Zníženie duelovej úrovne a skiny

Zdravím, zas som sa rozpísal, ospravedlňujem sa za trošku väčší objem slov ale tak snáď to bude stáť za to :)

Začnem návrhom na zníženie duelovej úrovne. Ide o to že dnes na akomkoľvek svete ak človek pravidelne dueluje, skôr či neskôr si dvihne duelovku na takú úroveň, že ma na výber hrstku hráčov, v horšom prípade je rád ak raz za dva dni vidí aspoň niekoho. Tá úroveň závisí od daného sveta, ja osobne hrám na Delaware a tam to ešte nie je až také zlé, po migrácii sa to trochu zlepšilo ked pribudli hráči, momentálne je na Delaware 11 hráčov s duelovou úrovňou 400+ čo je síce v porovnaní s novými svetmi dosť dobre, ale čo je to 11 hráčov? veď to je nič, čo nevidieť tým hráčom tiež klesnú duelovky pretože možno polovica z nich už o duely nemá záujem, takže je len otázka času kedy sa toto číslo dostane tak nízko ako to bolo pred migráciou, tuším že tých hráčov bolo možno toľko čo prstov na jednej ruke.. a tam keď sa potom človek dostane na 400-450 tak už nemá veľa na výber, aby mohol robiť to čo ho baví. Preto by som navrhol aby bol do hry pridaný nejaký predmet, alebo jednoducho nejaká možnosť, vďaka ktorej by sa dala znížiť duelová úroveň, mohlo by to byť odstupňované napríklad, že by si mohol hráč vybrať či chce znížiť o 20 alebo o 50 alebo 100 alebo kľudne aj na úroveň lvlu daného hráča. Tak by potom mohol ďalej robiť to čo ho baví, pretože by mal zas dosť hráčov na výber a mohol by aj zas stúpať v rebríčku napríklad, pretože to je dnes neskutočný problém od kedy boli zrušené duelovky vyššie než 450 (kedže je menej duel. skúseností). Samozrejme nebolo by to zadarmo, aby si zas neznížil tu duelovú úroveň každý, ale ochotný by bol investovať len ten kto by to fakt chcel, aby sme sa nedostali do situácie ako na nových svetoch, ako napríklad Fremont, kde hráč s 300 duelovkou má jednoducho smolu, proste skončil.. a tá možnosť na zníženie ktorá je teraz, je smiešna, pretože prvý krát sa duelovka zníži až po 40. dňoch a potom klesá o 3 lvly za týždeň, čiže ak mám teraz 357 a chcel by som klesnúť na 200, tak sa dočkám možno niekedy na Vianoce 2019 :) ale keď nám medzitým príde nová úloha kde je potrebné duelovať, znižovanie sa znova zastaví a zas môžem čakať 40 dní, je to proste nereálne si takto znižovať duelovku.

Druhý návrh sa týka takzvaných skinov alebo inak povedané nejakých polepov ktoré vám zmenia vzhľad vecí. Jedná sa o to že nie každému sa páči vzhľad itemov ktoré v hre máme a naďalej prichádzajú, no a používať ich samozrejme musíme pretože inač by sme si asi nezahrali s 2-3 roky starou súpravou aj keď je akokoľvek pekná :) preto navrhujem dať možnosť zmeniť si vzhľad itemov, napadli ma dve možnosti, prvá možnosť je že by sa ''spojili'' dva itemy dokopy, dám príklad: mám William Pennov revolver a chcem aby vyzeral ako Westernový revolver, do prvého políčka vložím to čo chcem zmeniť, teda Pennov, do druhého vložím Westernový a vznikne mi na prvý pohľad Western, ktorý však bude mať poškodenie a schopnosti ako William Pennov, a ten Westernový z ktorého som prenášal vzhľad buď zmizne alebo zostane, tam by som pre vývojárov videl tiež možnosť variabilnej ceny, ak si chceš item nechať, bude ťa to stáť viac, ak to chceš lacnejšie, item zanikne. Druhá možnosť je, že by sa vytvoril kompletný zoznam všetkých itemov, teda zbraní, oblečenia, koňov atd, v ktorom by som si mohol jednoducho vybrať vzhľad ktorý by som chcel naniesť na môj item. Aby však nevznikali kadejakí mutanti tak samozrejme by nebolo možné naniesť vzhľad revolveru na klobúk, bolo by možné naniesť len vzhľad duelovej zbrane na duelovú zbraň, klobúku na klobúk atď.

Za prípadné pripomienky, názory, lepšie návrhy budem vďačný :) Mallory
 
Naposledy upravené :

DeletedUser6745

Hosť
Nesúhlasím so "skinmi" tie patria na avatara. Chápem, že niektorí hráči by si radi zmenili vzhľad svojich vecí, ale sú aj hráči, ktorí keď sa na nejakú vec pozrú hneď vedia o akú súpravu sa jedná a čo zhruba daná vec pridáva. Mohlo by byť potom mätúce ak by napríklad duelant chcel zaútočiť na tank čo má hombreho, ale v skutočnosti by mal napríklad wesleyho.
 
To by sa dalo vyriešiť veľmi jednoducho, nebyť lenivý a za 3 sekundy preletieť tie veci myšou a zistil by ktorá bije kedže vzhľad by bol ako Hombre ale názov by to malo stále Wesley, pre lenivých by ten názov alebo aj samotný item mohol byť nejak označený aby hneď na prvý pohľad bolo jasné, že to bolo pozmenené, proste niečo čo by hráča upozornilo na prvý pohľad. Alebo by mohla pribudnúť možnosť zobraziť skutočný vzhľad vecí ktoré má hráč na sebe, nejaký náhľad.
 
Naposledy upravené :

DeletedUser6745

Hosť
Ak by bol prístupný skutočný náhľad vecí, ktorý by si jednotliví hráči mohli zapnúť hoc aj natrvalo, ak nemajú záujem o mätúci vzhľad, potom v tom problém nevidím :)
 

DeletedUser11316

Hosť
Súhlasím s návrhom na znižovanie duelových úrovní. Súčasný systém, je nedomyslený a zaostalý. Možnosť zníženia duelovky je príliš zdĺhavá. Ono problém by sa jednoducho vyriešil tým, že momentálne, keď dotyčný človek prehrá duel, skúsenosti sa mu odčítajú len prakticky znížením levelu ale nie v rebríčku, takže tam je na tom stále rovnako. Takto je pre mňa napr. nemožné dotiahnuť sa v rebríčku na takého Rua, aj keď s ním vyhrávam 90% duelov. Zvýhodňuje to hráčov, čo prehrávajú nad hráčami, čo sú lepší. Takto som zaseknutý v rebríčku, všetci naokolo majú duelovky tak nízke, že za nikoho nedostanem poriadne skúsenosti. Som 9. a 7 z 8 ludí predo mnou ani nedočiahnem a ten jeden mi dá 100 exp za duel. Možnosť znížiť si duelovku by som preto privítal, lebo takto sa skrátka duelovať nedá a skutočne sa nedá ísť v duelovom rebríčku vyššie.
Ako riešenie teda vidim spomínanú možnosť zníženia si duelovky alebo ak niekomu duelovka klesne, alebo prehrá tak by mal klesnúť aj v duelovom rebríčku aby bol výpovedný. Takto hovorí akurát o tom, kto dueluje najdlhšie a nič iné čo je vidno pri bilanciách.

Jeden jednoduchý príklad:
Ja mám 1970 : 353 a všetky moje duely prebiehajú už dlho s hráčmi s duelovou úrovňou 210+ kedže moja duelová úroveň je 307; a splachovač, ktorý má 6x viac duelových skúseností ako ja,(čo sa skutočne nedá dohnať ani za desať rokov), má bilanciu 1559 : 1567 a duelovú úroveň 186.
Takto to proste nejde ďalej. Ja vidím raz za tri dni jedného hráča, ktorého uspím a ďalšie tri dni čakám.
Preto aj podporujem migráciu. Ak sa nič nezmení na tomto systéme jediná možnosť pre mňa ako íst hore sú starí hráči s veľkými duelovkami.
 
1. Návrh na zníženie duelovky podporujem (aj keď neduelujem) ale dáva mi zmysel.
2. Návrh je troška hlúposť a spravilo by to hru neprehľadnou.

1. Ďakujem
2. Všetko sa dá prispôsobiť ak nájdeme spôsob ktorý by zaujal aj vývojarov, preto ja rád diskutujem, hľadám iné, lepšie možnosti a riešenia, možno netreba hneď niečo zavrhnúť len preto že na prvý pohľad je to pre mňa nepohodlné, to teraz neber samozrejme v zlom, ja len že kompromis sa dá vždy nájsť. Skiny fungujú na mnohých iných hrách, nijak zásadne to hru neovplyvňuje, je to len voľnejšia ruka aby hráč vyzeral tak ako chce, uznávam že West je v tomto trochu iný pretože sa tu zameriavame na to kto má aké veci, ale hovorím, riešenie sa dá nájsť, buď priamo v profile by bola možnosť zobraziť náhľad kde by sme videli skutočný vzhľad vecí ak sa nám už tak strašne nechce ukázať na nich myšou, alebo by priamo v nastaveniach bola možnosť jedným kliknutím nastaviť ''Nezobrazovať skiny'' ako to navrhol xenino.
Ešte by som dodal, ak by bol problém s tým, že pri následnom predaji by kupujúci nemusel mať záujem o item ktorý ma zmenený vzhľad, bola by možnosť, ktorá by sa mohla pozdávať aj vývojárom, vrátiť item do pôvodného stavu za nejaký poplatok, nie je to nič komplikované, tak ako si veci vylepšujeme dvomi kliknutiami, tak isto by sa riešilo toto.

Eichel ďakujem za komentár, nemám k tomu asi čo dodať, spísal si všetky dôležité podrobnosti. Aj keď návrh na úpravu duelového rebríčku a znižovanie duelových úrovní prehrami priamo v dueloch tu už bol a záujem o to nebol, pretože je to asi trochu komplikovanejšie, toto je len jednoduché okamžité zníženie duelovky, na ktorom sa navyše dá aj zarobiť, tak snáď by o to mohol byť väčší záujem.
 
Naposledy upravené :

Deleted User - 4

Hosť
Návrh so znížením duelovej úrovne pomocou predmetu nie je zlý, ako jedno z riešení, len ide o to, že doteraz nikto nereagoval ani na to, čo som preposlal z tejto témy: https://forum.the-west.sk/index.php?threads/duely.23724/ A to bolo v minulom roku...

Tá téma a diskusia bola tiež o úprave duelového rebríčka. Podľa mňa je ten systém, ako je nastavený, zlý, lebo to jednoznačne obmedzuje hráčov, tí, čo sú top, alebo chcú byť top, nemajú koho duelovať, a to už nespomínam ani úlohy s požiadavkami na duelovanie, či niečo také, že horší hráč je v rebríčku na lepšom mieste alebo nedostačujúce odpočítavanie duelových úrovní (je nastavené len 1%). Možno je to kvôli tomu, že sa taký problém týka len verzíí, kde je menší počet hráčov, možno s tým iné verzie, kde hráčov hráva veľa, nemá problém a preto sa to ďalej nerieši. Preposlal som návrh priamo na InnoGames fórum.

Napadlo ma aj to, že by sa mohla zaviesť nejaká "morálka", niečo podobné, ako je v Divokých Kmeňoch, keď silný hráč zaútočí na slabšieho, tak je tam modifikátor morálky, ktorý zníži bojovú silu. Je to akože preto, že sa ten hráč má cítiť blbo, keď útočí na slabšieho. V prípade Westu by teda napr. hráč mohol duelovať aj o niekoľko desiatok úrovní slabšieho protivníka, akurát by mal naňho nejaký postih, napr. že by sa mu znížili schopnosti a vlastnosti či poškodenie na polovicu, proste podľa nejakého vzorca a samozrejme by za to bolo málo skúseností. Pointa je však možnosť duelovať väčší okruh hráčov.

Čo sa týka skinov, taký nápad už bol, vývojári to neplánujú zaviesť do hry.
 
Ja už ani nepočítam s tým, že sa dočkáme úpravy duelového systému alebo rebríčku, to by sa musel stať zázrak aby sa pustili do takej, pomerne náročnej zmeny, dokonca nepočítam už ani s tým, že sa raz dočkáme nových, aktuálnejších titulov a úspechov, ktoré mali byť tohto roku (bola o tom diskusia aj tu na fóre minulý rok), čo nie je až taká náročná zmena a je to dosť škoda pretože by to oživilo hru.. Ale nad tým znížením duelovky pomocou predmetu by sa mohli aspoň zamyslieť, pretože to nie je nič zložité, oživí to hru a ešte na tom aj zarobia.. K tej ''morálke'', ak by sa zväčšil rozptyl hráčov ktorí by sa mohli duelovať, čiže by sa znížila minimálna duelová úroveň a zvýšila maximálna, tak by to vôbec nemusel byť zlý nápad, ale znižovanie sily hráča ktorý útočí a je silnejší, by muselo byť nejako ohraničené, myslím to tak aby keď 450 duelová úroveň zaútočí na 400ku aby tam nedošlo k oslabeniu pretože tá 450ka jednoducho nemá na výber ak chce alebo potrebuje duelovať do nejakej úlohy.. k oslabeniu by mohlo dôjsť ak by 450 útočila na 350 a menej, alebo by to ostalo tak ako to je teraz, čiže minimálna duelovka na ktorú môže 450 zaútočiť je 322, do tejto úrovne by to ostalo bez zmeny a v záujme rozšírenia okruhu hráčov by ''morálka'' klesala až pri hráčoch s duelovou úrovňou nižšou než je to dnešné minimum. Alebo je tu ešte jedna možnosť.. opätovné zníženie maximálnej duelovej úrovne, napríklad na 300, čo by mňa osobne vôbec nepotešilo pretože aktuálny rozdiel duelovej úrovne pri 150 lvl je 300 od minimálnej až po maximálnu, čiže od 150 po 450, proste mi to príde tak akurát ak sa chce človek zabaviť a chce sa ''vyexpiť'' na maximálnu duelovku tak má o zábavu postarané ak má dosť hráčov na výber, preto je to takto dobre na verzii kde je dostatok hráčov, ale určite to nie je dobré na tej našej. Ak by ale došlo k zníženiu na 300, musela by sa posunúť aj spodná hranica duelovky na ktorú je možné útočiť, dnes je to 215 a to by bolo jednoducho málo.. ale ak by bola maximálna duelovka 300 a minimálna, na ktorú sa dá útočiť, by bola 150, tak by sa mohli duelovať v podstate všetci hráči ktorí dosiahnú úroveň postavy 150 a tých je napríklad na Delaware 265 a stúpa to každým dňom, to by pri takom počte hráčov tie duely boli parádne :) Na druhú stranu by sa ale ešte brutálnejšie sťažila možnosť stúpať v duelovom rebríčku pretože by zas bolo menej skúseností ktoré by sa dali z duelu získať, čo by si znova žiadalo väčšiu úpravu, preto aj tak najjednoduchšia možnosť je podľa mňa to zníženie duelovej úrovne pomocou predmetu.

K tým skinom, ak o to nie je záujem tak v poriadku teda, každopádne ďakujem za odpoveď, ktorá by ale mohla byť aj trochu skôr, aby sme nestrácali nádej ak niečo navrhneme, síce je azda každému jasné že nemôžme čakať zázraky, ale kedže stále nebolo nikde oficiálne oznámené že Inno už žiadne nové návrhy neprijíma, tak sa sa vždy nejaké nájdu :) Možno že všetko čo sa tu navrhne alebo o čom sa diskutuje preposielate automaticky, to my ale nevieme, preto aj jednoslovná odpoveď typu ''Preposlané'' poteší a občas aj ušetrí zbytočné komentáre, či už na fóre alebo v hre :)
 
Naposledy upravené :

Deleted User - 4

Hosť
Jeden z komunitných manažérov navrhol vytvorenie predmetu za 250 nuggetov/dlhopisov, ktorý by mohli použiť len hráči s duelovou úrovňou 400-450 a len raz za 4 mesiace. Účinok by bolo zníženie 50 alebo 75 duelových úrovní.

Možno by pomohlo, keby sa zvýšilo odpočítavanie duelových úrovní (ak hráč nedueloval 45 dní) z 1% na 5%.

Žiaľ, musím napísať aj to, aj keď som popísal na inno fóre problém a nie sme jediná komunita, čo ho má, vyzerá to tak, že pre vývojárov toto momentálne nie je priorita.
 
No ten predmet by bol asi lepší než nič, aj keď mohlo byť na výber aj viac možností ale nevadí.. ako hovorím, lepšie než nič.. rýchlejšie znižovanie dueloviek by takisto pomohlo, len som nejak nepochopil či sa ten predmet dostane do hry alebo nie? respektíve o čo nemajú vývojári záujem? o predmet alebo aj o znižovanie?
 

DeletedUser6745

Hosť
Jeden z komunitných manažérov navrhol vytvorenie predmetu za 250 nuggetov/dlhopisov, ktorý by mohli použiť len hráči s duelovou úrovňou 400-450 a len raz za 4 mesiace. Účinok by bolo zníženie 50 alebo 75 duelových úrovní.

Možno by pomohlo, keby sa zvýšilo odpočítavanie duelových úrovní (ak hráč nedueloval 45 dní) z 1% na 5%.

Žiaľ, musím napísať aj to, aj keď som popísal na inno fóre problém a nie sme jediná komunita, čo ho má, vyzerá to tak, že pre vývojárov toto momentálne nie je priorita.

Nepríde mi zrovna fér, že by sa to malo týkať len duelových úrovní 400 - 450.
 

Deleted User - 4

Hosť
No ten predmet by bol asi lepší než nič, aj keď mohlo byť na výber aj viac možností ale nevadí.. ako hovorím, lepšie než nič.. rýchlejšie znižovanie dueloviek by takisto pomohlo, len som nejak nepochopil či sa ten predmet dostane do hry alebo nie? respektíve o čo nemajú vývojári záujem? o predmet alebo aj o znižovanie?

Ja som nenapísal, že nemajú záujem, len to, že to vyzerá (vzhľadom k tomu, aké som na to dostal reakcie), že to pre nich nie je priorita. Inak povedané, v tomto roku sa s tým podľa mňa nič neurobí...
 
Jasne chápem, len som sa zle vyjadril.. no aspoň keby skôr či neskôr pridali ten navrhnutý predmet tak by to snáď aspoň trochu pomohlo, uvidíme no, každopádne vďaka za info :)
 
Hore