Pevnosti - Bonus

Páči sa vám môj návrh?


  • Celkový počet hlasujúcich
    37
  • Anketa je uzavretá .
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser3247

Hosť
Neviem či mám ten pocit iba ja ale jediný účel pevností vidím v tom že sa dá o ne bojovať. Áno, sú tam aj kasárne ale to je výhoda ako poď na mňa zboku...
V budúcnosti sa plánuje zaviesť obchod (alebo už nie, z tých updatov som dosť domýlený) ale inak nemajú pevnosti žiadny význam.

Moj návrh znie
Za pevnosti by sa získavali denné skúsenosti. Motivovalo by to mestá k vlastníctvu viacerých pevností a tým pádom by to zvýšilo počet bojov ako aj kvalitnejšiu obranu.
Mohlo by závisieť aj od toho ako dlho už mesto pevnosť vlastní alebo od toho ako je vystavaná ale to by už bolo asi moc zložité.
Denné skúsenosti by sa pridávali aj spojeneckým mestám ale v určitom zredukovanom množstve, dávali by sa iba v prípade že sa užívateľ v ten deň prihlásil (ako je teraz bonus za aktivitu) aby sa nestalo že príde hráč po mesiaci neaktivity a skočí o 4 úrovne.

Za veľkú pevnosť by dostával každý člen vlastniaceho mesta 40 exp. Člen spojeneckého mesta 20.
Za strednú pevnosť by dostával každý člen vlastniaceho mesta 30 exp. Člen spojeneckého mesta 15.
Za malú pevnosť by dostával každý člen vlastniaceho mesta 20 exp. Člen spojeneckého mesta 10.

Nie je to veľa ale k zlepšeniu aktivity a celkovo zlepšenia bojov o pevnosť by mohlo dojsť.
Samozrejme, ak vlastní mesto viac pevností - alebo je spojencom, bonusy sa sčítavajú (3 veľké pevnosti pre vlasníkov je 120 exp za deň čo už je myslím celkom slušné.)

Ak nesúhlasíte, rád by som vedel pre čo. Ďakujem

.Ragnarok
 

DeletedUser

Hosť
Súhlasím ale nebolo by to už veľa bodov skúseností na deň (pripočítavam bonus za dennú aktivitu)
 

DeletedUser

Hosť
Nápad skvelý, ale zmenil by som systém.

Ako iste vieš, denný bonus je maximálne 2,5*tvoj level. Navrhoval by som, aby za každú veľkú pevnosť sa pridalo vlastníkovi 0,5 do tohoto násobku (spoluvlastníkovi 0,2). Za strednú vlastníkovi 0,3 (spoluvlastníkovi 0,1). Za malú vlastníkovi 0,1 (spoluvlastníkovi 0,05).

Toto číslo by sa maximálne mohlo vyšplhať na 5-násobok.
 

DeletedUser2929

Hosť
Ja som za... Zväčšilo by to počet pevností, to by zväčšilo počet bojov o opevnosti a to by zväčšilo počet prefíkaných útok a neprelomných obrán... Myslím že by to nadobudlo viac reality. Za mňa ÁNO!!!
 

DeletedUser3247

Hosť
Nápad skvelý, ale zmenil by som systém.

Ako iste vieš, denný bonus je maximálne 2,5*tvoj level. Navrhoval by som, aby za každú veľkú pevnosť sa pridalo vlastníkovi 0,5 do tohoto násobku (spoluvlastníkovi 0,2). Za strednú vlastníkovi 0,3 (spoluvlastníkovi 0,1). Za malú vlastníkovi 0,1 (spoluvlastníkovi 0,05).

Toto číslo by sa maximálne mohlo vyšplhať na 5-násobok.

denný bonus sa pokiaľ viem dá získať aj z 10 percent skúseností získaných za minulý deň (toto by sa potom muselo zrušiť aby to fungovalo)
Ale mohlo by to byť aj tak, potom by sa to mohlo písať do jedného okna a bolo by to prehľadné.
 

DeletedUser

Hosť
Horná hranica denného bonusu je 2,5-násobok tvojej úrovne. Spodná je 10% skúseností z tvojho predchádzajúceho dňa. Mne osobne sa ešte nestalo, aby som nedostal menej, ako maximum.

Môj návrh však znel, aby sa zvýšilo maximum. Z minimom by sa nerobilo nič.
 

DeletedUser3247

Hosť
http://forum.the-west.sk/showthread.php?t=7823

Ano, iba 1x denne sa to da. Dostanes to, ktoreho je viac. Napr.: Si uroven 50, nasetris 1000exp, tak 10% je 100exp a 2,5 nasobok tvojej urovne je 125, takze automaticky dostanes tych 125exp, ale keby ziskas 1500exp, tak dostanes 10% co je 150exp.
Ked je tam desatinna ciarka, tak myslim, ze sa to zaokruhluje dolu. Na bete som sa logol ako uroven 1 a dostal som 2exp.

tak podľa mňa dostaneš to, čoho je viac. Ak tomu správne chápem

Takže aby to fungovalo muselo by sa zrušiť týchto 10 percent aby si dostával len čisto bonus za lvl a mohol ten bonus za pevnosti k tomu pridávať...
 

DeletedUser

Hosť
Nie. V tej funkcií, čo ti vypočíta, koľko získaš expov je nejaký vzorec. A ten vzorec ohraničili aj z dola aj z hore, aby sa nestalo, že získaš príliš veľa, alebo príliš málo xp. Z dola je ohraničený 10% xp z predchádzajúceho dňa. Z hora je to 2,5-násobok tvojej úrovne.

A týmto zásahom by sa len upravovala horná hranica.
 

DeletedUser3247

Hosť
hmm, ale čo keď získaš viac z tých 10 percent? Potom by dolná hranica bola väčšia ako horná? A mne sa zdá že dostávam stále rovnako. Ale je možné že sa mýlim, nakoniec, ty si mód :)

Každopádne, ide len o vylepšenie, to by sa dalo upraviť neskôr, momentálne ide hlavne o to či sa vám pozdáva pointa toho nápadu. Koniec koncov, aj keby sa to schválilo, Inno by si ten nápad upravilo podľa seba.
 

DeletedUser

Hosť
To, že som mód nič nedokazuje ;) Ja si tiež nemôžem byť 100% istý, ako to funguje, ale moja domnienka je taká, ako som povedal. Možno to skutočne funguje tak, ako tvrdíš ty. To vedia len vývojári... Veď návrh je tvoj, tak skús sa s tým pohrať :)
 

DeletedUser

Hosť
No mne sa to páči, len by som to viac prepracoval, dal som áno...:)
 

DeletedUser

Hosť
dobre vymyslene, dobre spracovane, dobre vysvetlene... urcite ano
 

DeletedUser3247

Hosť
Prečo to vlastne nezobrazuje kto za čo hlasoval? Však som dal verejnú anketu...
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore