Diskusia o bojoch o pevnosti

DeletedUser

Hosť
Tu máte priestor vyjadriť sa či už pozitívne alebo v slušnej miere aj negatívne ku bojom, prípadne aj ku alianciám, ako aj ku vyváženosti či už systému bojov alebo samotnej sily jednotlivých postáv a pod. pozor na negatívnu kritiku, hlavne slušne. :Lovec
 

DeletedUser

Hosť
Zaujímavosti zo sveta bojov:

California je obsadená 9 alianciami s akou, takou účasťou na bojoch o pevnosti.

O prvé tri miesta sa delia:
1) Beat The Bastards
2) Légia bojovníkov
3) California Rangers


Vlastnenie pevností:

Beat The Bastards
- vlastní 12 zo 14 veľkých pevností
- vlastní 14 zo 14 stredných pevností
- vlastní 11 zo 14 malých pevností

Légia bojovníkov
- vlastní 1 veľkú pevnosť
- vlastní 2 malé pevnosti

California Rangers
- vlastní 1 malú pevnosť

Mesto City of War vlastní samostatne 1 veľkú pevnosť.


Pohotovosť! zdravie nadovšetko (pre motiváciu):

Aliancia Beat The Bastards je schopná do obrany malej pevnosti postaviť cca 225 000 zdravia, do útoku cca 250 000 zdravia.
Do útoku na strednú pevnosť vie aliancia postaviť cca 375 000 zdravia.

Pozor táto aliancia dosahuje najsilnejšie zoskupenie hráčov, ktorý dosahujú veľmi vysoké útočné a obranné hodnoty, počas boja. Tím poukazujem na situáciu, že nie je rozhodujúce len zdravie, ale zároveň aj schopnosti. Preto bojovníci s nižšou úrovňou postavy cca do 75 lvl, nemôže veľmi konkurovať proti top hráčom. Ak 60 lvl má vysoké zdravie, tak jeho obranné a útočné schopnosti nedosahujú ani polovičných hodnôt profesionálneho bojovníka a nezachráni ho v žiadnom prípade ani bonus veže či hradby.


Celkovo sa toto obdobie považuje za obdobie chaosu, okrem dominantnej aliancie, nie sú ostatné aliancie schopné dosiahnuť žiadnej zhody, ba dokonca ani nahromadiť silu, ktorá by mohla konkurovať čo i len na malej pevnosti. Za posledných pár mesiacov už prebiehajú boje len o malé pevnosti, pričom aliancie sa rôzne preplietajú v účasti, či už v obrane alebo v útoku. Prakticky, len 1 z 5 až 10 bojov má úroveň dobrého boju. Komunikácia medzi alianciami je skôr negatívna, častujú sa všetci len urážkami a dohoda v nedohľadne. Celkovo stúpa pasivita hráčov, niektorý sa už začínajú spoliehať na príchod nového sveta, iný odísť určite neplánujú, čo nám ale prinesie budúcnosť, to veru nikto nevie.
 

DeletedUser8201

Hosť
Za posledných pár mesiacov už prebiehajú boje len o malé pevnosti, pričom aliancie sa rôzne preplietajú v účasti...

Nepomýlil si si svety? Iba za september bolo 16 bojov, ktoré sa NEodohrali na malej pevnosti.

Prezentuješ tu vážne veľmi kvalitné a overené informácie ;)
 

DeletedUser

Hosť
Nepomýlil si si svety? Iba za september bolo 16 bojov, ktoré sa NEodohrali na malej pevnosti.

Prezentuješ tu vážne veľmi kvalitné a overené informácie ;)

;) áno je tomu tak, že prebiehajú aj boje o stredné ba dokonca aj nejaká tá veľká pevnosť tam bola. Ale zaujímavosť a aktivita týchto bojov rapídne klesá. To je fakt. Inak to nebolo úplne to zaujímavé o čo mi zrovna šlo. Nechcel som tým vyburcovať zrovna to, aby ste kontrolovali o aké pevnosti sa bojovalo v poslednom období. Skôr je to na zamyslenie a diskusiu iným smerom, ak sa to podarí rozhýbať.
 

DeletedUser8201

Hosť
Ale keď niekto napíše že posledné mesiacE sa bojuje iba o malé a tie boja stoja za nič , a pritom za mesiac (30 dní) bolo 16 bojov (každý druhý deň) aj o inú ako malú pevnosť tak je to scestné.. ;)
A áno rozhýbať by sa to mohlo/malo. Načo je 8 ako tak bojaschopných aliancií proti BtB? Čo im bráni spojiť sa a mať normálne boje? Len preto, že oni sa nevedia dohodnúť sa má BtB rozdeliť alebo ako? Aj tam nie je každý s každým kamarát a ajtak bojujú spoločne.. Tak prečo by to nemohlo byť také isté aj u súpera?
 

DeletedUser

Hosť
A áno rozhýbať by sa to mohlo/malo. Načo je 8 ako tak bojaschopných aliancií proti BtB? Čo im bráni spojiť sa a mať normálne boje? Len preto, že oni sa nevedia dohodnúť sa má BtB rozdeliť alebo ako? Aj tam nie je každý s každým kamarát a ajtak bojujú spoločne.. Tak prečo by to nemohlo byť také isté aj u súpera?


Super super super, to je to čo som chcel vidieť. Myslím, že práve boli položené tie správne otázky. Tak si počkáme, ku akým odpovediam sa dostaneme.

Čiže poukazuješ na to, že 8 proti aliancií je zbytočných, keď nie sú bojaschopné snáď ani na malej pevnosti. Stým súhlasím. Ak nie je alaincia zameraná ako tak na boje o pevnosti schopná konkurovať aspoň na malej pevnosti, tak to je potom o ničom.

Spojenie ostatných aliancií, nuž niekde tam bude pes zakopaný. Ale ako by sa to dalo dohodnúť a realizovať si neviem predstaviť zatiaľ. Na začiatok by bolo dobré si najprv rozpísať hlavné dôvody, nesúladu väčšiny týchto aliancií.

Ak nefungujú oni, má sa rozdeliť BtB?
Myslím si, že by to nebolo riešením, tak ako si naznačil aj ty.



Doplnenie informácií ohľadne tvojej prvej a druhej otázky, reakcie.

Pohotovosť! zdravie nadovšetko (pre motiváciu):

Aliancia Beat The Bastards je schopná do obrany malej pevnosti postaviť cca 225 000 zdravia, do útoku cca 250 000 zdravia.
Do útoku na strednú pevnosť vie aliancia postaviť cca 375 000 zdravia.

Čo to znamená?
Mať na tomto svete veľa aliancií nemá veľký zmysel, pokiaľ nie je aliancia schopná postaviť aspoň 50 bojovníkov do boja o malú pevnosť, ktorý sú schopný dosahovať cca 200 000 zdravia a viac, či už v obrane alebo v útoku.


Šikovným patrí svet:

Pozor aliancia Beat The Bastards dosahuje najsilnejšie zoskupenie hráčov, ktorý dosahujú veľmi vysoké útočné a obranné hodnoty, počas boja. Samozrejme je aj mnoho iných kvalitných bojovník roztrúsených kade tade.

Čo to znamená?
Tím poukazujem na situáciu, že nie je rozhodujúce len zdravie, ale zároveň aj schopnosti. Preto bojovníci s nižšou úrovňou postavy cca do 75 lvl, nemôže veľmi konkurovať proti top hráčom. Ak 60 lvl má vysoké zdravie, tak jeho obranné a útočné schopnosti nedosahujú ani polovičných hodnôt profesionálneho bojovníka a nezachráni ho v žiadnom prípade ani bonus veže či hradby. Treba na to myslieť a nemať prehnané zdravie ak moje schopnosti na zásah a vyhnutie nedosahujú aspoň aké také priemerné hodnoty.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Spajanie vzdybolo takmer nemozne ..vela pripadov pozname aj z nasej vlastnej hystorie... na spojenie vicerich stran ktore sa moc nemusia potrebujete spolocneho nepriatela a toho v nas asi nevidite:) a my sa zas nechceme hrat na nemecko aby sa spojilo anglicko z ruskom:).... riesenie ktore osobne vidim by bolo to aby sa spojila legia a rangeri pricom by rangeri poskladali nove mesto z ludi ktory chcu hlavne boovat a na boje chodit a prestupit do legie pripadne sa dohodnut na pozmeneni mena aliancie ...trapny pokus...( californska legia) :D ( u got da picture) lenze zas nastava onen najhlavnejsi problem spolocnich priatelstiev atd... no kazdopadne ako druha najsilnejsia aliancia na svete by prave legia mala vyvynut iniciativu ale to nebude mozne a teraz naoza sa nesnazim utocit ani vyjavovat svoje mindraky ci podobne myslienky.... by nesmel velit michalfun pretoze extremizmus ednoducho spolupraci nesvedci...

PS: ja viem ze uvidite hrubky ale prosim drzme sa merita veci a nepisme o gramatike... dakujem
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser4685

Hosť
ja si myslim ze spojenie CR a legie by k nicomu neviedlo skor by stalo za napad spojenie medvedov a campu + by sa pridali este 2 mesta
 

DeletedUser

Hosť
ja si myslim ze spojenie CR a legie by k nicomu neviedlo skor by stalo za napad spojenie medvedov a campu + by sa pridali este 2 mesta



jj som pisal este predtym ako som sa dozvedel ze michal suhlasi len z moznostou ze sa my oslabime inac sa snami nebude bavit ani... a kedze my fakt nemame dovod sa rozdelovat a nechat sa vydierat tak to co navrhujes je najlepsia moznost.... ale ja si myslim ze by legia naozaj mala zmenit sposob svojej diplomacie a dat oprate zas xennemu ten je rozumny.
 

DeletedUser10324

Hosť
jj som pisal este predtym ako som sa dozvedel ze michal suhlasi len z moznostou ze sa my oslabime inac sa snami nebude bavit ani... a kedze my fakt nemame dovod sa rozdelovat a nechat sa vydierat tak to co navrhujes je najlepsia moznost.... ale ja si myslim ze by legia naozaj mala zmenit sposob svojej diplomacie a dat oprate zas xennemu ten je rozumny.

Sliver, preco si myslis ze je dolezite co chce michal? Je to len jeden clovek z legie.
Ludia by si mali uvedomit ze ak chcu mat dobre boje, mali by sa pohnut a nie cakat co im dovoli Michal, popripade Fero alebo Imro.
Uvedomme si ze BtB je zoskupenie 6 miest, z toho su max 4 bojovo nadpriemerne. Tieto mesta funguju takto dobre spolu nielen na zaklade kamaratstva, ale hlavne preto lebo im ide karta a vyhravaju.
Ak by sa nasla na californii aliancia, mesto alebo clovek ktory da dokopi 5-6 miest co chcu bojovat, tak by tu mohli byt znova krasne boje. A to nielen o male pevnosti.
 

DeletedUser

Hosť
A kto by bol takým súci na túto funkciu?

Niekto, kto má dostatok času, záujmu a chuti sa tomu venovať.

No zopár adeptov, by sa snáď ako tak našlo, najlepšie aspoň dvaja traja ľudia, čo by sa vedeli plnohodnotne zastupovať.

A samozrejme, dokonca ani to čo som povedal, by určite len nestačilo, chce to kus riadneho hráča.
 

DeletedUser4685

Hosť
nuz meda budes sa na to musiet vrhnut ty

vyberies si dvoch zastupcov niekoho komu veris v campe je dost hracov co sa na tu poziciu hodia
 

DeletedUser5977

Hosť
Spájanie nespájanie, no ono je to tak.

Vec prvá: nie šikovným patrí svet, ale chamtivým. BtB nehrajú hru pre zábavu, ale majetok. Prídu o pevnosť na ďalší deň dajú boj na obed a večer, aby im náhodou počet neklesol.

Druhá vec Camp, pôvodne to mal byť projekt na rekord, kde už BtB mali súpera, ale hráči zaslepený hlúpym rekordom rozbili alianciu a smola. Teraz tak ako veľkohubo niekto tvrdil CAMP len projekt na rekord , potom vrátim hráčov, tak teraz stavia alianciu.

Po tretie až keď BtB pochopí, že ich chamtivá hra škodí svetu a CAMP sa prestane povyšovať a prepáč Ice dobrá téma, ale nie od teba, lebo teraz neviem či to píšeš ako hráč, alebo moderátor nejako mi to splýva, lebo to vyznieva ako príklad a téma sa skĺzla do hry čo ako spájať. (takže z nezávislého hráča, je lobista)

Takže v tomto prípade mi to nepasuje ku tvojej osobe.


Pavexim tebe som raz písal, až keď vlastná hlúposť udrie BtB do hlavy (chamtivosť) až potom sa California môže dávať dokopy.

Krásnym príkladom je buffalo teraz sme vyhrali pár bojov po sebe a i tak pomer pevností je 22 ku 17, čo je pomerne vzácne vyrovnané. Boje majú šmrc aktuálne má Légia navrch, nedávno Légia prehrávala. Ale stále sa to točí okolo čísla pol na pol +/-. A v tom je čaro hry. Ak toto pochopia prepáčte za vyjadrenie skupina nadutých hráčov na Californii, až potom sa môže niečo diať.

Ale spájať sa s projektom, o ktorom toľko jeho majiteľ tvrdil, že si len požičiava a teraz stavia alianciu určite nebudeme.
 

DeletedUser5977

Hosť
Silverovi: Xenne je rozumný a vždy bol a je dobrá voľba do vedenia, sú isté princípy a vy musíte oslabiť, aby mal svet šancu sa rozohrať, to je realita. Ale vlastne pravde je taká, že obrazne povedané padnete na ústa, lebo ešte tri pevnosti a ste bez súpera, to ste spôsobili vašou hrou, lebo keď bol čas že sa jedna aliancia pod hlavičkou légie už dávala dokopy, prišli ste s geniálnym nápadom, máme veľa hráčov dávať dva boje denne, čím ste nás opäť odsúdili na zničenie a nedovolili ste mať kvalitného súpera a to robíte aj teraz.


Barnard: pekne píšeš, akurát problém je ten, že ja poviem priamo ty mažeš na fóre med čo michal dovolí a zakáže, záhade že buffalo funguje po našom a keď sme silný sám zmiernim, aby bolo vyrovnané, bola doba keď sme každú vyhratú pevnosť vrátili a písali architectom, aby bojovali na ich strane, aby s dali dokopy. A ešte barnard michal dovolí či zakáže, ale ty oslovuješ hráčov, Čau ty špina. Tak krásne si ma oslovil, a ja mám komunikovať s tebou a BtB..?
 
Naposledy upravené moderátorom:
Hore