Ako spraviť screenshot / Odfotenie obsahu obrazovky

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
nestaci proste zobrat nastroj na vistrihovanie,vistrihnut to co chcem ulozit to a ptm to uz len zavesim na web?? pripada mi to ovela jednoduchsie

pripadne ak chcem mozem to upravit v microsoft office picture manageri
 

DeletedUser7176

Hosť
A ak mám notebook tak kde mám to tlačidlo "Print Screen SysRq" ??
 
tiež mi to nešlo, na notebooku ktory mam je jedno tlačitko vyhradene pre dve funkcie- insert, prt sc
a tak ked stlačim to tlačitko tak mam iba funkciu insert. No ked najprv stlačimtlačitko fn tak je to ako prt sc. Teda stači stlačiť fn+prt sc
 

DeletedUser

Hosť
tak teda, nepochopil som, ci to tu uz bolo, ale ako sa to robi na laptope, lebo tu mam Insert a Prt Scr na jednom tlacidle a Delete a Sys Rq na druhom, a nech skusam hocijake kombinacie, furt mi to nefunguje :(

skús držať Ctrl a k tomu PrtScr
 

DeletedUser

Hosť
Nič, vôbec nič. :(

Skús podľa tohoto návodu ;)

Ako spraviť screen?

1) Nastavime si na monitore to co chceme odfotit tak, aby sme to videli..

2) Stlacime na klavesnici klavesu PrtScrn (Prt Sc) - na klasickej klavesnici sa nachadza nad klavesou insert napravo od F12.

3) Otvorime si nejaky program na editaciu obrazkov, napr. Skicar (Malovani) v Start Menu -> Programy -> Prislusenstvo

4) V skicary prejdeme do horneho menu do Upravy a tam vyberieme Prilepit (Vlozit) alebo jednoducho naraz stlacime kombinaciu klaves Ctrl+V.

5) V Skicari prejdeme do menu Subor a dame Ulozit ako...

6) Vyhladame si cestu a zadame nazov suboru v tvare "nazov.jpg". V rolovatku Ulozit vo formate vyberieme JPEG (*.jpg, *.jpeg, *.jpe, *.jfif)

Pokiaľ ti to nepôjde je zrejmé chyba tu teba ;)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore