Kontakt s Gliese 581g ?

Bude to možné?

  • Áno

    Hlasy: 15 48,4%
  • Nie

    Hlasy: 9 29,0%
  • Nezaujíma ma to

    Hlasy: 7 22,6%

  • Celkový počet hlasujúcich
    31
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Čo si myslíte? Bude možné nadviazať kontakt resp. dosiahnu vedci bod keď bude možné s touto planétou komunikovať ? Jedná sa o planétu Gliese 581g ktorá je od našej Zeme vzdialená 20 svetelných rokov ...

645836_zem-planeta-objav-vesmir-astronomia.jpg


pozrite:
http://vat.pravda.sk/objavili-planetu-podobnu-zemi-je-vzdialena-az-20-svetelnych-rokov-phq-/sk_vvesmir.asp?c=A100930_121159_sk_vvesmir_p12

PS: viem že to nieje nová správa ale predsa len pre niekoho kto o tom ešte nevidel a nepočul ...
 

DeletedUser

Hosť
AK pominieme fakt, ze coskoro bude koniec sveta tak to potrva par desiatok rokov pri nasej ludskej debilnosti kym sa nieco poriadne vymysli aby to bolo k prospechu ludstva. 11 rokov im trvalo objavit planetu, kde by teoreticky mohol byt zivot, co tak objavit liek na koniec vojen a hladomoru, tempom ako to ide vo svete zachviku nebude mat kto objavovat cokolvek
 

DeletedUser3382

Hosť
tiez si myslim ze ludstvo by sa malo venovat svojej vlastnej planete a svojmu vlastnemu druhu a snazit sa vyriesit vlastny problem
 

DeletedUser

Hosť
samozrejme že je možné sa dostať sa všade, len bude treba vyriešiť problém s palivom, no ako by tam došli? a cestovali by generácie a generácie, nvm ako rýchlosťou ide taký raketoplán, ale i tak ten život na tej lodi si prežijú pekne dlho deti a deti a deti tých čo na nej boli, doplietol som to kua ale zrejme ma chápete :D no žiadna tajná pohonná jednotka nieje ako v nejakých Sci-Fi filmoch že odrazu sa "objekt" začne hýbať rýchlosťou svetla :p
 

DeletedUser

Hosť
Rýchlosťou c sa nebude pohybovať žiaden ľudský vynález ešte veľmi dlhú dobu. Sranda je, že ak si výjdete na výlet "kúsok od Zeme" a kým sa vrátite, vaši vrstovníci budú mať nad 50 rokov (ak máte tých 14 -15) :D Toto je z môjho pohľadu ešte v dlhšej dobe nereálne.
 

DeletedUser

Hosť
Fyzicky nie, fyzikálne áno a tam to dosť hapruje. Za rohom je supermarket, vzdialenosť na tú planétu je nepredstaviteľná.
 

DeletedUser

Hosť
jasneze v nasej dobe je to nerealne... ale v nasledujucom storoci, mozno dvoch tam urcite poletime... ak najdeme sposob ako vyrobit obrovske mnozstva antihmoty ako paliva, a dostatocne silne raketu tak to nebude najmensi problem... len s vodikom sa daleko nedostaneme... ale uz som videl nejake zatial sci fi ,,siete" na antihmotu, ktoru by sme nazbierali vo vesmire, a ak by sa nam podarilo skostruovat raketu na antihmotu mimo zeme, tak tam doletime za mozno 50 rokov... lenze taketo nieco bude uskutocnitelne mozno tak za 150 rokov... cize nase vnucata tam mozno dojdu na navstevu :)

//pravdaze ak sa ludstvo pri sucasnej situacii nevyzabija a neznici si uplne planetu :)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore