Pokec k ZOH 2014 v Soči

  • Zakladateľ témy Deleted User - 4
  • Vytvorené
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

Deleted User - 4

Hosť
Nominácia hokejistov SR na ZOH 2014 v Soči:

Brankári: Peter Budaj (Montreal Canadiens/NHL), Jaroslav Halák (St. Louis Blues/NHL), Ján Laco (Donbass Doneck/KHL)

Obrancovia: Ivan Baranka (Avangard Omsk/KHL), Dominik Graňák (Dinamo Moskva/KHL), Zdeno Chára (Boston Bruins/NHL), Martin Marinčin (Edmonton Oilers/NHL, Oklahoma City Barons/AHL), Andrej Meszároš (Philadelphia Flyers/NHL), Andrej Sekera (Carolina Hurricanes/NHL), Michal Sersen (HC Slovan Bratislava/KHL), Ľubomír Višňovský (New York Islanders/NHL)

Útočníci: Milan Bartovič (HC Slovan Bratislava/KHL), Marián Gáborík (Columbus Blue Jackets/NHL), Michal Handzuš (Chicago Blackhawks/NHL), Marcel Hossa (Dinamo Riga/KHL), Marián Hossa (Chicago Blackhawks/NHL), Tomáš Jurčo (Grand Rapids Griffins/AHL, Detroit Red Wings/NHL), Tomáš Kopecký (Florida Panthers/NHL), Tomáš Marcinko (HC Košice/SK), Michel Miklík (HC Slovan Bratislava/KHL), Peter Ölvecký (HC Slovan Bratislava/KHL), Richard Pánik (Tampa Bay Lightning/NHL), Tomáš Surový (Dinamo Minsk/KHL), Tomáš Tatar (Detroit Red Wings/NHL), Tomáš Záborský (Salavat Julajev Ufa/KHL)


Čo hovoríte na nomináciu našej hokejovej reprezentácie? Máme šancu dačo uhrať na olympiáde?

Podľa mňa veľmi slušná zostava, no chýba mi tam ten Miro Šatan..

Naši reprezentanti v Soči na ZOH 2014 nastúpia v základnej A-skupine postupne proti reprezentáciám USA (13. februára 2014 o 13.30 h ), Slovinsku (15. februára 2014 o 9.00 h ) a Rusku (16. februára 2014 o 13.30 h ).
 

DeletedUser

Hosť
Mne tam nechýba...neberiem jeho zásluhy a tak, ale tento rok by si tú nomináciu nezaslúžil a dávať mu ju len kvôli tomu, že niečo v minulosti dosiahol, by bolo nekorektný prístup voči ostatným hráčom, ktorí možno vykazujú lepšiu formu, hrali a dreli celú sezónu. Na druhej strane, ak nezačneme dávať šance novým hráčom, tak ako majú získať nové skúsenosti? Nemôžu predsa stavať stále mužstvo na pomaly 40r hráčoch...to tam potom ich na základe mena a minulých zásluch môžeme na olympiády brať až do dôchodku....
Ako píšem, ja si vážim každého hokejistu, kto niečo uhral pre náš národ, ale zas jedna vec je objektívnosť a spravodlivosť, druhá zas vďačnosť a prestíž, môj názor.
 

DeletedUser

Hosť
Súpiska celkom fajn, ja osobne som spokojný je tam mladá, dravá krv, aj stará skúsnosť, takže v celku fajn, no Miro tam jednoznačne chýba. Taký hráč ako on, tam proste musí byť a nejde tu len o obľúbenú frázu neprajníkov "za zásluhy". Miro má tímu čo ponúknuť, jeho skúsenosti sú pre celé mužstvo nenahraditeľné a formu na to určite má, takže všetko podľa mňa fajn, až na toho Mira, no snáď sa tam esťe dostane ako náhradník. Je to hráč, ktorý dokáže podržať mužstvo, dokáže ho nabudiť k výkonu a dokáže aj rozhodnúť zápas (tak ako to ukazuje aj v Slovane). Pre mňa osobne fakt nenahraditeľný hráč. Dúfam tiež, že sa dá Višňa čím skôr do kopy, Ľubo je tiež hráč, ktorého potrebujeme, dnes som čítal, že už začína s ľahším tréningom, tak snáď bude do tej olympiády fit. Topoľčianske duo zo Slovana nemôže chýbať, bez nich to proste nebude ono. A to že im ťahá na 40... a čo ? Jágr má koľko a ako hrá ? Sú to hráči, ktorí boli vzormi mladým chalanom, keď začínali a teraz sú už aj tí mladí chalani v repre a zahrať si spolu so svojim vzorom, to ich tiež trošku nabudí k výkonu.

PS: Slovan do toho! Dúfam, že sa ešte podarí to PO (veď nádej umiera posledná) :)
 

DeletedUser

Hosť
Ja netvrdím ,že nie, ale ja som za spravodlivosť....ak tento rok nenahral toľko zápasov, nedisponoval zásluhami, tak si tú nomináciu na tento rok ani nezaslúžil....a keby si ty hral hokej a drel ako kôň a tú nomináciu dajú niekomu inému,tiež by si inak zmýšľal....v Soči i tak veľa vody nenamútia, ale podstatné je zúčastniť sa....tak im teda držme palce
 

DeletedUser

Hosť
Ja to beriem berry, ale Šatan tam má svoje miesto aj keď sa na to pozeráš cez spravodlivosť. A Miro je ten, čo si to fakt že zaslúži asi najviac, on bol vždy ochotný reprezentovať a vždy dal do toho všetko, navyše ak by sa náhodou zadarilo, tak mu chýba už len zlatá z olympiády k Tripple Gold Club, takže ak sa tan nakoniec nedostane, tak budem dúfať, že to zlato nezískame, aj keď som veľký fanúšik národniaku. A ešte k tej spravodlivosti, Miro hrá lepšie a spoľahlivejšie ako minimálne trojica útočníkov, ktorí sa tam dostali. Navyše taký Gáborík, v čom má on lepšiu formu ako Miro ? Posledný zápas 21 decembra, predtým 14 novembra, posledných 5 zápasov len 2 body za 2 asistencie. Tým nechcem krivdiť Majovi, len podľa tvojej spravodlivosti s odohranými zápasmi a formou, by tam nemal čo robiť ani on.

PS: Napíš mi hráča, ktorý má posledných 5 zápasov lepšiu formu ako Miro (z nominovaných možno tak 3 a aj to všetci z nhl) :)
 

DeletedUser

Hosť
Tak odíde bez zlata....odišli aj iní skvelí hráči...takí Bača , tuším to bol on, čo odišiel a následne o rok na to sme získali zlato...alebo ani Sekeráš ho tuším nemá a z tých starších ani Kolník.... ale ty si veľký optimista,ak veríš na medailu..ja som skôr realistka....Rusi budú hrať ako diví...a nemyslím si, že by Kanada, Švédsko, Fínsko, USA a iné krajiny za nimi zaostali.....bude to drina...
 

Deleted User - 4

Hosť
No asi takto, je to také zvláštne, povedal by som, že až sklamanie. Na jednej strane chápem trénera, na druhej nie. Bola by to preňho posledná olympiáda, o ďalšie 4 roky ho tam určite neuvidíme.. Ten vek, to v hokeji nie je také hrozné, alebo koľko mal napr. obranca Bača, keď bol stále v reprezentácii? Takisto, čo sa týka formy, tá jeho stúpa, v poslednej dobe dáva góly. Tréner zase vyčíta, že neskoro, ale tak, čo čakal.. Je to skvelý skúsený hráč, niekoľkonásobný kapitán, ktorý mužstvo určite vždy posilňoval, skvelý útočník, ktorý nemusí určite nikomu dokazovať, či tam patrí alebo nie. Ale proste dneska som si prečítal zase článok, že tam môže ísť stále o ten problém s tým Chárom, ktorý nie je že vraj až tak medzi nimi doriešený, tak potom je mi to aj jasné, prečo ho nezobral. A potom že ho zavolajú na MS? Lenže tam už tá elita z NHL nebude a to sa nedá porovnávať s ZOH. Proste také rozporuplné to je, aj sa teším, lebo inak podľa papiera sú tam naši samí dobrí hráči a mali by sme postúpiť zo skupiny, (cez Slovincov, možno nejaké body by mohli byť zobrať aj USA) no ale keď ten Šatanko tam nie je.. Tak to je zase môj názor.

Mimochodom, v posledných 4 zápasoch má Šatan bilanciu 4 góly a 2 asistencie...
 

DeletedUser7779

Hosť
Konečne príde hrať Laco. On tie strely na MS v hokeji 2012 tak krásne chytal. A ten Šatan, on by ta šiel, keby nemal ten konflikt s Chárom. Ale máte pravdu, on za rok dva alebo aj skôr pôjde do dôchodku a do vtedy by mohol hrať podľa mňa.
 

DeletedUser

Hosť
Laco mi tam akosi vadí,v Donbase skoro vôbec nechytá,takže bude musieť poriadne načasovať formu.Radšej by som tam mal Janusa.Obrana bola viac-menej istá,otázny je tam len Višňovský (otras mozgu).Útok je dobre poskladaný,ale Gáboríkovo zranenie nieje ešte doliečené,takže ak sa do olympiády nevylieči a pribudne nejaký zranený útočník (neprivolávam) tak by sa Śarky mohol dostať :xmas1....Čo sa týka výsledkov,medailu môže mať každý až na Slovincov a Rakúšanov.Bude to dosť o náhode,zo skupiny postupuje každý,takže môžeme si dovoliť skúšať prehadzovať hráčov vo formáciách a potom neostáva iné,než veriť
 

Deleted User - 4

Hosť
Tak nám Nasťa vyhrala zlato :)

kuzminova_vitazstvo1-r979-st.ir3-_t600.jpg
 

DeletedUser

Hosť
Úprimne gratulujem a teším sa , že nám Nastenka vyhrala zlato a dúfam , že ešte s medailami na tejto olympiáde neskončila (myslím , že hovorím za celé Slovensko) :)
Program sa Rusom vydaril bolo to pekné , uviedli celú svoju históriu nie len časť ,maskoti sa im vydarili , moc to nenaťahovali , po technickej stránke super , bola tam síce chybička krásy , ale aj tak neviem prečo všetci len chcú v novinách kritizovať tú olympiádu a potopiť ju .
 

Deleted User - 4

Hosť
Tiež sa mi program páčil, bolo to pekné a nejaký neotvorený kruh ma vôbec netrápil. To hlavne média chcú, aby sa takými prkotinami ľudia zaoberali..
 

DeletedUser

Hosť
neviem prečo všetci len chcú v novinách kritizovať tú olympiádu a potopiť ju .
to sú väčšinou politické dôvody a kritizovali by, aj keby to bolo úplne bezchybné.

Mne sa olympiáda zatiaľ veľmi páči, spokojný som aj s úvodným ceremoniálom, aj súťažmi. Tiež sa mi páči ten olympijský park, vyzerá naozaj skvostne (aspoň podľa mňa), či už celkový dojem, ale aj jednotlivé športoviská, fakt klobúk dole a poklona.

Čo sa týka medailí, tak som rád, že máme zlato, Nasťa to opäť dala a všetkým ukázala, že je najlepšia. Taktiež aj čechom sa celkom darí, škoda v tom slopestyle, kde to mali dobre rozbehnuté, ale medaila na každý deň, takže môžu byť spokojný a som rád, že včera sa konečne pošťastilo aj domácim po tých dvoch, alebo troch 4. miestach, takže aj čo sa týka medailí, tak z mojej strany spokojnosť.


PS: Jediné z čoho som sklamaný je hokejová nominácia, Višňa, ani Šarky tam nie sú z čoho som dosť sklamaný, ale tak uvidíme ako to dopadne, aj keď veľké šance tomu nedávam, no fandiť budem, ale dúfam, že zlato nezískame. :)
 

DeletedUser

Hosť
ale aj tak neviem prečo všetci len chcú v novinách kritizovať tú olympiádu a potopiť ju .
Asi preto, ze za tie peniaze co do toho dali by mohli cestu do toho olympijskeho mestecka vydlazdit zlatom a nie ponukat rozpadnute hotely ako kdesi na ukrajine :)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore