Ako "uploadnúť" obrázok na web

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser2397

Hosť
Ahojte,

takže vzhľadom na to, že je súťaž a mnohí nováčikovia nevedia ako "uploadnúť" obrázok, tak vám chcem vytvoriť tému kde sa všetko dozviete.. :)
Tak začneme.

Skvelá stránka, kde si môžete "upnúť" hocičo, keďže ju používam, tak vám prinášam malý návod. http://tinypic.com

[SPOIL][SPOIL]
4jbbk9.jpg
[/SPOIL]

1: Kliknete na Prehľadávať a nájdite si svoj obrázok, ktorý ste vytvorili a chcete ho publikovať.
2: Do tohto políčka napíšte tzv. TAGY obrázka, podľa týchto "tagov" môžu iní nájsť tento obrázok. Napr. môžete nájsť tagy ako sú: The-West,Súťaž The-West, World, Earth, atď. atď.
3: Tu si zvolíme typ súboru, ale keďže na West súťaž je sú povolené iba obrázky tak to necháme ako to tam je. Resp. nerobíme s tým nič..
4: V tomto kroku si môžeme zvoliť veľkosť obrázku. Odporúčam aby ste si nechali "Default" totiž vám to nezmení kvalitu vášho diela.
5: Pokiaľ chcete aby vám ten obrázok poslalo aj na váš e-mail, tak to zaškrtnite a dopíšte váš e-mail.
6: Keď ste všetky kroky splnili dobre, tak by vám to malo už nahrávať.
--------------------------------------------------------------------
[SPOIL]
t5q4x0.jpg
[/SPOIL]

1: V tomto okne sú písmená, ktoré musíte opísať aby ste mohli začať "uploadovať" obrázok.
2: Do tohto rámčeka opíšte písmená, ktoré sú vyznačené v bode 1
3: Pokiaľ sa vám zdá, že obrázok je nečitateľný tak stlačte to tlačítko, ono už samo vygeneruje iné písmená.
4: Pokiaľ vám ani výmena písmeniek nepomôže tak stlačte to tlačítko. Text vám systém prehraje..
5: Vyplnili ste všetko? Ak áno kliknite na "UPLOAD NOW"
----------------------------------------------------------------------
[SPOIL]
2qa4o09.jpg
[/SPOIL]

Takže, ak chcete svoj obrázok niekde (na internete) ukázať, tak vám treba nejaký kód. Tu si napíšeme o aké kódy to ide, a kde sa dajú využiť.

1: Tento text slúži na web. Je HTML (Hypertext Markup Language) tvar.
2: Tento text slúži pre diskusné fóra (ako je aj toto) Keď chceme aby nám správne ukázalo obrázok, stačí ten text okopírovať (CTRL+C - CTRL+V) a hodiť ho do príspevku, text obsahuje aj formu BB-textu, takže ani žiadne zátvorky robiť nemusíme
je už tam.
3: Tento text slúži na url obrázkov a posielanie obrázka prostredníctvom e-mail-u. Neplatí naňho BB-kód ->
.
4: Tento text je súladný z textom č.2. Lenže tento text neobsahuje BB-kód ->
[/SPOIL]

Dúfam, že ste sa niečo dozvedeli, pp. naučili. Pokiaľ by bol záujem som ochotný urobiť návod na "upload" na stránke http://imageshack.us

Za chyby sa ospravedlňujem, predsa len som človek :hanbimsa:
Pokiaľ by ste našli nejaké nedostatky/chyby/somariny v texte, ozvite sa mi...
Pomohlo vám to? Bod reputácie poteší... :)

//: Dnes večer by som to mohol aj trošku sfarebniť.. :)

//: Diky Petee :)
 
Naposledy upravené moderátorom:
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore