha kategoria by sa hodnotila podla poctu KO, dalsia by mohla byt s najmensim poctom prehier (samozrejme by sa hodnotili hraci s 300+ duelmi cize by nevyhral ten kto by nedueloval :D) a este jedna kategoria by mohla byt cisto na pomer vyhier / prehier, aby mal moznost vyhrat aj kvalitny duelant, nie len ten kto nazbiera najviac XP alebo rozda najviac KO.. myslim si ze by to pomohlo k tomu aby sa hraci nevzdavali zbytocne skoro, proste hrac ktory nema tolko casu a vidi ze sa do top 10 nedostane aj keby sa na hlavu postavil, by sa jednoducho mohol ''preorientovat'' na inu kategoriu, kde nepotrebuje sediet na hre cely den, staci mu len odklikat 300 duelov a zabezpecit si najmensi pocet prehier, napriklad :) od toho by sa ale museli odvijat aj odmeny, cize by sa urcilo ktora kategoria je najdolezitejsia a ktora najemenej dolezita, aby neboli lakave odmeny v kategorii na najmenej prehier, pretoze si hrac odklika 300 duelov a zalezie do hotela (za pripomienku dakujem Hammerovi :D) cize taka kategoria by mala najmenej lakave odmeny - takzvane pre zufalcov / lepsie nez s drotom do oka :D

Asi tolko z mojej strany, ak ma este nieco napadne tak samozrejme doplnim, ak ma niekto namietky, dalsie navrhy tak sem s nimi :)
 
Naposledy upravené :

DeletedUser10989

Hosť
Nakoľko to môže byť prvá takáto súťaž, tak asi bude naozaj lepšie ak budú najskôr iba jednotlivci(do budúcna, ak bude záujem o takéto súťaže, tak môžu byť tímy).

Asi bude lepšie(možno aj jednoduchšie pri rozhodovaní, ktoré veci/sety budú, a ktoré nie) dať súpravy z prvej aj druhej kategórie, ktoré sú vyššie vypísané. Ale s tým, že zbrane budú len po Cassidyho a Wesleyho(ďakujem Mallorymu za pripomienku o poškodení novších zbraní, priznávam, na to som nepozeral). Takisto jazdy by sa používali z druhej kategórie.
Možno niekedy v budúcnosti môže byť súťaž, kedy sa použijú len sety z tretej, prípadne len z druhej skupiny. Nateraz by sa mohli dať každému sety z prvej a druhej skupiny.

Mallory otvoril otázku kombinácií, ktorú som ja predtým odignoroval...Sety, ktoré neboli primárne určené na duely a veci za nuggety by som osobne z tohto vyradil. Sice by bola užšia možnosť kombinácií, ale aj tak by tú možnosť mal každý rovnakú....ale tak pokiaľ budú hlasy, že by ich radi mali(a napísali aj konkrétne súpravy), tak prečo nie ;)


Ak by sa dalo nastaviť, že duelant môže určitého hráča zadať len raz denne, tak by to bolo super. Ak sa to nedá, tak asi povoliť duelovať každú hodinu ako na bežných serveroch.
Čo ma privádza k otázke na Lintea- Dá sa nastaviť aby duelová ochrana po KO(minimálne prvých 24 hodín, kedy hráč nemôže nikoho vyzvať na duel) trvala kratšie, prípadne bola vypnutá táto možnosť?

Čo sa týka posilnení z remesla. Asi bude lepšie dať každému neobmedzené(šialene vysoké číslo) množstvo posilnení(všetkých, ktoré môžu poskytnúť výhodu v dueloch), aby sme sa vyhli prípadu, že sa hráči prihlásia len kvôli profitu na bežných serveroch(na toto som skorej nemyslel). Ak sa ale dá vypnúť remeslo, tak by sa pridali len balíčky prvej pomoci a nápoje na reskill.

Priznávam, nemyslel som na možnosť, že môže byť viac kategórií, v ktorých sa môže súťažiť naraz :D ale znie to ako dobrý nápad :) Nuž teda k tým kategóriám...mala by sa určiť ich hodnota, a tým aj prispôsobiť odmeny pre jednotlivé kategórie.(pôjdem od tej, ktorú považujem za najhodnotnejšiu)
1. najšikovnejší duelant - pomer výhier a prehier-vzorec som písal v skoršom príspevku, aj postup pri zhode
2. najaktívnejší duelant - miesto v rebríčku
3. najnebezpečnejší duelant - tu som si nie istý, či by sa malo hodnotiť len absolútne číslo spôsobených bezvedomí, alebo pomer spôsobených a všetkých
4.najmenší počet prehier(Malloryho návrh) - tu je zbytočné ísť podľa pomeru, nakoľko by výsledok bol rovnaký ako v prvej kategórií, tak len absolútne číslo
Samozrejme by bolo nutné uskutočniť minimálne 300 duelov. Prípadne číslo duelov potrebných pre kvalifikáciu(presnejšie slovo ma nenapadá, ale hádam chápete, čo myslím) by sa určil ako napríklad 10-násobok počtu dní, ktoré bude súťaž trvať- ráta sa počet všetkých duelov.

Ak máte otázky, pripomienky, návrhy, tak sa nebojte a vyjadrite sa :) čím viac ľudí sa sem vyjadrí, tým lepšie ;)
 
Naposledy upravené moderátorom:
S väčšinou súhlasim s Mallorym. Dal by som každému všetky sady čo sú dostupné za free aby si to mohlo každý nakombinovať tak ako vie až na zbrane čo davaju vyšší dmg - prípadne im znížiť dmg ak sa to dá spraviť. Veci za nugg by som nedával. Posilnenia by som dal každému neobmedzene a napr. 10 nápojov na reskill. Ochranu po kóme by som nerušil. Možnosť mať viac kategórii na výhru sa mi páči a dal by som aj nejaké lepšie odmeny aby to prilákalo čo najviac hráčov.
 
Naposledy upravené :
Co dodat? System vyzera byt premysleny suhlasim s Mallorym a kedze nemam co doplnit tak len pripajam seba sa so svojim suhlasom a podporou do tejto temy.
 

DeletedUser11316

Hosť
Ja som si tiež dal s týmto na čas, ale už som sa hecol.

Tá súťaž by mala byť jednoduchá.
Zoberieme duelantov a rozdelíme ich do dvoch miest, buď podľa abecedy, alebo podľa rozdielu vyhratých a prehratých duelov.
Nepredpokladám, źe sa tam vyskytne viac ako 100 ľudí.
Každý bude mať level 150, voľný výber triedy postavy a voľný výber remesla.
Voľný výber 3 sád a lesklé zlaté zbrane.
V prvej fáze by prebiehali duely každý hráč proti všetkým z druhého duelového mesta a to práve dva (jeden v pozicii útočiaceho jeden v pozícii brániaceho) a za každý vyhraný dostane 1 bod. Fáza by bola časovo ohraničená.
Súťažiaci sa zoradia podľa bodov do rebríčka vo svojich mestách, v prípade zhodného počtu rozhoduje počet k.o. prípadne dmg. Vyselektujeme top 8 z každého mesta.
Následne klasický pavúk. Prvý proti poslednému z druhého mesta atď atď. na dva vyhraté duely s tým, že vyššie postavený si určí či chce začať bránením alebo útočením- víťaz vzíde z dvoch vyhratých duelov.
takto sa vyselektuje postupne top 4 a tam by som spravil jedinú zmenu a dal to na 3 víťazné duely.
Z toho jasne vznikne top 3 naj duelantov. Všetko by sa časovo ohranićilo aby to nebolo tri mesiace, týmto má každý rovnaký počet duelov, čiže nik nevyhrá lebo najviac duelov a pod.
Jednoduché.. účinné..

Doplním len, že by som tam pridal dva nápoje na prerozdelenie vlastností, dva na schopnosti a dva an celkový reskill.
Nech s tým vie každý naložiť ako sám vie. Preto aj limitovaný počet sád.
 
Hore