Prieskum - dobrodruhov bonus k šťastiu

DeletedUser

Hosť
Vážení dobrodruhovia,
na anglickom fóre sa približne pred mesiacom objavila domnienka, že jeden z bonusov dobrodruha v skutočnosti nie je bonusom k šanci na získanie predmetu pri práci, ako tvrdí popis, ale namiesto toho pridáva na hodnote získaného predmetu. Teda i rozsah minimálnej a maximálnej kúpnej ceny na obrazovke práce by v prípade dobrodruha mal byť chybný, v praxi by mali byť obe hodnoty vyššie o 10%, s prémiom charakteru až o 20%. Nie je to nič iné než teória, avšak nepodarilo sa mi nájsť nejaký serióznejší prieskum, ktorý by ju vyvracal či naopak potvrdzoval.

Obraciame sa teda na vás. K potvrdeniu/vyvráteniu bude treba naozaj veľké množstvo dát, a to dát, ktoré sú na 100.00% pravdivé.

Čo potrebujeme od vás?
  • Do praktickej časti prieskumu môžu byť samozrejme zapojené len charaktery dobrodruh.
  • V prvom rade si musíte niekde zaznačiť, aký rozsah cien vám, pokiaľ možno, pri čo najlepšom vašom equipe pri určitej práci hra zobrazuje. Zaznačte si aj, aké prémia používate (relevantný je Vyšší príjem a Bonus pre postavu).
    Príklad: $1077 - 3233, bez prémia
  • Potom vykonávajte danú prácu len pri tom istom equipe, s tými istými schopnosťami, s tým istým stavom prémia. Pamätajte, pri akejkoľvek zmene equipu pred vykonávaním práce, prerozdelením schopností/vlastností alebo zakúpením/vypršaním prémia, si znova zaznačte rozsah cien, ktoré vám hra ukazuje v okne práce.
  • Pokiaľ sa vám podarí uskutočniť nález, ktorý by teóriu potvrdzoval/vyvracal, zapíšte ho do tejto témy vo forme uvedenej nižšie.

Aký nález teóriu potvrdzuje?
  • Teóriu podporuje taký nález, ktorého kúpna hodnota presahuje maximálnu hodnotu zobrazovanú pri danej práci.
    Teda ak mi hra zobrazuje maximálnu cenu $3233, teóriu potvrdzuje napríklad Zhrdzavená drevorubačská sekera v hodnote $3400.
Aký nález teóriu vyvracia?
  • Teóriu vyvracia taký nález, ktorého kúpna hodnota je nižsia ako 110% z minimálnej hodnoty zobrazovanú pri danej práci. Ak sa vám nechce počítať, je to jednoducho niečo naozaj veľmi blízko minimálnej cene.
    Teda ak mi hra zobrazuje minimálnu cenu $1077, teóriu vyvracia napríklad Háková puška v hodnote $1070.

Kedy nie je možné považovať nález za vyvracujúci/potvrdzujúci dôkaz?
  • Vždy keď sa vám podarí uskutočniť nejaký nález, hra náhodne určí nejaké číslo z rozmedzia minimálnej a maximálnej hodnoty. Následne vyberie predmet, ktorý je k tejto hodnote najbližšie (potvrdené vývojármi). Pokiaľ sa nablízko od tejto hodnoty žiaden predmet nenachádza, hra môže siahnuť i o pár stoviek $ nižšie/vyššie. Teda pri každom náleze je treba vziať do úvahy, či bol k minimálnej/maximálnej hodnote nejaký predmet i bližšie a teda, či mala hra vôbec "na výber". Túto stránku veci však nemusíte skúmať vy, jednoducho uverejnite nález a my sa o to už postaráme.
  • Pokiaľ si svojimi dátami nie ste na 100.00% istí, nemôžeme ich brať do úvahy. Ak ste si istý len na 99.99%, že máte zapísaný správny rozsah cien, ktoré hra ukazovala pri uskutočnení nálezu, nepíšte ho sem!

Aká je odmena za účasť v prieskume, prípadne i za dôkazný nález?
  • To je hádam jasné... Žiadna! Pokiaľ by sme ponúkli odmenu, hráči by boli schopní uvádzať i nepravdivé nálezy, aby ju získali. Motiváciou je vám pomoc pri potvrdení chyby v hre.

Dodatočné informácie k prieskumu
  • Pokiaľ je to možné, urobte screenshot, kde bude vidieť získaný nález a zároveň i rozsah cien uvedený v okne onej práce (ktorý je ten istý ako bol, keď ste uskutočnili nález).
  • Napísať sem nesprávne dáta alebo i upraviť poskytnutý screenshot vie naozaj každý. Pokiaľ sa budete snažiť klamať, môžete byť aj potrestaní.
  • Príspevky postrádajúce nižšie uvedené informácie nebudú brané do úvahy. Platí i pre prehlásenie na začiatku. Prosím pochopte, že i jedna nesprávna informácia môže mať vplyv na prieskum... Nechceme vás tu terorizovať formalitami a záväzkami, chceme si len byť istí.

Forma príspevku s dôkazným nálezom
Zodpovedne prehlasujem, že som si istý, že sú moje dáta pravdivé a som plne oboznámený so zadaním prieskumu uvedeným vyššie.
Hrou ukazovaný rozsah: $1077 - 3233
Môj nález: Čierny kožený klobúk (nákupná cena: $3500)



Pokiaľ máte akékoľvek informácie na túto tému, prosím, prispejte tiež. Možno vďaka vám ani nebude treba žiaden priezkum organizovať. Našli ste rovnaký prieskum na inom fóre? Dajte vedieť.

Pokiaľ máte nejaké otázky, nebojte sa prispieť ani vy.
 

DeletedUser521

Hosť
takže takto:
sk2 - dobrodruh bez prémia, šanca na nájdenie predmetu: 26% / 2 hodiny práce
beta1 - vojak, šanca na nájdenie predmetu: 24% / 1 hodina práce, ale rovnaké hodnoty ako na starých serveroch pri 2 hodinách práce

24 * 0,1 = 2,4
24 + 2,4= 26,4% čo sedí pre dobrodruha ak nemá prémium, zaokrúhluje sa dole

môže byť?
 

DeletedUser

Hosť
Áno, toho sme si už všimli... Túto teóriu to však nevyvracia, je možné, že i Nemci sami zabudli, čo ten bonus naozaj robí a i na novej obrazovke práce s ním počítali a prispôsobili ju tomu. No počítať, či predmety nachádzate s pravdepodobnosťou 24 alebo 29% (s prémiom na charakter) by bolo naozaj choré, preto je to lepšie skúšať z tohoto konca. Nie je pritom ale ani vylúčené, že sú v hre zavedené oba bonusy.

Taktiež podotýkam, že ja osobne tomu verím asi tak na 10%, ak nie menej... Ale za pokus nič nedáme, akurát sa tu môžete pochváliť svojimi nálezmi :D

Dávam napríklad na pozornosť tento nález... http://forum.the-west.sk/showpost.php?p=151500&postcount=532... Nemôžeme si tým síce byť istý ako nálezmi tu, ale pokiaľ by to sedelo, je to jeden z nálezov potvrdzujúcich teóriu. Práve to ma podnietilo, aby som sa o to vôbec zaujímal, taktiež ten hráč na anglickom fóre tým bol naozaj presvedčený. A ten hráč náhodou spravuje stránku http://www.thewestinsider.com/, kde sú ukazované maximálne ceny tejto teórií prispôsobené.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
TWi ceny praveze vobec nesedia do vzorcov, ktore su v hre. Som si toho uz davnejsie vsimol resp. v case kedy boli vzorce spristupnene. Na tw-db v sekcii prace kalkulator pocita presne hodnoty ake su v hre, ale to nevylucuje vec, ze najdeny predmet nemoze byt mimo interval vypocitanych hodnot. taketo pripady sa uz stali.

:neisty:
 

DeletedUser

Hosť
Áno... Stačí už len zistiť, či je toto vybočenie spôsobené tým odstavčekom v prvom príspevku (ohľadne najbližšieho predmetu) a pokiaľ nie, potom si všímať, či je to len u triedy dobrodruha.
Ale znovu opakujem, nedávam tomu viac než 10%...
 

DeletedUser

Hosť
Aký nález teóriu potvrdzuje?

* Teóriu podporuje taký nález, ktorého kúpna hodnota presahuje maximálnu hodnotu zobrazovanú pri danej práci.
Teda ak mi hra zobrazuje maximálnu cenu $3233, teóriu potvrdzuje napríklad Zhrdzavená drevorubačská sekera v hodnote $3400.

Aký nález teóriu vyvracia?

* Teóriu vyvracia taký nález, ktorého kúpna hodnota je nižsia ako 110% z minimálnej hodnoty zobrazovanú pri danej práci. Ak sa vám nechce počítať, je to jednoducho niečo naozaj veľmi blízko minimálnej cene.
Teda ak mi hra zobrazuje minimálnu cenu $1077, teóriu vyvracia napríklad Háková puška v hodnote $1070.


Tak určitéééé... som vojak a taktiež niekedy získam predmet čo ma vyššiu hodnotu ako tam je uvedené... s týmto nič nezistíte bbb.
 

DeletedUser3241

Hosť
ja si premium kupujem a vzdy sa mi zmensi nebezpecie a zvecsi sanca na nalez predmetu ....myslim ze sa raz matejkovi podarilo najst hnedu kozennu bundu a pritom mal x-4750 ci tak nejako .....
 

DeletedUser

Hosť
V mojom druhom poste v tejto téme som obe spomenuté veci už spomenul sám... :) Prečítať celú tému nikdy nie je na škodu :)
To prémium je v grafike na obrazovke práce určite zahrnuté tiež. Otázka je však, či tam neostal nejaký zabudnutý reálny bonus, ktorý na tej obrazovke nie je vidieť.
A na matejkov nález tam aj odkazujem.
 

DeletedUser

Hosť
Máme tu už nejakých dobrodruhov, ktorí hľadajú? Stačí si len pred každou prácou na šťastie zapísať tú maximálnu hodnotu a stav prémia a hrajete ako obvykle :)
//PS: nie, toto nie je klasifikované ako doublepost ;)
 

DeletedUser4451

Hosť
No neviem ci to pomoze, ale ja ked najdem nejaky predmet a spomeniem si na tuto temu, tak sa vzdy az po najdenom naleze (nic nerobim s inventom ani so schopnostami) idem pozriet na pracu kde som to nasiel a vzdy je to v poriadku.
Priklad: Mám šancu nájsť predmet od 1400-2350 nákupnú cenu a nájdem predmety s nákupnou cenou 1500, 2000, 2300... zatiaľ som si nevšimol, žeby to bolo viac.
Prémiá nepoužívam
 

DeletedUser3501

Hosť
davam na to pozor aj ja, ale doteraz som nenasiel nic coby malo vyssiu hodnotu ako mi to pise pri zadavani prace. Mam aj bonus postavy(som dobrodruh samozrejme) a doteraz nic.
 

DeletedUser

Hosť
Angelf1re: Snáď vystačí aj to... Pokiaľ sa nemýlim, motivácia by na cenu predmetu vplyv mať nemala, takže by to malo byť ok... Snaž sa ale byť istý, že si nič nemenil...
Šanca na nájdenie predmetu, ktorý by to potvrdzoval, je pomerne malá už i pri predpoklade, že výsledná cena predmetu je len náhodným intervalom z intervalu (tj. pravdepodobnosť na nájdenie predmetov z dvoch rovnako veľkých intervalov cien by bola rovnaká), to je však podľa mňa až príliš jednoduché... Nezabudnite ale, že zbierame aj tie ceny, ktoré sú medzi zobrazovanou minimálnou hodnotou a hodnotou o 10% vyššou, ktoré teóriu vyvrátia.

Obom vám teda ďakujem za účasť.
 

DeletedUser3241

Hosť
Pozor !!!!

Na s5 som si zadal hladanie pokladu s 0 PB takže rozpätie je 398-1195 a našiel som zlelenú kravatu s nákupnou cenou 1205 dolárov ... ale ja niesom dobrodruh ale Vojak !
 

DeletedUser

Hosť
Okolo tej ceny asi nie je žiaden predmet bližšie, takže hra vybrala tú kravatu.
Čo sa týka tej pôvodnej teórie pre dobrodruhov, IMHO je vyvrátená...
 

DeletedUser

Hosť
ja som našiel ako duelant už aj o 350$ + ako bola max. hodnota ;)
 
Hore