Vylepšenie ochrany proti ukradnutiu účtu

Súhlasíte?


  • Celkový počet hlasujúcich
    18
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser5708

Hosť
:howgh:

Keďže v poslednej dobe sa veľa ľudí sťažuje na to, že ich okradli a zmenili im e-mailovú adresu, napadlo ma toto:
Pri registrácii bude treba zadať aj heslo od e-mailovej adresy. Tým pádom, keď sa vám niekto nabúra na účet, tak nebude vedieť zmeniť váš e-mail, pretože nebude vedieť heslo od vášho e-mailu, a vy sa tým pádom nemusíte báť o stratu účtu.

Čo vy na to?
 

DeletedUser

Hosť
Nie :)

Skôr celé meno a dátum narodenia - tieto údaje by boli potrebné k akejkoľvek zmene na účte (zmena hesla, mailu).
 

DeletedUser

Hosť
nie, určite by som nikde nedával heslo od emailu a pochybujem že by to vôbec nemcom prešlo keby to aj zaviesť chceli
 

DeletedUser

Hosť
to by bolo logickejšie a určite by s tým aj vačšina súhlasila
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser7779

Hosť
Ja som tak isto za kontrolnú otázku lebo heslo by sa dalo zistiť aj pri účte, aj pri e-mailu.
 

DeletedUser9207

Hosť
Kontorlá otázka je fajn...mohlo by to byť tak, že by bolo zopár otázok a na jednu/dve by človek musel odpovedať.

Napr: obľúbene zviera, priezvisko matky za slobodna, obľúbená kapela, veľkosť topánky,...

Ale nedával by som to priamo pri registrácií, iba ako možnosť nastaviť si to v nastaveniach (pri zmene hesla by bola nová kolonka - kontrolná otázka) a človek by si ich tam mohol navoliť aj viac.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore