Spoločné užívanie počítača

Súhlasíte?


  • Celkový počet hlasujúcich
    78

DeletedUser

Hosť
Dobrý deň. Rozmýšľal som, koľko ľudí už dostalo BAN za to, že boli z niekym iným na tej istej IP adrese. Niekedy to boli napríklad iba dvaja bratia, ktorý majú jeden počítač.

Chcel by som zaviesť, aby každý v svojich nastaveniach mohol napísať aspoň jedného hráča, s ktorým používa ten istý PC. Obaja hráči by si to museli nastaviť. Takto by nevznikali problémy z 10 dňovým BANom a nakoniec zrušením jedného účtu.

Samozrejme by sa nemohli prihlasovať v tom istom čase.. teda bolo by to iba podozrivé že tá istá soba má obidva účty. :-D Ďalej by si medzi sebou nemohli predávať žiadne položky. Nemohli by medzi sebou dávať duely... (Týmto by bolo jasné že z jednej postavy si posielajú peniaze na druhú.)

Prosím napíšte čo si o tom myslíte. Je to vec ktorá sa do hry fakt hodí.
 

DeletedUser

Hosť
:) Ked to este hraval aj môj brat,tak som to nonstop vkuse hladal,aby som sa nemusel bat ze nas zabanuju a nikdy som to nenasial.Az neskôr mi doslo,ze to nebolo tu na weste,ale na DK.
Urcite by som bol za.
Ziadny obchod medzi sebou,duely na toho isteho hraca v lehote napr. 48 hodin...atd,atd...
 

DeletedUser

Hosť
Krytie mulťákov, nie!!!

Napíš hernej podpore, že máte spoločnú IP a je to:p
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Myšlienka sa mi naozaj veľmi páči, takže ju trochu rozvediem...

Je isté, že člen hernej podpory by na to, či mám druhého podozrivého v zozname, nemusel brať žiaden ohľad (tým pádom žiadne krytie mulťákov). Bola by to naopak iba pomôcka pre poctivých hráčov, aby sa porušovania pravidiel nedopustili. Zo spomenutých obmedzení by asi zmysel mali najmä obmedzenie tých vecí, ktoré sú pravidlami momentálne zakázané, a to vzájomný duel a najmä koordinované duely.

Smutne často dochádza k blokovaniu hráčov bez úmyslu porušovať pravidlá práve kvôli tomu druhému. Hráči z rovnakého pripojenia si jednoducho nemusia stíhať vzájomne kontrolovať, kto koho dueloval, prípadne to nekontrolujú vôbec. Stačí aby duelovali spoločne jedného hráča, o ktorom sa navzájom neinformovali a už porušili pravidlá. Takáto funkcia by tomu veľmi, veľmi výrazne napomohla a v ideálnom prípade by vylúčila možnosť, že by sa niekto porušovania pravidiel v tomto bode dopustil neúmyselne.

Funkcia by vyžadovala obojstranné potvrdenie zdieľania pripojenia. Teda ak si ja pridám niekoho do toho zoznamu, nijaká z tých funkcií by nezačala fungovať, kým si tam mňa nepridá i ten druhý človek. Ak by sa to neurobilo, dalo by sa to zneužiť, aby som mohol zistiť, či daný hráč nejakého iného hráča v poslednom čase dueloval... Možnosť, ktorá sa nedá nejak moc zneužiť, ale ktorá by určite mala byť súkromnou vecou toho hráča.

K prevedeniu - prvá podmienka by jednoducho vyhodila varovanie, ak by som sa pokúsil duelovať hráča, ktorého mám napísaného v tom okne. Druhá podmienka by pracovala tak, že keď niekoho vyzvem na duel, skontroluje sa, či žiaden z mojich spolubývajúcich a podobne už toho hráča za posledných 24 nedueloval. Ak áno, znova mi vyskočí okno, ktoré ma varuje, že niekto z tých mojich ľudí už toho hráča dueloval. Uprednostnil by som spraviť z toho len varovanie (podobné ako je teraz pri duelovaní člena aliancie), aby sa nestalo, že to v prípade nejakej chyby postihnutým hráčom kompletne znemožní duely.

Čo sa týka užívateľského rozhrania, asi sa zhodneme v tom, že v tých nastaveniach to bude ako nová karta pod položkou Účet.

Toľko zatiaľ odo mňa, pridávam i anketu.
 

DeletedUser

Hosť
podla mna by hraci moc spekulovali a boli by stym caste problemy
 

DeletedUser

Hosť
celkom dobre ale suhlasim z chlapikom boli by s tym problemy
 

DeletedUser

Hosť
Dva príspevky zmazané, prosím, nevyužívajte túto tému na diskusiu postupov hernej podpory...
 

DeletedUser

Hosť
Súhlasím s Petee, ale ako by to bolo z trhom? Napríklad užívateľ v tom zozname našiel vec ktorú on nepotrebuje, ale ja by som to potreboval tak by mi to nemohol poslať cez trh len kôli zdielaniu? To je podľa mňa blbosť a obmedzovanie nákupov.
 

DeletedUser

Hosť
Neni to blbost.Lebo keby si si mohol/a predavat veci,tak by si mohol povedat ze potrebujes napr. vsetko a tym padom by si si ulahcoval/a hru predmetmi,ktore by si si inac musel/a hladat a taktiez by druhy ucet zarabal.
ZIADEN obchod! :happy1:
 

DeletedUser3950

Hosť
Takýto predaj predmetov by sa celkom ľahko konal cez nejakú tretiu dôveryhodnú osobu.
 

DeletedUser

Hosť
Hanibal teraz v noci mi to už nejak nepáli :D ako si to myslel presnejšie? Tak nejak že ja to predám tebe a ty to dáš ďalej inému? :Oo
 

DeletedUser

Hosť
Myslimsi ze to myslel asi tak,ze napr.keby sme boli my dvaja na jednom PC a ja by som ti chcel nieco poslat,tak by som to najprv poslal hanibalovi a ten by to poslal tebe...
Uhadol som? :D
 

DeletedUser

Hosť
Áno. Presne tak. Týmto by sa to dalo obísť, a bolo by z toho spomínané krytie mulťákov.
 

DeletedUser3950

Hosť
Áno pochopili ste to správne...jednoduché a tak by to zakázanie obchodu bolo na prd aj pol.
 

DeletedUser

Hosť
Ale tak zase si myslim,ze nie kazdy hrac by bol taky ochotny.Lebo keby si kazdu chvilu chceli daco posielat,tak by stale musela byt ta ich "obeť" v meste a dost by stravili casu na dohadovani sa a take veci.Ako je pravda,ze by to mohli vyuzivat,ale podlamna nie dako casto...
 
Hore