Presúvanie medzi svetmi

Akým štýlom by malo fungovať presúvanie?


  • Celkový počet hlasujúcich
    128

DeletedUser4451

Hosť
Zdravím SK-TW,

Dnes sa viacero hráčov na devblogu the-westu dozvedelo o zrejme konečnej forme tzv. "spájania svetov". Veľa hráčov včetne mňa pred týmto návrhom písalo, že to nie je možné z viacerých dôvodov, ale oni len našli spôsob ako to spraviť a ja vám to tu skúsim amatérsky preložiť, resp. vysvetliť (nepôjde o doslovný preklad) a skúsim to skrátiť :)




Takže o čo ide?
S novým systémom presúvania medzi svetmi budeš môcť presunúť svoju postavu z jedného do iného sveta vo svojej krajine, takže príklad: môžeš presunúť postavu zo sveta 1 do sveta 4

Môžem sa presunúť do akéhokoľvek sveta?
Nie tak celkom. Každý Community-Manager (u nás Linteo) bude mať možnosť vytvoriť podľa seba tzv. "migračné cesty" a tie budú určovať z ktorého na ktorý svet sa bude dať presunúť. Tieto cesty neskôr v hre uvidíte.

Musím sa presunúť s postavou do iného sveta, popr. čo ak v ňom už postavu mám?
Takže na úvod treba pripomenúť, že vy sa nemusíte presunúť so žiadnou postavou nikam, je to len a len vaše rozhodnutie, ale majte na pamäti, že tento nový systém má za úlohu zhromaždiť čo najviac aktívnych hráčov do nejakého sveta a odobrať a zrušiť tie staré, resp. vyprázdnené. Ak už máš postavu vo svete, kam by si rád prišiel s postavou z iného sveta, budeš si ju musieť najprv zmazať (nebude sa to riešiť pomocou scriptov, aby support nemal prácu navyše s protestami hráčov za zlé zmazanie alebo presunutie postavy a každý hráč sa sám predom uistí, že na svete kam sa chce presunúť už žiadnu postavu nemá).

Čo všetko sa so mnou presunie?
Moja postava so všetkými štatistikami, inventár, doláre, dlhopisy, skúsenosti, remeslo, recepty, úlohy, úspechy, avatar a náležitosti s prémiami.

Čo všetko sa so mnou nepresunie?
Moje správy, pevnosti a mesto (takže po presune na novom svete začneš ako bezdomovec bez mesta, bez aliancie).

Ako presunúť postavu?
Možnosť presunu bude umiestnená v nastaveniach, ak sa chystáte presúvať postavu zo sveta, kde je to povolené. Ak sa rozhodnete presunúť postavu na iný svet, nesmiete mať otvorené žiadne aukcie ani iné záležitosti, ktoré by bránili presunu (podobne ako pri mazaní postavy). Posledný problém je už len to, že hráč sa musí uistiť, že nemá na novom svete kam sa chystá presunúť postavu žiadne iné postavy a ak hej, bude musieť čakať 5 dní než sa mu nechcená postava zmaže. Ak je už všetko v poriadku, postava sa dostane do "presúvacieho stavu" počas ktorého sa nebudete môcť prihlásiť ani na jeden zo svetov, ktorých sa presun týka. Tento stav by mal trvať maximálne do následujúceho rána.


Verzia 1.36 už čoskoro...





AKTUALIZÁCIA. Linteo pridal anketu
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser2943

Hosť
očakával som trocha iné riešenie, trebárs volné cestovanie medzi svetmi. Tak ako sa v reálu ide presúvať medzi štátmi. Samozrejme so zákazom útočiť sám na seba, ak mám na druhom svete tiež účet. Takto pochybujem, že sa dokáže dohodnúť viacej hráčov na presune na jeden svet. Hlavne ak im patrí viacej pevností. My duelanti snad tento problém mať nebudeme :pif paf
 

DeletedUser4451

Hosť
Nejde tu o pevnosti a dokonca aj vystavané mestá sa dajú dajako porobiť keď si navzájom pomôžeme. Mestá aj pevnosti sa djaka podelia a podarujú, predsa len sa pôjde keď tak na dobre rozbehnutý svet.

Skôr bude škoda ak dakto staval kostol na veľa úrovní, ale aj to je nič oproti niekoľkým tisícom dolárov v niektorých mestách.
Ale v tomto bode by som sa chcel opýtať hernej podpory či by za nejakých podmienok nepodarovala do bánk nových miest aspoň 50% z nich.
 

DeletedUser6280

Hosť
Reakcia

Je to škoda,lebo ak mám len postavu na sk1 a budem chcieť zmeniť svet teoreticky,keď nastane velká migrácia, tak sa budeme musieť presunúť do iného mesta,alebo vystavať nové mesto čo je také všelijaké je to nevýhoda,môže mi niekto oponovať nech ostanem na svete 1,ale ak tam ostane pár ludí,píšem stále teoreticky,tak tam nemá význam ostávať,čo je logické...:eezmurk:
 

Deleted User - 4

Hosť
Ale v tomto bode by som sa chcel opýtať hernej podpory či by za nejakých podmienok nepodarovala do bánk nových miest aspoň 50% z nich.

Nápad je to dobrý, môžem sa na to opýtať. Zatiaľ ale rátajte len s vecami, ktoré boli/budú oficiálne oznámené.
 

DeletedUser3241

Hosť
Je to škoda,lebo ak mám len postavu na sk1 a budem chcieť zmeniť svet teoreticky,keď nastane velká migrácia, tak sa budeme musieť presunúť do iného mesta,alebo vystavať nové mesto čo je také všelijaké je to nevýhoda,môže mi niekto oponovať nech ostanem na svete 1,ale ak tam ostane pár ludí,píšem stále teoreticky,tak tam nemá význam ostávať,čo je logické...:eezmurk:

no , myslím že včľina duelantvo sa pohrnie na s1 lebo je tam najviac cielov a duelantov (poprípade s2) takže teoreticky nebudš musieť nikam ísť
 

Deleted User - 4

Hosť
Pridal som do témy nezáväznú anketu, chceli by ste radšej presúvať postavy do starších svetov, resp. medzi staršími svetmi, alebo zo starších do úplne nového?
 

DeletedUser7305

Hosť
Snad jsem to nepřehlédl a neptám se zbytečně ale zůstanou mi Dluhopisy a $ ?
 

DeletedUser

Hosť
Mám tomu rozumieť tak, že ak hrám dajme tomu na SK1, SK2, SK3, SK4 ostane mi jedna postava doterajší inventár, skúsenosti a ostatné veci jednoducho upadnú do zabudnutia a ostane mi jedna postava?
 

DeletedUser4701

Hosť
nie zle tomu chapes precitaj si prvy prispevok... :Lovec

A Linteo prosim jedna otazka ak by sa zvolilo presuvanie uz na existujuci svet ako by si zadal posuvacie cesty? Zo vsetkych len na S1 alebo aj iné? Ďakujem iba predbezne
 

DeletedUser

Hosť
Ok už rozumiem. Dajme tomu, že nepresuniem žiadnu postavu...čo sa stane s tými prázdnejšími svetmi?
 

DeletedUser

Hosť
Nový svět

Osobně si myslím ( v tuto chvíli, jelikož nevidím žádné PRO pro opak ) , že přesun do již existujícího světa by nebyl pro žádné hráče , krom hráčů z aktuálního světa, jakkoliv atraktivní..
Jedním z příkladů jest motivace pro duelanty, tudíž duelový žebříček. Je tu několik variant , jak by to při přesunu vypadalo.
Za A : Hráč, jenž se přesunuje z jiného světa , by měl nulové staty v duelovém žebříčku a tudíž by měl o motivaci méně.. Dohnat vrchol by bylo zhola nemožné, jelikož ikdyž je TOP, při poražení těch nejlepších stejně nenasbírá ani za mák tolik expů, aby se dotáhl..
Za B: Přesunou se staty i z duelových žebříčků, ale jak by to pak vypadalo, když na každém světě byli jiné podmínky a opět by byli zkušenosti z duelů značně rozdílné a tudíž nějaká vyrovnanost by zmizela.
Proto si myslím , že by byl lepší svět nový , neposkvrněný, pro nikoho zvýhodňující a ukázala by se síla buildů a záleželo by na spolupráci..

Další věcí , stavba.. V mnohých článcích ať zde , na cz nebo jiných světěch se zmiňuje zbytečnost dělníků se schopnostmi ve stavět.. Ač je tomu tak v tuto chvíli a nemají význam , mnoho takových se světy stále potuluje a určitě by byli za další příležitosti rádi.. Né jen točit jak je teď možné stavbu kostela ( Který jak si můžeme upřímně říct , je stejně k ničemu .) )

A jak bylo zmíněno , přesunutí peněz z bank starých světů? Pro nás určitě plus, ale INNO by bylo naprosto proti svým snahám , vytáhnout ze světů prachy. Myslím , že by stačilo , že by nám zůstali peníze na svých kontech ( milionáři se mezi námi pohybují ) a společnou snahou by se opět vybudovali města, pevnosti ...

Nevidím tedy smysl v přesunu na starý svět.. Dobrovolně se tak připravit o hodiny né-li měsíce zábavy, spolupráce a těžké dřiny. Dobrodruzi budou mít opět zásadnější význam , duelant může duelovat ihned a dělník bude opět cenné a zatraceně žádané zboží...

A když to vezmeme z pohledu INNA ? Co všechno tohle přinese ? Sakramentský přísun nuggetů a to je přeci jejich hlavní záměr ;)

Jsem zvědavý na náhled ostatních a třeba i změním názor, pokud se objeví rozumné důvody, proč jednat opačně .)


Nabízí se tu však další otázka , zda bude nově spuštěný server stejný , jako ten aktuální, z kterých se budou hráči přesunovat!! Mám samozřejmě na mysli normální světy ( 2 hod. práce apod. ) , jelikož tyto mi vyhovují a nové nuggetové mě nezajímají .. Pokud by byl svět nuggetový, sám bych se radši připravil o hodiny či měsíce zábavy a naskočil do již rozjetého světa, jen již plného nových tváří .))

TOTO JEST TEDY ASI MÁ HLAVNÍ OTÁZKA , JE NĚJAKÁ INFORMACE, JAKÝM ZPŮSOBEM BY TOTO VYTVOŘENÍ NOVÉHO SVĚTA PROBĚHLO?!
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser4701

Hosť
tak ale to by mali tiez uviest ze co bude zo starimi svetmi ak tam zostane len par hracov...len tak zrusit ho nemozu moali by dat aj tymto hracom moznost potom presunut sa! uvidime dufam ze nas dostatocne informuju
 

DeletedUser

Hosť
Stop spájaniu

Jo Karle(sas-tzu), súhlasím s Tebou.. Čo sa týka horného hlasovania, dal som prvú možnosť, prečo? Rozpíšem..

Na svete 2 som od jeho zrodenia. Sme tam fajn partia, rovnako ako na svete 1. Myslím si, že bude obrovská chyba, ak by sa naše svety nespojili ale naopak rozbili a každý by sa presunul niekam inam. Už dosť som zástancom toho názoru, že jednotka drží po kope, hrajú ako tím a tímovo hrať aj budú.. Takže si myslím, ak by sa malo 300 hráčov iba z jednej aliancií presúvať na nový nugetový server, polovica sa bude biť po hlave, niektorí si to časom rozmyslia a niektorí skončia s hrou, keďže rovnako ako ja sa presúvať do takéhoto sveta nemienia. Nehovorím, že všetci budú nešťastní, ale čo zvyšok? .. Radšej nechať postavu zrušiť, ako klikať práce a túlať sa po prérií bez duše.. Myslím si, že by nebolo mimo obliga skúsiť petične podržať aspoň svet 1 a presunúť sa tam. Určite nevravím len za seba, že ocením normálny svet a teda 2 hodinové práce, žiadne kupovanie bodov schopností a vlastností... Určite nebude mať zmysel bojovať a votrieť sa do arizony alebo na Buffalo, kde majú vlastný herný režim a navykať si na nugeťákov nie je najlepšie..Takže si myslím, že stovky hráčov z prvých dvoch svetov by sa mohli vzoprieť proti tomuto kroku.. Čo sa týka týchto prvých dvoch svetov (hlavných a základných, no stále originálnych) netreba ich rozdeliť, ale spojiť. Vyriešia sa tak problematiky bojov, duelových akcií bude viac a pekne budú oddelené svety nugetové a tie normálne, kde hráči nemíňajú 200 eur mesačne alebo, hold, nedajbože aj týždenne.. Je to hra a ako hra má slúžiť každej vrstve, nie len tým, ktorí si môžu nugety dovoliť a kupovať a kupovať.. Takto my, pracujúci, chceme oddychovať, nie míňať viac v imaginárnom svete. Nehovorím, že nugety nekupujeme, resp., nekupujem i ja, ale nie tak, aby som bol nenažratý nejakým nálezom z truhlice, ktorá vypľuje somarinu, s ktorou budem behať iba sem..Preto je skutočne čas zamyslieť sa nad týmto nasledujúcim updatom.. A určite nebude najlepšie, ak bude na jednom svete 5 aliancií a každá pôjde na každú... viac ako 7 bojov za deň nepoteší. ďalší dôvod pre končenie..A určite hráva veľa hráčov zo sveta 1,2 na arizone.. Tak uvažujte, ak by ste sa presúvali tam, postava sa Vám zruší. Ak sa spoja prvé dva svety, ostane Vám jeden tu a druhý na arizone.. Rád by som chcel počuť Vaše názory, keďže predstúpiť s petíciou sa dá iba s vysokým počtom... Ďakujem za Váš čas venovaný môjím slovám :)
 
Naposledy upravené moderátorom:
Hore