Vylepšovanie predmetov

  • Zakladateľ témy Deleted User - 4
  • Vytvorené

DeletedUser

Hosť
Vynikajúci update, len mi spravil bordel v invente, fakt paráda. Klobúk dole INNO.
 

DeletedUser9513

Hosť
Škoda, že to poprehadzovalo všetky produkty a predmety. Som vždy vedel, čo kde hľadať a teraz je to úplne opačne :(
 

DeletedUser

Hosť
Možno máte z toho guláš a preto vám dávam jednoducho matematický zápis tej ceny danej veci s cenou X

3 na n * X + 2*x*3 na (n-1) + 3*x*3 na (n-2) + 4 * x * 3 na (n-3) ... (a tak dalej) až kým sa nedostaneme k k tomu že n- [niečo] bude 0


Ak stále nechápete , napíšte mi osobnú správu , a ja vám to vyrátam


Áno, jednoduchý vzorec :DD
Tento "vzorec" ako to nazývaš nepochopí nikto.
Netvár sa ako učiteľ matematiky lebo ti to nejde :D
 

DeletedUser

Hosť
vieš čo , prepáč mi to ja sa ani tak netvárim , lenže ten vzorec sa fakt nedá jednoduchšie zapísať žiaľ. Musím brať do úvahy koľko vecí musíš kúpiť aby si ich vylepšovaním dosiahla stupeň ktorý chceš a potom ešte cenu vylepšovania jednotlivých stupňov.
Ak dokážeš napísať ten vzorec nejako zrozumiteľne tak klobúk dole, ale aspoň ja to inak s mojimi chabými znalosťami matematiky nedokážem a prehľadného vysvetľovania nedokážem

PS : n je stupeň požadovanej veci ;)


Len pre zaujímavosť ten vzorec pri 4. stupni vyzerá asi takto(x je cena veci) :
3*3*3*3*x+4*x+3*3*x+3*3*2*x+1*3*3*3*x = 81x +4x + 9x + 18x + 27x = 139 * x
 

DeletedUser3724

Hosť
vieš čo , prepáč mi to ja sa ani tak netvárim , lenže ten vzorec sa fakt nedá jednoduchšie zapísať žiaľ

ale da ..

pocet potrebnych itemov na level X je 3^X ( 3 na X) priklad lvl 3 potrebuje 3^3 itemov.

cena upgraduje na lvl 1 je cena nakupna, cena na lvl 2 je 2x cena nakupna, na lvl 3 je 3x cena nakupna .. atd
 

DeletedUser

Hosť
no to máš možno v prvej časti , lenže nie v druhej časti.


Ak napríklad berieme tvoj level 3 . tak na tretí level musí vylepšiť 1x (to máme 3X na tom sa zhodneme) , lenže na to aby si to vylepšila na 3. level potrebuješ 3 zbrane na 2. levely a teda musíš 3 * urobiť vylepšenie na 2. level - 3*2*x ,

no a aby si mohla vylepšiť vec na 2 level potrebuješ mať 3 veci na 1. levely.

A teda musíš ešte urobiť vylepšenie na 1. level 3* aby si mala 3* 1. stupeň a mohla vyrobiť 2. stupeň

No a nakoľko potrebujeme mať až 3 veci na 2. stupni tak potrebuje vylepšiť na 1. stupeň za cenu 3*3*1(cena vylepšenia je jednonásobná)*x


Toto sme sa bavili o druhej časti a to je cena vylepšovania predmetov. v počte predmetov a ich množstve na dosiahnutie daného levely sa zhodneme , lenže problém je v tej cene pri vylepšovaní , skús sa nad tým zamyslieť.

PS : u mňa je x cena predmetu - itemu , nie počet levelov , ten som si dal ako daný (3)
lebo na príkladoch sa všetko najlepšie vysvetluje
 

DeletedUser

Hosť
ešte otázka k tomu vylepšovaniu...... PREČO sa nedá vylepšiť 3/4 vecí z obchodov????
 

DeletedUser

Hosť
1. je to bug a opravia to
2. za to že je dosť vecí v tejto hre nemusíš tu nadávať ako posledný pohan , ak sa ti nepáči nemusíš to hrať
 

Deleted User - 4

Hosť
Čo sa týka predmetov pod úroveň 20, to, že sa väčšina nedá vylepšiť je zámer vývojárov.
 

DeletedUser

Hosť
Ale inak je to super si vylepšiť zbrane na duel :D
Vylepšil som si Poniklovaný tomahawk na level 5 a má poškodenie 171-195 čo je o dosť lepšie ako má zlatý tomahawk, ale stálo ma to 6 miliónov ale nevadí, oplatilo sa :D
 

DeletedUser2444

Hosť
Aj keď na prvý pohľad sa zdá, že vylepšovanie vecí je super vec, na druhej tu opäť vidím zvýšenie rozdielu medzi hráčmi, ktorí nenormálne nuggetujú a tými, ktorí hrajú bez. Jednak na zlepšovanie vecí netreba nič iné ako "nekonečné" množstvo dolárov alebo nuggetov a jednak tým, že zlepšovať sa dajú veci zo všetkých možných herných udalostí, ku ktorým sa bežný hráč len veľmi ťažko dostane(teraz sa dostaňte k trom kusom :) ). A práve podľa mňa tie súpravy dostali túto hru tam, kde je(kam, posúďte sami). Veď to spozorujte aj na sebe, aké percento vecí použávate takých, ktoré sa dajú kúpiť v základných troch obchodoch?
A práve to podľa mňa mala byť úloha vylepšovania, dať do popredia veci z obchodov, alebo vytvoriť nejakú alternatívu oproti súpravám tým, že si vylepšíte obyčajné veci
 
Hore