Súťaž o najlepšiu osnovu

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser5708

Hosť
Barman Henry Walker: "Ahoj... Dnes som našiel pred mojim barom mŕtvolu chlapa. Na batohu mal napísané "Cartwright". Chcel by som sa o ňom dozvedieť viac, pomôžeš mi?


Pravidlá súťaže:
Každý hráč, ktorý sa chce zúčastniť musí vytvoriť stručnú osnovu o Cartwrightovom živote. Kde sa narodil, ako žil, kde umrel, atď. Malo by to byť niečo na štýl tohto. Všetko musí byť z vašej hlavy a nesmie byť okopírované

Každý súťažný príspevok musí obsahovať:
Meno Cartwrighta,
jeho krátky životný príbeh,
kde sa narodil, kde umrel, ako žil, preličky o ňom,
svet, na ktorom chcete odmenu.

Zapájať sa môžete do 02.10.2013 - 20:00.
Každý hráč môže súťažiť len s jedným príspevkom.

Odmena:
Hráč s najlepšou osnovou bude odmenený 100.000 dolármi na ním určenom svete.

a obálkou s 250 dlhopismi od TW Tímu

Organizátori:
Laudis
Atival


Veľmi pekne ďakujem veľkorysému sponzorovi Atival, ktorý nám pomohol uhradiť polovicu nákladov.

Účasťou v súťaži povoľujete využitie diela pre účely Wiki redaktorov.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser10093

Hosť
John Cartwing

John C. bol bandita ktorý sa narodil v štáte Texas, kde sa preslávil svojim rýchlim duelovaním. Keďže mu rodičia zomreli v jeho troch rokoch, chcel sa pomstiť indiánom ktorý ich zabili. Keď mal dvadsať rokov, začal pôsobiť v štáte California pod prezývkou "Rýchly John". John ďalej cestoval cez Ameriku, až kým nenašiel kmeň indiánov, ktorý zabili jeho rodičov. Keďže zabil vodcu kmeňa, Mohutného Orla, išiel po ňom kmeň veľmi dlho. Johna zabili indiáni v štáte Arizona, kde sa tridsať rokov skrýval.
 

DeletedUser

Hosť
George Cartwright

George Cartwright bol jeden z najvýznamnejších vodcov mesta Rio Bravo v štáte California,ktorý je aj jeho rodiskom.K sláve v meste sa dopracoval vo veku asi 25 rokov ako vynikajúci architekt a stavbár.Bol veľmi inteligentný a schopný architekt.O jeho stavbách chyrovali až v ďalekej Európe,kam sa klebety dostali vďaka kupcom z rozličných kútov sveta.No okrem unikátnych domov a víl,ktoré navrhoval a mnohokrát aj sám staval,bol úzko zapojený do rozhodovania mestského zastupiteľstva.Často dostával telegramy s prosbou o pomoc s tým,či s tým problémom.Sprvoti to bolo iba raz,možno dvakrát do mesiaca.No čím ďalej,tým užitočnejšie rady dával.Po dvoch rokoch už sa ani nemohol sústrediť na svoju prácu,lebo stále chodil do senátu radiť starostovi.Nakoniec mu pán starosta Mathew Freeman ponúkol členstvo v rade mesta.George mal vtedy len 29 rokov...V novom pracovisku sa mu darilo výborne.Nepotreboval miesto starostu,aby mal najväčšiu autoritu.No s narastajúcou slávou prichádzajú aj neprajníci.Tak to bolo aj teraz.Našiel sa istý John Mandrake,ktorý mu jeho úspechy závidel a chcel ho o ne pripraviť.Skúšal všakovaké spôsoby,no nič neúčinkovalo.On si však zaumienil,že Cartwright musí zomrieť.Príležitosť sa mu naskytla jedného pochmúrneho večera.George bol sám doma po namáhavom dni v práci.Spal ako podťatý.Mandrake nemohol mať lepšiu príležitosť pre vykonanie špinavej práce.Mŕtve telo Georga Cartwrighta odtiahol do baru Henryho Walkera,aby zamaskoval svoj čin.Na druhé ráno našiel Henry mŕtvolu pána Cartwrighta.Celé mesto zamoril smútok.Odvtedy si úmrtie pripomínajú občania mesta dňom architektúry.
George Cartwirght,narodený 16.8.1821 zomrel vo svojom dome na predmestí Ria Brava dňa 19.10.1853 ako najzaslúženejsí občan o rozvoj mesta.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Bill Cartwright

*************************************
Bill Cartwright sa narodil roku 1795 v malebnom meste Los Salvadores na západnom pobreží Ameriky. Už od mala sníval o tom že sa stane slávnym pištoľníkom. Keď mal Bill 9 rokov vtrhla do mesta banda El Shanea. Vybrakovali celé mesto a zabili každého koho našli vrátane Billyho rodičov. Jediný z celého mesta prežili Bill a jeho strýko Hackett. Vtedy jeho sen byť slávnym pištoľníkom bol posilnení prísahou pomstiť svoju rodinu.

Roku 1805 sa presťahovali do mesta River Grand. Jeho strýko Hackett ho učil zručne používať zbrane. Zoznámil sa tam aj s chlapcom menom Natty Bravado ktorý sa stal jeho nerozlučným spoločníkom. Našiel si aj prácu a pracoval ako poštár.

Keď dovŕšil 20 rokov, jeho strýko Hackett ochorel na Týfus. Na smrteľnej posteli mu povedal: Nikdy nezabudni na svoju prísahu a skonal. Vtedy sa už Bill živil ako zástupca šerifa. Rozhodol sa že konečne vykoná to čo prisahal. Dostal ku tomu výnimočnú šancu keď sa vo veku 21 rokov stal šerifom a jeho priateľ Natty sa stal jeho zástupcom.
Strašnou ´´náhodou´´ 2 roky potom sa banda El Shanea vydala vybrakovať to mesto kde bol Bill šerif. El Shane a Bill sa ocitli oproti sebe. Bill zvolal Toto je za mojich rodičov a vystrelil. Bohužiaľ netrafil a toho využil El Shane a strelil ho do ramena. Bill sa s výkrikom hodil na zem. El Shane podišiel ku nemu namieril na neho zbraň a povedal: Ako som zabil tvojich rodičov zabijem aj teba. Zahrmel výstrel.

Jedného dňa išiel Natty Bravado cez mesto. Mal namierené do baru. Zrazu niekto na neho zavolal . Bol to Bill. Natty si k nemu prisadol a začali sa rozprávať. Pamätáš si nato keď si ma pred rokmi zachránil pred smrťou? El Shane už chcel vystreliť ale ty si bol rýchlejší. Nato mu Natty odpovedal: Ty by si pre mňa urobil to isté. Usmiali sa a pripili si nato. A každý sa pobral svojou cestou. Bill pracoval ďalej ako šerif.

Bill zomrel roku 1835 pri jednom z prepadnutí mesta banditami. Jeho spoločník Natty to len tak-tak prežil a dostal Billyho telo do mesta Old Hamburg. Tam vyrozprával tento príbeh miestnemu barmanovi Henrymu Walkerovi.
**************************************

PS: čo je vyznačené tučným písmom je priama reč.
Moje meno je 89pokorP a hrám na Californii.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
'' Ano Henry, rada ti pomozem identifikovat tohto chlapa. Je to Carl Cartwright.''


Carl Cartwright, inak prezyvany aj Hnusny Carl, bol najvacsi podliak akeho divoky zapad poznal. Narodil sa 18.9.1800 v mestecku Springfield. Jeho rodicia boli jednoduchi a zivotom stvrdnuti ludia. Otec bol zalesak a mama sa starala o Carla a jeho starsieho brata Cartera. Uz v detstve sa prejavila jeho tyranska povaha ked trapil zvierata, rovesnikov aj starsieho brata.

Ked mal 5 rokov, uviazal na macku dynamit a poslal ju do mesta na trh. Ta sa nastastie rozbehla opacnym smerom a dynamit z nej spadol ked preskocila plot.

Ako 10rocny podpalil rodicovsky dom. Obaja rodicia uhoreli. Starsi brat sa s tazkymi popaleninami horko-tazko vytackal z horiaceho domu a Carl mu z ''milosrdenstva'' vrazil noz do srdca.

Odvtedy sa Carl potuloval preriou od mesta do mesta, zivil sa kadejakymi pomocnymi pracami, ale z kadzeho mesta nakoniec usiel alebo ho vyhnali lebo bud nieco ukradol alebo niekoho pobodal.

Ked zavrsil 21 rok, uz bol preslaveny svojou prezyvkou Hnusny Carl a v statoch Texas, Arizona, Buffalo a California bol na neho vydani zatykac s odmenou 100 000 dolarov.

A potom akoby sa pod zem prepadol. Su len dohady a nepotvrdene famy kde sa nachadzal a co robil dalsich desat rokov. Bolo vela utokov na nic netusiacich obyvatel roznych miest, vela dobodanych farmarov a zalesakov. Ludia nachadzali oskalpovane macky pred dverami, ale nic mu nebolo dokazane a nikto ani nevedel kde sa nachadza.

Objavil sa zrazu 18.9. 1831 v state Buffalo, v meste Citadela, pred barom Henryho Walkera. Svedecke vypovede sa zhoduju v tom, ze mal odhodlany vyraz na tvary a z oci mu srsala nenavist. V zurivosti hodil svoj batoh na zem a jeho posledne slova boli : '' Klamali mi! Cely zivot mi klamali! Henry, za toto zaplatis!...'' Chcel vtrhnut do baru, ale zakopol o svoj batoh, a napichol sa na svoj vlastny noz. A tak v den svojich narodenin, Carl Cartwright zomrel tak, ako zil a svoje tajomstvo si zobral do hrobu. Spomenutu odmenu 100 000 dolarov, ktora bola vypisana na jeho hlavu, si vyzdvihla dobrodruzna zena Hebibty, ktora ho pomohla identifikovat a nahlasit serifovi.

:howgh:
Hebibty
Buffalo
 

DeletedUser5708

Hosť
S Ativalom sme sa rozhodli predĺžiť súťaž o pár dní, po novom končí súťaž 3.10.2013 :)
 

DeletedUser

Hosť
Billy Cartwright

Billy Cartwright, prezývaný ,,kukuričňák Cartwright,, (kvôli jeho láske k tejto zelenine), bol jeden z najznámejších banditov Divokého západu. Narodil sa na začiatku 20. storočia - presný dátum nie je známy - v štáte Colorado, meste Denver. Jeho otec bol šerif a mama tanečníčka. V 6. rokoch sa stal známym, keď vyhral súťaž o najlepšieho mladého strelca Denveru. O jeho schopnostiach sa ale dnes pochybuje, pravdepodobnejšia je verzia, v ktorej podplatil rozhodcu fľašou whisky. Od tohoto momentu sa začal jeho život meniť. Stal sa členom gangu 3 kolty a od miešača drinkov sa prepracoval na jednu z najvyšších pozícií medzi radou gangu. Jeho otec mu v tom nedokázal zabrániť a dokonca života sa s jeho rozhodnutím stať sa zločincom nezmieril. Po 25 rokoch služby si kúpil kukuričnú farmu a chcel sa usadiť. Jeho ambície ho ale viedli vyššie a vyššie, a tak prešiel do konkurenčného gangu Zlatých ostroh. Jeho bývalý gang to neuniesol a rozhodol sa mu pomstiť. Včerajšieho dňa, 6.6.1933 bol zastrelený troma členmi gangu 3 koltov pred tvojím barom.

Rudko666 - California
 

DeletedUser10008

Hosť
O živote a smrti M.Cartwrighta

Toto je neuveriteľný príbeh o odvážnom,nebojácnom a silnom mužovi.Mark Cartwright sa narodil 8.3.1875 v malom mestečku v štáte California.Jeho otec bol veľmi známi a ctení guvernér Californie Arthur Cartwright.Jeho matka pochádzala z Texasu.Keď mal Mark 20 rokov začal pracovať pre svojho otca ako doručovateľ dôležitých listov a balíkov.Práca ho bavila a navyše bola dobre platená.O 16 rokov teda keď mal 36 šiel z Californie do Arizony doručovať dôležitý list.Cestou naspäť uvidel jeden z gangov,ktorými bol tento kraj preslávený.Okrádali a bili ženu.Mark neváhal,zosadol zo svojho koňa a zachránil ju.Zabil pri tom vodcu ich gangu.Pred týždňom ho otec vyslal po tej istej trase ako v ten deň.Gang si ho pri ceste späť všimol a pred barom H.Walkera ho zabil.Toto bol príbeh o jeho živote a aj o jeho smrti.


California
 

DeletedUser

Hosť
Jackob Cartwright sa narodil v jednom nemenovanom meste na severe Californie. Ako štvorročný holými rukami ulovil medveďa. Už od piatich rokov pracoval ako pastier dobytka. V štrnástich rokoch sa stal šerifom v malom meste. Žiadny z banditov si na neho netrúfol. Jackob miloval zvieratá, no najradšej jazdil na oslovi. Kvôli rušnému životu nikdy nestretol svoju životnú lásku. Vždy bol zastáncom spravodlivosti, a každému, kto si to zaslúžil pomohol. Bol to veľmi bohatý muž, a svoje bohatstvo rozdával medzi chudobnejších obyvateľov miest po celom divokom západe. V štyridsiatich ôsmich rokoch sa rozhodol žiť pokojný život. To sa mu stalo osudným. práve keď vchádzal do Henryho baru, zbadali ho Banditi, ktorým prekazil bankovú lúpež. Zazneli dva výstrely, a Jackobov život sa skončil. Bol to dobrý muž, a to sa mu stalo osudným.

Svet California , hráčka toytoy.
 

DeletedUser

Hosť
Thomas Catwright

"Raz v noci som sa túlal mestom,keď tu zrazu sa predo mnou zjavila neznámy obrys ... bolo to vysoké a dýchalo to" Samozrejme že to bola postava čo iné.
"Podišiel som bližšie a uvidl som zničeného muža s hrzdavým koltom v ruke" Spýtal som sa "Môžem vám pomôcť pane ?" Odvetil "synu som v poriadku ,nič mi nie je". Ledva stál na nohách a po pár sekundách sa zrútil na zem. V tom som rýchlo zabehol do vedľajšieho salónu a pýtal som Daisy (miesta čašníčka) o pohár vody. Keď som sa vrátil k tomu mužovi tak už nedýchal. Stiahol som z neho kabát a pozrel som sa na jeho menovku,bolo tam písané "Thomas Catwright, Šerif mesta Tombstone" Tak som sa len zarazil a spomenul si na nedávnu veľku bitku ktorá sa v tom meste uskotočnila. Bol to on kto ako posledný odchádzal z boja statočne.
Thomasa sme dôstojne pochovali hneď na druhý deň na našom miestnom cintoríne a na jeho hrobe bolo napísané "Samotný moment, v ktorom sa rozhodnete ísť za svojím vytúženým cieľom, znamená úspech."
Nikdy sme nezistili kedy sa narodil ale zomrel presne 28.9.1932 o 23:47.
----------------------------------
nick - mr.tomi
hrajem na - California
 

DeletedUser10257

Hosť
Chuan Cartwright sa narodil v malebnom mestečku neďaleko jazera Titicaca. Jeho otec bol prostý rybár a matka mu umrela keď mal 3 roky. Keď mal 11 rokov stratil aj posledného človeka na ktorom mu záležalo: jeho otca. Úžerníci, od ktorých si jeho otec požičal peniaze, mu zhabali dom a chceli ho nechať v pustatine zhynúť od hladu a smädu. Malý Chuan sa však nedal, dostal sa odtiaľ a roky blúdil po krajinách Južnej Ameriky. Po 9 rokoch lúpenia a drobných krádeží sa dostal do Mexika. Tam si našiel prácu v jednom malom bare, ktorý vlastnil barman Armando. Stal sa mu druhým otcom. Avšak osud ho zanedlho dostihol. Jedného pekného rána vošli do baru, nie dobre vyzerajúci, 3 muži. Armando ich šiel obslúžiť a vtom sa to stalo. Jeden z tých mužov vystrelil Armandovy rovno medzi oči. Keď to uvidel Chuan rozbehol sa v divom amoku za nimi. Tí však nasadli na kone a už ich nebolo. Zmorený Chuan sa vrátil do baru, zohol sa k Armandovy a ten mu z posledných síl povedal: ,,Pomsti ma, synu." To Chuanovy stačilo aby sa rozhodol. Na ďalšie ráno si pobalil svoje veci, vysadol na koňa a trielil po ich stope. Pýtal sa každého či nevideli 3 mužov na koňoch. Po týždňoch úmorného sledovania ich konečne dostihol. Bola noc, neďaleko baru U Henryho, videl 3 kone a pri nich 3 mužov. Áno boli to oni. Ich tváre by spoznal aj keby bol slepý. Zakradol sa za nich. Vyskočil s nožom v ruke. Do jedného nôž hodil a trafil ho do krku. Bol to nepremyslený ťah spáchaný v čistom amoku. Dvaja ďalší nezaháľali. Vytiahli svoje pištole a rozstrieľali Chuana na márne kúsky. A tak skončil Chuan Cartwright 21 ročný mladík, ktorého osudom bol skon.

Napísal pittko1, svet Arizona
 

DeletedUser

Hosť
Benjamin Cartwright

Dátum narodenie Benajmina Cartwrighta ostane navždy záhadou. Tak ako hrou osudu prišiel k svojmu menu, rovnako podivným osudom opustil tento svet. Jeho „otec“ Carl bol šiestou generáciou usadlíkov v Novom svete, ktorí pochádzali zo Švédska. Nebol jeho biologickým otcom. S manželkou Helen im osud nedoprial mať deti.

Keď raz Carl ťahal svoju pohrebnú káru a opäť nadával na osud - na kiahne, ktoré mu vzali sestru a pripravili ho o možnosť mať deti - začul v lese plač len niekoľko týždenného, snáď mesačného dieťaťa. Keď k nemu prišiel, uvidel skazu okolo: dostavník prepadli a cestujúcich vyvraždili. Zabili všetkých, až na to malé chlapča. Carl ho naložil na svoju káru a utekal k Helen. O niekoľko dní navštívili svojho priateľa, reverenda Mc Kakaca, ktorý pôsobil na území kmeňa Čo-Čonka. Kazateľ Čonka - ako ho volali miestni Indiáni - pokrstil chlapca menom Benjamín ( čo znamená: „Syn pravej ruky “). Vtedy dostal aj význam svojho priezviska Cartwright: CAR = Carl (jeho adoptívny otec), TW = (tweens – hold daný Carlovej sestre, dvojičke Ende, ktorá zomrela na kiahne) a RIGHT = (narážka na meno, ktorým ho pokrstil reverend Mc Kakac). Údajne celý život zasvätil Benjamín Cartwright hľadaniu svojej pravej rodiny z vystrieľaného dostavníka. Stal sa z neho dobrodruh.

Posledné overené informácie hovoria o tom, že reverend Mc Kakac, ktorý ho krstil bol práve tým desperadom, ktorý s bandou prepadol dostavník s budúcim Benjamínom Cartwrightom. Naposledy videli Benjamina Cartwrighta v meste Gargamel City ako Mc Kakacovi prehnal hlavou guľku. Hneď potom sa zastavil v miestnom saloone a po niekoľkých pohárikoch škótskej vyšiel pred bar, kde padlo zopár výstrelov. O chíľku nato ho našiel mŕtveho barman Henry Walker. Na batohu mal len napísané: Cartwright. V pravej ruke stískal dymiaci sa kolt a v ľavej fotku Carla a Helen.

Autor: McKakac, Svet: California
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser8913

Hosť
James Cartwright

Narodený roku 1784 v Mexiku. Nemal najlepšie detstvo. Jeho otec bol ožran, vysedával každý deň v salóne. Jeho matka neustále pracovala ako krajčírka, a živila tým rodinu. Jedného dňa malý James bol doma sám. Chcel vedieť, aké to je v salóne, tam, kde je otec takmer vždy. No keď tam prišiel, otec ho tam zbadal. Už mal vypité. Schmatol ho, a hneď zobral domov. Nezbil ho, no odpikala si to jeho matka, vraj ho mala strážiť. Otec John od vtedy každý večer bil svoju matku. V deň chlapcových 14. narodenín mu otec kúpil malého bieleho poníka. Síce ho to potešilo, no bol stále smutný, že bije matku. Videl, že je chlapec neveselý. Triezvy zašiel k chlapcovi a povedal mu: "Od dnes to bude inak." On mu uveril. Týždeň sa spolu hrávali doma spolu s malým poníkom. Jeden teplý večer sa spýtal John syna: "Počuj, nechceš predsa ísť so mnou teraz do salónu?" U Jamesa to vyvolalo zmiešané pocity. Na jednej strane sa tešil, lebo v tej dobe to bolo niečo vzrušujúce pre chlapca v takom veku, no bál sa, že začne znova biť mamu. Rozhodol sa podľa svedomia. No otec s tým nebol spokojný, nazlostil sa na chlapca, a šiel tam aj s jeho poníkom. James vedel, že to nie je dobré. Svoje jazdecké zvieratko mal veľmi rád.
Zašiel dnu, zbalil si oblečenie, všetky svoje našetrené peniaze, jedlo na cestu a vybral sa k salónu. Jeho koň Billy bol priviazaný o stĺpik pri dverách. Keď billy zbadal Jamesa, šťastne zaerdžal. Pre chlapca to nebolo dobré. Rýchlo odviazal poníka, nasadol naňho, a už rýchlejším klusom šiel smerom do Texasu. Otec stihol výjsť zo salónu, vybral revolver, a vystrelil na koňa. Trafil jeho nohu. Koň od strachu pridal, no krívajucí po 2 míľach spadol. James sa rozplakal. Nebolo mu ľúto jeho otca, alebo boľavej ruky. Bolo mu ľúto koňa, ktorého mal najradšej na svete. V batohu mal zbalenú látku, ktorá slúžila ako obväz. Videl, že guľka nie je v nohe, tak len obviazal ranu a ďalej v ceste pokračoval vedľa neho. Cestoval 14 dní, pokiaľ mu nedošlo jedlo a peniaze. Tu zastavil pri jednej malej farme. Zašiel ku dverám zaklopal, a otvoril mu starší, no dobre vyzerajúci pán. Mohol mať asi tak 58 rokov. Pán Jeremi sa mu pozrel do očí, a hneď vedel, ako na tom je. Povedal mu: "Koňa daj vedľa do ohrady a poď dnu." On to urobil bez slov. Keď vošiel do kuchyne, bol taký hladný, že sa ani nespýtal, sadol si za stôl, a nabral si mäso. Jeremi sa naňho len tak usmial, a požiadal chlapca, aby mu vyrozprával svoj život. Tušil, že uňho ostane. Po tom mu ukázal jeho izbu, a šiel spať. Počas nasledujúcich 6-tich rokoch ho naučil pracovať, variť, starať sa o zvieratá, narábať so zbraňami, a všetko, čo bolo potrebné.
Keď mal chlapec 21, Jeremi bol už starý. Vedel, že jeho život sa už kráti, a tak dal prepísať všetok jeho majetok na Jamesa. Mal ho rád tak, ako mal rád svojho syna, ktorý mu zomrel, spolu s matkou, na tuberkulózu. Jedine, čo od neho žiadal, bolo aby hrob bol na záhrade pri svojej rodine. Ako 24 ročný si našiel v blízkom mieste dievča zo slušnej rodiny, s ktorým sa aj oženil. Mali dcérku, ktorá sa volala po mame, Kate. Šťastne žili 9 rokov. Jednú chladnú noc sedeli na terase. Blízko ich farmy bol salón, do ktorého nikdy nechodil. Vychádzal z neho jeden ožran ktorý sa zastavil pri ich bráne. Skričal na rodinu: "Máš peknú ženu, môžem si ju požičať?" povedal posmešne. Jamesa to vytočilo, až tak, že vybral zbraň od Jeremiho. Bol to zachovalý, vzácny revolver. Vystrelil s ním do zeme. Opilec za zľakol, preto vybral svoj, a vystreli na Jamesa niekoľko krát. Netrafil ho.
Začal brechať ich pes, a opilec utiekol. James trochu naľakaný, no už spokojný sa otočil k rodine. Videl niečo, čo nechcel nikdy vidieť. Jeho žena bola 2-krát postrelená do hrude.
Posledné slova, čo od nej počul, boli: "Ochraň našu dcérku." On sa rozplakal. Bol to plač, malého Jamesa, ktorý plakal nad svojou mamou. Celú noc plakal s malou Kate na terase. Skoro ráno jej vykopal hrob na záhrade. Bol veľmi smutný, no viac nahnevaný. Chcel pomstu. No bál sa v záujme svojej 9 ročnej dcérky. Ešte v ten večer jej povedal: "Moja milovaná Kate, mám ťa veľmi rád. No teraz musím ísť niečo urobiť. Ak by som sa nevrátil, choď k pani susede Jenny, a bývaj u nej. V stajni máš darček k desiatim narodeninám. Malého bieleho poníka. Staraj sa oň tak, ako som sa ja staral o billyho. Už musím ísť." povedal s plačom, a balil si veci do toho batohu, do ktorého si balil veci ako malý. Nasadol na svojho koňa, a šiel do salónu na druhej strane mesta. Vedel totiž, že vrah nebude v tom susednom. Keď dorazil, dostal rovnaký strach ako pred 20-timi rokmi. Vybral Jeremiho revolver, a ani nevošiel do salónu, a vrah bol vonku. Nechcel mu nič hovoriť. Zdvihol naň revolver, no nestihol ho zabiť. Keď padal na zem, už len vystrelil. Jeho kôň strašne erdžal, a utiekol preč, zrejme na farmu. Postrelený vrah utiekol preč z Texasu.
Na zemi bol už len James Cartwright, zastrelený do srdca pred salónom v Texase.

Napísal: domino1471 zo sveta Buffalo
 

DeletedUser

Hosť
Frankie Cartwright allias Burnittos

Takže Henry, Franieho som poznal, a môžem ti o ňom aj niečo povedať. Ale, samozrejme, niečo za niečo, takže mi aspoň nalej. Takže, Frankie bol môj sused, prišiel sem z afriky. Stretli sme sa s prístave v New Yorku a tam sme sa aj spoznali. Mol to milý chlapík, rozumeli sme si a keďže sme tu na divoký západ prišli obaja hladať nový život, naša cesta bola rovnaká. Škoda, ale nikdy som sa ho nespýtal, kedy sa norodil. Bývali sme v osade menom Bone. Frankie si tu našiel miesto ako šerif, ja som tu hnal dobytok. Jedného dňa do mesta ale prišli nejaký Frankieho známi, ale nepovedal mi o koho ide. Keď som ho chcel ísť na druhý deň pozrieť, bol preč. Bolo mi jasné, že ho odviedli tí chlapi. Bolo mi ho ľúto ale v mojej poštovej schránke som našiel odkaz: ,,Jedného dňa sa vytrhnem z rúk leva". Pochopil som, že im chce utiecť. Viac som ho ale nevidel...
Nech mu je zem ľahká.. Idem mu vykopať hrob, a ozaj - zvyšok odmeny mi pošli na svet CALIFORNIA.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore