Antivodcovstvo

DeletedUser7159

Hosť
Hello,
moja neprehľadná teória bez smajlíka sa zaoberá bojmi o pevnosti, schopnosťou vodcovstvo, prevažne postavou vojak a egoizmom.
Celý článok je postavený na vodcovskom bonuse od vojaka, a možno len 10% pochopí, čo autor chcel povedať (alebo budú mudrovať že to vedia už od narodenia ), a to sú tí, ktorí správne vedia, na akom princípe funguje vodcovský bonus, preto varujem ostatných 90%, aby v tomto dríste nehľadali logiku a nevedome si tým nezkracovali dobu spánku.

Pripomínam, že väčšina ľudí si myslí, že čím budú mať vyššie vodcovstvo, tým dostanú od vojakov vyšší bonus. Pravdou je však opak. Váš vodcovský bonus nezaleží od vašej schopnosti vodcovstvo, ale od schopnosti vodcovsto susediaceho vojaka, ktorý stojí v boji pri vás. Tiež dosť záleží či má prémium bonus pre postavu. Dalo by sa tak formulovať pravidlo, že čím máš nižšiu schopnosť vodcovstvo a čím má tvoj sused vojak vyššiu schopnosť vodcostvo, tým máš väčší vodcovský bonus

...Keď to už viete tak k veci...

Poznám kvantum ľudí, ktorý sa špecializujú na boje o pevnosti, a idú cez vodcovstvo a silu, lebo prečítali veľa buildov, kde sa píše že je to najoptimálnejšie, budú mať vysoké HP, a v boji vysoký útok aj obranu. Ešte pred mesiacom som patril k ním ja, ale teraz zastávam opačný názor - a to že by som nemal mať vo vodcovstve ani jeden bod (pre intelektuálov 0) a namiesto toho by som mal dať všetky schopnosti, ktoré boli predtým vo vodcovstve do bodov zdravia, alebo skrývanie/vytrvalosti, prípadne presnosti a uhýbania.
Je to "trochu" nelogické a nedáva to zmysel, lenže ja som tam vojak, ktorý býva často na svojej veži v spoločnosti ostatných vojakov, ktorých ešte nekopla múza a stále hrajú na vodcovstvo
... takže síce mám vodcovstvo 0, ale vodcovský bonus sa bez problémov vyšplhá na cca +4.00, v strede veže vojakov, a pri správnych ľudoch to môže byť aj vyše +6.00,
tu je dôkaz, (zdá sa že platnosť obrázka vypršala ), takže som v podstate ušetril 56 bodov schopností, ktoré som mohol presmerovať do skrývania. V útoku je to zložitejšie, ale keby ste si našli parťáka vojaka, s vodcovstvom 260 a bonusom pre postavu (vodcovský bonus +7.00), alebo 352 bez prémia (vodcovský bonus +6.00), a ušetríte 130, alebo 88 bodov schopností, čím môžete dosť zvýšiť svoj útok a obranu, alebo body zdravia.
V tomto je aj háčik, že váš úspech závisí od parťákov a keby sá týmto riadil každý jeden vojak, bola by to katastrofa.
Samozrejme sa nájde aj nejaký skeptický mudroš, ktorý bude tvrdiť že je to nepatrné zlepšenie, že aj vojak dáva sám sebe bonus a bude zbytočne plytvať (hlavne ked ma prémium bonus pre postavu), že je to nereálne a že síce ak budem v strede veže vojakov, sebe útok a obranu o trochu zlepším, zato naopak dám 4 hráčom vedľa mňa vodcovský bonus 0, čo je stratové a môže to ovplyvniť priebeh boja.

No na toto tiež existuje (konečne inteligentné) riešenie.
Stačí, ak do stredu každej veže posadíme jedného vojaka, s prémiom bonus pre postavu, a s vodcovstvom 260, a okolo neho 4 hráči rôznej postavy s vodcovstvom 0 ... a takto to urobíme na každej veži, každý jeden hráč s vodcovstvom 0 pri vojakovi v strede dostane +7 vodcovský bonus a ušetrí 130 bodov schopností, ktoré môže dať kam chce ... buď zvýši HP, alebo môže zväčšiť útok alebo obranu alebo oboje o 1-9 čisel.
Takýchto stratégi je veľmi veľa - založených na vojakovej výhode, dájú sa vymyslieť rôzne kombinácie, ako čo najviac posilniť útok a obranu a neplytvať.
Tu skeptik toho moc nenakydá, akurát že achillova päta je v presúvaní a že je to prakticky nereálne.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Rickhardes - je to veľmi dobré :) mňa by to po pravde nenapadlo ... určite sa nájde dáky vojak ktorý by zaujal miesto v strede veže .. mne osobne sa ténto build veľmi páči a určite ho vyskúšam ... možno hned na svete 2 kde zrábam reskill ...
btw: máš u mňa R+ :)
 

DeletedUser3241

Hosť
Ma to zopár vad.

Tak za prve : je to zo sveta 5 ale asi to bude aj na ostatných svetoch tak že útoky idú zväčša na pravú stranu tj. mimo dosah vojenskej veže.

V útoku je to naprosto nerealizovateľné lebo hráčov posuva podla schopnosti Vodcovstvo čo znamená že sa hýbeš medzi poslednými (ak nie posledný) takže sa k tvojmu hráčovi s bonusom nasáčkuje 8 dalších ludi a ty nemáš žiaden bonus.

Ďalej z mojej skúsenosti je veľa hráčov egoistov co nejsú schopní pracovať v tíme takže ty môžeš kludne hlásit že ideš tam a tam keď sa ti tam narve niekto kto ma vyššie vodcovstvo ako ty.

Takže tento build je vhodný len na obranu z ľavej strany keď si v strede veže ...
Myslim že to nieje veľké pole využitia
 

DeletedUser7159

Hosť
Aj by som sa rozpísal na výšku monitora, ale mne je tak blbě, že radšej napíšem pár viet .

Za prvé (za druhé ani nieje ) , to že ide väčšina útokov z prava je absolútna kravina.

More útok nerozoberaj, písal som že je to nedomyslené, prakticky nereálne.

Hej egoista som aj ja, preto som vždy v strede veže vojakov, či to už odhodí aj druhého, bohužiaľ, ale oplatí sa mi to, minule som z 13 striel trafil 13 krát, čo o niečom svedčí, na to, že na tom svete mám schopnosti ako duelant (dôkaz sa mi nechce hľadať, ale ak je také relevantné, že bez toho neprežiješ, tak prečo nie)....takže sa tu môže rozprávať o "builde" ... a keď chce majiteľ pevnosti dať do stredu každej veže vojaka s vysokým vodcovstvom a nechce, aby mu niekto obsadil miesto, nech mu dá kapitána.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser7159

Hosť
To je otázka ako:
"Prečo píšeš jeden komentár s diakritikou a druhý bez nej ?"

Nemá praktické využitie ? Buď sa neviem vyjadrovať, alebo sa nechápeme, pardon ty ma nechápeš. Možno je to aj tým, že túto stratégiu (žiadny blud build) som skúšal na svete, kde sa väčšinou obraňuje. Tak to ešte trochu spracujem. V útoku ma napadajú dve veci, podľa vlastných skúsenosti. Buď zvýšim pomocou oblečenia vodcovstvo na 16/32, alebo to nechám tak na nule a uvidím čo sa bude diať. Na začiatku je vysoká šanca, že budem stáť pri vojakovi a aj tak všetky víťazné útoky končia na hradbách a vežiach, takže je dosť veľká šanca, že aspoň na záver budem stáť pri vojakovi. Stačí ak bude mať vodcovstvo aspoň 30 a už mi dá bonus +2 ... verím tomu, že sa vyrieši aj otázka útočenia, len teraz sa mi nad tým nechce zamýšľať.
 

DeletedUser3241

Hosť
Jeden s a jeden bez pisem uz len preto ze sa mi nechce ....

Neda sa vacsinou obranovat lebo ked niekto utoci tak niekto brani cize je to 50 na 50 .... to ze vy sa furt len branite neznamena ze je to tak vsade ...

Toto je build len na obranu pretoze aj ked utoky koncia na veziach tak by si musel byt general aby si sa tam dostal....

Uz aj sam tvrdis ze si vodcovstvo zdvyhnes aspon na tych 16/32 coz je uz bonus 3 a 4 takze tvoje tvrde vyhlasenia o 0 vodcovstve uz ta nejako presli ...

Skratka keby isla len desatina ludi vo velkej pevnosti podla tohoto co tu navrhujes tak uz by sa nemali kde vyhodne postavit
 
Hore