Zvýšenie odmien z bojov o pevnosti

Ahojte,
Táto téma je skôr pre Lintea ale uvítam širšiu diskusiu........

Vec sa má takto že boje pomaly začínajú byť passe (aspoň na našom svete) práve preto, lebo mnohým hráčom tam chýbajú nejaké odmeny ktoré by stáli za to sa tam večer poslať...
Na svete delaware by malo hrať asi najviac hráčov a aj tie boje sú asi frekventovanejšie ako inde...

Awesomia raz za týždeň je v poriadku..... ale či by sa nedali nejako zvýšiť odmeny za tie "normálne" boje, nielen skúsenosti ale celkové zvýšenie prípadne častejšie kopať awesomie....
Nehrám moc boje na iných svetoch preto neviem povedať či je to na každom ale s odmenami sme asi za jedno väčšina. Hlavne kvôli motivácii a aj kvôli dochádzke to píšem.
Geronimo a iné "mŕtve" svety asi nemajú riadné boje preto skôr myslím tie aktívnejšie...

Ďakujem za vaše prípadné reakcie.
 
Nazdar,

más pravdu boje su cim dalej tym pasivnejsie respektive bojuje 20 ludi na oboch stranach online a vela ludi sa ani neprezlecie len sa tam poslu ci uz kvoli upechu alebo upd.

Co je horsie vela ludi uz sa neposiela vobec, respektive sa posielaju len cez tomboly kvoli burinam a srdieckam.
Práve preto si tiez myslim ze keby sa zvysia odmeny za normalne boje, tak by sa pocty vyrazne zvysili nielen na dela ale aj na inych svetoch, urcite by nieco taketo bodlo aby sme niakych novych ludi prilakali :)
 

DeletedUser10071

Hosť
Súhlasím.

A ešte by sa hodilo pridať nové úspechy za boje, dobro a duely. Možno by to oživilo celkovo pvp sféru hry, ak by hráči mali nejaký ten cieľ napr. odmena za úspech by bol reálne využiteľný predmet.
 

Deleted User - 4

Hosť
Momentálne nie je v pláne žiadne zvyšovanie odmien. Už pred časom som mal vlastný nápad, či by sa nemohla by sa pridať nová truhlica, ktorá by obsahovala časti novej exkluzívnej súpravy na boje, ktorá by sa dala získať iba tam, nejaké posilnenia a podobne, ktorá by sa dala získavať za normálne boje a Awesomiu. Uvidíme, čo z toho nakoniec bude a či sa to podarí. Taká truhlica by teoreticky mohla motivovať hráčov na vyššiu účasť. No na druhej strane, mám na to naozaj vynakladať energiu, keby to mal zase niekto len zneužiť?

Čo sa týka odmien v Awesomii a frekvencii bojov. Aj keď to možno tak niekto nevníma, odmeny, ktoré sú nadštandardné oproti bežnému boju a ktoré vám už viac ako rok dávam cez Awesomiu, sú vo veľkom nepomere voči vynaloženej energii zo strany hráča oproti iným častiam hry, z ktorých sa dajú získať odmeny. Inak povedané, za málo, môžete získať veľa. Mať možnosť získať až 100 dlhopisov za to, že postavím niekde postavičku a nemusím sa boja ani zúčastniť? Super, veď zachvílu mám červenú lištu s dlhopismi. A čo predmety, ktoré sa nedajú nikde získať, ako napr. Americká súprava či vianočné vaky zo starších udalostí? Tisícky srdiečok, veľkonočných vajíčok, raketiek, truhlice, prémiové bonusy, nápoje a posilnenia, ktoré si nemusíte kupovať z obchodu. Dosť veľa hráčov sa ich reálne nezúčastní a nebojuje, resp. sú tam offline. Takže zvyšovať za to odmeny tým pádom nemá vôbec význam a to už ani nepíšem o tých absurditách, čo niektorí robia proti Awesomii alebo proti bojom o pevnosti celkovo, viď. Delaware, Houston, Iowa.

Boje o Awesomiu som pôvodne plánoval raz za dva týždne a úplne počiatočne len raz za mesiac. Bolo to len moje vlastné rozhodnutie, lebo som vám jednoducho chcel pomôcť oživiť tie nudné boje a umožniť vám bojovať aj proti vlastným spoluhráčom, alebo si zabojovať na jednej strane s vašimi hernými protivníkmi, proti ktorým by ste si normálne asi nezabojovali, že bude raz týždenne. Ak by aj boje mali byť častejšie, museli by sa k tomu adekvátne upraviť odmeny a ešte viac by to zasiahlo do normálnych bojov. To by asi nebolo dobré a preto to ostane nateraz tak.
 
Vyssie odmeny za boje o pevnost nic neriesia z pohladu aktivity hracov na boji. Ak sa chceme bavit o zvyseni motivacie, cize aby hraci boli ON a klikali, tak to by musel fungovat system odmien vyslovene zalozeny na faktore, ktory by reflektoval aktivitu pocas boja.
 
A čo tak zrušiť awesomiu a tie odmeny čo sa dajú získať tam dávať náhodne na bojoch. Znamenalo by to že by hráči ktorí to robia iba pre tie odmeny museli chodiť na každý boj aby zistili či tie odmeny dostanú.... Algoritmus by bol čisto náhodný, povedzme jeden týždeň by boli v stredu další v pondelok alebo piatok.
Teraz je to tak že na normálne boje príde 100 hráčov maximálne a na awesomii je pomaly 2x toľko ak nie viac.
 
Ako pise Linteo vyssie, pridana hodnota Awe je prave v moznosti zahrat si proti "vlastnym". Hracska obec by zrusenie Awe zrejme neprijala.
Ale to, ze by sa na nahodnom boji raz za nejake obdobie (10 dni?) dali ziskat extra odmeny/epxi, to by mohlo byt zaujimave - jednak motivacia a zaroven aj moment ocakavania/prekvapenia. Ale podmienil by som to tym, ze by hrac musel byt online.
 
Hore