Preco su vojaci v hre znevyhodnení?

DeletedUser

Hosť
Nehovorim,ze ulohy splnit nejdu....len ze su proti inym povolaniam znevyhodneny lebo ulohy su tazsie a treba na to velmi siroky zaber schopnosti...kdezto kazdemu inemu povolaniu staci len to co ma...a vojak ak nedueluje sa vyvja ovela pomalsie a to mi nevyhovoris ci budes hrat rok alebo 10,lebo ako so uz pisal hrajem jednu aj za stavbara a ide to o 200 percent rychlejsie a staci mi davaj body do stavby a opravovania a vsetky ulohy mi idu rychlo aj prace mam lepsie a to nehovorim o jeho bonusoch...
 

DeletedUser

Hosť

Ou, ty si pleteš pojmy... Znám jednoho stavitele, svého času nejlepší na tom světě, momentálně už je přeresetovanej na duely a je v TOP10, charakterem voják. Stavitel a dělník není to samé, na to nezapomínej. Třeba kdybych hrál dělníka přes pastě, tak ty úkoly moc snadno nesplním, ne? Přitom dělník přes pastě má výhodu 5% na XP. Duelant a jeho charakterové úkoly? CO třeba chladný duelant, ten skoro nemá šanci. Co duelant přes odpor? Co duelant který nedueluje? Prostě aby splnil své charakterové úlohy musí si dávat bodíky do charismy jinak těžko loví bizony nebo obchoduje s indiány.

Chceš probrat charakterové výhody? Ok

Dobrodruh
Šanca nájsť produkty pri práci sa zvýši o 10%. - no to je fajne... z 50% mám 55%, z 1% mám 1,1%
Šanca nájsť predmet pri práci sa zvýši o 10%. - šance na předmět není známá, dejme tomu že je to 10%, čili budu mít 1% ;) no takové terno to není, hlavně když ty předměty padají zrovna u těch prací s hroznám štěstím :D
Môžeš spať zadarmo v cudzích hoteloch až do 2 úrovne hotela. - jo to se hodí, sice bez prémia na charakter je to k ničemu, leda pro duely
Riziko poranenia pri práci klesne o 10%. - to samé jak s předměty, je-li ta šance 10%, budu z toho mít 9%...

Duelant
Tvoja rýchlosť na mape sa zvýši o 10%. - na nic :)
Motivácia sa zvýši pre duely o 20% rýchlejšie. - pokud ustojíte ty čtyři duely, tak super, většina prý neustojí
V dueli dostaneš o 10% viacej peňazí. - málokdo ty peníze nosí, pokud hrajete podle pravidel je to skoro na nic

Pracovník
Za každú prácu dostaneš o 5% viac skúseností. - to je fajne
Môžeš vložiť o 20% viac peňazí na tvoje bankové konto. - skoro na nic, maximálně zezačátku hry, pak je to putna
Pri výstavbe mesta získaš bonus 5% k tvojim pracovným bodom. - to neni žádný extra bonus, maximálně to kompenzuje že většina stavitelů staví při menší motivaci než 100 - jinak nevyužiješ pokud nechceš stavět
Motivácia na výstavbu budov v meste rastie o 10% rýchlejšie. - místo 10% 11%? No a na co? Dvě hodiny sežerou procent 6, čili stejně půjdete s motivací dolu bez prémka na charakter. Jinak platí to vejš

Vojcl
Za každý bod vložený do schopnosti "Zdravie" získaš navyše 5 bodov zdravia. - silovej voják díky tomu dostane možnost ustát tak dvě rány, střeleckej to taky využije, proti stejnému duelantovi má prostě víc... Pro pevnosti super...
Predpoklad úrovne pre používanie zbrane klesne o 3 úrovne. - užásná věc, často se používá
Pri dueli dostaneš bonus 50% do schopnosti taktiky. - taktika může být docela silná věc :)
 

DeletedUser

Hosť
Nesuhlasim so vsetkzm co si napisal...strategia napriklad je proti schopnzm duelantom na nic...o tom som pisal uz skor,dokazal mi to jeden duelant ktory mal vystupovanie 0 a bol o 2 urovne nizsie ako ja...no a ze zbran mozem mat o tri urovne skor? Teda uz mi je to jedno lebo kvoli uloham mam take rozhadzane body ze mal o trocha lepsiu zbran mi nepomoze,aj tak ma napraska kazdy zakrsly duelant lebo ja som si daval body podla uloh...cize takmer uplne vsade...Ty si ale vynechal hlavny problem ktory som tu rozoberal....to ze vojak je v tejto hre na nic,teda nema poslanie ako ine povolania a ked robi ulohy tak ani neustoji svojmu menu vojak...nieje to vojak pretoze s bojom nema nic spolocne...to skor duelanti su vo weste vojakmi...vojak ak robi ulohy je tak na siroko zamerany ze zamerany nieje...ma body vsade a kvoli tomu vlastne nieje vojakom...v boji nepouzitelny,ak si nedaval body do duelantkych vlastnosti...ale vtedy tiez nieje vojak ale duelant...kazdopadne to s tymto povolanim prepiskli...hlavne ulohy...to je iste...
 

DeletedUser

Hosť
Ty si myslíš, že ak máš charakter vojak, tak by ťa nikto nemal poraziť? To sa pletieš, lebo tu nikto nieje neporaziteľný. A rozhodoval si sa na začiatku hry, čím chceš byť a prečo. Ak si dával body všade, len nie do duelových schopností, tak to budeš mať stále problém. Ja som tiež začal hrať Vojaka na inom servri a robím to len preto, aby som splnil tie všetky jeho úlohy za postavu. Mňa duelovanie nikdy nebavilo a tak som si zvolil svoju taktiku hry a nemám s tým problém.

Aj keď začínaš hru, tak je to u skúsených hráčov pravidlo, že nebude dávať skilly len preto, aby si splnil jednu úlohu. Za dobrodruha čo hrajem, mám splnené všetky úlohy čo existujú na weststats okrem tých nových, aj tie som už začal robiť a nedával som body tam, kde bolo treba. Totiž na všetko treba ísť postupne a nakúpiť si pre tú prácu najlepšie veci a až tak prehodiť to minimum schopností do toho.

A taktika nieje dobrá tak to si skús napadnúť hráča ktorý má najvyšsiu taktiku v hre a ani si asi neškrtneš.
 

DeletedUser

Hosť
presne dobrodruch to naj lepsiepri dakich 3 ulohach som ziskal okolo 3500 skusenosti ale support si mozno myslel ze zasa vojaci budu len :bang:
 

DeletedUser

Hosť
Ak chcete čo najrýchlejšie splniť questy, tak sa oplatí dávať body vlastnosti do charizmy a body schopnosti do strieľania. Vojak a chladná zbraň je absolútne nevýhodná kombinácia, ktorá je neprospešná.
Celé questy veľmi podporí mastičkársky set. Ten vám pomôže splniť úlohu, kde musíte predávať zbrane indiánom. Kompletný mastičkársky set vám aj urýchli prácu Služba v armáde (1).
Po splnení Služby v armáde získate perfektnú zbraň, trúbku. Tá vám ľahko pomôže splniť lov bizónov. Potom už nasledujú väčšinou duely.
A čo sa týka získania debny s náradím a kladiva, vedzte, že to nie je také zdĺhavé a obtiažne. Farmársky set, premenené body, alebo oblečenie práce ľahko otvoria.
Na 45. úrovni budete mať kompletný set. Je vhodný aj na duely, takže úlohy s duelami nie sú problém.

Úlohy pre vojaka, by som povedal, sú najzáživnejšie a najviac ma pri nich hra baví.
 

DeletedUser

Hosť
Duelant nemá pro duel žádnou výhodu...

TOP v duelech na S2
Kód:
1  	epicFAIL  	voják
2 	Robik THC 	voják
3 	zjozef 	voják
4 	dezerter18 	voják
5 	177Rmeg 	voják
6 	Primator00 	voják
7 	Waylon 	voják
8 	Cínový vojačik 	voják
9 	MothA 	voják
10 	tysisulin 	voják
11 	šafo 	        voják
12 	Strbi17 	voják
13 	Vlastic 	voják
14 	KingJano 	voják
15 	svatecek 	voják
16  	jatmz  	voják
17 	bumblebee 	voják
18 	John18 	voják
19 	achilesa* 	duelant
20 	Aurelius 	voják
21 	tancujúci Tomahawk 	voják
22 	Hamish 	duelant
23 	PaCoS 	voják
24 	Atus 	        duelant
25 	Szygy 	voják
26 	HoVnOcUc 	voják
27 	Divoký Bill Hickok 	voják
28 	rajo666 	duelant
29 	matus152 	voják
30 	Arm 	        voják

Ta převaha vojáků je očividná...
Mimochodem s dobrodružkou kterou mám stavěnou na duely dokážu splnit všechny charakterové úkoly co má voják, jedu ji přes zručnost, vystupování a uhýbání (s trochou střílet)... Od tý doby co sou sety je to prostě pohoda.
Ještě mám duelanta který je stavěný přes houževnatost, reflexy, zručnost a střelbu, ten by měl problémy snad jenom se službou v armádě, ale ne nějak velké, pár $ u šamana a je to pohoda... To že neumíte rozdělovat body není chyba vývojářů ani těch úkolů, plnit je nemusíte, výhody pro boj má voják nejlepší hlavně protože je nikdo jiný nemá... :D
 

DeletedUser

Hosť
ja hram za duelanta na sk2 a za vojaka na cz4 nevidim nic tazke na vojakovych ulohach ak vies kde si davat skilly...dobrodruh ma jednu ulohu obchod s indianmi tiez to nieje jednoduche trvalo mi 7 urovni do kym som tu pracu mohol robit duelant tam ma lov bizonov 12h tiez narocna praca a nikto sa nestazuje tak nevidim dovod a na to aby si sa rozculoval :shock:;)
 

DeletedUser

Hosť
ja mam teraz za vojaka ulohu obchodovat s indianmi co je pre vojaka uplne nesmyselne
 

DeletedUser

Hosť
no ani nie ked uvazis ze je tam aj treba vystupovanie tak ani nie staci mat dobre vystupovanie alebo charizmu a je to a keby nie staci ak si kupis veci na to a to nie su moc drahe

napr.draha kosela 1100 USD (25 USD hore dole uz nwm)
drahe pracovne topanky 1100 USD (tiez 25 Hore dole)
sedy tvrdy klobuk 1850 USD
a nejaku satku :west61:
 

DeletedUser

Hosť
no ani nie ked uvazis ze je tam aj treba vystupovanie tak ani nie staci mat dobre vystupovanie alebo charizmu a je to a keby nie staci ak si kupis veci na to a to nie su moc drahe

napr.draha kosela 1100 USD (25 USD hore dole uz nwm)
drahe pracovne topanky 1100 USD (tiez 25 Hore dole)
sedy tvrdy klobuk 1850 USD
a nejaku satku :west61:

žltá dáva +30 PB kým drahá +24 takže sa viac oplatí ta žltá a šatka sa tiež oplatí najviac žltá lebo dáva +34 PB a tie drahé pracovné topánky dávajú + 28 čiže tie sú OK. nevidím v tom žiadny problém :):):haha2:
 

DeletedUser

Hosť
Rád by som sa opýtal, kto tak nenávidel vojakov, že vymyslel také úlohy? Už sme sa s viacerími aj nevojakmi zhodli, že toho máme v úlohách oveľa viecej a ťažšieho ako iné povolania a k tomu práce ktoré si hlavná vojenská úloha vyžaduje(pomstitel) ...

V prvom rade sa musíš vybrať z troch možností.
1) chceš sa venovať aktívne duelom a chceš byť v tom dobrý
2) chceš splniť čo najviac questov.
3) chceš 1) aj 2)

Predpokladám že 99% ľudí si vyberie možnosť 3. Tak prvé dve možnosti preskočím.

moje odporúčanie: Najprv sa budeš snažiť byť dobrý duelant s chladnou zbrabraňou. Cez silu sa dostaneš k prácam a produktom ktoré sú potrebné pre splnenie questu Pomstiteľ. Mimochodom tie práce sú celkom zaujímavé aj na zísakné skúsenosti a aj na zárobky a navyše ten bonus zdravia na začiatku ma svoje čaro. A keď si kúpiš pár kúskov dobrého oblečenia tak sa aj fajn zarobíš (dobývanie striebra, klčovanie lesa).

Po určitom čase, ktorý si zvolíš sam a keď budes mať samozrejme našetrené dosť peňazí, tak sa preorientuješ z vojaka s chladnou zbraňou, na vojaka so strelnou zbraňou. Potom splníš zvyšok úloh v ktorých je potrebná zručnosť a strielanie. Tou premenou z chladnej na strelnú zbraň sa ti otvoria veľmi zaujímave práce a tvoja povesť výborného duelanta s chladnou zbraňou zostane zachovaná, len už budeš miesto sekania a rúbania budeš strielať.

Ja som niečo podobné absolvoval na SK1. Robil som to z iných dôvodov ako je splnenie Pomstiteľa, a robil som to trochu neskôr ako by bolo vhodné, ale mam tú premenu tak na 95% hotovú. Splnenie Pomstiteľa bola tak trochu odmena za kopec peňazí čo stála premena. Tá trúba nemá chybu možeš si hocikedy keď ťa niekto naserie na nej zatrúbiť a vo vojenských čižmách sa super spáva po dueloch :)

Ešte poznámka: pri plnení úloh som nikdy nemusel dať body do vlastností a schopností, ktoré nesúvisia s duelovými schopnosťami a určite to ešte par levelov to robiť nebudem ;)

Záver: Vojak je určite jeden z najvýhodnejších charakterov, zatiaľ som neprišiel na nič čo by bolo na tom charaktere zlé. Snaď jediná vec mi na nich vadi, strasne zle sa na nich útočí :)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1864

Hosť
ja budem svina..vacsina vojakov (a duelantov) odpovie na otazku, ci duelovat pracovnikov nieco v zmysle "jasne, nevidim dovod preco nie..sami si mohli vybrat svoje zameranie a nikto ich nenutil byt pracovnik"...
takze..tiez si si mohol vybrat svoje zameranie a nikto ta nenutil byt vojakom, tak tu teraz nenariekaj..
okrem toho pracovnici, ktory davaju vsetko do sily a stavania (ako ja na S1) maju vo svojich questoch zber kukurice, opravovanie plotov a zber rajcin, ktore nemaju ani jednu cervenu schopnost a je potrebne vhodne oblecenie..tieto ulohy zacinaju na levely 15 a doteraz ich nemam splnene (som 36)..po nich uz by som nemal mat ziadny problem az do konca..

takisto duelanti maju vo svojich ulohach napr tlac novin, ktora nema okrem huzevnatosti ziadnu duelovu vlastnost..
 

DeletedUser

Hosť
celkom suhlasim s vlaka... len je tazke zvolit ten spravny cas... tiez si duelujem za vojaka rucne a aj ked by som chcel dorobit ulohy mrzia ma tie stratene skusenosti za duely a radsej duelujem dalej....

ale v podstate suhlasim s tym ze len specificky build vojaka urobi vsetky questy cize treba vela dolarov na samana... mohlo by viac rozhodnuti napr. lov bizonov alebo lov moriakov :grin:
 
Hore