Ako napísať dobrý mestský profil

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Ahoj, volám sa danube, a toto je môj návod, ako správne napísať dobrý mestský profil. Je mi jedno, či vyhrám alebo nie, hlavne, že sa podelím. Som správkyňa mestského profilu mesta -Dark- Academy (Arizona). prepáčte, že tu nie sú obrázky, ale akosi sa mi sem nehodili.

Tu máte niekoľko bodov, ktoré nesmú chýbať vo Vašom mestskom profile:

1. ÚVOD Sem patrí privítanie a nejaké tie informácie o meste. Je Vaše mesto špecializované (t.j. napríklad mesto určené len pre ženy alebo len vojakov)? Ľudí lákajú špecializované mestá!
Alebo sem napíšte heslo/motto Vášho mesta ("Kto druhému jamu kope, toho my z Medveďova tam zhodíme. Tak radšej nekopať!"). Alebo, ak Vás nič nenapadá, postačí aj obyčajné "Vitajte v Dúbravke."

2. NÁBOR Je "Online" alebo "Offline" (t.j. Prijímate do mesta hráčov, alebo máte plno?)? Toto je dôležitá informácia, nepodceňujte ju!
Ak je nábor ON, napíšte, koľko miest máte ešte voľných. Čo ak k Vám niekto bude chcieť prestúpiť z dvoma kamarátmi, ale voľné budú už len dve miesta? Bude z toho len zmätok.
Ak je nábor OFF, napíšte, prečo. Napríklad, že máte plno.
Takisto sem napíšte, komu treba napísať, ak sa chcete dostať do mesta. Obvykle to býva jeden alebo dvaja obyvatelia mesta, často zakladatelia mesta alebo mestskí radcovia. (Síce, obyčajným občanom ani nejde pozývať)

3. PRAVIDLÁ Nie sú povinné, ale radšej odporúčam. Je to zoznam bodov, ktoré, ak sa chcete dostať do mesta, musíte dodržiavať.
Medzi základné pravidlá paria veci ako "1. Prispievať do mestskej kasy" alebo "2. Neduelovať členov aliancie.". Môžete sem pridať aj jedno alebo viac vtipných pravidiel, ako napríklad "4. Keď zomriete, na hrob si dáte vytesať názov/motto/logo nášho mesta." Ale viac ako 2 takéto pravidlá sú tabu! Takisto nech Vás ani nenapadne mať viac ako 5 pravidiel, inak ľudí skôr odradíte, než prilákate.

4. PODMIENKY NA PRIJATIE DO MESTA Sem stačí, ak napíšete napríklad "Berieme len od levelu 15 a teraz majú prednosť stavbári."

5. PREČO BY SA TEN, ČO PRÁVE ČÍTA TENTO PROFIL, MAL PRIDAŤ DO VÁŠHO MESTA (prepáčte za dlhý názov)
Napríklad v našom "mp" máme:
Máme síce v okolí konkurenciu, ktorá vás možno láka viac ako my, ale my máme veľmi výhodnú polohu (v okolí je množstvo prác a ak ste duelant, vždy je tu aspoň zopár ľudí na zduelovanie)
a s ostatnými mestami žijeme v mieri. A ak nás aj zduelujete, tak Vám to spočíta buď DarkLion alebo jaagg (naši super mestskí duelanti :D)


6. SPOJENECKÉ MESTÁ Čím viac, tým lepšie, hovorí sa. Ale nemusí to byť vždy pravda.
Nikdy, opakujem NIKDY do spojeneckých miest nepíšte tie mestá, s ktorými ste sa o tom nedohodli!! Stratíte tým dôveru, a navyše Vám hrozí zduelovanie od onoho mesta.

7. OBRÁZOK Nemusí byť, ale podľa mňa je lepšie, keď ho máte, než keď ho nemáte.
Obrázok by mal mať dobré kvalitu a veľkosť (aby to zas neboli len nejaké tie štyri pixely) a malo by na ňom byť niečo, čo vystihuje Vaše mesto. Ak sa napríklad voláte Prešov, dajte si ako obrázok erb skutočného Prešova. Alebo ak sa voláte povedzme Sedmokrásky, tak (hádajte, čo bude na obrázku). Ale vôbec to takto nemusí byť. Dajte si na obrázok proste niečo, čo sa Vám páči!

8. PRKOTINY Sem sa rozumejú veci, ktoré z bežného mestského profilu urobia dobrý mestský profil. Môže to byť čokoľvek, od dobrého westernového vtipu až po predpoveď počasia vo Vašom meste ("Dnes bude slnečno, teplo a takmer bezvetrie. Počasie ideálne na duelovanie :D" Poznámka: predpoveď treba pravidelne meniť a aktualizovať.)
Alebo ak ste praktický človek, dajte sem napríklad funkcie jednotlivých ľudí v meste (neodporúča sa, ak máte viac ako 10 obyvateľov).


POZOR!!!
Pri písaní profilu dávajte pozor najmä na tieto veci:

a, PRAVOPIS Verte mi, ak namiesto "vytajte vnasoom mste" napíšete "Vitajte v našom meste.", urobíte len dobre!

b, PREHĽADNOSŤ Tím sa rozumie, aby nebolo všetko napísané malým písmom a bez enteru. Používajte aspoň odseky a meňte typ písma (kurzíva, tučné), keď už nič iné!

c, ZROZUMITEĽNOSŤ Nepíšte veci, ktorým rozumiete asi len vy sami!


Tak, ak ste došli očami až sem, máte to z krku :)
Dúfam, že Vám môj návod pomôže a že už nikdy viac neuvidím mestský profil, v ktorom je napísané len "Mi sme borci!! xD"
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Sancu na vyhru to ma, kedze je to originalne a rozpisane :)
 

DeletedUser

Hosť
- Návod musí obsahovať minimálne 2 obrázky a minimálne 500 znakov tex
 

DeletedUser

Hosť
tu by som povolil vynimku a dost originalny navod na 3.miesto to mozno ma
 

DeletedUser4623

Hosť
mne sa to paci! je to perfektny navod! mas u mna zelenu karticku
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Veľmi dobrý návod ;)

-dobre rozpísané a všetko doležité je tam.
 

DeletedUser

Hosť
.........

JA SKAPEM!! Napisala som my s makkym i!!!
Ospravedlnte ma (lezie do skrine)
Vacsieho perfekcionistu ako ja asi nestretnete :D (netyka sa skolskych zositov)
ze mi sibe? ja viem :3
 

DeletedUser244

Hosť
vyjadrim sa v krátkosti k jednotlivym bodom

1. no dajme tomu. Sformuloval by som to inak. Privitanie netreba, privitat noveho clena mozes v telegrame alebo na chate. Profil mesta hlavne musi byt originalny a nie 100x prezuty profil ziskany ctrl c a ctrl v.

2. oznacenie ci je nabor off alebo on je znakom lamerskeho mesta. Nie je to mozne pretoze ak sa do vasho mesta bude chciet vratit byvaly hrac ktory je level 110 a vy mate napisane off tak to znamena ze ho nezoberiete? Alebo ak tam mate on a hlasi sa vam nejaka 15 a ma plno chyb v texte tak ho zoberiete? Takze oznacenie naboru on/off je zbytocna fraza, pretoze je to vzdy INDIVIDUALNE a s kazdym potrebujes tak ci tak prehodit par telegramov. Mesto nie je parkovisko v centre mesta aby tam svietilo on/off.
Dobre mesta to v profile nemaju, lamerske mesta ano.


3.Medzi základné pravidlá patria veci ako "1. Prispievať do mestskej kasy" alebo "2. Neduelovať členov aliancie.".

Cele zle. Ani na bandasku benzinu nenapises - nepozerat dnu so zapalkou. Tieto zakladne pravidla su logicke a nemusia byt pisane, pretoze su samozrejme. Bod 1 je v neskorsom stadiu servera ked mas v mestskej pokladni tazke love nepodstatny.


4. Vid bod 2, prijatie je vzdy individualne. Iba zle mesta robia nabor hromadne a beru kazdu lamu.

5. Ten co cita profil by sa do mesta nemal pridat, mesto si vybera clenov a nie clenovia mesto :) Byt v dobrom meste je privilegium.

6. Nikdy nechodte do mesta ktore ma v profile zoznam spojencov. Cim horsie mesto tym viac spojencov ma uvedene v profile. Typickym prikladom je mesto co ma 3 clenov ale napise si do spojencov mesta z top10 (tie o tom samozrejme ani nevedia). Top mesta nikdy nemaju v profile zoznam spojencov. Clenovia dobreho mesta vedia - bojujeme s tymi, bojujeme proti tamtym.

7. suhlas s obrazkom

8. prkotiny alias zbytocnosti netreba

Na zaver - mesto nerobi jeho profil. Mesto robia obyvatelia ktori v nom ziju :)
 
Naposledy upravené moderátorom:
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore