Trieda postavy dobrodruh

  • Zakladateľ témy DeletedUser11688
  • Vytvorené

DeletedUser11688

Hosť
Ahojte,
Asi nie som jediný, ktorý si myslí že trieda Dobrodruh je, povedzme si otvorene, zbytočná.
Bonusy, ktoré poskytuje už nie sú ani zďaleka postačujúce v porovnaní s ostatnými postavami. Keď už nič iné, Vojak má bonus HP a taktiku, stavbár bonus exp a nižšie bankové poplatky, duelant vidí schopky pri dueloch a nemusí za nimi ani cestovať. Čo má ale dobrodruh? 10% na predmety a produkty? Clyde oblečenie dáva 50% a 75%.
Boje o pevnosť? Tá schopnosť je podľa mňa aj zle popísaná, keďže pod pojmom "nebudem zasiahnutý do konca kola" si predstavím, že keď na mňa vystrelia, tak ma netrafia. Spôsobuje to ale to, že na mňa ani nevystrelia a triafajú spoluhráčov za mnou. Čiže ako tank vhodný nie je. Dobrodruh na zranenie? Stavbár a duelant je podstatne lepší.
Proste vo všetkých ohľadoch mi príde dobrodruh ako slabá trieda.
Tieto veci ale noví hráči nemajú ako vedieť, keďže pri výbere je napísané, že dobrodruh je vhodný pre ľudí, ktorí chcú plniť úlohy.
Ja ako dobrodruh by som si celkom rád zmenil triedu postavy. Momentálne sa totižto cítim akoby som triedu postavy ani nemal.

Prepáčte, že som sa tu takto opustil, ale príde mi to kus nefér. Našiel som tému z januára 2018, kde bolo povedané, že sa plánuje prerobenie postáv, ale teda zatiaľ sa nestalo nič čo by som si všimol.
 

DeletedUser11688

Hosť
Uvedomil som si, že v rubrike návrhy a nápady som neuviedol žiadny návrh ani nápad.
Neviem ako s ostatnými postavami teda, ale ak by sa aj nechcelo prerábať celú postavu, stačilo by len navýšenie už existujúcich bonusov, z 10% šťastia a šance na produkt navrhujem napríklad 25% - čo sa zdá síce dosť, ale je to menej ako akýkoľvek set na zbieranie vecí čo poznám. V prípade aktivácie prémiového bonusu tých 50% nebude stále veľa, keďže Americké dáva 60%, Hancock 60% atď. Neprekoná to už existujúce sety, ale zmena bude dostatočne výrazná aby sme to ako hráči pocítli.
 
Zaujimava tema. Absolutne suhlasim s tym, aby boli u charakteru dobrodruh posilnene pripadne zmenene bonusy na charakter. A preco by to nebolo mozne? Uz kedysi davnejsie zoslabili bonus u vojakov - taktiku na protesty hracov a posilili bonusy u duelantov -vnimanie a duelovanie na mieste.

Pokial dobre chapem definiciu dobrodruha, bol to charakter urceny na cestovanie po prerii, zberanie predmetov, produktov a robenia si roznych uloh. Z tohoto mi logicky vyplyva ze by mali mat tomu byt podriadene adekvatne bonusy.

Moj návrh bonusov je nasledovny, dam ich se viacej(stare aj nove) a inno by si mohlo pripadne vybrat:

najdes viac produktov - sanca na produkt stupne na 20 %
najdes viac veci- sanca na rozne predmety stupne na 20 %
nebezpecenstvo- riziko zranenia pri praci klesne o 20 percent
zadarmo spanie v hoteloch do urovne 3
(nove) praca na mieste - pokial je vzdialenost prace do 10 minut, mozes ostat stat na jednom mieste. - toto by usetrilo cas a hlavne aj dobrodruh kedze nie je vacsinou duelovo zamerany by ziskal cas na rychle zalahnutie do hotela
(nove)bonus na vezi - pokial by dobrodruh stal na vezi ziskal by este bonus k obrane 20 percent. tym by zo strategickeho pohladu ziskal dobrodruh na dolezitosti pri blokoch vezi.

to by na zaciatok stacilo....
 
S postavou dobrodruha treba vedieť hrať. Áno popísal si tie bonusy na predmety a produkty správne ale ide skôr iba o zvýšenie celkového bonusu...v podstate s tebou s týmto súhlasím. S čím ale nesúhlasím je bonus pri bojoch o pevnosť. Asi nehráš tak dlho ako ja, pretože ja som zažil hneď niekoľko bojov (ešte keď išli pomaly na každom svete) že boj vyhral iba dobrodruh čo sa pustil sám na vlajku vďaka tomuto bonusu......Jeden boj bol dokonca taký že ostali 2ja hráči dobrodruh (šiel vlajku) a ďalší bol mimo pevnosti a tých 40 hráčov čo boli v pevnosti pálilo na toho vonku.....Na záver môjho komentára len toľko že potom by si kľudne mohol vytknúť nedostačujúci bonus u každej jednej postavy pretože sú sady ktoré ti ho dajú.....
 

DeletedUser11688

Hosť
Máš pravdu v tom, že každá postava má niečo čo dopĺňajú sety, ale zároveň má každá postava nejaký bonus, ktorý je stále relevantný a žiadny set ho nedokáže pridať - bonus k taktike, nižšie poplatky, duelovanie bez nutnosti pohybu. Dobrodruhove hotely... No nie je to sláva.

K bonusu o pevnosť - Možno som len ja taký smoliar, ale mám pocit, že moja schopnosť so šancou 25% sa spúšťa menej často ako schopnosť takého duelanta, ktorý má len 10%, ak sa nemýlim. No ale teda nevravím, že v pevnostiach nemá úplne využitie, ale myslím že má podstatné nedostatky.
 
Nedostatky má hlavne preto by som povedal, pretože nie sú poriadne sady pre dobrodruha. Ako viem nie je to otázka len sád ale keď si vezmeš tak v tombole máš väčšinou buď Hp sady na vojaka alebo sady dmg pre duelanta. Čo sa týka ostatných bonusov tak súhlasím s tebou ako som povedal je to bieda ale ja som napríklad vojak najdlhšiu dobu a musím povedať že som tiež ten svoj bonus na taktiku nikdy nevyužil čiže ho môžem považovať za zbytočný a taktiež teraz keď som lvl 150 už niekoľko rokov tak mi je nanič 3 urovne na zbraň schopnosť..... V podstate ak si vojak na boje iba ako ja tak máš len 2 bonusy postavy zo 4 čiže to by som povedal že je prehra nie to čo si ty napísal. :)
 

DeletedUser11688

Hosť
Tak ten bonus k taktike je príjemný keď napríklad dueluješ, ale áno asi sa zhodneme že všetky triedy by chceli trošku update.
 
Hore