Migrácia

Ste za migráciu smer sk6 ---> sk7?


  • Celkový počet hlasujúcich
    194
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Keďže máme diskutovať na fóre, tak jednu diskusiu zakladám.

Niektoré svety sú na tom fakt bledo. Tým nemyslím len boje, ale aj celkovú aktivitu hráčov. Asi najhoršie je na tom moja srdcovka Arizona, na ktorej aktívne hrá už len asi 250 hráčov a 100 z nich aj tak len "zbiera zemiaky". Kedysi to bolo na nespoznanie od aktuálneho stavu... bolo tam 16k hráčov a čo je hlavné, boli aktívny. Aj nuggiet sa tam míňalo veľa, teraz už je otázkou času, kedy budeme stratoví a zavrú nás.

Ale na druhú stranu. Pevnosti sú v pokročilom štádiu výstavby, mesto Honor Guard je jediné z sk svetov, ktoré robí výraznú reklamu na West forts. Duelovať sa dá, vzácne veci sú ešte celkom vzácne, nie ako inde, čiže by bolo dobré tento server zachovať.

Migrovať? Kam migorať? Spojiť svety? Ktoré spojiť?

Vyjadrite sa, máte možnosť. :howgh:
 

DeletedUser

Hosť
Velice rád by som bol za spojenie Buffala a Ari, keďže iné je nemožné.. SK1 čiže texas je nenugetový svet, nejde kupovat vlasnosti a schopnosti a Cali je nový svet čiže keby tam dojde tondzo s 7M expami asi ťažko by ho niekto z Cali predbehol.. Určite by sa oživili boje, duely aj remeslo.. Bola vy vyššia aktivita a myslím že skôr či neskôr to west čaká..
prečo čakať kým skončí ešte niekolko stoviek ludí keď sa hra dá oživt aj za pomerne krátky čas.. Asi toľko, môj názor..
Bol by osm rád keby sa aj Lineteo vyjadrí a ostatný hráči.
 

DeletedUser6273

Hosť
Ari je moja srdcovka, tam som vyrástol, ale ilúzie o dlhovekosti si už nerobím. Bohužiaľ úpadok hráčov a hlavne ich aktivity je citeľný.

Boje už nie sú čo bývali, a stavať v tomto stave pevnosti je viacmenej "zabíjanie času",ak už má hráč kompletné úlohy.

Ach čo narobíme, spojeniu sa skôr či neskôr určite nevyhneme.
 

DeletedUser5985

Hosť
Ja sa v krátkosti tiež pripojím.. asi len toľko, že sa stotožňujem s Adkovim názorom. Aktivita klesá prudko nadol a ľudia stále končia. Keď to takto pôjde ďalej ostanú tam 10 ľudia, ktorí budú duelovať NPC a hľadať zemiaky ako napsíal Atival.
 

DeletedUser2929

Hosť
Myslím si, že spojiť Arizonu s Buffalom nie je zlý nápad...
 

DeletedUser

Hosť
tazko sa mi k tomuto vyjadruje. Nehram nikde inde len na Buffale a uz mi prirastlo k srdcu. nechcem stratit tu atmosferu a hracov co tam uz poznam. :(

Ako by toto cele prebiehalo? Ak by nam vsetko ostalo a svety by sa spojili dokopy, to by bolo fajn. Ak napr z kazdeho sveta moze ostat zachovanych tych dajme tomu 300 najlepsich miest (podla povoleneho poctu miest na mape) a potom si vyberieme miesto kde ho umiestnit, ako pri prechadzani na verziu 2.0, tak ok. Ale nechcela by som prist na Arizonu, do pre mna cudzieho sveta a zacinat s mestom uplne odznovu. A s prazdnou pokladnicou....

A ako to bude s tymi co maju pevnosti? Ak sa vymaze jeden svet a bude sa migrovat do druheho ti prvi maju smolu, lebo stratia svoje pevnosti a zase musia ziskavat odznovu. Alebo by sa zas mohli vybrat najlepsie z oboch svetov a tie ostanu. Alebo sa vymazu vsetky ako pri verzii 2 a zacinat odznovu, to by uz asi ludi nebavilo...

A co hraci co hraju na oboch? To sa sice mna netyka ale urcite je vela takych. Mozu si ponechat lespiu postavu? A ak maju obe velmi dobre s dobrym inventom, tak budu dobre stratovi...

Je nad cim sa zamysliet a nebude to take lahke.
 

DeletedUser

Hosť
Svety spojiť nejde za súčasných podmienok a myslím, že kvôli Slovensku to vymýšľať nebudú - takže jedine migrácia z jedného do druhého...

Viem že ľudia z každého sveta by chceli aby zachovali práve ten jeho, ale proste sa tomu nevyhneme. Ja mám tiež Ari strašne rada, ale ak mám hrať na svete, ktorý v poslednej dobe úplne stojí a bude ešte viac až aliancia zoberie aj posledné 2 pevnosti, tak radšej pôjdem (samozrejme zo všetkými spolubojovníkmi) na Buff, aby som si ešte zahrala...

Mohlo by sa dať hlasovanie, na ktorý smer ísť a dať odkaz na anketu priamo v hre - aspoň sa uvidí na ktorom svete je viac aktívnych ľudí a tam treba ísť...

Ako Linteo písal - bolo by skôr treba zháňať nových hráčov, dávať linky na hru kade tade - to je pravda, lenže - tí noví ľudia nepôjdu na starý svet, takže to problém nás existujúcich tam moc nerieši....
 

DeletedUser9056

Hosť
Už viac krát som povedal, že som za spojenie / migráciu medzi Arizonou a Buffalom. Väčšiu aktivitu to možno nespôsobí, no aspoň to bude zaujímavejšie pre aktívnych hráčov (boje o pevností - viac hráčov, obchody - viac obchodníkov, ...).

Je mi úplne jedno, či sa bude migrovať na Buffalo alebo Arizonu... :)
 

DeletedUser

Hosť
Nicky, ono to už dávno vymyslené je. Určite si pamätáš prechod na v2.01. Mohli sme si vybrať miesto na mape... to isté sa dá spraviť aj v tomto prípade.
A pevnosti? To by sa dalo vyriešiť tak, že 14 najvystavanejších pevností svojho typu by sa dalo tiež umiestniť na mapu. Myslím, že naprogramované to majú, takže v tom veľký problém nevidím.
 

DeletedUser

Hosť
Jedna věc je jasná, Arizonu jako takovou prostě zachránit podle mě nelze. Jak bylo napsáno, aktivita tam jde velice prudce dolu, na boje se nesejde ani 120 lidí a to ani v přípdě, že útočíme na vlajkovou pevnost neutrína. Je to smutné, ale je to realita, bohužel :(
Je otázkou času kdy dojde k migraci mezoi Ari a Buff, protože to je nevyhnutelné. Podle mě by se ale nemělo čekat až to někomu na INNO docvakne, protože to mezi tím skončí další hráči, na obou stranách.....
Ted jde o to, co chtějí hráči, zda držet Ari do poslední chvilky s tím rizikem, že skončí neodvratně další kamarádi, protože se budou nudit, nebo zda se jeden z těch světů dohodne, a přejde na druhý a tam se pak s kamarády zase shledá.
Já vím že jsou hráči co hrají na obou světech a ty asi moc nadšení nebudou, na druhou stranu, třeba takovej michalfun, na Ari jsem ho neviděl na boji nepamatuji, proč asi???
Situace na ari je tak bledá, že na bojích už velím jen zřídka, dominance jedné strany je tam opravdu obrovská a druhá strana nemá jak s tím něco udělat.

Jak zde bylo zmíněno, pro mnoho lidí je Ari srdcovka, o mě to platí dvojnásob a zasvěcení vědí proč :) Ale i přes to, jsem ochoten se sebrat a jít na Buff.
Myslím že není důvod vyčkávat, tohle stejně dopadne zavřením Ari, já jsem pro, tomu předejít a jít hned.
Linteo, dej prosím hlasovat o možnosti migrace ari - buff, buff - ari. Myslím že tohle bude velice zajímavé hlasování a hlavně užitečné.
 

DeletedUser7779

Hosť
No, je to pravda že Ari nie je na tom najlepšie. No zato tam máme celkom pekný počet 120 -tok. :) Ja by som dal migráciu z tých nových svetov na tie staré. Takže z California a Buffala na Texas a Arizonu a tak. Ale podľa mňa by bolo dobré pridať aj nový svet, lebo vtedy pribúda tiež celkom veľa hráčov.
 

DeletedUser

Hosť
Ďakujeme Linteo, spýtaj sa a daj nam vediet ako si dopadol.. nech je výsledok hociaký snaha sa cení
 

DeletedUser9029

Hosť
Myslím, že ľudia z oboch týchto svetov by boli za to, aby sa hralo už len na jednom. Problémom môže byť len to, ktorý svet ponechať. Na tom sa asi ťažko zhodneme. Aj keď mne osobne to je jedno, hlavné je, aby to INNO dovolilo.
 

Deleted User - 4

Hosť
Bavili sme sa teda o tom, asi vás niektorých nepoteším, ale zatiaľ sa žiadna migrácia, resp. presúvanie postáv medzi svetmi, neplánuje. Je na to ešte proste priskoro. To znamená, že sa to síce nevylučuje do budúcnosti, ale teraz určite nie, to by hre určite viac uškodilo, ako pomohlo.

K tomu zase dodám zopár vecí, ktoré som už viac krát spomínal, poprípade môžem pridať aj nové argumenty, ako napr.:

- Aktivita sa žiadnou migráciou zázračne len tak nezlepší. Aj keby sa zapla, napr. medzi Arizonou a Buffalom, tak z jedného sveta odíde do toho druhého napr. 200 hráčov a z toho druhého do prvého zase 100 a sme na tom istom. Alebo stojí otázka takto, prečo by sa mala aktivita zrazu zlepšiť, keď sa do sveta presunie 100 ľudí? To oni začnú, tam v tom novom svete, robiť niečo iné, ako robili v tom starom? Každopádne, toto sa už skúsilo v inej jazykovej verzii a nič dobrého z toho nevzniklo, takže obojstranne to už nikde asi nebude.

- Ak je problém v aktivite, že sa nudíte vo svojom svete, tak sa treba zamyslieť možno nad tým, že asi nie je dobrý nápad byť v jednej celosvetovej aliancii a byť s každým kamarát. Samozrejme, že potom sa nudíte, keď nie je koho duelovať, alebo boje o pevnosť sú jednostranné. To je hráčsky problém, ale nie hry ako takej.

- Aj keby sme zapli migráciu iba jednosmerne, napr. z Arizony do Buffala, treba si uvedomiť, že do Arizony sa už kopec hráčov presunulo zo svetov 2-5. Veľmi pochybujem, že niekomu by sa chcelo 2x začať od začiatku v novom svete. A opačne? Zo sveta, ktorý má viac hráčov ich posielať do sveta s menším počtom? To by asi nebolo rozumné..

- Spájanie svetov nie je možné (ako dať na jedno miesto dve rôzne mestá alebo dve rôzne pevnosti?) a jedine, ako to asi prebehne bude tak, ako to bolo v prípade svetov 2-5 a to, že sa jeden zatvorí z a neho sa prejde do druhého. Lenže v takom prípade to je to, čo som už spomínal, že to bude neskôr znamenať aj koniec toho sveta a skúste mi vysvetliť, prečo by v našom záujme malo byť zbavovať sa teraz ešte aktívnych hráčov? My sme už prišli o tisíce hráčov zatvorením starých svetov. A ešte k tomu nie každý sa chce presunúť. Migrácia znamená nové mesto, žiadne peniaze v pokladnici a podobne.

- Ak chcete hre pomôcť, pozývajte do nej kamarátov, dajte o hre vedieť svojim známym, v škole a podobne. West nemá nikde reklamu, inak ako ústnym podaním alebo nejakou recenziou sa o hre už nový ľudia ťažko dozvedia..

Takže ja žiadnu anketu dávať preto nebudem, samozrejme vám to nezakazujem, prípadne ďalej diskutujte, berte však na vedomie, že toto je naše momentálne stanovisko k presúvaniu (migrácii) postáv medzi svetmi.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore