Poviedky z Baru u opitych kovbojov

Paci sa vam pribeh?


  • Celkový počet hlasujúcich
    46
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser1359

Hosť
Zoznam hráčov, ktorí sa tu objavili a mená v akých vystupujú. Ak je napísané "/", tak nebolo zadané meno. V zátvorke je meno podľa mňa.

Prosím, keby ste sem nepísali príspevky, ale vyjadrovali sa v ankete a v PM:)

MetalShadow - Constantine
aduskaMT - / ( Aďuška )
Theodius
Hawkeye
mirko.h - / ( Mirko )
Gabino121 - / ( Gabino )
slyfox.red - / ( Red Fox )
John Herod - / ( John )
čierny Vlk - Čierny Vlk
Prekliaty
Smrdlak22 - Smrdlavý Kojot , Smrdlak
naturelord
kuto

Pozn.: Keď to bude hotové, doporúčam prečítať od začiatku.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1359

Hosť
Kapitola 1.: Neznámy
Po svojom dlhom putovaní som došiel do neznámeho mesta. To už bol krásny večer, iba pokoj, vetrík fúkal. Klasický západ. Videl som pred sebou len ceduľku s nápisom: Bar u opitých kovbojov. Vstúpil som a hneď ma ožiarilo svetlo. Sadol som si k stolu a vypýtal si niečo na jedenie. Bola tam krásna barmanka a tanečníčka. Opýtala sa ma: ,,Vy ste tu nový?" Ja som len tak tak čosi zo seba dostal: ,,Aaáno predd chvíľkkou som sa sem dosttal." Ona sa na mňa len usmiala a povedala: ,,Som Aďuška". Podala mi ruku, aby sme si ňou potriasli: ,,Ja som Constantine." Konečne som prestal koktať a podal som jej ruku. Moja ruka bola studená a bez citu, ale tá jej..bola teplá a plná lásky. Keď odchádzala, tak ju striaslo. Vedel som, že sa ma bála. Však kto by sa nebál záhadného muža, celého v čiernom obleku a plášti?.. Keď som sa to sam seba opýtal, tak mi doniesla jedlo a tvrdý alkohol. Spil som sa jak prasa. Prečo? Netuším. Potom mi bolo zle. Detaily stranou.

Kapitola 2.: Mr. Bandit
V bare sedel čudný chlapík. Nemal som z neho dobrý pocit. Sadol som si teda k nemu. Nevedel som, s kým to sedím. Krásna barmanka, spomínaná vyššie, nám doniesla dva nápoje. Keď nám ich dávala, tak som zistil jeho meno. Na mňa sa len pousmiala. Chlapík sa na mňa pozrel a povedal: ,,Som Theodius. A ty sa ako voláš, cudzinec?" Chlipol som si výborného nápoja a povedal som: ,,Volám sa Constantine." Videl som, že Theodius také meno ešte nikdy nepočul. Bolo to vidieť aj z jeho výslovnosti. Chvíľku sme spolu kecali ale.. vtedy vtrhol do baru nejaký chlapík. ,,To je Hawkeye." Odvetil Theodius, postavil sa a odišiel. Chcel niečo jesť, ja som to jedlo nepoznal..ani si nepamätám jeho názov, a tak som sa len nechápajúc pozrel a odpil z výborného nápoja. Potom povedal, že by ma rád pečeného. To ma trošku naštvalo. Ale po presvedčeniach že nie som chutný, mu Aďuška doniesla to neznáme jedlo, na ktorom si pochutil. Skoro sa ním zadrhol. Potom sme chceli po pivku ale museli zatvoriť. Chcel som ísť domov, ale Hawkeye ma oslovil, že by sme mohli pokecať, po tom, čo som povedal,že nik by asi nešiel ku ohňu. Tak sme kecali, trocha sa zoznámili... A vtedy sa to stalo..

Kapitola 3: Prepad
Theodius vtrhol do baru a chcel peniaze a whiskey. Akčne vykopol dvere a hrnul sa ku kase a skladu. Ja a Hawkeye sme boli jediní, kto môže zachrániť bar. Vedeli sme čo treba robiť. Prišli sme za ním, vytiahli naše colty a pokúšali sme sa ho zastaviť. Hawkeye odvážne povedal: ,,Nikto nebude vykrádať náš bar!" Theodius sa ani neobzrel a začal kecať: ,,Hahahaha myslíš si, že ma zastavíš, Hawkeye? Ani u sheriffa si nikdy neuspel!" Táto veta ma naštvala a tak som sa pridal do rozhovoru. ,,A čo takto ja??!" Theodius sa obzrel, aby vedel s kým má tu česť. ,,Aaa Constantine!" vyslovil to zase čudne. Že Koánštántíán..ja som sa len nechápajúc pozrel a povedal som mu výslovnosť môjho mena: ,,Konstantin, bez dĺžňov a mäkčeňov." On nepočúval a pokračoval: ,,Nepoznám ťa tak moc chlapče, ale nemyslím si, že so svojou zbraňou dokážeš vôbec zaobchádzať. Ukáž mi, či si naozaj taký dobrý." Strelil som do muchy, čo bola nad ním. Pozrel sa na ňu a videl, že som jej odstrelil krídlo. Tak sa rozbehol..zbabelec..ušiel. Videl,že je sám. Hawkeye, zamyslený nad mojím výkonom, sa ma opýtal, či by som ho nemohol naučiť tak strieľať. Šli sme teda domov. Rozišli sme sa v dobrom, možno z nás boli aj dobrí kamaráti. Hawkeye mi ukázal ohnisko, pri ktorom môžeme tráviť večery, plné zábavy a zaujímavých poviedok. Ale hlavne trénovania v streľbe. Bol to veľmi zaujímavý deň. ,,Asi tu ostanem." Povedal som nahlas, ale to som netušil kto za mnou stojí.

Kapitola 4.: Práca
Deň po tej udalosti sme boli všetci v dobrej nálade. Nikto nevedel čo sa stalo, až na mňa a Hawkeye-a. Okolo druhej poobede vbehol nejaký srandovný chlap. Hawkeye sa pousmial a povedal: ,,Mirko!" Posadil ho k nášmu stolu, kde sme preberali kedy začneme s tréningom. Popili sme spolu kvalitnú whiskey. Požiadal som s Hawkeye-om o zamestnanie. Aďuška mi potom priniesla výborné pečivo, po ktorom som bol špinavý ako malé dieťa. Myslel som si, že to bude pokojné poobedie. Ale..zase vtrhol do baru ten gauner. Ja a Hawkeye sme vedeli čo robiť. Ostatní sa schovali, aby sa im nič nestalo. Stáli sme tam traja. Každý každému videl do očí. Bolo to len medzi nami troma. Chceli sme vytasiť naše colty a urobiť s ním navždy amen. Theodius sa začal diabolsky smiať a povedal: ,,Zase sa stretávame chlapci!" My sme sa len na seba pozreli a opýtal som sa: ,,Čo tu zase chceš. Guľku do hlavy?" Zase sa začal diabolsky smiať: ,,Len to skús!" Tak dobre..bola to jediná šanca zasiahnuť ho. Ale kam? Keď vie že som ho chcel zasiahnuť do hlavy. Riskol som to. Strelil som mu do hlavy a.. uvidel som ako sa vyhol strele. Bola to neuveriteľná rýchlosť. Ale zase ušiel. Vrátili sme sa teda do baru. O pár minút prišiel urastený chlap, vyššej postavy, svaly ako hora. Volali ho Gabino. Prišiel k nám a povedal: ,,Hej chlapci, nežiadali ste o zamestnanie?" Ja a Hawkeye sme hrali karty. Nadvihol som kúsok hlavu na ktorej bol pekný nový čierny klobúk. Vyhŕklo mi z úst: ,,Áno." Gabino odsunul stoličku a priateľsky si k nám prisadol. ,,Tie dva incidenty čo tu boli, to ste vyriešili vy?" Zase sa opakovalo to čo pred tým. ,,Áno." Tak dobre zoberiem vás. Tu sú pravidlá. Odchlipnul si asi z veľmi kvalitnej Tequily. Povedal nám o čo ide a zobral nás. Zaujímavé bolo, že ho moje meno nezaujímalo. Daroval nám kvalitné pušky, o takých sa nikomu ani nesnívalo. Boli to pekné a presné pušky - Winchester. Boli to iba 2 kusy, priamo z výroby. Pekne nám sadli. Pripili sme si na prácu. Ponúkol nám svoju Tequilu. ,,Hej..neznámy.." Vtedy som ho prerušil. ,,Volám sa Constantine." A on pokračoval: ,,Nechceš z mojej kvalitnej tequily?" ,,Nie." Odvetil som. My sme ostali pri Whiskey. Zas prišiel ten cudný chlapík. Bol srandovný. Neviem prečo ho volajú Mirko. Bol riadne opitý, bolo z neho cítiť alkohol. Hovoril blbosti. Ignorovali sme ho a hrali sme ďalej karty.

Kapitola 5.: Staré časy sa vracajú
Pomätený chlap, Red Fox, vtrhol do baru a kričí, vraj jeho kamaráta, Shulíka, zasiahol sniper. Ale samozrejme, ja, Hawkeye a Gabino sme ďalej hrali karty. Hawkeye len povedal: ,,Ktorý sniper?"..nevedeli sme, kto by mohol byť taký dobrý ako my. Boli sme jediní dobrí sniperi s Wincherster-ovkami v okolí. Museli sme to zistiť.. Trvalo to len chvíľku čo dopanikáril. Počuli sme niekoho utekať zo strechy. ,,To je on!" vykríkol Red Fox. Chceli sme ísť za ním, ale niekto nás zastavil. ,,Stojte!" povedal chlapík s hlasom ako medveď. Všetci sme pohotovo zastavili. ,,To ani barmana neprivítate?" Gabino sa otočil a povedal: ,,John! Ty starý pes! Kde si bol?!" rozbehol sa k nemu. Mali si čo porozprávať. Prišiel k nám a John povedal: ,,A tí dvaja s puškami tu čo robia?" Siahol po svojom ,,Peacemakerovi" a ja po svojej puške. ,,Pokojne chlapci." Povedal Gabino. Bolo ticho. Tak som začal ako prvý: ,,Ja som Constantine. Nedávno som sa sem nasťahoval." ,,Á ty si tu nový?! Teší ma. Som John Herod. Pre priateľov skrátene John." Podali sme si ruky. Potom sa predstavil aj Hawkeye, ale Johnovi to nedalo a opýtal sa ma, skade máme tie parádne pušky: ,,No,vieš..." Chcel som dopovedať vetu a Gabino povedal: ,,Sú to noví pomocníci." John sa len pozrel a na jeho nápad v bare sme všetci súhlasili. Pripili sme si a on sa zas niekam stratil. Aj Hawkeye sa stratil. Tak sme tam ostali sami. O niečo neskôr prišiel nabúchaný Indián. Gabinovi sa rozžiaril úsmev na tvári. ,,Čierny Vlk, aj ty si sa vrátil?!" On bol šťastný, že sa všetci vracali. Ale mne sa nemal kto vrátiť. Prišiel iba Hawkeye. Skoro som ho zastrelil, tváril sa ako zlodej. Ale,..neskôr sa niketo k nám prikrádal. Šli sme sa na to pozrieť a počuli sme len to, ako niekto rozbil sklo. Vypukla prestrelka. Mirko prestrelil jedno okno..vedľa. Aby toho nebolo dosť, Hawkeye druhé okno, vedľa..Vyslovil som božie meno nadarmo a strelil som mu ho hlavy. Šli sme sa na to pozrieť. Pozrel som sa na jeho tvár, bola mi veľmi povedomá..asi niekto z minulosti.. Tak sme ho odsunuli k hrobárovi, ten si s nim dal rady. Potom som vedel, kto to bol. Videl som to, čo sa stalo kedysi, ako keby sa to priam odohralo. Stáli tam dvaja chlapi s coltami a podpaľovali mi môj dom, kde bola celá moja rodina. Nevedel som prečo, ale keď ma uvideli tak povedali: ,,Ešte sa pre teba vrátime!" Tak som utekal a oni za mnou, ale našťastie ma prebudili. Ja som uvidel v diaľke dym. Môj dom bol v plameňoch. Bežal som tam, ale zakopol som o kameň. Pod ním bol papier a na ňom: ,,Staré časy sa vracajú, prišli sme si po teba!" Tak už sa nám vyjasnilo, kto bol ten sniper, ktorý postrelil Red Foxovho kamaráta..
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1359

Hosť
Kapitola 6.: Pomsta
V smútku som odkráčal s mojími novými kamarátmi do baru. Ako sme tak šli, počuli sme ranu. Len dakto kričal, ale nemohli sme zistiť kto. Ležali sme pohotovo na zemi, aby sme zmenšili cieľ. Bola to kravina, ale dostali sme sa v bezpečí do ukrýtu. ,,Sme tu všetci?" Opýtal sa Hawkeye. Zistili sme, že dakto chýba..Miro!..ten tam ležal a stonal na zemi. Musel som konať. Bolo to medzi nimi a mnou. Vedel som presne akú majú taktiku. 1 mŕtvy a útek. Strieľali po Mirovi, netrafili sa ani raz. Všimol som si,že nik neopravil okno v sklade. ,,Paráda!" zakričal som na celý bar, schmatol som pušku a bežal do skladu. Hawkeye ma nasledoval, chcel si aj on vystreliť. Každý sa postavil ku dierke v okne. ,,Tak Hawkeye, tu začína náš tréning. Najskôr si musíš zamieriť cieľ. Títo sú pre teba najľahší." Obaja sme zamierili. ,,Pripravený?" opýtal som sa a potľapkal ho po pleci. Trošku sa triasol, nestrieľal ešte z tak výkonnej pušky. ,,Prrriprravenný!" Odvetil. Čakali sme, kým si začnú prebíjať zásobníky. Miro ešte žil, tak to bola výhoda. Blbci, neskrčili sa. Boli sme pripravení k paľbe. Začal som odpočet. Mal som všetko na stotinku vypočítané. ,,Páľ!" zakričal som na celý sklad. Vystrelili sme presne obaja naraz. Presne naraz dvaja chlapi padli a Hawkeye-ovi padol kameň zo srdca, že to bol jeho prvý a úspešný výstrel z pušky. Pri tom sme na Mira trošku pozabudli. Musel som za nimi utekať. Aj tak som vedel, kde sa schovávajú. Nikto by na nového človeka nekukal tak ako oni. Oni ma totiž poznali. Vydal som sa teda za nimi. Vedel som, že to je pasca. Cestou som vymýšľal taktiku. Terén bol veľmi vrchovatý, čo mi vyhovovalo. Ľudí bolo vidno pekne spoza vrchov, začal som plánovať. Ako prvý mi padol na obeť ich šéf. Ale nebol to práve ten, čo si chcel pre mňa prísť. Odstrelil som ho. Presná rana. Chlapi sa kolo neho zbehli. Ešte že boli vymletí ako múka z mlyna. Stáli všetci v kruhu. Ďalší výstrel. 5 mŕtvych. Ostávalo ich tam asi 10 mužov. 4 boli dole a panikárili a ich nadriadený tiež pribehol. ,,Do pekla! Čo sa to tu deje?!" videl na zemi 5 mŕtvych ludi. Potom započul výstrel a všetci 3 ostávajúci pred ním padli. Vytiahol svoj colt a chcel sa schovať. Strelil som mu do nohy. Odhodil colt a ja som za ním bežal a uchmatol ho práve včas. ,,Pekný revolver.." odvetil som. On sa nadvihol a videl, ako sa diabolsky usmievam. Žmurkol. Posledné čo videl, bola hlaveň pri jeho hlave. ,,Ty ...." nedopovedal to, lebo mu guľka skončila v hlave. Bol to silný colt, pretože mu guľka preletela hlavou. Prehľadal som celý dom. Podpálil som ho a dúfajúc, že toto bol koniec, som odišiel.

Kapitola 7.: Deň T - Tréning
Ďalší obyčajný deň v bare, nič sa nedialo. Ľudia prichádzali a odchádzali. Hawkeye sa začal nudiť, tak ma začal otravovať s tréningom. Tak som si zašiel teda prichystať veci a povedal som mu aby ma počkal pred barom. Mal som pár uschovaných fliaš, vedel som, že sa budú hodiť. Chcel som si na nich precvičovať streľbu, ale keď som povedal Hawkeye-mu že budeme cvičiť, schovával som si ich viac. Prišiel som ku baru. Šli sme k ohnisku, kde som zhodil batoh. ,,Čo tam máš?" opýtal sa zvedavo Hawkeye. Ja som len vytiahol prázdnu fľašu. Nechápajúc sa na mňa pozrel. ,,Tu máš terče." Povedal som. On sa zatváril ako keby nad ním zasvietila žiarovka a šli sme na miesto. 1. streľba bola zo 100 metrov. Tam odstrelil skoro všetko. Druhý pokus bol 200m. Tam už mal menšie problémy, ale zvládol to. Videl som, že mu to ide. Šli sme na 500m. Tu trafil jednu fľašu po tretej. ,,Musíš sa sústrediť!" povedal som mu a napravil mu pušku. ,,A hlavne, mier len jedným okom!" Tak si to druhé privrel. Celkom mu to po mojich radách šlo. Tak, posledný pokus pre pravého snipera bol 1000m. Ciele boli malé. Vedel, že to nedokáže. ,,To sa nedá." Povedal a zložil pušku. ,,Nedá? Pozeraj!" Strelil som do fľaše. Presný zásah. Tak chopil pušku on. Strelil. Postrelil staršiu obyvateľku do nohy. Tá sa za ním rozbehla s coltom v ruke. Bola to sheriffova žena. Strieľala po ňom. Bola tak isto slepá ako Hawkeye. Ani raz sa netrafila. Za hodinu, Hawkeye došiel uťahaný ako pes. ,,Pokračujeme!" On vyslovil božie meno nadarmo, zobral pušku, nezamieril a strieľal. Bol tam farmár, ktorý dojil svoju kravu. Chúďatku krave strelil rovno do vemena. Farmár sa naštvaný pozrel. Zobral pušku a nastala ďalšia naháňačka. Hawkeye sa vrátil skoro o 22:00..videl som, že je uťahaný, ale ostali tam ešte tie fľaše. Tak sa už konečne začal sústrediť. Odstrelil hraboša. ,,No, s týmto môžeš ísť pomáhať ničiteľom hrabošov." Nebol to obyčajný hraboš. Bol to hraboš sheriffovho syna. Sheriffova žena prišla a zase ho začala naháňať. To sme si mysleli, že má postrelenú nohu. S obdivom sme sa pozerali ako strieľa po Hawkeye-ovi. Odstrelila mu klobúk a aj pušku, ktorú vzala. Toto ma vážne naštvalo. Rozbehol som sa proti nej a...zaznel výstrel...sheriffov odznak padol. ,,Ty si fakt taká tupá, alebo čo?!" Začal nadávať sheriff. ,,Vieš koľko ma stála táto hviezda?! Tú pušku vráť tomu milému chlapcovi a mne daj ten colt! Nikdy ti nedám do ruky zbraň!!!! NIKDY NEVYJDEŠ Z DOMU!!!" My sme sa len smiali, ale Hawkeye mal toho dosť. Radšej sa už sústredil. Na vlastné oči som to videl. Odstrelil všetky fľaše. ,,Skvelá práca. Je z teba pravý sniper." Hawkeye sa len pousmial a odpadol. Tak sme ho teda odniesli a šli sme spať. Bol to zaujímavý deň.

Kapitola 8.: Smoliar a hrdina
Zišli sme sa všetci vysmiati po včerajšom zážitku s Hawkeye-om v bare. Aďuška nám ako vždy naliala a zatancovala na pár (s)hitných pesničiek..nemám to rad.. Ako tak sa zabávali, na nič nemysleli, prišla rana. Bola mierená na mňa, ale niekto sa netrafil. Namiesto toho strelil do fľaše našej najkvalitnejšej Whiskey. Čierneho Vlka to veľmi naštvalo, tak vybehol von s dvoma coltmi. Bolo to veľmi akčné. Postrieľal všetkých do jedného. Zrazu sa ozval posledný výstrel. Bol mierený na Čierneho Vlka. Dúfali sme všetci že to prežije. Dievčatá sa rozplakali a Gabino mal taktiež na mále, ale vyhŕkla mu slza. Neskôr plakal ako malé dieťa. Zakrýval to. Čierny Vlk to dostal..asi..priamo do srdca. Hawkeye sa obetoval a odtiahol ho riskujúc ranu do hlavy. Dostal to do nohy. Naštval sa. Šiel do baru my sme sa len divali a on začal počúvať ako sa pohybuje. Preto nám vravel aby sme zmĺkli. Počúval, namieril a ja som dúfal že mu to vyjde. Držali sme mu palce. Vypálil. Ozval sa veľký rachot a..mŕtvola s telegramom pre mňa v ruke prelomila strechu baru. Hawkeye zobral telegram. ,,Hmm, Constantine to je pre teba." Podal mi telegram a ja som nahlas začal čítať: ,,Kedže máš novú bandu, ani to ti nepomôže. Je nás viac než si myslíš!" Spadol som na kolena. Videli sme, že to najhoršie nás len čaká. A ako prvý koho dostali bol Čierny Vlk. Jeho stav je vážny, nevieme či sa z toho dostane...

Kapitola 9.: Doktor, doktor
Rýchlo sme ho museli odniesť ku doktorovi. Prišli sme tam a doktora nikde. Zrazu sme ho zbadali ako si obzerá Hawkeye-ho nohu. Po 10 minútach maturovania doktora a po 10 minútach umierania nášho spoločníka doktor vyhlásil: ,,Jeho noha bude v poriadku." Gabino sa postavil, zobral colt do ruky a namieril ho doktorovi na hlavu. ,,My sme nechceli aby ste vyšetrili jeho. Vieme že to bol čistý priestrel nohy. Ale tam náš priateľ leží a vykrváca!" Doktor sa obzrel a videl Vlka ako krvácal. ,,Aj to je čistý priestrel.." ,,TAK S TÝM NIEČO ROBTE!" Zakričali sme zborovo. Doktor sa skoro zrútil a šiel na komplikovanú operáciu. Ubehli 4hodiny a doktor sa nehlásil. Gabino rozkopal stenu a my sme sa tam ukľudňovali, aby sme nerozkopali jeho. Po 5 hodinách operácie doktor vyšiel s ihlou v ruke. ,,Je to vážne. Má prestrelené pľúca. Neviem, či sa s tým dá niečo robiť". Gabino prestal kopať do steny. Radšej si sadol a čušal ako poslušný pes na príkaz. Doktor zavrel dvere. Po 10 minútach vyšiel. Obávali sme sa že je po Vlkovi. ,,Je.. živý.." S radosťou ohlásil doktor. Zatiaľ čo sa ostatní radovali, všimol som si ako doktor niečo robí. Videl som, že mu dal kus vlastnej kože aby pomohol pľúcam Vlka. Ja som ho iba potľapkal po pleci a povedal že to bola dobrá práca. Ale ešte stále nevieme, čo bude ďalej. Gabino zatiaľ vyšiel von, nevedno kam. Radšej som sa za ním rozbehol, aby neurobil kravinu. Ale ja som spravil kravinu. Šiel som bez zbrane..
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1359

Hosť
Kapitola 10.: Problém za problémom
Gabino sadol na koňa a ufujazdil ako pojašený. Nezamýšľal som sa, schmatol som koňa a šiel za ním. Keby ma zbadal, neviem čo by mi urobil. Aj tak to už bolo jedno. Šli sme púšťou. Tú cestu som nepoznal, mal som problém určiť kam ideme. Vytiahol som z batohu mapu a pokúšal som sa zistiť, kam Gabino mieri. Netrvalo dlho a dostal sa do problémov. Ja som bol asi 1km za ním. Prišli sme k neznámemu mestu. Volalo sa nejakým čudným názvom. Asi preto, lebo tam žilo veľa indiánov. Gabino vytiahol dve svoje Peacemakre a povedal čosi po indiánsky. Indiáni začali naťahovať svoje luky. ,,Čo je moc, to je moc." Povedal som si a zakradol sa do jedného zo stanov. Asi to bola zbrojnica. Boli tam samé colty, pušky a luky. Smial som sa stále, ale zistil som že tam nie sú náboje. Vyhŕkol som vulgárne slovo a vyšiel zo stanu. Gabina uviazali a stal sa z neho rukojemník. Videl som ako sa bránil. Zabil pár tých zmaľovaných. Nebolo to dosť. Keď prichádzal neznámy muž, tak som sa radšej skryl do stanu. Nevedel som čo robiť. Ešte raz som prehľadal stan. Jediné čo som našiel, bol kameň. Trošku som si ponadával na ten kúsok štrku a odhodil ho. Osudná chyba. Do stanu vtrhol indián s Gabinom. Nevedel som čo mám robiť. Ten zmaľovaný dačo trepal, čomu som nerozumel. Povedal som sklapni a jednu mu vrazil. Myslel som si, že mi Gabino požičia jeden Peacemaker, ale povedal mi že si mám strážiť svoju zbraň. Zo zúrivosti som začal kopať do toho indiána, až z neho vypadol lovecký nôž a ešte pár vrhacích. Mal som ohromné šťastie. Gabino, veľký hrdina sa vydal von zo stanu, čosi zakričal a začala sa prestrelka. Ja som sa odtiaľ vyparil. Prehľadal som stany a našiel pár dynamitov. ,,Ohňostroj!" Zakričal som a do stanu vtrhol náčelník s tomahawkom v ruke. Nestihol nič povedať a mal nôž v hlave. Zasmial som sa a zobral som si tomahawk. ,,Pekný suvenír." Povedal som a šiel von. Vonku kopa mŕtvych indiánov. Nastavil som dynamity a šli sme teda naspäť do baru. Ja som bol šťastný že mam nejaké suveníry. Avšak, šťastie nás čoskoro opustilo. Zistili sme že sa v meste rozšírila nebezpečná chrípka a tí indiáni ktorých sme zabili, boli liečitelia. Všetko sme to dokazili. ,,Čo len s nami bude..." Povzdychol si Gabino a s nenakazenými ľudmi sme rýchlo utiekli z mesta, aby nás to nezastihlo. Boli sme ale len štyria a zásob málo. Boli sme v zostavení: Constantine, Gabino, Hawkeye, Aďuška. Po dlhom rozmýšľaní som nakoniec povedal: ,,Máme málo času a my tu sedíme. Chceme naše mesto zachrániť alebo nie?" Všetci sa len na mňa pozreli a sklonili hlavu. Nakoniec Gabino zavelil: ,,Stávajte dámy, ide sa na túru! Za náš bar!" Všetci sme to po ňom zopakovali a naša cesta sa začala.

Kapitola 11.: Záchrana
Putovali sme dni a noci. Gabino nepil a nejedol pomaly týždeň. Čudovali sme sa že to prežil. Ja som pil iba vtedy, keď to bolo nevyhnutné. Čiže každý šiesty deň. Nechávali sme vodu Aďuške, pretože bola ženského pohlavia. Ale aj tá robila rekordy. Mysleli sme si že bude piť každý deň. Pila každý tretí. Bolo to tým že nemala na sebe tmavé oblečenie. Ona tam svietila ako anjel. Moc sa nepotila, tak mala vodu v sebe. Zatiaľ čo ja som bol v čiernom a ,,potil som sa jak kráva". Avšak som to vydržal. Pri mojich cestovaniach som nepil aj 2 týždne. Ale od kedy som bol v meste, vyslabol som. Väčšina z nás začínala mať halucinácie. Hlavne Gabino. Neviem akú halucináciu mal, ale skoro mi zaručil že nebudem mať deti. Dal som mu ranu do hlavy a spí ako bábätko. Občas zachrápe. Pokúšame sa to ignorovať. Dlhé 2 hodiny, ktoré sa zdali byť dlhé ako roky, sme počúvali Gabinovo chrápanie. Všetci sme zaspávali, zrazu Aďuška zakričala: ,,Svetlo!" My sme si mysleli že ma halucinácie. Ale bolo to lepšie, ako byť bez detí. Ona povedala že halucinácie nemala, tak nás tam zaviedla. Nemala halucinácie. Mala pravdu. Prišli sme do veľkého mesta. Mali sme asi šťastie. Potom som čosi uvidel. Videl som presne to isté čo sa stalo keď som stratil rodinu. ,,Čakajte tu." Zavelil som. Všetci pokývali hlavami a zosadli z koňov. Šiel som. Ďalej a ďalej. Bola to presne tá cesta, ako v tej vidine. Zaviedlo ma to k obhorenému domu. ,,Domov..." Zosadol som z koňa. Okolie sa vôbec nezmenilo. Nasadol som na koňa, nesúc asi dobrú správu. Pribehol som k nim s úsmevom na tvári. ,,Čo sa stalo?" Opýtali sa Hawkeye a Aďuška zborovo a Gabino im do toho zachrápal. ,,Mesto Zatratených." Povedal som. Aďuška s Hawkeye-om sa na seba pozreli, a vyzerali ako keby mali ,,?" nad hlavami. ,,Som doma priatelia." Radostne som povedal a šiel za sheriffom.

Kapitola 12.: Veľké zmeny
Sheriff nebol u seba v kancelárií, čo mi bolo veľmi čudné. Všetko bolo inak. Okolie. Ľudia. Zver. ,,Mesto prešlo veľkou zmenou. Začínam mať zlý pocit...držte sa pri sebe." Gabino sa zľakol sovy a padol na zem. Robil sa že je mŕtvy. Pousmial som sa a pomyslel si. ,,To je ale LOL, keď sa boji sovy." Potom som si pomyslel. ,,Čo ak to bolo tým zásahom do hlavy a dehydratáciou???" Gabino sa úplne zmenil. Všetkého sa bál. Hawkeye si z toho robil srandu. ,,Bu!" Vykríkol na Gabina a ten sa už schovával za Aďušku. Oni sa tam zabávali...aspoň sa držali spolu. Šiel som do baru. Bol úplne iný, ako pred tým. Veľká budova z veľmi kvalitného dreva. Vošiel som dnu. Aspoň tam sa to nezmenilo. Za pultom stála ona. Žena ktorú som kedysi ľúbil, ale odlúčila nás jej údajná smrť. Až teraz som sa dozvedel že žije. Na ruke som jej videl snubný prsteň. Nebola moc natešená, keď ma uvidela. ,,Čo si prosíte?" Opýtala sa úplne iným hlasom ako som ju poznal. Bol to taký povýšenecký hlas. ,,To čo vždy." Sadol som si k pultu. Vedľa sedel chlap v roztrhanom oblečení. Strašne mi pripomínal sheriffa. Pozrel sa na mňa. Mal nevinný pohľad. Ako psie oči. ,,Poď so mnou." Povedal a nasledoval som ho s pohárom piva. Šli sme k zrúcanému domu. ,,Toto je tvoj dom?" Opýtal sa. ,,No b.." ,,Constantine." ,,Bob, si to ty?" Bob bol najlepší sheriff v meste. Teda býval. Vždy mi bol ako otcom, od neho som všetko vedel. ,,Áno, som to ja chlapče. Časy sa zmenili. Odkedy sa zmenil majiteľ mesta, všetko je iné." ,,Čo sa stalo?" ,,Nový vlastník, Jim, dal povraždiť všetkých. Ušetril len pár ľudí. A tí ktorých ušetril, polovica z nich spáchala samovraždu alebo umrela následkom choroby. Zabil aj shamana." ,,A to bola naša posledná nádej." ,,Ako vidím, choroba sa dostala aj k vám. Došli ste v dobrom období. Mali by ste ísť rýchlo preč. Jim spolupracuje s banditmi, ktorí každý týždeň prepadnú mesto. Jim sa tu o to už nestará." Práve vtedy mi prebehla myšlienka v hlave. ,,Dobre majstre. Je na čase urobiť zmeny." ,,Aké?" ,,Stanem sa novým vlastníkom. Spravím všetko pre toto mesto, len čo pomôžem druhému." ,,To nezvládneš..." ,,Dosť som hazardoval som svojím životom a pre nič! Prečo sa nemôžem obetovať pre svoje rodné mesto?!!" ,,Sám to nezvládneš. Je ich moc. Čakala by ťa istá smrť. Shamana nemáme. Nemal by ti kto pomôcť." ,,A sem žiadny shaman nechodí?!" ,,Nie. Nekrič na mňa. Ja za to nemôžem. Každý shaman ktorému sa tu zapáči, toho dá Jim zabiť." ,,Hmm.. Je na čase začať starý život." ,,Dobre, zožeň ľudí a ja ti s radosťou pomôžem. Colt ešte mám a viem s ním narábať." ,,Dobre, dúfam že ste pripravení na nové veci." Vtrhli sme do baru. ,,Sú tu všetci?" Opýtal som sa Boba. ,,Áno." Sedelo tam asi tak 10 ľudí. ,,Dobre. Je čas." Skočil som na pult a začal: ,,Je na čase zvrhnúť tyrana! Buďte so mnou! A ak nie tak umriete!" ,,Neni záchrany!" zakričal neznámy. ,,Ale je.." Povedala Aďuška. ,,Aj my pridáme ruku k dielu." ,,Vidíš Bob, tomu sa hovorí priateľstvo..." Začali sme plánovať ako zachránime moje rodné mesto.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1359

Hosť
Kapitola 13: Chystanie
,,No.." Povedal Bob a sadol si za stôl. Zamyslel sa a my sme nevedeli ako ho zobudiť a tak som mu jednu strelil. Chvíľku sme sa hádali ale..fakt len chvíľku. Nakoniec sme si sadli k ohňu. Bob zobral kus dreva čo ležal na zemi a tváril sa dôležito. Ako vojenský veliteľ. Dúfali sme že sa pripoja aspoň obyvatelia, ale nik z nich sa nepripojil. Tak sme začali plánovať. Bob začal: ,,Ešte dnes sa vydám na svojom koňovi za pár priateľmi, dúfam že nám pomôžu, lebo na toto nestačíme." Začali sme uvažovať, ako zohnať nejakú posilu. Odkedy vládol ten neschopník, stratili sme všetky spojenectvá. Nemali sme vôbec nikoho..zrazu sme uvideli dav v diaľke. ,,Kto to môže byť?" Opýtala sa Aďuška a bojácne sa schovala za nás všetkých. Videli sme len dav a oheň nad ich hlavami. Boli to obyvatelia mesta. Rozhodli sa nám pomôcť. Niektorí mali celkom slušné pušky, iní ostali len na bumerangoch, páčidlách, trúbkach a bičoch. Aj keď to nebola moc dobrá výzbroj tak to malo len málo ľudí a dalo sa s tým bojovať. ,,Tak aký je plán?" S úsmevom povedal neznámy, práve ten čo povedal že niet záchrany. Bob v rýchlosti povedal všetko. Tak rýchlo že obyvateľom padli sánky. Vydal sa teda na cestu. My sme šli spať. Teda oni. Ja som nemohol zaspať. Dostal som totižto nápad. Kováčová budova ešte držala. Kedže tam mal materiálu na podkovy dosť, začal som vyrábať vo veľkom. Napadla ma taká vec, ktorá sa mi zdala že som ju niekde videl. Bol to zúbkovane ozdobený lovecký nôž. Ale nie obyčajný. Dal sa pripevniť na zbraň. Rozdul som v peci oheň, zobral som kus železa a dal ho do ohňa. ,,Len aby to vyšlo.." Povedal som a vytiahol som železo. Kedže bola už noc tak ľudia tvrdo spali. Ale nie všetci. Keď som tak kul železo, dal som si záležať aby bola kvalitná, prišiel ku mne 5 ročný chlapec. ,,Ujo?" opýtal sa ma a potiahol ma za kabát. Ja som sa otočil, dal železo do vody a naklonil sa k malému. ,,Čo bys rád?" Opýtal som sa..rozprával som sa s ním ako s dospelým. ,,Čo to robíte?" Opýtal sa a začal sa pozerať. ,,Kujem železo. Robím z neho lovecký nôž. ,,A kde si býval?" Opýtal sa, sadol si na stoličku a pozorne počúval všetko, čo som mu vravel. ,,Áá je mi to ľúto, maminka mi o tom dome rozprávala. Tvoj otec bol kováč a mama krajčírka, však?" ,,To ti kto povedal?" Pre zmenu sme si vymenili miesta. ,,Moja maminka, čo ma nepočúvaš?..Ona pozná všetkých ľudí." ,,Tak to šitie a kováčstvo mám po rodičoch.." Zamrmlal som. Chlapec ma očividne počul. ,,Áno máš, boli dobrí a ty si bol ich jediný syn a preto ťa všetko naučili, čo sa ti do života hodí." Postavil som sa, postrapatil chlapca, ten sa iba smial. Kul som ďalej a on sa na mňa pozeral. Bol veľmi zaujatý. Na všetko sa pýtal, ja som mu iba odpovedal prácou. Nič, okrem toho, som si nepamätal. Keď už bol nôž hotový, poprosil ma aby som mu niečo ukul. Rozhodol som sa mu ukuť malú podkovu. Pre šťastie. On si ju z polovice vyrobil sám, druhá polovica bola moja pomoc. Keby bol väčší a kladivo menšie, bol by si to schopný urobiť aj sám. Nakoniec sme vybili veľkú dierku. ,,Ďakujem!" od radosti vykríkol a oči mu žiarili. Rozviazal si malú tenkú šatku čo mal na krku a vynovil si ju s jeho podkovou. Šťastný šiel domov. A ja som šiel s veľa myšlienkami a loveckým nožom spať. Keď som sa ráno zobudil, tak stál pri mne Bob. ,,Je mi to ľúto..skoro nikoho som nezohnal.." ,,Čo?" ,,Poď sa pozrieť." Celá posila obyvateľstva, kamaráti moji aj Boba tam stáli. Bolo to neopísateľné. Asi 1000 ľudí, čo obetuje svoj život. Ani nevedia, či a aká ich čaká smrť. Stál tam aj ten malý chlapec. Pribehol ku mne a povedal. ,,Ešte raz ti ďakujem. Dúfam že tu ostávaš, keď budem vyšší, chcem, aby si ma naučil kuť." Pousmial sa a odbehol späť k matke a otcovi. Aj tí sa na mňa pousmiali. Jeho matka tiež ku mne prišla. ,,Ďakujeme ti všetci že si sa opäť vrátil. Ospravedlňujem sa za môjho syna, nikdy skoro vôbec nespí." ,,To nevadí..povedal mi niektoré veci, ktoré som nevedel. Bolo to o mojich rodičoch. Vraj ste mu o nich vyprávala. ,,Áno, vieš, totižto.....ja som .... tvoja...sestra." Nechápavo som sa pozrel. ,,Ale veď sestru čo som mal zhorela...a...on mi rozprával..že som už iných súrodencov nemal.." Nič do seba nezapadlo. ,,Vieš, oni ma podarovali ešte len keď si sa narodil. Boli to ťažké časy. Susedia chceli dieťa, tak im darovali mňa. Aby ťa mohli uživiť." Vyhŕkla jej slza, začala plakať. Objala ma. Ja ju tiež. Prosil som ju aby do boja nešla. Ak sa náhodou vrátim, nechcem stratiť posledné čo mám. Nakoniec to prijala a ostala s deťmi doma. Ale začalo to pomaly zapadať. To, prečo ten malý poznal moje meno, prečo mi tykal a prečo vedel toho viac než ja. Pozrel som sa na našu veľkú armádu. Bob povedal celý plán a dali sme sa do práce. Chcete vedieť plán? Napíšem vám ho.

1. Zátarasy
Načo? Blížil sa totižto nájazd. Jimova armáda silnie. Našli sme pár drevorubačských sekier a píl. Poďte za mnou. Drevorubači so svojimi tupými sekerami a pílami šli. U kováča som našiel brúsne kamene. Ten sa objaví málokedy. ,,Ak niečo takéto máte, doneste to sem." Polovica, tá so sekerami, mali brúsne kamene. Aj niektorí s pílou ale ostatní nie, tak som im podaroval moje. Tak sme sa pustili do brúsenia. Ja som hľadal a..kto hľadá, ten nájde. Našiel som tajnú priehradku. A čo tam bolo? Otvorím. Videl som veľkú ostrú sekeru. Chytil som ju do rúk. Na drevenej rukoväti bolo vyryté moje meno. Bola tam iba ona, počas niekoľkých rokov stále zachovalá. Keď sme boli všetci hotoví, vydali sme sa do lesa. Porúbali sme pár stromov. Na koňoch, osloch a mustangoch sme ich dovliekli do mesta. Mesto malo malú ochranu, ale tá by moc nevydržala. Videl som tam aj pár strážnych veží. Dali sme sa do rekonštrukcie. Šli dni a noci, armáda sa blížila. Pilne sme pracovali. Ako prvé sme zrekonštruovali strážne veže. Nik sa nad ničím nezamýšľal. Došiel ale niekto, koho poznal len určitý okruh ľudí. ,,Constantine, poď rýchlo so mnou." Neváhal som a naskočil na koňa. Mali sme málo času tak sme museli rýchlo ísť. Docválali sme až ku kolónii kočov. ,,Vidíš čo to je?" ,,Ah..vyriekol som božie meno nadarmo." ,,Musíme s tým niečo robiť. Vybrali sme sa smerom ku kolonii. Potom sme sa chvíľu po ceste rozprávali. ,,Niektorí sú už vyliečení." ,,Poďte." Cválali sme s koňmi až do mesta. ,,Je tu nejaký lekár?" Aj keď som očakával že žiadny alebo 1,2 tak vyšlo asi 10 ľudí. Zaviedli nás do veľkej budovy. ,,Tomuto hovoríme záchranné stredisko. My sme shamanove deti." ,,Predsa sa na nás usmialo šťastie. Prečo ste to nepovedali skôr?" ,,Báli sme sa, že Jim zabije aj nás." Záchranné stredisko bolo tesne pri shamanovom dome. ,,Dobre, postarajte sa o nich, my sa posnažíme dorobiť tie zátarasy." O 10minút k nám prišli doktori aj s davom. Všetci stáli na nohách. Čierny Vlk ku mne prišiel a vrazil mi. Nebránil som sa. Nech si buchne. ,,Prečo ste sa na nás vykašľali?!" Zakričal na mňa, až prskal. Utrel som sa a odpovedal: ,,Keďže staré mesto bolo zničené, chceli sme vás previesť sem. Len musíme postaviť zátarasy. Máme problém." ,,Oh, mám pre teba darček." Odišiel a z koča niečo vyťahoval. Bola to ceduľka: Bar u opitých kovbojov . ,,Ty jeden.." Gabino ani nedopovedal a objímal ceduľu. Zatĺkli sme ju teda pred bar. Pekne sa tam hodila. Ale šli sme pracovať, nebolo čas obdivovať cedule. Dokončili sme zátarasy práve v deň, keď mali prísť Jim a jeho banda. Vtedy dobehol aj špeh a povedal že Jim sa vôbec nepohol. Plánujú niečo veľké. Tak dobre. Čas na ďalší bod.

2. Tréning ľudí so strelnými zbraňami
Kedže ľudí so zbraňami bolo málo (lovci), chceli sme a aby bolo viac zbraní v rukách obyvateľov. Bob nám ukázal tajnú skládku úplne namakaných zbraní. Boli tam pušky a colty od výmyslu sveta. Čierny Vlk tiež ukázal zbrane, aby sme neostali v tom, že sme slabí. ,,Pozrite chlapci čo sme dostali od armády." Úplne nové Winchester pušky. ,,Odkiaľ si to zhabal?" Opýtal sa Bob. ,,Mám kamaráta, generála. Ten nám zbrane daroval, ako výmena na upevnenie priateľstva. My sme mu darovali našu whiskey." ,,Paráda!" Naraz sme ja, Gabino, Hawkeye a Bob vykríkli a zobrali si pušky. Môj nôž sa tam parádne hodil. ,,Čo to je?" opýtali sa Bob a Vlk jednohlasne. ,,Malá ozdoba pre moju zbraň." ,,HAHA že malá! Však to je lovecký nôž od pravých kováčov! Taký vedel vyrobiť len...tvoj otec!" ,,Nuž, asi to mám v génoch." Pousmial som sa a začali sme trénovať ľudí. Ľudia boli schopní, za pár hodín sa naučili všetko. Dokonca viac než sme plánovali. Vedeli si dávať aj signály, ktoré sme naplánovali. Čas na ďalší bod. Už posledný. Dúfam že to stihneme. Špeh nám povedal že Jim sa už pohol.

3. Taktika - Obrana a Protiútok
,,Túto časť sme plánovali najdlhšie". Povedal Bob so svojím provizorným ukazovátkom, uvedeným vyššie ako kus dreva. Teraz sme mu ho opracovali, aby vyzeral, ako tak ľudsky. ,,Takže!..ehm nezabávajte sa!" Moc to prežíval. Nesmeli sme pomaly ani dýchať. ,,Prvý bod bude obrana. TU na tomto nákrese môžete vidieť rozmiestnenie. Keď ste pracovali tuto s mojím novým kamarátom, Vlkom, sme nachystali pár pascí. Tu, tu a tu. Nepýtajte sa nás ako sme to urobili, je to tajné. Sú to kotly s roztaveným kovom. Sú udržiavané tak, aby kov neschladol. Keď pechota prejde, totižto už nemajú kone, postarali sme sa o to, tak je tam aktivačná šnúra. Cesta vedie len popod skaly. Vojíni budú pekne zapečatení. A tí čo prežijú, zastrelíme. My pôjdeme cez jaskyňu.." ,,A čo ak o tej jaskyni vedia?" ,,Ticho, aj tam máme pascu! Mal si sa dívať!" Takto ma zjazdil a pokračoval. ,,Tak. My pôjdeme tadeto. Pasce sme robili tak, aby sme ich vedeli zneškodnit. Je tam pasca s ostňami. NIK okrem nás neprejde. Tak a vieme, že Jim sem nepôjde. Ostane s pár vojínama v tábore. Tak sa ich vydáme navštíviť." Usmial sa a vtedy pribehol špeh, nevieme kade kedže boli všade pasce. Povedal, že ich na koni preskákal. ,,Už sú blízko.." Povedal. Zobral som trúbku a silno zatrúbil. Vedeli sme čo máme robiť.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1359

Hosť
Kapitola 14: Problémy
Po zatrúbení všetci zaujali svoje pozície. Čakali sme..čakali..nič sa nedialo. Po asi hodine čakania nás to omrzelo a mysleli sme si že je koniec. Zabili ich pasce. Nemohol som tomu veriť a mali sme ísť zaútočiť. ,,Veď to počkááá, ide sa oslavovať!" Vykríkol Hawkeye. Všetci sme teda šli do baru. Ja ale sklamaný. Všetci pili ale ja som nechcel nič. Šiel som ku oknu. Nedalo mi to pokoj. Radšej som sa otočil že si dám čosi a..zasiahla ma smrteľná rana. Padol som na zem ako strom, ktorý drevorubači zrúbali. Všetci panikárili a dívali sa na mňa. Gabino, jediný vybehol spoza pultu. Upadal som do bezvedomia a svet sa točil. Gabino sa ku mne prišuchol po zemi. Každý sa díval ako nás míňajú strely. ,,Neboj to prežiješ! Si náš hrdina!" Povedal a dal mi napiť. Ja som pomaly upadal, z posledných síl som mu odpovedal: ,,Aj hrdina musí niekedy padnúť.." Odpadol som pomaly, ale isto. Zobudil som sa a podľa pachu liekov som zistil že som v záchrannom stredisku. Neotváral som oči, nemal som síl a zase som odpadával. Len som počul plač a ešte nejaký hlas neznámeho muža ako vraví: ,,Je mi to ľúto, je mŕtvy a..." Ďalej som už nič nepočul, odpadol som ...zas... Bojoval som s únavou, až som sa na koniec zobudil. Zaujímalo ma čo sa stalo s ostatnými a čo ten neznámy chlap vravel. Otvoril som oči a obzrel sa. Bola noc, všade bolo rozsvietené a prostredie bolo prepychové a neznáme. Zrazu zhasli svetlá. ,,Asi vypadla elektrina.." Povedal som a čosi som si z miestnosti zapamätal. To najdôležitejšie: voda. Vybral som sa dúfajúc správnym smerom. Nahmatal som fľašu a napil sa. Nič moc...tak som ju polozil naspäť, pri čom som sa netrafil a fľaša padla na zem. Hmatal som ďalej. Našiel som niečo a ochutnal. ,,Čistá voda. Aspoň niečo." Nalial som do seba celú fľašu a opatrne položil na zem. Zrazu som počul výstrel. Chcel som niečo urobiť, ale nič sa nedalo. Bol som v úplnej tme a bez zbrane. Rozpútala sa prestrelka. Pozrel som sa von oknom a videl som ako z koňov zosadajú kavaleristi. ,,Pomoc?" Opýtal som sa sám seba, keď niekto vykopol dvere. Bez slova ma ten človek chytil a odvliekol. Ani som sa nebránil. Sotil do mňa, jasné že som spadol. Zase ma bez slova zdvihol a sotil ku koňom. ,,Čo čumíš?! Nasadaj!" Vykríkol a tak som nasadol. ,,Úprimnosť nadovšetko.." zamrmlal som si a on mi dal zbraň. Dôveroval mi. Odcválali sme nevediac kam preč. Buuuuuuum! Dom vybuchol. ,,Haha svine .." Povedal a nadával ďalej. ,,Vieš, mysleli si že si mŕtvy a ja som ťa ukradol z pohrebu. Vedel som, že žiješ." Prvé čo ma napadlo: ,,Kto si a prečo si ma zachránil?" ,,Ja som Prekliaty. Poznáme sa už od detstva. Boli sme najlepši kamaráti a.." ,,Ja viem.." ,,Nechaj ma dopovedať! Nebola to moja vina!" ,,Myslíš si, že ti uverím?" ,,Áno..vieš..on chcel aby sme neboli kamaráti, nastražil na nás pascu a potom ti povedal to čo nebola pravda." ,,A ako to teda bolo?" ,,On sám sa postaral o to aby vám zničil život. On ma len zavolal že čosi chceš, tak som prišiel. Fakt by som to neurobil!" Namieril som mu pušku k hlave. On len bojácne dal dole šatku z tvare. Bál sa, a oči hovorili pravdu. ,,Bum!" povedal som a zavesil si pušku na plece. ,,Kam smerujeme?" Pýtal sa. Chvíľu som premýšľal... ,,Domov." ,,Ty sa tam chceš vrátiť? So mnou nepočítaj..." ,,Chcem vidieť čo sa stalo. Počítam s tebou. Chcem, aby sme boli ako pred tým a na všetko zabudli. Ako po starom. Platí?" Rozmýšľal. ,,Platí." Dostali sme sa teda až do mesta. Bar bol ako tak vcelku, trošku rozstrieľaný. Nič vážne. Až na tie obete. Našťastie to boli tí, čo nás napadli. Obyvatelia boli v bezpečí. ,,Čo sa stalo?" Opýtal sa. ,,Neviem." ,,Constantine!! Ty žiješ!" ,,Zázrakom..." Ja viem, úprimná a radostná odpoveď. Pribehla ku mne Aďuška a začala ma objala ma. Všetci sa dívali čo sa deje a videli že žijem. Boli šťastní? Neviem. ,,Čo sa stalo?" ,,Nájazd vôbec nebol. Obišli to celé, neviem odkiaľ sa o tom dozvedeli. Vrátia sa. Tou istou cestou. Nevieme kadiaľ. Cez ten zmätok sa dostali až k nám do mesta." ,,Aha.." Povedal som unavene. ,,Idem si pospať, to zranenie mi dáva zabrať." Chcel som pokojnú noc. Ozval sa výbuch, dom bol v plameňoch. Videl som ako mi unášajú sestru. Postrelil som jedného z nich. Bol to generál. ,,Čo to robíte?!" ,,Ja som nechcel, stala sa zra...da.." Vydýchol a umrel.. ,,Čo? Aká zrada? Čo sa robí?" Hodil som mŕtvolu na zem a nadával. Začali hasiť oheň. Bol som úplne zmätený. ,,Čo sa stalo?" Vybehli spáči. ,,Uniesli mi sestru. Vojaci. Stala sa zrada." Ostatní sa po mne dívali nejako takto :shock1:. ,,Dobre." Povedali zborovo a šli spať. Ja som sa len díval ako slabne oheň v sheriffovej budove. Našťastie tam nik nebol.

Kapitola 15: Starí kamaráti
Ráno som sa zobudil s nočnými morami a stál som pred zhorenou budovou. Prišiel za mnou Prekliaty a opýtal sa ma, čo chcem robiť. ,,Nič. Idem za mojou sestrou." ,,To chceš ísť sám proti celej armáde? V tom ťa nenechám." ,,Nechcem aby všetci zbytočne stratili životy len kvôli jednej osobe." ,,Dobre, nebudem sa ti do toho miešať." Povedal a odišiel. Vedel som že má čosi na pláne. Šiel som do skladu. ,,Hmm čo tu je.." Pomyslel som si. Uvidel som pekne pásy na náboje. Zobral som ich a dal tam náboje do pušky. Ostatné náboje som dal kam sa dalo. Našiel som ešte pár užitočných vecí. Keď som vyšiel von, uvidel som jedného chlapa. Priviezol mi koňa. ,,Je váš." Povedal mi a odišiel. Ešte som zobral jedlo a vodu. Keď som bol prichystaný, zhodil som obväz a odcválal do vojenskej pevnosti. Cestou mi stále bežalo hlavou, čo ten generál vravel o zrade. Hneď mi napadol Jim. Mal som pravdu. Cestou som naňho narazil. Sledoval som ho. Kamže ma nedoviedol? Áno, typujete správne. Do pevnosti. Ani dlho netrvalo, stráže odišli. Šli na ťaženie. Bolo to vidno, bolo ich moc a na čele bol Jim. Preplazil som sa ku stene. Nikto nič. Nevideli ma. Prefíkane som sa dostal cez medzierku zavretej brány. Videl som 15 budov. V ktorej by mohla byť? Začal som sa obzerať. Bolo tam mnoho skladov. Započul som krik. Vedel som odkiaľ to ide. Bežal som a ticho otvoril dvere, vošiel dnu, a usmrtil strážneho sekom. ,,Chystal si sa ju znásilniť, čo?!" Povedal som a videl som že žije. Dorazil som ho. Vrazil som mu nôž do hrdla. Krv začala striekať. Skoro som sa ušpinil, rýchlo som odviazal sestru. Objala ma. Bola strašne rada. ,,Nemáme čas!" Zakričal som a odhodil ju. Zobral som ju za ruku a bežali sme. No už bolo neskoro. ,,Zase sa stretávame." Povedal jeden zo strážnych. Nemal som naňho náladu, vystrelil som mu mozog z hlavy. Ostatní sa len dívali, čo sa deje. Započul som výstrely. Bol to Prekliaty s ostatnými. ,,Pekná akcia." ,,Ďakujem..vedel som že niečo chystáte." ,,Áno. Neni čas na reči. Ideme!" Len čo sme vyšli pred bránu, mali sme spoločnosť. Bol to Jim a ostatní. ,,Na veže!" Zavelil som a nik neuvažoval. Všetci zaujali svoje pozície. Bola to dlhá prestrelka. Padlo veľa obetí, veľa ranených. Jim s pár vojakmi ušiel. Už viem, čo bola tá zrada. Nanešťastie aj moja sestra bola tou ranenou. Chytil som ju a chcel som aby neumierala. Usmiala sa na mňa a objala a rozlúčila sa so mnou. ,,Už prišiel môj čas, ďakujem ti za všetko, čo si pre mňa urobil..." ,,Nie! Ešte nesmieš odísť! Prežiješ!" Márne sme sa pokúšali čo najrýchlejšie dostať do mesta. Keď sme prišli, bolo neskoro. Vydýchla posledný krát a rozlúčili sme sa. Umrela na následky ťažkých strelných poranení. Stále si vravím, bola to len moja vina, nemal som byť taký hlúpy. Mal som si to najskôr premyslieť. Nikto mi to nikdy neodpustí. Odišiel som z mesta. Nechcem už nikoho vidieť, viem že by ma pokladali za vraha. Budem radšej samotár, ako odsudzovaný. Mám pocit, že sa naše staré priateľstvá rozpadajú...

Kapitola 16: Nočný život
Hneď ako som ušiel s pocitom viny, uvidel som že ma hľadajú. Začal som sa teda skrývať. Presne som vedel od kedy do kedy ma hľadajú. Začínam žiť nočný život. Cez deň som spal a v noci cestoval. Nebol to problém si zvyknúť. Len bolo ťažšie si zohnať jedlo, pitie, miesto pre spánok. Musel som teda ,,aktivovať" svoje živočíšne pudy a spomenúť si na všetko, čo som sa naučil. Z toho mála čo som mal, sa dalo urobiť dosť. ,,Za málo peňazí, veľa muziky." Povedal som, keď som ulovil večeru. Stačil mi na to kúsok dreva a kameňa. Spravil som si malý oštep, nebudem míňať náboje. Upiekol som si moriaka a nabral z potoka čistej vody. Spokojný som šiel spať do skaly. Mal som zmiešané pocity. Chcem vypadnúť ale zároveň nechcem opustiť svojich priateľov. Nevedel som čo mam robiť. Šiel som teda spať. Večer som sa zobudil. Počul som kojotov. Mám spoločnosť. Kojoti zacítili zbytky moriaka. Mysliac na vraždu, ovešal som sa kosťami z moriaka. Ale urobil som veľkú chybu, ale moc ju neľutujem. Nemysliac na nič podal som im ruku a začali jesť. Mysleli si že ich chcem nakŕmiť, preto dokiaľ som nemal kosti na ruke, nejedli ich. Mal som teda nových kamarátov. Neboli to ľudia, ale komu na tom záleží. Nakŕmil som hladujúcich kojotov kosťami a keď som povedal že už viac nemám, chápajúc si posadali ku mne. ,,Nuž čo by som vám hovoril." Oni zdvihli hlavu ako keby počuli čosi v diaľke. Asi to bol len planý poplach. Rozprával som im svoj príbeh, čo som všetko zažil s kedysi dobrými kamarátmi. S Gabinom, Hawkeyeom, Aďuškou, Čiernym Vlkom a Prekliatym. Oni ma asi pochopili. Chcel som, aby sa toto všetko skončilo. Neviem, čo sa musí stať, aby sa tento príbeh skončil. ,,To bude asi všetko, rád som vás poznal." Povedal som, namieril si zbraň k hlave a stlačil spúšť...

Dodatok
Keď som si prikladal zbraň k hlave, mal som veľa adrenalínu v krvi. Zavrel som teda oči a počúval kojotov. Cvak! Ozvalo sa zo zbrane. Ja som si ju teda zložil z hlavy a pozrel na zásobník, ktorý bol plný. Skúsil som ešte raz. Cvak! Zas sa ozvalo. ,,Nuž niekto ma má asi rád. Budem pokračovať v tom, čo som začal. Pomstím smrť mojej sestry!" Zakričal som a vydal sa na cestu.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1359

Hosť
Kapitola 17: Pomsta je sladka
Tak som teda siel bez priatelov. Moj jediny priatel bola moja puska. Nevedel som presne kade mam ist. Siel som teda podla hviezd. Vybral som si tu najziarivejsiu, polarku. Ako som tak kracal, narazil som na stopy kopyt. ,,Komu len mozu patrit? Asi to bude niekto kto ma hlada." Tak som siel dalej, ale bol som velmi zvedavy kam to vedie, siel som teda po stopach. Zrazu tych stop bolo viac a viac, dokonca pribudol aj koc, tak uz mi to doplo koho to je. Nejakej vyznamnej osobnosti. Mozno starosta. Chcel som sa dakde ubytovat a dufajuc, ze ma stopy dovedu na spravne miesto, som pokracoval v ceste. Ani som sa nenazdal, bolo uz rano. ,,Ojoj.." Povedal som ked som zistil ze nemam uz moc vody. Musim rychlo nieco najst. Pokracoval som dalej, ked tu sa stopy rozdelili a koc zmizol. Siel som stale rovno. V dialke som videl nejaky dym. Z poslednych sil som tam dobezal a mesto bolo v plamenoch. Rychlo som zachranil to co sa dalo a siel som dalej. Doplo mi ze to bola mensia skupinka banditov, vyrovnavajuc si ucty. Nenechali nikoho nazive. Zeny, deti, muzi..vsetko je mrtve a hori. ,,Len co sa deje s mojim mestom.." Povedal som si a siel dalej. Siel som po stopach, niekam ma isto zavedu. Dlho to netrvalo. Nedaleko bol mensi tabor. Nik nom nebol. Bud bol neobyvany alebo su vsetcia prec. Tak som teda vosiel do tabora. Citil som tam nieco. Nieco divne. Nazrel som do stanu...bola tam mrtvola. Mrtvola mojej sestry. ,,Tak uz ste sa prestahovali co? Svine.." Pozeral som do dalsich a dalsich. V kazdej boli mrtvoly. Zrazu som pocul krik a vystrel. Rychlo som sa skryl. Pozeral som co sa bude dalej diat. Zase ten isty krik. Dalsi vystrel a krik zosilnel. Rozhodol som sa ze musim nieco urobit. Vbehol som teda do stanu a tam bol Jim a nejaka naha zenska. ,,Ty svina.." Bol by som bol pokracoval, ale su tu mensie deti tak tu nebudem vypisovat vulgarne slova. Vybral som macetu z puzdra a rychlym pohybom ostal Jim bez hlavy. ,,Ale co! Jim nam stratil hlavu!" Zacal som sa diabolsky smiat. Ona sa ma bala, tak sa schovavala. ,,Oblec sa...?..." ,,Angelina.." Povedala vystrasenym hlasom..,,Ok, len najdem saty..?.." ,,Constantine." Odvetil som a siel prec. Prehladal som ostatne stany, nabral zasoby a kazdy stan som podpalil, okrem toho, kde bola moja sestra, aby vedeli kto to bol. Nasiel som kol a na miesto hlavy cudzinca som tam dal hlavu Jima. Kol som zrezal a zatlkol do zeme. ,,Mozeme?" Opytal som sa Angeliny. Ona len bojacne prikyvla. ,,Tu mas kona." Nasadli me a sli prec. Nevedeli sme co spolu zazijeme a kam vlastne ideme.

Kapitola 18: Angelina
Sli sme dni a noci, prechadzali mesto za mestom. Stale mi chybali moji kamosi a tie nase prihody. Angelina mala stale len problemy, ale uz je to lepsie. Povedal som jej ze ak neprestane, dam ju do ruk bezdomovcom. Myslim, ze odkedy ma pozna viac, stava sa odvaznejsia, pysnejsia a este je aj drza. Zo zaciatku, ked taka nebola, som ju mal celkom rad. Kedze sme sli mesto za mestom, nikde sme sa nezdrzali viac nez na jednu noc. Do jedneho mesta sme vsak prisli skor, lebo Angelina celu cestu plakala ze je hladna. Bola ako male dieta. Nedalo sa to pocuvat, tak sme zasli do najblizsieho mesta. Ako sme tak jedli, niekto prisiel a prepadol to tam. Mal Sedy klobuk, cervenu satku, zelenu koselu a hnedy pas s nabojmi. Prveho cloveka co videl vzal za rukojemnika. Samozrejme, ten rukojemnik som bol ja. Chvilku som to tam zdrziaval, az som ho nakoniec nastval. Odhodil ma a chcel zastrelit. Neskoro. Uz sa mu prevrtala gulka hlavou a..vystrelil. Strela mierena na mna, ale trafila flasu, ktora sa rozletela na kusky, ktore zasiahli ostatne flase a tie popadali na zem. Veduci podniku nas radsej vyhnal. ,,Noooo toto si pokaslal!!!" Nadavala mi Angelina. ,,Pocuj, radsej som mal umriet a nechat umriet aj vas?" ,,Ano! A nas by nezabil, tak netaraj!" Toto ma fakt nastvalo. Ked sla spat, vytratil som sa. Nech si zije svoj zivot ked ma ma takto moc ,,rada". Druhy krat nech jej pomoze iny. Neznasam takychto ludi. Rano bude vyplakavat ze som ju opustil. Nech. Siel som dalej. Putoval v noci po pustnej krajne na mustangovi. Nemal meno. Neviem, ake by som mu mal dat. Ani som sa tym nezaoberal. Skor som sa zaoberal tym, ako dalej budem zit. Zrazu sa niekto zjavil spoza rohu. Bol to....
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1359

Hosť
Tu mate pokracovanie teda neprajnici:)
Dufam ze sa vam bude pacit a nebudete sa stazovat na nazvy miest, ktore som pouzil.

Kapitola 19: Smrdlavý Kojot
Bol to zalesák na quater horse a na chrbte mal zasunutý silný ostrý dobyvateľský meč. Najskôr sme sa minuli, ale potom ma začal sledovať. ,,Čo chceš?" opýtal som sa ho a šiel ďalej. ,,Ani nič, iba si mi povedomý." ,,Hmm..." Vyšlo zo mňa. ,,Úprimná odpoveď..Nebol si náhodou včera v Paradise city?" ,,Áno bol a prečo?" ,,Tak ty si bol ten koho vyhodili..haha..inak pekná akcia v tom bare.." ,,Ďakujem." Predbehol ma a zastavil. Podal mi ruku a povedal: ,,Som Smrdlavý Kojot, môžes ma volať Smrdlak." ,,Ja som Constantine." Podali sme si teda ruky a šli sme spolu. Dozvedel som sa veľa vecí a aj dôležité informácie. Len tak prešla téma na rodné mesto. ,,Kde si sa narodil?" Opýtal sa. ,,V meste zatratených." ,,Áá pekné mesto. Teraz už sa premenovali na Riverside. Vo svojom okolí majú dosť miest, ktoré patria im." ,,A kto je teraz mestský zakladatel?" Zakladatel je Aďuška a zástupcovia sú Gabino a Čierny Vlk." Pri týchto menách sa mi začali v hlave premietať staré časy. ,,Poznáš ich?" Opýtal sa ma a prebudil zo spomínania." ,,Áno, poznám. Sú moji .. už asi starí priatelia." ,,Hmm..poďme tam, je to len kúsok, spomínali ťa, radi by ťa zas videli." ,,Dobre, ako chceš. Len si budem musiet kúpiť nové veci, lebo tieto už sú predsa len staré." ,,Dobre, blízko je dobré mesto. Volá sa Prasákov." ,,Čudný názov. Tak poďme." Šli sme teda do Prasákova a zistil som že je jeho zakladateľ. Keď sme tam prišli, ukázal mi ich obchod. ,,Vyber si čo len chceš priateľ môj." Tak som si obzeral veci, až som si kúpil celkom fajnové vybavenie. To staré, som dal žobrákom. ,,Hmm celkom dobrý výber. Čierny stetson, šedé čizmy, drahá košela, drahá vesta a čierny plásť, čierna šatka, drakeova predovka..?" ,,Áno, tú som našiel pri svojích výpravách, ešte tu mám svoju starú dobrú Winchester pušku.." ,,Počkaj, ostrá drevorubačská sekera?" ,,Dobre sa s ňou seká...a ešte vrhacie nože." ,,Ou, ty si náročný." ,,Ďakujem, môzeme ísť ďalej." Tak sme teda šli z Prasákova do Riverside, nevediac čo nás po ceste čaká.
 

DeletedUser1359

Hosť
Kapitola 20. - Znovuotvorený bar = Vďaka Cesikovi že nám ho otvoril :)
Ako sme tak šli, nemali sme žiadne problémy. Raz sa zdalo že si jeden hrobár pýtal. (možno Petee xD) Ale neboli s ním žiadne problémy keď sme mu trošku ukázali čo skrývame. Boli sme nevítaní tak sme rýchlo vypadli. Cestou sme narazili na pár zlatokopov. ,,Je sezóna." Povedali sme jednohlasne a boli sme sa len trošku nakuknúť či sa tento rok niečo pošťastilo. Ako sme tak šli, Smrdlak sa potkol o dosť veľkú hrudu zlata. Povedali sme si však sa oň potkol, nebude nikoho. Tak sme si ho zobrali. ,,Neberte ho...je prekliate." Pozreli sme sa za seba a bol to jeden zo zlatokopov. ,,To zlato som odhodil ja, nosilo mi veľké nešťastie." My sme ho nepočúvali. Ale aby sa nám nič nestalo, radšej sme šli za obchodníkom. Ten nám zlato vymenil za dobré veci. Ako sme tak odchádzali, počuli sme krik. Obchodník umieral. ,,Máme problem.." Povedal smrdlak a ja som si pomyslel..,,Nič nové." Preto sme nasadli na kone a ušli čo najrýchlejšie ako sa dalo. Isto vás napadlo: ,,Hlupáci, prečo si od neho nič nezobrali???" Moja odpoveď znie: Všetci a všetko čo bolo v tom meste bolo so zlatom prekliate. Ľudia umierali, jedlo bolo skazené a všetko sa rozpadalo. Keď sme mali pokus o útek, zbadali sme ako sa za nami čierni zem a všetko naokolo hnije a rozpadá sa. ,,Čo myslíš, ako dlho nás to bude sledovať???" Vykríkol smrdlak v snahe újsť. Ja som mu neodpovedal a dostal som plán. ,,Poď za mnou!" V snahe aby sa kôň otočil o možno 10° som sa pozeral či nás to prestane sledovať. Šli sme k hlbokej rokline. Áno, bolo ju treba preskočiť. Kôň cválal najrýchlejšie ako sa dalo a ja som sa pokúšal mu mojím telom pomôcť. Smrdlak troška zaostával ale dobehol ma. ,,Constantine, ja ťa za..aaaaaaaaaaaaa!!!" Kone skočili v snahe preskočiť to, čo nám chýbalo. ,,Oou..." Vykríkol som, keď som videl že to môj kôň nezvládne. Padal k zemi a ja som sa z posledných síl pokúsil zachytiť o skalu, dúfajúc že to Smrdlak zvládol. ,,Pomóc!!!" Počul som Smrdlakov hlas. Vyslovil som božie meno nadarmo a pokúšal sa vymyslieť spôsob ako sa dostať von. ,,Cľup!!!" Kone člupli vo vode a splašené sa hnali dole brehom. Aspoň že žijú. Ale ja neviem ako to bude so mnou. Skala sa pomaly ale isto rozpadala a ja som tam trčal. Zrazu k nám pricválali dvaja ľudia. Jeden z nich bol bandita a ten druhý bol lovec odmien. ,,Kuto hoď mi to laso!!!" Vykríkol bandita a pokúšal sa ma zachrániť. ,,Ťahaj!!" Vytiahli ma von. ,,Smrdlak!!!" Díval som sa a jeho nikde. Zrazu som ho uvidel padať. ,,Niéééééé!!!" Vykríkal. ,,Naturelord!!!" Vykríkol lovec odmien, Kuto. Hodil mu laso a Naturelord šikovným spôsobom zachytil Smrdlaka. ,,Čo tam tak stojíte!!! Pomôžte mi!" Ťahali sme Smrdlaka von z rokliny a keď sme ho vytiahli vrhol sa na mňa. ,,Ty jeden...!" Naturelord a Kuto nás od seba oddelovali. ,,Ktorý z vás je Constantine?" ,,Asi ja..." Povedal som. ,,Ideš s nami." Nekláduc odpor som šiel. ,,A čo Smrdlak?" Povedal som. ,,Ten ide s Kutom." Nasadli sme na kone a šli. Cestu do Riverside som si pametal moc dobre. ,,Kam ideme?" Opýtal som sa pre istotu. ,,Uvidíš." ,,Úprimnosť nadovšetko..." Naturelord sa len usmial. V diaľke bolo vidno mesto Riverside. Smerovali sme priamo tam. Keď sme tam došli, akurát neznámy človek vystúpil aby niečo povedal. ,,Bla bla bla." To bolo to čo povedal. Potom iba všetci začali kričať. ,,Cesik, Cesik!!!" Usúdil som, že je to ten "Bla bla bla" a on začal vyberať klince z baru. ,,Bar je teraz znova otvorený!!!" A húfa štastných ľudí sa doň nahrnula.
 

DeletedUser

Hosť
Pamútáte si na to neikto ešte? :D Je to úžasné .. po dlhom čase zase na The West :) ako sme boli v našom Bare u opitých kovbojov, a ako sme sa hádali. Aj s Gabinom :D
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore