Ako spraviť screenshot / Odfotenie obsahu obrazovky

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser122

Hosť
Toto sa veľmi hodí pre do topicov napríklad keď chcete ukázať váš duel alebo inú vec, ktorá sa odohráva na Vašom monitore.

1. Vyberte si miesto, ktoré chcete odfotiť

thewestem1.jpg


2. Na klávesnici stlačte tlačidlo "Print Screen SysRq"

windows-xp-print-screen2.jpg


Teraz sa urobila snímka Vášho monitora a okopírovala sa do schránky, môžete takisto odfotiť len jedno okno pomocou "Alt + Print Screen SysRq." Vyzerá to asi takto:

"Print Screen SysRq"

thewestok8.jpg


"Alt + Print Screen SysRq"

thewestst1.jpg


3. Obrázok vložte do programu, ktorý upravuje obrázky (Najčastejšie používaný je "MS Paint") pomocou klávesovej skratky "Ctrl + V".

thewestpz1.jpg


Aby sa obrázok rýchlo uložil na server môžete zmenšiť jeho veľkosť. Priemerná veľkosť takého obrázka je 2,5MB po zmenšení je to pod 170kB.

4. Zmente veľkosť. V hornom paneli vyberte "Súbor" --> "Uložiť ako" --> "JPEG (*.JPG *.JPEG *.JPE *.JFIF)

thewestxo2.jpg


5. Orežte obrázok. To môžete aj v "MS Painte" ale ja na to používam "Microsoft Office Picture Manager". Otvorte si obrázok, v hornom paneli vyberte "Upraviť Obrázok" a v pravo "Orezať", potom si orežte obrázok ako len chcete a uložte ho.

thewestdq1.jpg


Konečný výsledok:

thewestgw7.jpg


6. Ďalej treba uložiť obrázok na nejaký server, veľmi známy a kvalitný je www.ImageShack.us tak ako príklad použijem ten. Otvorte tú stránku, označte "resize image" a vyberte "640 x 480" (podľa pravidiel fóra) a kliknite na "host it!"

thewestfu5.jpg
70814169.png


Po uložení obrázku na server kliknite na obrázok a okopírujte linku z "Adresového Panela" po dokončení ju môžete dať na fórum ako

Kód:
[IMG]www.http://imgxxx.imageshack.us/imgxxx/yyy/zzz.jpg[/IMG]
X Y Z - Neznáme
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Vďaka za radu ale mám pár pripomienok:

"Print Screen SysRq" môže byť zobrazené ako: "PrtSc SysRq"

1.A keď chcete si dať nejaký obrázok ako napr. avatar kliknite pravým na obrázok a tam je: Uložiť obrázok...

2. Kliknite nato a uložte ho niekde. Ďalej sa dostante ku zmene avataru a tam ho vyhľadajte v PC.

3.Uložte ho ako avatar.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser122

Hosť
Ďakujem za upozornenie, ale to s avatarmi si mohol rovno vytvoriť novú tému.
 

DeletedUser

Hosť
[IMG=http://img340.imageshack.us/img340/679/schrnka01af0.png][/IMG]
cary mary
 

DeletedUser

Hosť
Dobre ked niekto nebude vediet spravit screensot mam ho kde odporucit pekna praca
 

DeletedUser

Hosť
poučné hh aj ja som to pochopil aj vyskúšal :loool::loool: ale screenshot moc nepoužívam - ale je to super pomôcka
 

DeletedUser

Hosť
ja som na notasi ale akosi mi tu nefaka prt sc tak musim vydz skocit k normal PC a tam robit screen :(
 

DeletedUser161

Hosť
je to take jednoduche, navod je podla mna zlozity..

postup
Print Screen, run mspaint, ctrl+v, save..
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore