Minimálny príplatok pri aukcii

Páči sa Vám návrh?

  • Áno

    Hlasy: 25 78,1%
  • NIe

    Hlasy: 5 15,6%
  • Prepracovať

    Hlasy: 2 6,3%

  • Celkový počet hlasujúcich
    32
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser3950

Hosť
Zdravím kovboji!

Prichádzam k vám s návrhom, týkajúcim sa dražby na trhu. Ide o to, že aukcie sa takmer vždy vedú štýlom, že hráči pridávajú po jednom dolári. Ja osobne, keď dávam aukcie, tak je to čiastočne aj preto, aby som zistil, koľko sú hráči ochotní zaplatiť za nejaký predmet. Uznajte, že keď niekto prihadzuje po 1$, tak mi to asi moc nepomôže. Takže, v čom spočíva môj návrh? V prípade, že by hráč zadal aj sumu pre aukciu, mohol by do ďalšej kolonky napísať minimálnu sumu, ktorú by hráči museli prihadzovať. Táto suma by mala byť vždy deliteľná 5. Hráči by mohli prihadzovať nielen túto sumu, ale aj jej násobky(samozrejme okrem 0-násobku :D.). Táto suma by však bola obmedzená. Bola by somarina, ak by bolo niečo do aukcie ponúkané za 10$, ale prihadzovať by bolo treba minimálne 100$, no nie? Preto by táto suma mohla byť maximálne 20% zo sumy, za ktorú je predmet ponúkaný(ak by bola cena 100$, minimálna suma by bola max. 20$, ak by ale cena bola 99$, tak by bola min. suma na prihodenie už len 15$). Jediný prípad, kde by bola výnimka je, ak by tých 20% bolo menej ako 5$, v tom prípade by bola táto suma navýšená na tých 5$. Dúfam, že ste môj návrh pochopili a podporíte ho. Ak by ste mali nejaké otázky, pripomienky, či vylepšenia, budem rád, ak ich napíšete.

/edit[Hannibal]: Pokúsil som sa aj o grafický návrh, berte prosím na vedomie, že nie som grafik profesionál.

[SPOIL]
f6nvx94kmaragv8fcvfw7zp43c6f9yhd.png
[/SPOIL]

S pozdravom Hannibal
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
je to dobry napad lebo kopu hračov pri velkych cenach ako je 90 000 prihadzuju o 1 dolar a to je hovadina takže som za ano
 

DeletedUser7779

Hosť
Ja som tiež za tento nápad, lebo prihadzovanie 1 dolára, to je podľa mňa hlúpe. A preto by bolo naozaj lepšie prihadzovať 100 dolárov než 1 dolár.
 

DeletedUser4451

Hosť
Davam ano ale len kvoli napadu - myslim si ze najlepsie je to co je pisane v druhej teme s navrhom o tomto - ze kazdy kto dava predmet (produkt) na trh, by si mal stanovit sam tu minimalnu prihadzovaciu sumu
 

DeletedUser3950

Hosť
Davam ano ale len kvoli napadu - myslim si ze najlepsie je to co je pisane v druhej teme s navrhom o tomto - ze kazdy kto dava predmet (produkt) na trh, by si mal stanovit sam tu minimalnu prihadzovaciu sumu

Však aj tu si ju môže sám hráč vybrať. Keď mu vychádza tých 20% 20$, môže si vybrať 5, 10, 15, alebo 20$. Akurát je limitovaný tými mnou navrhovanými percentami(čo by sa mohlo odstrániť, mne to je jedno, len sa mi zdalo, že to nejak treba obmedziť...) a tou deliteľnosťou 5, ktorá tam tiež nemusí byť.
 

DeletedUser4451

Hosť
Však aj tu si ju môže sám hráč vybrať. Keď mu vychádza tých 20% 20$, môže si vybrať 5, 10, 15, alebo 20$. Akurát je limitovaný tými mnou navrhovanými percentami(čo by sa mohlo odstrániť, mne to je jedno, len sa mi zdalo, že to nejak treba obmedziť...) a tou deliteľnosťou 5, ktorá tam tiež nemusí byť.

Cital som to viem, preto vravim ze sa mi napad paci ak to upravia tak by to aj tak upravili podla seba preto hodnotim vzdy napad :)
 

DeletedUser7779

Hosť
Ten grafický návrh si celkom pekne urobil. :)
Takto by to aj mohlo byť. :)
 

DeletedUser3950

Hosť
Ďakujem, snažil som sa :D. Ozaj, poprosil by som tých, čo hlasovali za nie, aby vyjadrili dôvod(aj keď si ho asi každý domyslí :D.)
 

DeletedUser

Hosť
ja som este nehlasovala ale asi by som sa skor priklonila ku nie. toto je pisane z pozicie kupujuceho...

Mam rada ked ma par veci volny priebeh bez obmedzenia a tak isto mam rada kvalitne veci za rozumnu cenu :--)
ale nie som z tych co prihadzuju len 1$, podla mna ak ma niekto naozaj zaujem prida viac a ak nedavaju viac asi je to uz aj tak drahe...

a ak sa ti zda ze sa to predava moc lacno, tak treba dat nabuduce vyssiu zaciatocnu cenu, ved tu urcujes ty :)
 

DeletedUser

Hosť
Hebibty, ale veď tento ,,zákon´´ bude dobrý aj pre tých ktorí kupujú aj pre tých ktorí predávajú. Jedni dostanú naj cenu, a nie cenu ktorá bude 10x nabitá o 1 $. A kupujúci, ktorí majú skutočne záujem o tú vec ju aj dostanú.
 

DeletedUser7779

Hosť
Ďakujem, snažil som sa :D. Ozaj, poprosil by som tých, čo hlasovali za nie, aby vyjadrili dôvod(aj keď si ho asi každý domyslí :D.)

Nemáš začo. Bolo by dobré, keby to prešlo, ale aj ten nápad od Glova je dobrý, takže to je vlastne jedno aký nápad prejde, ale lepšie by bolo podľa mňa, keby sa tieto nápady spojili, že by sme si to mohli nastaviť, buď rôzny minimálny poplatok, čiže ten nápad, od teba. :)
Alebo ten od Glova, ktorý je od 0- 100 a tak ďalej...
 

DeletedUser

Hosť
To je jedno, treba to hlavne preložiť... Podľa možnosti nie cez Google Translate :)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore