Tw-db

DeletedUser

Hosť
Myslím, že je zbytočné odpovedať, o pár hodín zapnem svoj nový výpočtový engine, na ktorý teraz už len nechávam robiť posledné testy, potom preťaženie servera bude dosť nepodstatná téma. ;)

(aaaale predsa len odpoviem, treba dať znovu, žiadna fronta tam nie je, buď to prejde, alebo nie)
 

DeletedUser

Hosť
Nové jadro TW-DB kalkulátora

Asi pred hodinou som zapol nové jadro kalkulátora, na ktorom som posledné dni pracoval.

Q: Čoho sa to týka?
A: Je to serverový komponent, ktorý ClothCalc a náš kalkulátor na stránke používajú na počítanie najlepšieho vybavenia.

Q: Ako ho začnem používať?
A: Nie je treba urobiť nič, ale uistite sa, že máte ClothCalc na najnovšej verzii, keďže by inak veci nemuseli fungovať správne.

Q: Čo je nové?
  • dych-vyrážajúca rýchlosť - kalkulácie pre ClothCalc, ktoré pred tým trvali niekedy až do 10 sekúnd serverovej výpočtovej sily, by teraz mali trvať do 1/10 sekundy (plus čas sieťovej požiadavky) - pre všetkých 159 prác a 10 či viac vlastných aktivít!
  • omnoho menej záťaže na náš server - už máte pokrk tej "too much load" správy v ClothCalc? Tú už znova neuvidíte!
  • presnejšia kalkulácia - isté chyby mohli spôsobovať mierne odchylky v najlepšom vybavení vypočítanom starým jadrom, to už by malo byť vyriešené
  • opravené chyby - napríklad rozdiel medzi maximálnymi bodmi zobrazenými ClothCalcom a skutočnou hodnotou
  • príprava pre negatívne ohodnotenie - maximalizovať jednu schopnosť a minimalizovať inú? Už čoskoro

Q: Ak je to také rýchle, je to aj presné?
A: Áno! Vybavenie spočítané pre práce a niektoré vlastné aktivity by malo byť najlepšie možné v rámci maximalizácie pracovných bodov. Niektoré špeciálne aktivity sa od prírody ťažko počítajú a neboli úplne presné v starom jadre (rýchlosť, pevnosti, duely, regenerácia). S pridanou rýchlosťou jadra som však použil isté techniky na to, aby ste dostali pri výpočte najlepších vecí pre rýchlosť skoro dokonalé výsledky. Ak nájdete lepšie, dajte prosím vedieť.

Q: Ako to môže byť tak rýchle?!
A: Skombinoval som nejaké ešte rýchlejšie algoritmy a programovacie techniky s výkonom natívneho kódu - predtým to šlapalo na pomalom PHP a MySQL, hra používa o niečo rýchlejší JavaScript, no nové jadro je kompilovaným C++ rozšírením do PHP.
 

DeletedUser8766

Hosť
zatial to vyzera, že to šlape skvele ..... nádhera
Už len keby to aktualizovalo automaticky ako kedysi ... no ak by to bol problem , tak radšej nie
Inak bol problem aj v tom, že neukázalo to červene "X" pri zmene atributov a vlastnosti....iba vtedy ked pribudlo niečo nove do inventára

DAKUJEM / ME
 

DeletedUser

Hosť
Skúsime sa nad automatickou aktualizáciou znovu zamyslieť, aj keď myslím, že pre niekoho na slabšej sieti môže stále byť užitočné môcť si vybrať, či chce aktualizovať alebo nie.

Pri zmene schopností sa už neaktualizuje zámerne, po menších zmenách majú totiž minimálny vplyv na vyrátané oblečenie (prakticky iba malý vplyv na rýchlosť a boje o pevnosť). Po priradení zopár bodov je extrémne nepravdepodobné, že by sa vôbec niečo zmenilo. No a ak hráč práve urobil závažný reskill, snáď ho aj samého napadne dáta aktualizovať.
 

DeletedUser3733

Hosť
Veru mi to bolo divné, že sa mi dnes pri načítaní nezobrazila stará známa hláška :)
Keby sa dalo pár takých ľudí do kopy, ako si Ty Petee, tak si spravíte vlastnú online gamesu a verím, že v mnohých veciach by bola väčšia ústretovosť voči hráčom, ako od inna.
Čo dodať, dobrá práca :howgh:
 
Cau - bol som 3 tyzdne prec a teras my chrome hlasi ze rozsirenia ktore nepochadzaju z ich obchodu budu zastavene a tak my nefunguje ani TW-DB kalkulator a neda sa ani spustit - skusil som ho vymazat a nanovo spustit ale po vypnuti a zapnuti chrome my to robi zas a rozsirenie TW-DB chrome deaktivuje a neda sa znova aktivovat. Ak vieto co stym tak poradte. dik
 

DeletedUser10290

Hosť
TW-DB script

Zdar chlapci,

mám problém s týmto scriptom v Chrome. Keď ho tam dám, tak funguje asi tak 10 minút a potom mi Chrome napíše, že nepochádza zo Store a preto ho zakázal, nedá sa vrátiť späť. Nejaká pomoc prosím?
 

DeletedUser6016

Hosť
Chrome zakázal rozširenia. Tu už pomoc nie je .

Alebo?!!!
Dám ti tu návod. Nainštaluj si Tampermonkey tu . Potom klikni v pravom hornom rohu na ikonu tampermonkey a klikni "Add a new script".

[SPOIL]
vg9mlme.png
[/SPOIL]

Potom klikni na "Installed userscripts" a zmeň ten červený krúžok pred skriptom na zelený , tým, že naň klikneš.

Tadááá a skript ide.
[SPOIL]
09kmyQL.png
[/SPOIL]
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser10464

Hosť
klikám na ten červený krúžok už dva dni vkuse a vyzerá, že nemá vpláne zozelenieť :( iba mi vyskočí tabuľka "loading" hneď zmizne a nič sa nedeje
 

DeletedUser6273

Hosť
Už si asi nestiho, kým bol nezrelý, už isto dozrel :(

Ani čerešňa nezvykne zozelenieť - teda ak ju nenecháš na tanieri mesiac :)
 
Hore