Zástup

Ste za ?


  • Celkový počet hlasujúcich
    26
  • Anketa je uzavretá .
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser2929

Hosť
Ahojte,

väčšina z nás asi pozná ten pocit, keď ide mimo netu na niekoľko dní a tak ako riešenie pre TW zvolia dovolenkový režim. Stalo sa vám ale, že aj keď ste chceli ísť preč, napadlo vám že si zmeníte heslo a na tých pár dní tam pustíte niekoho, komu dôverujete aby urobil čo mu poviete ? V tom spočíva aj môj nápad:

Ak hráte Divoké kmene, poznáte Zástup.
Pre ostatných: [SPOIL]hráč si môže vybrať nejakého hráča, ktorý (ak to prijme) bude mať cez svoj účet prístup k jeho účtu (žiadne prezrádzanie hesla sa nekoná). Hráč vopred nastaví všetko, čo bude môcť jeho zástupca robiť (čítať poštu, zadávať práce, obchodovať na trhu / s obchodníkom...) a potom v kľude niekam odíde. Keď sa vráti, prihlási sa normálne na účet a zástup zruší - zástupca stratí prístup na jeho účet a obaja hrajú normálne[/SPOIL]

Čo keby niečo také bolo aj tu ? Hráč by si mohol zvoliť svojho zástupcu, udeliť mu presné právomoci čo bude môcť robiť a čo nie ( <- to je veľmi dôležité) a tak aj kým by samotný hráč nemal prístup k westu, jeho postava by mohla hľadať produkty, plniť úlohy, podporiť alianciu v bojoch...

Myslím si, že by sa tu mali uplatniť pravidlá z §2 o viacerých hráčoch na rovnakom internetovom pripojení. Teda ak by aj zástupca mohol duelovať (s hráčovým povolením), boli by zakázané koordinované duely na toho istého hráča z oboch postáv (zástupcovej postavy a postavy neprítomného hráča) a taktiež by nemohli medzi sebou obchodovať cez trh a banku (napadlo mi, že možno by toto bola jedna ,,kategória", ktorú by hráč mohol svojmu zástupcovi povoliť / zakázať) - aby tento zástup nemohol zástupca zneužiť.

Tiež je otázka, že ak by zástupca mohol čítať a posielať poštu, kto by bol potrestaný, keby zástupca niekoho urážal a nadával mu. Navrhujem zástupcu (určite by sa dalo zistiť, kedy by bol prihlásený zástupca a kedy majiteľ účtu), keďže on konal. Ale zase hráč mu dôveroval... toto je podobné ako kradnutie cez trh, ale myslím že potrestaný by mal byť zástupca...

A som si istý, že niektorí hráči jednoducho nedôverujú až natoľko iným hráčom (aj keď by si mohli všetko pekne ponastavovať), alebo by túto možnosť jednoducho nechceli využívať a tak ak by bol zástup pridaný, mohol by zostať aj dovolenkový režim aj zástup.

Čo si o tom myslíte ?
 

DeletedUser

Hosť
Na DK to má zmysel (ak je tá hra stále o tom istom) lebo je tam dedina o ktorú sa treba starať, brániť, svet má koniec atď. atď... Tu sú jediné "akcie" duely, boje a práce. Ak niekto nechce aby ho otravovali duelami tak si môže dať dovolenku resp. odísť z mesta, na boje by zástup aj tak nechodil pretože neviem ako by hral dva boje naraz (to že by zástup mohol byť aj niekto nie z westu si neviem ako predstavuješ ale určite by buď nevedel čo má robiť alebo by sa mu to robiť nechcelo :)) a kvôli pár prácam takéto niečo dávať do hry? Podľa mňa zbytočnosť :) //špeciálne udalosti sú už iná vec ale tie väčšinou trvajú dosť dlho...
 

DeletedUser4623

Hosť
skvelý nápad, úplne s ním súhlasím. Presne ten pocit poznám, je to dobrá vec a mohla by byť aj zavedené do hry. Voči tvojmu nápadu nemám žiadne výhrady. :) :) som za návrh :)
 

DeletedUser2929

Hosť
ale niektorí hráči, ktorí napríklad plnia úlohy, remeslo... pre nich tie štyri odkliknuté práce znamenajú veľa :) čo sa týka tých špeciálnych udalostí, mačací týždeň som práve kvôli dovolenke zmeškal - krátka udalosť :)
nikto by ale hráčov nenútil, bola by to len možnosť.

p.s.: myslím, že ak by mal hráč kvalitný PC, cez dva prehliadače by možno dva boje ako-tak utiahol
 

DeletedUser4623

Hosť
a veď stačilo by keby ho dal len ako off účastníka a hotovo. Vždy je lepšie keď je off ako vôbec :)
 

DeletedUser

Hosť
myslím si, že dosť hráčov by to ako "možnosť" uvítalo
 

Deleted User - 4

Hosť
Určite by to mohlo byť užitočné, verím, že v tom niektorí vidíte samé výhody, no ale keď mám byť úprimný, ja som rád, že tu táto možnosť nie je, pretože zo skúseností viem veľmi dobre, ako to často zneužívajú hráči pre hranie z viacerých účtov. Museli by sa k tomu zaviesť aj rôzne obmedzenia, či už herné alebo v pravidlách, jednoducho vidím v tom ozaj viac negatív ako pozitívnych vecí, takže za mňa nie.
 

DeletedUser2929

Hosť
Ale ak by tam platili pravidlá z §2, ako by sa to dalo konkrétne zneužiť ? Koniec-koncov, za nepovelené... akcie ktoré by na účte urobil zástupca by bol potrestaný, takže neviem či by sa mu to oplatilo...
 

DeletedUser

Hosť
hej, ale to by sa tu mohol zrovna zriadiť súdny tribunál, lebo kto by komu čo dokázal?
 

DeletedUser2929

Hosť
...
Tiež je otázka, že ak by zástupca mohol čítať a posielať poštu, kto by bol potrestaný, keby zástupca niekoho urážal a nadával mu. Navrhujem zástupcu (určite by sa dalo zistiť, kedy by bol prihlásený zástupca a kedy majiteľ účtu), keďže on konal. Ale zase hráč mu dôveroval... toto je podobné ako kradnutie cez trh, ale myslím že potrestaný by mal byť zástupca......

:)
 

Deleted User - 4

Hosť
Proste skús pochopiť toto:

Sú tu aj takí hráči, ktorých nejaké pravidlá vôbec nezaujímajú a som si celkom istý, že by si jednoducho vytvorili kopec účtov, dali ich do zástupov a tak z nich hrali.
V prípade, že by sme im na to prišli, by sa vyhovárali, že účet nie je ich - veď oni ho len zastupujú v dovolenke.. A to je len jedna z možných vecí, ktoré by sa tu určite objavili..
 

DeletedUser2929

Hosť
Toto konkrétne by sa dalo vyriešiť napríklad maximálnym počtom účtov na ktorých si zástupca (napr. 2 účty, viac nie) a možnosťou vybrať si zástupcu po dosiahnutí určitej úrovne (napr. 20).
Ale podľa toho čo píšeš, myslím že podobných vecí by bolo veľa a ako si písal na začiatku,
Linteo napísal/-a:
Museli by sa k tomu zaviesť aj rôzne obmedzenia,...
...
 

DeletedUser

Hosť
to zneuzivanie na multiucty by sa dalo velmi lahko obist:

zastup by mohol len prijimat ulohy, vykonavat prace a vlozit peniaze majitelovi na jeho ucet. Bolo by to dane hrou, nie majitelom.

Ostatntne funkcie by boli zamknute, ako napr pristup na cely trh , posielanie penazi inym hracom a predaj veci obchodnikovi. Mozno bloknut aj boj a duely.

tym padom by sa taky multiucet nikomu neoplatil, lebo by si nemohli prelievat ani peniaze ani produkty a predmety. A povodny majitel by mal po starostiach, nic by mu nezmyzlo a nepresvihol by keby bola nejaka tombola alebo seria uloh co trva len tyzden.

takto by sa to podla mna celkom dalo. :)

Lenze je to na Inno, ci by sa im taketo daco chcelo pridavat do hry. (niekto by mozno dodal: mozno, keby majitel musel zaplatit nejake upd, alebo nugety za zastup, tak by nad tym porozmyslali ;) :DD )
 

DeletedUser

Hosť
myslím si aj keby bol zástup za nejaký ten nugget, hráčom by sa to oplatilo využívať :) ale ako hebi píše - len na úlohy, práce a odkladanie peňazí, to by zamedzilo všetkým podvodom a hráčom by to mohlo byť nápomocné.
 

DeletedUser

Hosť
Jak již napsal Linteo. Tato hra je oproti DK hodně rozdílná i v tom, že zde hráči mezi sebou více obchodují, porušují vzájemné dohody a vykupují věci, které byli určeny pro jiné hráče. Často proto musíme řešit problémy s odcizením věcí apod. Se zástupem by muselo přijít tolik omezení, že by poté přišla na řadu otázka, zda by ten zástup měl vůbec cenu.

Proto i já se přikláním k tomu, že to není moc dobrý nápad...
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore