Aké máte IQ?

aké máte iq ????

  • < 56 Mentálne nespôsobilý

    Hlasy: 20 7,7%
  • 56 - 70 Veľmi nízka inteligencia

    Hlasy: 0 0,0%
  • 71 - 85 Podpriemerná inteligencia

    Hlasy: 5 1,9%
  • 86 - 115 Priemerná inteligencia

    Hlasy: 45 17,2%
  • 116 - 130 Nadpriemerná inteligencia

    Hlasy: 70 26,8%
  • 131 - 145 Veľmi vysoká inteligencia

    Hlasy: 44 16,9%
  • 146 - 160 Genialita

    Hlasy: 19 7,3%
  • > 160 Vysoká genialita

    Hlasy: 58 22,2%

  • Celkový počet hlasujúcich
    261
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
IMHO uvedena stranka nie je nic slavne, na vysledky tohto iq testu by som sa vobec nespoliehal... pravda je, ze pokial chcete kvalitny a pravdivy iq test, je treba si priplatit alebo este lepsie zaobstarat si testovanie na mensa

Presne... na tomto mi vyšlo možno 124 (?), už som to robil dávnejšie, pri to psychologička vravela, že 134 (6?)...
 

DeletedUser

Hosť
podla posledných meraní u psychológa ( nie pofiderny test na nete )

je môj inteligenčný qocient čiže IQ 176

hej hej ale si tu mylis asi 2 rozlicne pojmy- vyska a iq... jasneze... to tu mame samych geniov :) einstein mal 160... a nie ty zeby si mal 176... neklam...
 

DeletedUser5114

Hosť
Mám zopár priateľov, ktorí boli členmi Mensa Slovensko. Časom vystúpili, pretože nemali na členské. Nevedeli si nájsť prácu a nemohli si dovoliť vyhadzovať peniaze na hlúposti. Z toho vyplýva iba to, že nadpriemerné IQ (alebo genialita) je vám v živote častokrát na dve veci. Úspešnosť v živote predpokladá skôr EQ (emočná inteligencia).

Ja osobne si myslím, že len málo ľudí je všetranne nadaných. Teda, že vynikajú v každej oblasti. Takže potom veľa závisí od toho, akým smerom je IQ test zameraný. Ja napríklad nechápem nič, čo súvisí s číslami. Akonáhle vidím číselnú úlohu - akokoľvek banálnu - rozbliká sa mi v hlave červená kontrolka. Počítam na prstoch, alebo na kalkulačke. Dokonca aj veľmi jednoduché príklady si musím napísať, inak ich nie som schopná vypočítať "z hlavy". Dajte mi IQ test zameraný na matematické myslenie a zistíte, že moja inteligencia je hlboko podpriemerná. :D Napriek tomu mám prácu, ktorá ma baví, viem platiť účty a nezabíjam malé deti. :D

Proste, nemyslím si, že IQ je nejako významné číslo. Podľa mňa je to len číslo, ktoré hovorí, ako dobre vie človek riešiť IQ testy. ;)
 

DeletedUser

Hosť
viem platiť účty a nezabíjam malé deti. :D

:D :D :D si ma dostala :D inac mne zasa ide matematika perfektne... nechcem tu zo seba robit bossa... ale tak ide mi kazda oblast celkom dobre... uz odmalicka som bol v triede najlepsi, nemusel som sa nic ucit lebo som to vedel proste... ale ako hovori starbuck... je to na dve veci... so mnou do triedy na gymnaziu... na GYMNAZIU... chodia pätkari a stvorkari ktori nemaju ani sajnu co ja viem co je euklidova veta... a zmaturuju hoci na styrky... ja na jednotky... pojdeme na vysoku.... oni skoncia so styrkami ja s co ja viem dvojkami a moze sa stat ze ja budem robit nejakeho slabo plateneho ucitela a on bude mat velku firmu a bude prachaty jak nic... ved mam par spoluziakov ktorych dostali na skolu prachy rodicov a vplyv... zivot je svina proste....

inac ja som na iq teste nebol zatial ale uz ma posiela triedna za psychologickou s tym ze som neposedny a stale daco robim a ze je to pravdepodobne tak ze mam nadpriemerne iq a nejaku absenciu ci nejake take cudzie slovo :D spravania... tak neviem :) a tomu iq testu c oste tu dali moc neverim... vyslo mi 154... co je urcite sprostost... az taky mudry niesom :)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Inak ... takto ludia mozete sa ucit na jednotky ale ked sa ucite len teoriu a prax nemate ziadnu tak to sa daleko nedostanete. .. (nehovorim ze sa netreba ucit)

osobne si myslim ze sa ty trojkari - stvorkari dostane ovela dalej ako ty jednotkari .. .lebo nesedeli celi den iba pri knihach ale robili aj prax ...

ja osobne mam radsej tych 3karov ako 1ov lebo oni sa vzdy tak nadnasali ze oni su viac...(cest vynimkam)
 

DeletedUser5114

Hosť
:D :D :D si ma dostala :D inac mne zasa ide matematika perfektne... nechcem tu zo seba robit bossa... ale tak ide mi kazda oblast celkom dobre... uz odmalicka som bol v triede najlepsi, nemusel som sa nic ucit lebo som to vedel proste... ale ako hovori starbuck... je to na dve veci...

Ale ja nehovorím, že matematické myslenie je neužitéčné. Je to super, že niečo také vieš a ide ti to bez drilovania. Závidím. Je to talent. Takých ľudí je málo. Len sa toho drž a hlavne sa nenechaj zlákať humanitnými vedami. Pri nich nie je dôležité pochopenie, ale memorovanie. A to zvládne každý, pretože je to jednoduché.

Ja len hovorím, že vysoké IQ ešte nemusí znamenať, že človek naozaj niečo v živote dokáže. Napríklad tí moji kamaráti si nedokážu nájsť ani prácu ani životných partnerov, hoci majú oveľa vyššie IQ ako ja. Jasné, nemôže byť každý človek Edisonom alebo Einsteinom a spraviť niečo, čo sa navždy zapíše od análov ľudstva :D, ale stačili by aj tie malé osobné úspechy, ktoré u nich chýbajú. Na úspech v živote proste len vysoké IQ nestačí. Dôležitá je napríklad výchova v detstve, či ti rodičia nespravili nejaké mindráky, čo ťa budú celý život blokovať a pod. Jednoducho, IQ nie je tak dôležité, ako si väčšina ľudí myslí.
 

DeletedUser5114

Hosť
Inak ... takto ludia mozete sa ucit na jednotky ale ked sa ucite len teoriu a prax nemate ziadnu tak to sa daleko nedostanete. .. (nehovorim ze sa netreba ucit)

osobne si myslim ze sa ty trojkari - stvorkari dostane ovela dalej ako ty jednotkari .. .lebo nesedeli celi den iba pri knihach ale robili aj prax ...

ja osobne mam radsej tych 3karov ako 1ov lebo oni sa vzdy tak nadnasali ze oni su viac...(cest vynimkam)

Einstein bol trojkár. :D Študijné výsledky podľa mňa s logickým myslením nemajú nič spoločné. Aspoň na Slovensku sa úspech v škole rovná viac-menej vycibrenej schopnosti memorovať informácie. A na to logické myslenie nepotrebuješ.
 

DeletedUser

Hosť
ja mam ig 265 lebo som bol u lekara na testoch a mi vislo pozitivny
 

DeletedUser

Hosť
ja mam ig 265 lebo som bol u lekara na testoch a mi vislo pozitivny

omfg neviem kto to je ale robí to naschvál ... pretože taký dem censored ktorý napíše, že má IQ 265 nemôže vedieť ani písať ani čítať ... a tobôž nie počítať :grrr: ... a skôr sa mi tieto príspevky zdajú byť trápne, a nie smiešne, komické, POBAVUJÚCE ! ...
 

DeletedUser5114

Hosť
Ale on má IG 265. Nie IQ. :D Neviem, čo je IG, ale podľa mňa môže mať IG 265 vpohode. :D
 

DeletedUser

Hosť
Einstein bol trojkár. :D

Toto je veľmi obľúbená "legenda", ktorú s obľubou využívajú najmä deti, ktorým sa nechce príliš učiť, resp nedosahujú výsledky očakávané rodičmi (čo tiež nie je práve najlepšie)... :)

"Často sa spomína slabý prospech Alberta Einsteina, aby sa ukázalo, že známky na základnej a strednej škole nemusia byť rozhodujúce pre úspech v ďalšom živote. V jeho prípade však ide o čistú legendu, pretože Einstein v skutočnosti vykazoval na strednej škole nadpriemerné akademické výsledky. Jediná pravda spočíva v tom, že neobľuboval prísny spôsob výučby." (Aktuality.sk, 2008)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore