TW 2.0 Pro - Pripravovaný script

  • Zakladateľ témy Deleted User - 185438
  • Vytvorené

Deleted User - 185438

Hosť
TW 2.0 Pro - Pripravovaný script
[First release: http://forum.the-west.sk/showthread.php?t=22238]

Duel3.png
tw_2_0_logo_100.png




O čo ide:

Každý hráč čo je tu už dlhší čas určite vyskúšal, alebo aspoň počul o populárnom scripte TW Pro, unikátnom pracovnom kalkulátori z mnohými utilitami...
Po aktualizácii hry na 1.34 bolo znemožnené script použiť vzhľadom na mnohé zmeny v kóde hry a aj v dizajne (hlavným problémom bolo prerobené okno inventára v dvoch oknách).
Kvôli prerobenému dizajnu hry a okien, veľa hráčov prestalo túto hru hrať, aj mne sa tiež páčil viac starší dizajn hry,
tak som sa rozhodol za pomoci scriptu vrátiť späť starý výzor hry a tiež kalkulátor TW Pro,
nebudem totiž prerábať staré TW Pro, ale napíšem si nový vlastný script...



Dátum vydania:

Neviem presne ale myslím že mi to bude trvať asi pol roka, no nečudujte sa keď to čítate, bude sa totiž jednať o niekoľko desiatok tisíc riadkov kódu...



Zoznam funkcií scriptu:

Herné rozhranie
- script vráti späť staré rozloženie menu hry, ktoré bude možné ľubovoľne upravovať
- script vráti staré klasické tlačítka (tie hnedé), rozmýšľam aj o starých oknách
- script vráti starý chat, na spodok okna, prese tak ako pred tým, nebude sa s ním dať pohybovať, bude sa dať iba zmenšovať
- inventár bude v jednom okne s novým pracovným kalkulátorom na vrchu okna (úplne identickým ako staré TW Pro), aj trh, obchodník, a obchody v meste budú v jednom okne
- script ukáže poplatky v banke a pri prevode
- nový, rýchly Report Converter
- The West ports manager, priamo v hre, pod novým menom Connection Manager, bude ponúkať pripojenie sa cez proxy, diagnostiku a otvorenie portov pre boj o pevnosť vo Windows Firewall,
prehliadači a v sieťovom smerovači (automaticky) -> všetko cez doplnok napísaný cez VBScript (zdrojový kód je viditeľný)
- vlastný avatar
- The West Info +
- The West Otvárač oznámenia
- dpolnok pre boje o pevnosť (zatiaľ nepoviem nič bližšie nechajte sa prekvapiť)
- náhodné rozhodenie taktiky pre NPC duel
- pri oznámení z duelu na hráča sa zobrazí tlačítko "Duelovať znova"
- konverzia schopností do obrázku + link na zdieľanie
- konverzia pozície hráča do obrázku + link na zdieľanie
- zverejnenie inventára
- ikony budov mesta v menu
- poznámkový blok (nie v jednom okne, bude to téma plus poznámka -> nebude to nijak limitované) + pripomienky
- alert o skončení prémia
- všetky ostatné funkcie starého TW Pro a mnoho ďalších menších utilít

Fórum
- otvorenie oznámenia v bb kóde "[report]" v hre
- bb kódy "[player], [town], [fort], [alliance], [titler], [item]" budú fungovať na fóre (aj pre hráčov bez TW 2.0 Pro)
- vlastné pozadie a farba fóra
- poznámky

Wiki
- vylepšenie editora + rôzne doplnky, vylepšenia a šablóny

Úvodná obrazovka
- staré pozadie
- počet hráčov a herných svetov aktuálnej jazykovej verzie hry sa znova bude zobrazovať v pravom hornom rohu

MS Windows
- napíšem doplnok cez VBScript + PowerShell, ktorý vám priamo vo Windowse zobrazí oznámenie z hry alebo telegram (zdrojový kód je viditeľný)

Innogames toolbar
- modifikovaný bude aj Innogames toolbar, úprava dizajnu + rozšírené funkcie

Ostatné
- všetky funkcie scriptu sa budú dať zapnúť / vypnúť v jednoduchých nastaveniach
- one-click aktualizácia
- nástroj pre prekladateľov



Do tejto témy, môžte písať svoje nápady, čo by ste v scripte ešte uvítali... :)
Pravidelne sem budem pridávať screenshoty... ;)
Momentálne nepotrebujem žiadnu pomoc, takže sa teraz prosím nikto nehláste, ale neskôr budem potrebovať testerov... :)
 
Naposledy upravené moderátorom:

Deleted User - 185438

Hosť
Tu je hneď aj prvý screenshot, úvodná obrazovka :) ;)
[SPOIL] [/SPOIL]
Dúfam že sa vám páči... :)
 

DeletedUser

Hosť
Ako super. :)
Som zástanca starého dizajnu a dúfam, že sa ti to podarí. :)
 

DeletedUser5708

Hosť
Tu je hneď aj prvý screenshot, úvodná obrazovka :) ;)
[SPOIL] [/SPOIL]
Dúfam že sa vám páči... :)

Táto stará obrazovka mi chýbala, určite budem používať.


//btw, hore, kde je počet hráčov a svetov, je že "4 herných svetov", to by som upravil na "4 herné svety".
 
Naposledy upravené moderátorom:

Deleted User - 185438

Hosť
Dík za pochvalu, budem sa snažiť spraviť to čo najskôr.

---
...
//btw, hore, kde je počet hráčov a svetov, je že "4 herných svetov", to by som upravil na "4 herné svety".
Viem o tom, no keby som to dal tak, museli by tam byť 3 frázy (herný svet, herné svety, herných svetov), no každý jazyk nemá takéto skloňovanie, script bude preložený do rôznych jazykových verzii...
---


A ešte jedna vec, jediné obrázky ktoré mi chýbajú sú obrázky činností - tie animované gify, čo boli v pravo hore vedľa stavu účtu -> spanie v hoteli, duel, činnosť... Prosím vás nemá ich niekto náhodou stiahnuté, alebo by ste ich nevedeli niekde nájsť, bol by som veľmi vďačný... :)
 

DeletedUser

Hosť
vieš čo by bolo úplne super? prerobiť ten innotoolbar na rozšírenie do Chromu. Niečo na spôsob tejto RSS čítačky alebo klasického AdBlocku. [SPOIL]
ajeo.png
wlxKTgZ.png
[/SPOIL] Proste ikonka vpravo hore s popup oknom na užitočné činnosti vo weste.
Zvládol by si také niečo? :) (ale na tom chrome store sú nejaké poplatky, že? :/)
Stará uvítacia obrazovka a podobné ma moc nezaujíma ale určite už minimálne kvôli starému chatu si ten script stiahnem a vyskúšam, držím palce ;)
 

Deleted User - 185438

Hosť
vieš čo by bolo úplne super? prerobiť ten innotoolbar na rozšírenie do Chromu. Niečo na spôsob tejto RSS čítačky alebo klasického AdBlocku. [SPOIL]
ajeo.png
wlxKTgZ.png
[/SPOIL] Proste ikonka vpravo hore s popup oknom na užitočné činnosti vo weste.
Zvládol by si také niečo? :) (ale na tom chrome store sú nejaké poplatky, že? :/)
Stará uvítacia obrazovka a podobné ma moc nezaujíma ale určite už minimálne kvôli starému chatu si ten script stiahnem a vyskúšam, držím palce ;)
No tak prerobiť by sa to takto dalo, ešte o tom porozmýšľam.
O poplatkoch mi tu nehovor :DD, ja mám svoje metódy ako to tam dostať aj bez toho aby to muselo byť na Chrome store...
 

DeletedUser

Hosť
Oukéj, o to lepšie :) Mal som taký pocit že scripty to ešte ako tak vezme ale rozšírenia už ani vo sne nenatrepe bez toho ofika, sú predsa v inom formáte, nie? Ak nie a dá sa to tam dať aj ako script tak fajn ale neviem neviem :)
 

DeletedUser5708

Hosť
Aké sú vlastne tie poplatky? (že koľko eur) Dá sa platiť aj cez sms?
 

DeletedUser

Hosť
A čo ty si nejaký developer? :p (každopádne na registráciu je to 5$ a ďalej neviem či sa ešte čosi platí)
 
Hore