Telegramy

  • Zakladateľ témy DeletedUser814
  • Vytvorené

Suhlasite s mojim navrhom na zlepsenie posielania telegramov?


  • Celkový počet hlasujúcich
    24
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser814

Hosť
Zdravim vsetkych...coraz castejsie aj ja narazam na problemy s komunikaciou zapricinene nie celkom domyslenym systemom osobnych sprav(aspon podla mojho nazoru) a preto by som rad znovu otvoril tuto temu aj napriek tomu ze niektore veci tu uz spomenute boli. takze postupne.


1.)Hromadne spravy :
System posielania hromadnych sprav podla mna nie je celkom dotiahnuty pretoze mu chyba prehladnost. Osobne by som cakal ze HZ pracu so spravami zjednodusi a zvacsi ich prehladnost, pravdou vsak je ze je to skor naopak. Ak totiz posielam HZ celemu mestu co moze byt tusim az 50 hracov, v telegramoch sa mi zobrazi 50 jednotlivych sprav kazdemu clenovi. Skor by som ocenil keby system HZ fungoval ako v DK kde sa hromadne spravy ukladaju do zvlastneho priecinka kde si je mozne vybrat medzi tym ci chcem zobrazit kontakty ktorym som spravu poslal alebo obsah spravy ktory som poslal. Spravy urcene jednej osobe su v sucasnej podobe dostacujuce.

2.)Vlastny adresar :
Dalsou z moznosti ako zlepsit moznosti komunikacie prostrednictvom telegramov by som videl v moznosti vytvarat vlastne adresare. kazdy hrac by mal moznost vytovrit si urcity pocet(optimalnu vysku si netrufam urcit) zoznamov jednotlivych hracov ktorym by podla potreby mohol zasielat hromadne spravy. Kazdy takyto zoznam by mal samozrejme svoje pracovne meno. Zjednodusi sa tym relativne pracne vypisovanie jednotlivych nickov, najma pokial ide o nestastne volene mena s obsahom ciariek, pomlciek, cisel, a neviem coho este. Moznost urcite ocenia aj menej gramotni pouzivatelia klavesnic ktori maju permanentny problem pohladat bodkociarku.

3.)Filtre :
Nasledujuca moznost by podla mojho nazoru vyrazne zjednodusila orientaciu v prijatych spravach. Ja sam by som ocenil moznost filtrovat spravy podla tychto kriterii:
a)vedenie mesta
b)clenovia mesta
c)filtrovanie sprav od jedneho, uzivatelom zvoleneho mena(zadam do kolonky meno a system mi ukaze vsetky jeho spravy ktore sa nachadzaju v pamati)
d)filtrovanie podla adresarov(vyhodi spravu od vsetkych hracov ktori su zapisani v jednom adresari)

4.)Lista s BBkodmi :
Pisanie sprav by znacne zjednodusila lista s BBkodmi. Pocul som ze vraj ma byt zavedena v niektorej z najblizsich aktualizacii a uvadzam ju predovsetkym pre uplnost. Ocenil by som vsak sirsie pouzitie bbkodov v spravach samotnych, mne osobne chybaju aj take moznosti ako nastavit velkost textu ci jeho farbu. Opat by som odkazal na postovy system z DK ktory je priam ukazkovy.

5.) Mestsky profil :
Tato cast uz tak velmi so spravami samotnymi nesuvisi, avsak rozsirenie pouzitelnych BBkodov v mestskom profile o vyssie uvedene polozky by som uvital s rovnakym nadsenim.

Pokyny pre vyplnanie ankety
Ak suhlasite so vsetkymi hore uvedenymi navrhmi, oznacte moznost Ano suhlasim so vsetkymi bodmi navrhu

Ak suhlasite len s niektorym s navrhov ktore som hore napisal, oznacte vsetky body ktore sa vam pozdavaju. Anketu som nastavil tak ze je mozne vybrat aj viacero moznosti aby ste mohli zahlasovat napriklad za 1. a 4. moznost sucasne v pripade ze sa vam navrhy 2,3 a 5 nepozdavaju.

Komu sa nepaci nic, nech zasrktne poslednu moznost ankety.

Prosim vsetkych aby si hlasovanie v ankete odlozili na neskor....nechajte najprv prebehnut diskusiu, dajte mi prosim moznost obhajit jednotlive navhry pripadne dovysvetlit veci ktore niekomu nebudu jasne a pod. vypocujte si viac nazorov a zahlasujte az potom. Anketa nie je casovo obmedzena, kludne budete moct zahlasovat aj za tyzden.

Posledna prosba: nehlasujte ako kreteni a nevyberajte sucasne moznosti suhlasim so vsetkym a nesuhlasim s nicim. Skuste sa k tomu postavit zodpovedne






Na zaver by som rad poprosil vsetkych prispievatelov aby mi z temy nerobili bordel a ocenili ze si niekto da namahu nieco spracovat podrobnejsie. Bol by som naozaj rad keby boli vase prispevky na urovni, k veci a aby podliehali logike. Kritku si vypocujem rad ale nech je preboha konstruktivna, nie ze sa tomu blabolu nebude dat rozumiet. Skuste sa prosim k vasemu hodnoteniu postavit ako rozmyslajuci ludia. Zaroven by som rad poprosil moderatorov pripadne v programovani zbehlych uzivatelov aby zhodnotili aj stranku systemovych narokov a vplyvov na chod hry. Vsetkym co ma pochopili dakujem.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
osobne so vsetkymi bodmi suhlasim, i ked si myslim, ze zavedenie pokrocilejsich BB kodov (velkost a farba textu, o inych uz ani nehovorim) by mohlo byt komplikovane, kedze telegramy/popisy miest v hre a prispevky na fore su dost odlisne prvky...

chcem sa vsak este vyjadrit ku hromadnym spravam a tuto myslienku este viac rozviest (respektive este viac skomplikovat pracu programatorom :grin:)...
mohla by tu byt moznost pomimo telegramov vytvarat diskusie:
komunikacia v diskusii by bola podobna tej v telegramoch, akurat by mala viacero ucastnikov (cislo si taktiez netrufam uvadzat), ktori by sa do diskusie dostali tak, ze by ich tam zapojil zakladatel diskusie; ucastnici by potom mohli pisat prispevky...
po precitani tejto temy som dostal akusi viziu, ktoru sa mi podarilo zhmotnit na papier (no dobre, na harddisk:D), takze tu je:

viem, ze je to asi prehnane, ale chcel som to zo seba dostat ;)
 

DeletedUser131

Hosť
stacil by spolocny chat to je lepsia moznost,ale o tom sa uz uvazuje pocul som
 

DeletedUser814

Hosť
petee klobuk dole....graficke spracovanie ma cosi do seba....a napad to tiez nie je zly...mohlo by to tak fungovat...samozrejme, problem HZ v tom zmysle ako som ho naznacil to neriesi....castokrat totiz potrebujes poslat clenom mesta oznam alebo odkaz ktory nevyzaduje ani diskusiu ani chat ale odpoved mozno jedneho dvoch clenov z 50....tym sa dostavame na zaciatok....samozrejme, diskusia v tomto podani nie je zla...takto by sa totiz zlepsila komunikacia malych skupiniek hracov....dobry navrh....mohol by predstavovat pomyslenu sestku v mojom zozname...anketu vsak asi uz neupravim.....ci da sa to???


mimochodom, zaviest "pokrocile" BBkody podla mna nepredstavuje ziadnu prekazku....ako som povedal, na mestskom fore to ide, nefunguje to len v spravach a v mestskych profiloch...skusal som to...farby a velkosti textu su podla mna uzasny sposob ako sprehladnit informacie...
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
ten moj navrh s diskusiou aj bol mysleny ako "6." v tvojej teme... HZ to urcite nahradit nemoze...
a tebe sa podarilo na fore (ci v telegramoch, ci na popise mesta) pouzit BB kody, ako napr. velkost ci farba textu?
pretoze aby sme sa chapali, pridat ikonky na tucne, podciarknute pismo ci kurzivu nie je vobec problem, ale tie ostatne mi v hre nefunguju

EDIT: mimochodom, ten obrazok naozaj nema s nejakou pokrociliu grafikou nic spolocne - robil som to v skicari :D
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Konecne nejaky dokonale spracovany prispevok, ma hlavu aj pätu, proste SUPER!!!

Ale k teme.

Plne s vami suhlasim, je to tazke pre negramotnych ludi najst na klavesnici bodkociarku :D. K implementacii listy s BBkodmi do profilu a sprav nebudem nic pisat, kedze moje skusenosti s programovanim su takmer nulove.
Adresare by som vrelo privital, mohli by byt prednastavene skupiny, ako napr. vsetci clenovia mesta, vedenie mesta, ..., kam by si hrac pridal hracov, a mohol by si vytvorit dalsie.
Filtre, dalsi dobry napad, zide sa napr. ked ste si pisali s niekym z ineho mesta o spojenectve a teraz im musite dokazat, ze ste si o tom pisali, ale mate hrooooozne vela sprav, takze by bolo tazke hladat.
Hromadne spravy: tiez by som ocenil skupiny ludi, ako je to v DK, ze ked posielate hromadnu spravu, tak sidat polat kmenu a ono vam to do prijemcov automaticky napise vsetkych clenov kmena.
Diskusie by boli super, konecne by ludia nemuseli pisat do profilu svoj Skype alebo ICQ :grin:.

Petee: vidno, ze si spickovy grafik, fakt dobre spracovane:wub::haha2:
 

DeletedUser

Hosť
Vlatní adresář a lišta s bb cody by byla dobrá, ale myslím že zlepšovat ty zprávy by bylo bezvýznamné. Jestli se jedná o dobrá města tak toto všechno řeší na skype nebo Icq.
 

DeletedUser

Hosť
Velmi dobry napad, ocenujem, lebo uz sa mi viac krat stalo to s tymi BB kodmi a dost ma to nastvalo, ked som ich nemohol pouzt. Dufam ze to prejde:)
 

DeletedUser

Hosť
Myslím si že tá trojka je nepotrebná ale inak perfektne urobený návrh... Jeden z najlepších Klobúk dole
 

DeletedUser814

Hosť
Vlatní adresář a lišta s bb cody by byla dobrá, ale myslím že zlepšovat ty zprávy by bylo bezvýznamné. Jestli se jedná o dobrá města tak toto všechno řeší na skype nebo Icq.

iste..skype a icq riesia mnoho problemov, naco vsak viacero programov ked staci len jeden??? predstav si situaciu ze niekto hra aj ine online hry pripadne hrava na viacerych svetoch....ak by som mal mat na icq kontakt na vsetkych s ktorymi na onlineovkach komunikujem, tak to je cca 50 poloziek navyse...a to su len ti ktori s ktorymi som v pravidlenom kontakte....keby som mal mat vsetkych aby som napriklad mohol pohodlne posielat hromadne odkazy alebo pokyny, musel by som mat v contact liste cez 150 poloziek....a to je ttrochu moc nemyslis???


plus, kazdy kto rozosiela hromadne a podrobne pokyny, najma ked chce urcite casti vyslovene zdoraznit( aby sa tak poistil proti tomu ze mu niekto zahlasi ze si to v tom mori slov nevsimol) urcite oceni pokrocilejsie formatovanie textu moznostou urcite casti zvacsit a urcite casti farebne oznacit.....ver mi, na DK s tym mam neuveritelne dobre skusenosti...ked velenie posiela spravu s rozsahom takmer jednej A4, je to neocenitelna pomocka....
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser814

Hosť
Myslím si že tá trojka je nepotrebná ale inak perfektne urobený návrh... Jeden z najlepších Klobúk dole


k tej trojke....hravam west uz nejaky ten piatok a predsa som sa az teraz odhodlal spracovat sem nejaky navrh...co myslis preco som tak dlho otalal???

jednoducho sa mi zacala zaplnat posta...ked poslem dve HZ clenom mesta je to cca 30 novych sprav....ked rozposielam pozvanky, poslem to asi 50 hracom to je dalsich 50 sprav...plus komunikacia so spojencami, komunikacia s vlastnymi mimo fora....to zacina pomalicky hranicit s kapacitou schranky...a teraz si predstav ze by si chcel nejak pohodlne skontrolovat kolki z tych ktorych si pozval si precitalo spravu, kolki na nu odpovedali, kolki by sa mozno dali prehovorit, do toho chces skontrolovat kolko clenov mesta si precitalo HZ a kolki na nu zareagovali....bolo by velmi velmi prakticke mat moznost zobrazovat spravy podla skupin(kriterii) ktore si chces prave prezerat....kontrola pozvanok????necham spravy vyfiltrovat podla adresara pozvanky a mam cielovu skupinu....clenovia mesta???neni problem....spojenci alebo osobny chat??? je to velmi dobra vec podla mna
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore